Konflikt Rosja-Ukraina

Panowie, to co teraz napisze to całkowicie na poważnie.
Nie znam się kompletnie na wojsku, sile rażenia, wielkości wojsk, uzbrojeniu itd.
Jak to kurwa jest, że jeden gość może mieć taką moc, że wszyscy się go boją, zmienia sobie konstytucje, dojeżdża opozycje, robi co chce. Teraz najeżdża inne państwo, nikt z tym nic nie robi. Co on jest kurwa robocop ? co oni tam mają za broń, że wszyscy są osrani ?
Atomową
 
Panowie, to co teraz napisze to całkowicie na poważnie.
Nie znam się kompletnie na wojsku, sile rażenia, wielkości wojsk, uzbrojeniu itd.
Jak to kurwa jest, że jeden gość może mieć taką moc, że wszyscy się go boją, zmienia sobie konstytucje, dojeżdża opozycje, robi co chce. Teraz najeżdża inne państwo, nikt z tym nic nie robi. Co on jest kurwa robocop ? co oni tam mają za broń, że wszyscy są osrani ?
Atom i pewnie od chuja wyrzutni którymi by zasypał Europe z daleka.
 
ty kurwa dobry jesteś, laska pisze do ciebie, że nie wie czy z rodzicami jeszcze pogada, a ty jej o filmikach napierdalasz :facepalm:
Współczucie to nie jest moja mocna strona. Ale tacy jak ja będą potrzebni za kilka lat w Polsce jak się zacznie też u Nas.
 
Panowie, to co teraz napisze to całkowicie na poważnie.
Nie znam się kompletnie na wojsku, sile rażenia, wielkości wojsk, uzbrojeniu itd.
Jak to kurwa jest, że jeden gość może mieć taką moc, że wszyscy się go boją, zmienia sobie konstytucje, dojeżdża opozycje, robi co chce. Teraz najeżdża inne państwo, nikt z tym nic nie robi. Co on jest kurwa robocop ? co oni tam mają za broń, że wszyscy są osrani ?

NIkt nie chce rozpocząć 3 wony, ot cały powód
 
Panowie, to co teraz napisze to całkowicie na poważnie.
Nie znam się kompletnie na wojsku, sile rażenia, wielkości wojsk, uzbrojeniu itd.
Jak to kurwa jest, że jeden gość może mieć taką moc, że wszyscy się go boją, zmienia sobie konstytucje, dojeżdża opozycje, robi co chce. Teraz najeżdża inne państwo, nikt z tym nic nie robi. Co on jest kurwa robocop ? co oni tam mają za broń, że wszyscy są osrani ?
Jakiej by broni nie miał to po prostu nikomu z zachodu się nie opłaca narażać o „jakąś” tam Ukrainę.
 
Na serio tutaj jest rozkmina czy wpuszczac Ukraincow do Polski czy nie? Widze, ze strach padl na rodzimych nierobow siedzacych na socjalach.
Jak do mnie pijesz to przez całe życie nie wziąłem złotówki od państwa, nawet z NFZ nie korzystam.
 
Nie zostaną, zostanie u nas patologia na socialach a reszta pójdzie w świat, znałem w tamtym roku ze 3 Ukraińców i oni mówili że są tutaj na chwilę i że chcą do Niemiec ;)
Ci wykształceni, mogący wnieść coś do społeczeństwa pójdą na zachód, pijaczki bandziorki i kryminałki zostaną w Polsce bo Ukraińcom się tu bardzo podoba, a jak oni z zasiłku tutaj dostaną więcej niż tam za miesiąc pracy no to przyszłość każdy może przewidzieć, a śmieszniej będzie jeszcze jak nasz rząd wprowadzi +500 dla Ukraińców za to że są Ukraińcami, a my będziemy na to podatki płacić i żyć od pierwszego do pierwszego, oni za to będą siedzieć w mieszkaniach i kursować za zasiłek od sklepu do domu, wiadomo że nie wszyscy... Jednak w tych co zostaną to procent nierobów, pasożytów będzie w okolicy 65-80%
odnośnie 500 plus mam mieszane uczucia, tutaj masz szczegóły jak to wygląda
Niby wiem że Polacy ciągną zarówno polskie 500+ i niemiecki Kindergeld (co jest nielegalne więc drodzy Towarzysze: jeśli to robicie to nie chwalcie się tym bo was ktoś podpierdoli z czystej zawiści :)
Co innego 500 plus na kogoś z wizą pracowniczą, a co innego z nie wiadomo jakim statusem...

