Konflikt Rosja-Ukraina

Właśnie odpisał mi znajomy z pokera. który mieszka w Kijowie (I właśnie gra sesje pokerową więc mu wierze lol). Piszę, że Jest mega duże poruszenie i bardzo dużo osób opuszcza miasto ale jeszcze nic specjalnego się nie wydarzyło. Czuć po porostu narastające napięcie.

Jak w ogóle wygląda Wasze obycie z bronią albo wojskiem? Pamiętam jak miałem przysposobienie obronne w szkole i dzięki niemu potrafiłem wymienić każdy stopień wojskowy i nie umiałem złożyć pistoletu ani karabinu nie wspominając już o strzelaniu i systemie działania. Jak sobie pomyśle, że tak na prawdę gdyby nie moją chęć w tym kierunku i nauczenie się tego to tak na prawdę takie przedmioty są nie potrzebne w szkole. Myślę, że powinni pomyslec o edukacji z takich rzeczy. Naeet nie mowie tu o strzelaniu czy cos ale zeby kazdy umial sie tym poslugiwac i wiedzial jak sie tego uzywa..
Odbyłem zasadniczą służbę wojskową, strzelać i obsłużyć karabin potrafię, jednak powołanie mi raczej nie grozi bo służę w innej formacji mundurowej :fjedzia:
 
Jakiej by broni nie miał to po prostu nikomu z zachodu się nie opłaca narażać o „jakąś” tam Ukrainę.
Tylko to jest tak. Teraz nie będą się narażać za jakąś Ukrainę. Za jakiś czas za śmieszną Łotwę, czy inną Litwę. Później Polskę. Aż w końcu obudzą się z ręką w nocniku, że będą grzecznie chodzić na smyczy Putina.
Gdyby USA wycofały się z Europy to już byliby w czarnej dupie.
 
Ja to proponuje ostroznie z panika, komus o to wlasnie chodzi. Zdaje sie, ze dzialania wojenne na Ukrainie trwaja, bodajze od 2014 roku. Ludzie gina ale w mediach jakos dziwnie o tym cisza. No i nagle teraz po tzw pandemii zaczyna sie przedstawiac zaistniala juz od dawna sytuacje w nowym sensacyjnym swietle czyli typowa medialna manipulacja. Wojna trwa tam juz dlugo a media beda teraz wkrecac, ze Putin zaatakuje Kijow czy inne miejsca. To bedzie totalna sciema i pewnie nigdy nie nastapi. Znowu chodzi o strach i wszystkie te polityczne kukielki lacznie z Putinem dzialaja wspolnie w tym teatrzyku i bylbym naprawde ostrozny w stosunku do tych sensacyjnych doni
Kijów na 100 procent będzie ROsyjki.
 
Właśnie odpisał mi znajomy z pokera. który mieszka w Kijowie (I właśnie gra sesje pokerową więc mu wierze lol). Piszę, że Jest mega duże poruszenie i bardzo dużo osób opuszcza miasto ale jeszcze nic specjalnego się nie wydarzyło. Czuć po porostu narastające napięcie.

Jak w ogóle wygląda Wasze obycie z bronią albo wojskiem? Pamiętam jak miałem przysposobienie obronne w szkole i dzięki niemu potrafiłem wymienić każdy stopień wojskowy i nie umiałem złożyć pistoletu ani karabinu nie wspominając już o strzelaniu i systemie działania. Jak sobie pomyśle, że tak na prawdę gdyby nie moją chęć w tym kierunku i nauczenie się tego to tak na prawdę takie przedmioty są nie potrzebne w szkole. Myślę, że powinni pomyslec o edukacji z takich rzeczy. Naeet nie mowie tu o strzelaniu czy cos ale zeby kazdy umial sie tym poslugiwac i wiedzial jak sie tego uzywa..

