Konflikt Rosja-Ukraina

Pojecia nie masz co to Ruski a co to Unia. Możesz już wskakiwać do kamaza i saszka dawaj rezaj , na chuj , eta warog , rezaj saszka , dawaj budziem buhac , i rezac maladziet
Ruski to Rusini. Na Rosjan nigdy nie mówiło się ruscy tylko Moskale albo Moskwicze albo bliżej naszych czasów kacapy albo sowieci ewentualnie ruscy. Wiec wychodzi na to, ze to ty nie masz pojęcia. W każdym twoim poście wylewa się jakaś chora ambicją udowodnienia Nam Twoich racji. Rozumiem, że jesteś Ukrem i kumam, że trzeba pomagać. Ale wylej sobie kubeł zimnej wody na głowę albo poproś mamę o kakao i do spania. Jutro będzie lepiej. Wszystkiego dobrego!
 
Element ludzki i sprzętowy zawsze mieli w dupie. Dużo ludzi, dużo sprzętu i przemy do przodu nie zważając na straty. Pal sześć wojny, ale nawet wojenki regionalne okupowali mnóstwem trupów. Jedyny warunek, wróg musiał chcieć z nimi walczyć.
Pojebany naród. Swoich na mięso armatnie. Unia kurwa to przy nich jest cudowna kraina zlotymi rzekami obfitujaca. Smieszne sa te porownania Unii do Sowieckiego sojuza. Lekki balagan i roznice pogladowe kontra zamordyzm i kult paranoji. Wszystkiego maja tam kurwa wiecej niz im potrzeba a nie ma z tego zadnego rozwoju dla jednostek , surowiec znika , wszystko sie wydobywa ale rozchodzi sie bokami , tam nie ma nic poza schizofrenia i zyciem polegajacym na oddychaniu , kto bedzie chcial to poszpera i znajdzie materialy o tym jak tam wyglada zycie.
 
Zacząłem oglądać stare wystąpienia Żyrinowskiego, takiego Putina razy milion, który mówił, że Polskę atomówkami trzeba usunąć z mapy.
Jeśli Putina obalą to oby tacy ludzie nie doszli do władzy: możecie sobie włączyć polskie napisy






On tak wygląda na tle całego polskiego politycznego kurwidolka


co tu się rozwijać: Konfederacja nie weszła do Sejmu bo nagle tyle osób zaczeło popierać ich poglądy gospodarcze -jeśli ktoś miał wątpliwości to teraz po wybuchu wojny...
 
"Wodociągi kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje."

 
Ruski to Rusini. Na Rosjan nigdy nie mówiło się ruscy tylko Moskale albo Moskwicze albo bliżej naszych czasów kacapy albo sowieci. Wiec wychodzi na to, ze to ty nie masz pojęcia. W każdym twoim poście wylewa się jakaś chora ambicją udowodnienia Nam Twoich racji. Rozumiem, że jesteś Ukrem i kumam, że trzeba pomagać. Ale wylej sobie kubeł zimnej wody na głowę albo poproś mamę o kakao i do spania. Jutro będzie lepiej. Wszystkiego dobrego!
Nie jestem ukrem a Moskale Sowieci i Kacapy to Ruski. Mam ukraińskie nazwisko ale jestem polakiem. A tak naprawdę to tylko człowiekiem. Nic nie chce udowadniac tylko pisze co czuje i mysle , nikomu nie mowie zeby sie zgadzal , czy jak ma sie do tego odniesc. A temat jest wojny ktora za progiem. Gadasz mi tu ze Unia jest jak ZSRR , ty czy kolega z lawki. To chyba Cie pojebalo totalnie. Unia nie lamie praw czlowieka i nie straszy atomem. Gdybysmy zyli tam to bysmy nawet tego nie pisali a jak bysmy napisali to na pewno nie to co chcemy , czyli w sumie tobie by chyba pasowalo. A mowiac ruski mam na mysli kacapow moskali sowietow rusinow czyli rosje. Dobrze wiedziales o co mi chodzilo.
 
Jarosław Wolski:
"Generalna uwaga: Ukraińcy dziś całkiem ładnie kontratakują. IMHO rzucili te rezerwy które mieli, widzę minimum dwie brygady (sic!) zmechanizowane w kontratakach oraz jedną powietrznoszturmową.