A jeśli chodzi o to czy zostaną: hm, a w Polsce tylko co po socjal. W porównaniu z DE masz gówno nie socjal. Była dziennikarka Krytyki Politycznej Ula Ptak wstawia na swoim fejsie przetłumaczone artykuły z niemieckiej prasy więc jeśli ktoś nie zna niemieckiego to polecam bo o dziwo dobrze są tłumaczone. Z jednego z nich wynikało, że ponad 40% więźniów w DE nie jest obywatelami DE oraz ponad 20% mieszkańców Berlina żyje na socjalu.
1645719037043.png
1645719069276.png


Lekarze z Ukrainy wcale nie będą konkurencja dla polskich lekarzy, bo zależy im tylko na tym, żeby mieć w CV ,,pracował kilka lat w kraju UE" i cyk na etat do Niemiec. Jeśli ktoś się zorientuje że Ukrainiec jest ogarnięty to biorą go do roboty do Holandii i Niemiec bo polscy milenialsi wolą za grosze wpisywać cyferki do exela w korpo niż się spocić.

Trzecia sprawa: jeśli Ukraina jako państwo przestanie istnieć -to nie wiem czy powrót do Ukrainy mając polskie obywatelstwo byłby możliwy.Przecież oni masowo będą otrzymywali ruskie obywatelstwa, a rosyjska administracja nie lubi jak obywatel Rosji zgadza się na polskie obywatelstwo. Nawet przestępstwem jest jeśli nie zgłosi się posiadania podwójnego obywatelstwa.

Podsumowując: Ukraińcy uciekną na Zachód po robotę i socjal. Bardziej się czegoś innego. Polska cholera wie skąd będzie ściągać pracowników a brakuje ich a wariant UK miejsca pracy w UK głównie dla obywateli UK to mokry sen nacjonalistów, który okazał się porażka. Białoruś się zamyka, z Gruzji ściągają plus Hindusi.


Mniej więcej to mi chodziło.

OMG myślałem że go już zbanowali.

Kocham go, naprawdę. Kiedyś myślałem że w Polsce nie ma tak dużej wiary w teorie spiskowe. Pamietam jak koleś zaczynał


MatkaKurka ::: czw., 23.06.2011 - 17:40.
,,Przy tej okazji zadaję sobie najbardziej proste pytania. Skoro pół wieku temu gdy ludzkość jeszcze nie słyszała o sms'ach, a komputer nie mieścił się w Pawlakowej stodole mógł się człowiek "kopsnąć" na księżyc, dlaczegóż ani jeden ambitny kraj, choćby takie Chiny, ani jeden ekscentryczny miliarder, choćby taki "Jabłuszko" nie powtórzy tego wyczynu, dla reklamy, prestiżu, żeby sobie wbić flagę albo napisać: "kocham Jolkę". Latają przecież po tym kosmosie non stop, tam i wewte i co nie da się wpaść od czasu do czasu na księżyc? Ja już nie mówię o tym, że tam dolecieli, ja się zastanawiam nad znacznie prostszą rzeczą. Jak stamtąd, przy ówczesnej technice nadać dźwięk i obraz bez żadnego przepraszamy za usterki? Pamiętam, że nadać mecz gdzieś z czarnego lądu było nie realne, w samolotach pada zasięg komórek, a na mojej wsi też rzadko kiedy dwie kreski. Nie mówię, może i polecieli, może byli, ale najpierw chciałbym usłyszeć odpowiedzi na najbardziej proste pytania. Proste odpowiedzi, techniczne, nie jakieś tam egzegezy polityczno-sentymentalne. Nie wspomnę już, że w tamtym czasie Ruscy i Amerykanie walczyli o wszystko i jakoś nie udało się Ruskim wykraść tajnej technologii lotów księżycowych, wszystkie inne ukradli z powodzeniem. Takie oszołomione myślenie zawdzięczam temu, że dla mnie ZSRR i USA to jedno. ZSRR zbudował azjatycki model traktowania człowieka i płot podparty złotymi zębami. USA zbudowała ****a i złodziej, potem interes przejęły narodowe mafie. Mnie ten "amerykański sen", który śnią Rodacy kojarzy się z tożsamym zajobem jak "najlepsze stosunki" z Ruskimi i Niemcami. Ta sama choroba, tylko mutacja ładniej się nazywa."
a wcześniej a od kogo Matka Kurka otrzymuje nagrodę i za co?
1645719355227.png