Jak byłem w armii 16 lat temu to kałachy strzelały, ale 40-letnie BRDM-y (ruskie, a jak) nie rozwijały prędkości powyżej 40 km/h. Już nie mówię, że mieliśmy oryginalne menażki z lat 50. Przecież u nas jakieś baterie rakiet są z lat 50-tych od Chruszczowa, już dawno nikt części do nich nie produkuje. Jakby Ruscy najechali Polskę to padniemy po trzech dniach. A tymczasem NATO i UE może zdążą się zebrać na jedno posiedzenie awaryjne.
 
Ludzi popierdoliło :putinlaugh:

Każda stacja sznur samochodów i czekanie 20 minut na tankowanie. Jakby tak podejść i spytać, po co to robią ? Za pewne bo inni, to ja też.. . Tymczasem większość ropy polsza ma z arabi saudyjskiej a nie od władka i przez parę czołgów na ukrainie raczej nie grozi januszowi pusty bak . Le cabaret
 
U mnie w mieście korki do stacji benzynowych na kilka godzin stania, dziesiątki a nawet setki aut do każdej stacji i w większości brak ON
 
Ludzi popierdoliło :putinlaugh:

Każda stacja sznur samochodów i czekanie 20 minut na tankowanie. Jakby tak podejść i spytać, po co to robią ? Za pewne bo inni, to ja też.. . Tymczasem większość ropy polsza ma z arabi saudyjskiej a nie od władka i przez parę czołgów na ukrainie raczej nie grozi januszowi pusty bak . Le cabaret
Poszła fama, że bedą reglamentować paliwo i będzie za minimum 8pln
 
FMYUwBsVUAUu7Xx
 
Ludzi popierdoliło :putinlaugh:

Każda stacja sznur samochodów i czekanie 20 minut na tankowanie. Jakby tak podejść i spytać, po co to robią ? Za pewne bo inni, to ja też.. . Tymczasem większość ropy polsza ma z arabi saudyjskiej a nie od władka i przez parę czołgów na ukrainie raczej nie grozi januszowi pusty bak . Le cabaret
odbijają sobie "straty" z obniżki VATu , a dzbany pędzą tankowac pod korek
:brainoverload:
 
Ludzi popierdoliło :putinlaugh:

Każda stacja sznur samochodów i czekanie 20 minut na tankowanie. Jakby tak podejść i spytać, po co to robią ? Za pewne bo inni, to ja też.. . Tymczasem większość ropy polsza ma z arabi saudyjskiej a nie od władka i przez parę czołgów na ukrainie raczej nie grozi januszowi pusty bak . Le cabaret
To jest coś nieprawdopodobnego. Niby człowiek wiedział, bo przecież cztery fale zarazy przeżył i obserwował, jak z dnia na dzień pod wpływem mediów potrafi się zmienić opinia ludzi... a jednak nadal zaskakuje. Jako nie śledzący RTV zorientowałem się, że najwyraźniej dziś musiały się media uaktywnić, bo ilość komentatorów konfliktu była porażająca.

Dla mnie porażający jest natomiast poziom rozumowania ludzi czerpiących wiedzę z mediów, na zasadzie "co za skurwysyn Putin, co on robi - wojny mu się zachciewa? W XXI wieku?" Skoro tacy wyborcy, to jacy mają być politycy?
 
Ludzi popierdoliło :putinlaugh:

Każda stacja sznur samochodów i czekanie 20 minut na tankowanie. Jakby tak podejść i spytać, po co to robią ? Za pewne bo inni, to ja też.. . Tymczasem większość ropy polsza ma z arabi saudyjskiej a nie od władka i przez parę czołgów na ukrainie raczej nie grozi januszowi pusty bak . Le cabaret
Część Polaków ma zaszyte w DNA stanie w kolejkach. Potem duma, że "zdobyli" i można się pochwalić zdobyczą. Pozostałość po PRL, gdzieniegdzie przekazywana z ojca na syna. Podobnie było na początku ze sczepieniami, kiedy traktowano jako towar reglamentowany. Każdy miał wyznaczoną godzinę, ale nie, trzeba przyjść wcześniej, spłodzić kolejkę, bo jeszcze zabraknie.
 
Back
Top