Kierunek kijowski (zachód):
- mamy właśnie piękny dwustronny kontratak Ukraińców na szpicę natarcia rosyjskiego które szło na Fastiw. Z jednej strony naciera cała brygada zmechanizowana Ukraińców a z drugiej - powietrznosztumrowa. Pomiędzy są czołówki rosyjskie które mają spory problem.
- Iripina dalej Rosjanie nie zdobyli.
- Niestety strefę tyłową już z grubsza kontrolują - pomijając udany atak specjalsów z pod znaku tryzuba ;)
Kierunek kijowski (wschód)
- Czernichów to już Termopile. Brygada pancerna która tam walczy już jest nieśmiertelna.
- Cała brygada Ukraińców blokuje i kontratakuje na dwie bGB Rosjan w rejonie Kozielska i Bobrowska. Na razie osadzili w miejscu bGB Rosjan. Są to siły które przerzucano pospiesznie z Kijowa dwa dni temu.
- dostawy zaopatrzenia do czołówek rosyjskich są dla nich jakimś koszmarem. Jak tego nie ogarną czterema brygadami rezerwistów to będą mieć problem. Albo wejściem Białorusinów. Doszli pod Kijów ale tak jak doszli Niemcy pod Stalingrad podczas próby deblokady. Jak nie rzucą świeżych sił na tym kierunku to będą mieć poważne problemy.
Charków:
- bez zmian od wczoraj. Obchodzenie miasta na kierunkach z wschodu i zachodu, próby szturmu ale jest to mocno nieporadne a co więcej - Ukraińcy całkiem ładnie kontratakują
- marsz na Połtawę jest tak słaby i niemrawy że nie wiem czy Rosjanie tam dojdą czymś większym niż kompanie rozpoznawcze do końca wojny
Ługańsk i Donieck:
- sytuacja bardzo zła dla Ukraińców. Nie ma panicznej ucieczki, nie ma upadku morale, widać planowe wycofywanie się ale ewidentnie Rosjanie mają dużą przewagę i w ramach wojny materiałowej "mielą" obrońców.
Mariupol:
- Bardzo zła sytuacja dla obrońców. W ciągu kilku dni miasto może paść.
- wyjście na tyły ATO zostało powstrzymane w kilku kontratakach ale dość małymi siłami.
- zablokowano atak Rosjan na Zaporoże
Krym i atak na północ:
- Chersoń padł lub prawie padł. Game over w tym miejscu.
- Obrona Mikołajewa jest na tyle skuteczna że Rosjanie obchodzą miasto po obwodnicy starając się iść na północ i północny wschód.
- Kierunek z tamy na wschód chwilowo skutecznie blokowany.
Konkluzja:
Przed jutrzejszymi rokowaniami na Białorusi Ukraińcy rzucili chyba ostatnie duże rezerwy jakie mają. Mogą one mocno namieszać - zwłaszcza wokół Kijowa. Jeżeli Rosjanie mają II rzut to muszą go użyć teraz w powstrzymaniu tych kontrataków. Siłą rzeczy poniesie on poważne straty ale może nie być w stanie kontynuować domykania okrążenia Kijowa. Bardzo ciekawa sytuacja a wszystko zależy nie od tego jakie powodzenie odniosą Ukraińcy a ile rezerw mają Rosjanie i jak liczny II rzut. Białorusini siedzą i obserwują :) IMHO Rosjanie jednak nie wyjdą na tyły ATO ponieważ zostali na południu przyblokowani. Good job Ukrainian.
ps. nieoficjalnie - polskie MANPADS Piorun strąciły już dwucyfrową liczbę śmigłowców SZ FR -proszę to traktować jaki niepotwierdzone info ale dobrze rozeznane "wiewiórki" tak mówią ;)
ps. 1. Oficjalne straty Rosjan w "technice" należy podzielić na 3. Ale osobowe - około 7000 zabitych i rannych są prawidłowe.
PS: nie odczytujcie tego posta jako "nowa nadzieja" - mamy do czynienia z kontratakiem który jest ogromnym wysiłkiem dla Ukraińców. Jest to przygotowanie dobrej pozycji do negocjacji w ramach rozejmu ale...pod Kijowem dzieje się."
A był w tej bajce smok?
 
Zacząłem oglądać stare wystąpienia Żyrinowskiego, takiego Putina razy milion, który mówił, że Polskę atomówkami trzeba usunąć z mapy.
Jeśli Putina obalą to oby tacy ludzie nie doszli do władzy: możecie sobie włączyć polskie napisy







co tu się rozwijać: Konfederacja nie weszła do Sejmu bo nagle tyle osób zaczeło popierać ich poglądy gospodarcze -jeśli ktoś miał wątpliwości to teraz po wybuchu wojny...

Żyrinowski tak pierdoli od kilkudziesięciu lat przecież.
Niezliczone pomysły unicestwienia tej planety.
Pamiętam jak radził puścić atomówki na Yellowstone.
Nikt go na poważne stanowisko nawet w Rosji nie da, bo on jest tak głupi, że by unicestwił całą planetę.
 
Żyrinowski tak pierdoli od kilkudziesięciu lat przecież.
Niezliczone pomysły unicestwienia tej planety.
Pamiętam jak radził puścić atomówki na Yellowstone.
Nikt go na poważne stanowisko nawet w Rosji nie da, bo on jest tak głupi, że by unicestwił całą planetę.
oj starych Ruskich byś znalazł, którzy lubią go słuchać. Może facet gra wariata...
 