Koleś robi takie szpagaty: kiedyś antyKaczor, później proKaczor, znowu AntyKaczor.
Statystyczny Polak powoli zaczyna przypominać statystycznego:
- nadwaga blisko otyłości
- lekoman
- ze spiralą zadłużenia
- wierzący w teorie spiskowe
- demencja cyfrowa
- radykalny politycznie

W skali od 1 do 6 to myślę, że pare punktów do Amerykanów nam brakuje, ale z każdym rokiem jest coraz bliżej

 
Jakiej by broni nie miał to po prostu nikomu z zachodu się nie opłaca narażać o „jakąś” tam Ukrainę.

Dokładnie, 80 lat temu Europa nie chciała umierać za Gdańsk, a teraz nie będzie umierać za Kijów.

Ponoć Ruscy już opanowali lotnisko w Kijowie? W takim tempie Zelensky będzie musiał abdykować, albo uciekać za granicę do końca tygodnia.
 
sugerujesz, że krytyka wojska, które 'chroniło granic państwa' przed agresywnymi muzułmanami (czyli sponiewieranymi przez wojnę rodzinami i matkami z dziećmi) i zachęcanie do aktywnego wsparcia Ukrainy najechanej przez Rosję to stojące w sprzeczności stanowiska?

nic dziwnego, że masz Bosego za autorytet XD
Wróć do tego tematu jak się nauczysz czytać ze zrozumieniem, za wysokie progi kolego xD
 
Dokładnie, 80 lat temu Europa nie chciała umierać za Gdańsk, a teraz nie będzie umierać za Kijów.

Ponoć Ruscy już opanowali lotnisko w Kijowie? W takim tempie Zelensky będzie musiał abdykować, albo uciekać za granicę do końca tygodnia.
Zapierdalają jak chcą, a wielka Europa po 20 godzinach dopiero się zorganizuje na spotkanie "unijnych przywódców"
Niemiecki burdel stag ponoć dopiero w niedzielę.
:beczka:
Nim oni się ogarną to będziemy śpiewać bielyje rozy.
 
Wiecie jak sytuacja z internetem? W jakich rejonach jest a w jakich nie ma? Już coraz więcej moich znajomych z ukrainy nie ma kontaktu z rodzina i cisza. Ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości, że Naszym sąsiadem zostanie Rosja? Czy czekacie na potwierdzone info od "Demagoga" ?
 
Wiecie jak sytuacja z internetem? W jakich rejonach jest a w jakich nie ma? Już coraz więcej moich znajomych z ukrainy nie ma kontaktu z rodzina i cisza. Ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości, że Naszym sąsiadem zostanie Rosja? Czy czekacie na potwierdzone info od "Demagoga" ?
Trzeba zapytać czy @Karateka@ już napisał żeby sprawdzili i ustawił niebiesko-żółte tło na profilowym.
 
Jesteśmy świadkami zbrodni wojennej przy naszej granicy, a niektórzy sobie śmieszkują z tego. Obrzydliwe
Oczywiści myślenie, że my Polacy mamy lepiej wyselekcjonowanych żołnierzy niż w USA bo tam jest jakiś tęczowy we władzach jest głupotą, bo trudniej jest zostać żołnierzem amerykańskim niż polskim od liczby chętnych, aż po selekcje bez jak to @Betonowy Krzychu mówił ,,nie ważne ile powtórzeń, ważne kto je liczy" :P . Aż się pozytywnie zdziwiłem, że tylko jedna osoba spierdoliła na Białoruś podczas kryzysu na granicy. Kim była ta osoba: paru generałów powinno być za to zdegradowanych, że dali temu człowiekowi broń do ręki...

Ale jest zagrożenie w NATO demoralizacją wojska większą niż w Polsce: to pasywność holenderskich żołnierzy doprowadziła do ludobójstwa podczas wojny na Bałkanach, Belgia dopuściła w ogóle do głosowania ustawę o zniesieniu wojska bo...
... e no Holender, Niemiec, Francuz nas napadnie? Przecież chodzę sobie po ulicy: tu jest w jednym kraju, nagle w drugim. Co nas różni nie bądźmy faszystami a tak w ogóle jestem obywatel świata i więcej łaczy mniej z liberalnym trans z Tajlandii niż z tą babą chodzącą ciągle do Kościoła...

Takie coś mi się przypomniało:
"Dziewiętnastowieczny polski socjolog, Ludwik Gumplowicz twierdził, że to co stało się w Indiach, Babilonie, Grecji i Rzymie może kiedyś zdarzyć się także we współczesnej Europie. Cywilizacja europejska także może upaść pod zalewem barbarzyńców. Przekonanie że jesteśmy całkowicie bezpieczni od takiego końca, gdyż nie sąsiadujemy przecież z żadnymi barbarzyńskimi plemionami jest złudne. Zapominamy o tym, że instynkty barbarzyńskich plemion, choć być może uśpione, nadal są w pełni obecne w nas samych. Barbarzyńcy, którzy zburzą Europę wcale nie muszą przybyć do niej z zewnątrz. Mogą się równie dobrze przebudzić wewnątrz nas."

 
To że nie mam stażu pracy 10 lat, nie znaczy że nie zdarzyło mi się w życiu zapłacić podatku, i powiem ci szczerze że nawet nie wiem na co, bo poprosiłem babcie o wypełnienie tych papierków.
I w gwoli ścisłości dodam tylko że WTEDY nie pracowałem.
A ty rozumiem to z zadowoleniem przyjmiesz to, że nasz rząd rozda pieniądze Polaków dla Ukraińców? Nie no spoko ;)

Właśnie przez coś takiego jesteśmy setki lat jebani w dupę przez inne narody, chłop się przypierdolil do moich podatków, a nie do tego na co one miałyby iść, brawo.

Nie po prostu komiczne jest to jak nierób, który szczyci się, tym, że nie pracuję rzuca hasłami: "my będziemy na nich płacić podatki", gdzie sam kurwa przyznajesz, że jestes pierdolonym nierobem i raz podatek zapłaciłeś.
 
Po poważnych portalach itd krążą „legitne” mapki Ukrainy z zaatakowanymi miastami. Kilkadziesiąt ataków oznaczonych. I to dosłownie w każdym zakątku Ukrainy, nawet przy naszej granicy. Czy są do chuja jakiekolwiek nagrania oprócz dosłownie paru twittów? Jakieś zdjęcia? Nie jestem fanem teorii spiskowych, na pewno nie. Po prostu jestem ciekaw czy tam naprawdę dzieje się to co podają nasze „rzetelne” źródła czy znowu uczestniczymy w cyrku.
kolega polak reporter jest dzisiaj w kijowie, slychac bomby, kijowa nie atakuja, ale ponoc jest ostro. W nocy spadaja do Lwowa.
 
Nie po prostu komiczne jest to jak nierób, który szczyci się, tym, że nie pracuję rzuca hasłami: "my będziemy na nich płacić podatki", gdzie sam kurwa przyznajesz, że jestes pierdolonym nierobem i raz podatek zapłaciłeś.
Ale gdzie ja ci to bałwanie przyznałem? To że w wakacje w tamtym roku byłem bezrobotny, świadczy o tym że nigdy żadnych pieniędzy nie zarobiłem?
A poza tym miło mi nierobie, nazywam się Staś.
Przyjebałeś kulą w płot za kolege, wypierdalaj.
Bo takich jasnowidzów mamy w mediach aż nadto.

I cyk, wyjaśniony kilka dni wcześniej @marcinos lajkuje twój post z personalnym przytykiem, przypadek? Napewno :kis:
 
Właśnie odpisał mi znajomy z pokera. który mieszka w Kijowie (I właśnie gra sesje pokerową więc mu wierze lol). Piszę, że Jest mega duże poruszenie i bardzo dużo osób opuszcza miasto ale jeszcze nic specjalnego się nie wydarzyło. Czuć po porostu narastające napięcie.

Jak w ogóle wygląda Wasze obycie z bronią albo wojskiem? Pamiętam jak miałem przysposobienie obronne w szkole i dzięki niemu potrafiłem wymienić każdy stopień wojskowy i nie umiałem złożyć pistoletu ani karabinu nie wspominając już o strzelaniu i systemie działania. Jak sobie pomyśle, że tak na prawdę gdyby nie moją chęć w tym kierunku i nauczenie się tego to tak na prawdę takie przedmioty są nie potrzebne w szkole. Myślę, że powinni pomyslec o edukacji z takich rzeczy. Naeet nie mowie tu o strzelaniu czy cos ale zeby kazdy umial sie tym poslugiwac i wiedzial jak sie tego uzywa..
 
Back
Top