Wracaj do lekcji synek, pozno juz :cool:
Solidne argumenty przedstawiasz w swoich wypowiedziach. Nie sposob nie dostrzec gleboko zawartego w tym sensu , przekazu , ogromne wartosci intelektualne , emocjonalne i duchowe spynely na mnie poprzez twoja laske. Przekonales mnie. Przepraszam tato
 
A mowiac ruski mam na mysli kacapow moskali sowietow rusinow czyli rosje. Dobrze wiedziales o co mi chodzilo.
Jakbyś się znał na historii to byś wiedział imbecylu, że Rusini to są między innymi współcześni Ukraincy a nie Rosjanie, ale Ty zamiast liznąć trochę wiedzy to wolisz pierdolić tutaj te swoje głupoty. Chciałem być wyrozumiały ale z Tobą się po prostu nie da. Z wykształcenia jestem grafologiem i przerabiałem mnóstwo materiału na temat internetowego "piśmiennictwa" więc mi nie wkręcisz, że jesteś Polak bo Twój styl pisania pokazuje, ze jesteś Ukraincem. I nic w tym złego. Jak pisałem wcześniej. Nie oceniam po narodowości ale jesteś po porostu głupek. Nadal wszystkiego dobrego Tobie życzę
 
Last edited:
Żyrinowski tak pierdoli od kilkudziesięciu lat przecież.
Niezliczone pomysły unicestwienia tej planety.
Pamiętam jak radził puścić atomówki na Yellowstone.
Nikt go na poważne stanowisko nawet w Rosji nie da, bo on jest tak głupi, że by unicestwił całą planetę.
Znaczy taki ruski Kurwin.
 
Jarosław Wolski:
"Generalna uwaga: Ukraińcy dziś całkiem ładnie kontratakują. IMHO rzucili te rezerwy które mieli, widzę minimum dwie brygady (sic!) zmechanizowane w kontratakach oraz jedną powietrznoszturmową.

Kierunek kijowski (zachód):
- mamy właśnie piękny dwustronny kontratak Ukraińców na szpicę natarcia rosyjskiego które szło na Fastiw. Z jednej strony naciera cała brygada zmechanizowana Ukraińców a z drugiej - powietrznosztumrowa. Pomiędzy są czołówki rosyjskie które mają spory problem.
- Iripina dalej Rosjanie nie zdobyli.
- Niestety strefę tyłową już z grubsza kontrolują - pomijając udany atak specjalsów z pod znaku tryzuba ;)
Kierunek kijowski (wschód)
- Czernichów to już Termopile. Brygada pancerna która tam walczy już jest nieśmiertelna.
- Cała brygada Ukraińców blokuje i kontratakuje na dwie bGB Rosjan w rejonie Kozielska i Bobrowska. Na razie osadzili w miejscu bGB Rosjan. Są to siły które przerzucano pospiesznie z Kijowa dwa dni temu.
- dostawy zaopatrzenia do czołówek rosyjskich są dla nich jakimś koszmarem. Jak tego nie ogarną czterema brygadami rezerwistów to będą mieć problem. Albo wejściem Białorusinów. Doszli pod Kijów ale tak jak doszli Niemcy pod Stalingrad podczas próby deblokady. Jak nie rzucą świeżych sił na tym kierunku to będą mieć poważne problemy.
Charków:
- bez zmian od wczoraj. Obchodzenie miasta na kierunkach z wschodu i zachodu, próby szturmu ale jest to mocno nieporadne a co więcej - Ukraińcy całkiem ładnie kontratakują
- marsz na Połtawę jest tak słaby i niemrawy że nie wiem czy Rosjanie tam dojdą czymś większym niż kompanie rozpoznawcze do końca wojny
Ługańsk i Donieck:
- sytuacja bardzo zła dla Ukraińców. Nie ma panicznej ucieczki, nie ma upadku morale, widać planowe wycofywanie się ale ewidentnie Rosjanie mają dużą przewagę i w ramach wojny materiałowej "mielą" obrońców.
Mariupol:
- Bardzo zła sytuacja dla obrońców. W ciągu kilku dni miasto może paść.
- wyjście na tyły ATO zostało powstrzymane w kilku kontratakach ale dość małymi siłami.
- zablokowano atak Rosjan na Zaporoże
Krym i atak na północ:
- Chersoń padł lub prawie padł. Game over w tym miejscu.
- Obrona Mikołajewa jest na tyle skuteczna że Rosjanie obchodzą miasto po obwodnicy starając się iść na północ i północny wschód.
- Kierunek z tamy na wschód chwilowo skutecznie blokowany.
Konkluzja:
Przed jutrzejszymi rokowaniami na Białorusi Ukraińcy rzucili chyba ostatnie duże rezerwy jakie mają. Mogą one mocno namieszać - zwłaszcza wokół Kijowa. Jeżeli Rosjanie mają II rzut to muszą go użyć teraz w powstrzymaniu tych kontrataków. Siłą rzeczy poniesie on poważne straty ale może nie być w stanie kontynuować domykania okrążenia Kijowa. Bardzo ciekawa sytuacja a wszystko zależy nie od tego jakie powodzenie odniosą Ukraińcy a ile rezerw mają Rosjanie i jak liczny II rzut. Białorusini siedzą i obserwują :) IMHO Rosjanie jednak nie wyjdą na tyły ATO ponieważ zostali na południu przyblokowani. Good job Ukrainian.
ps. nieoficjalnie - polskie MANPADS Piorun strąciły już dwucyfrową liczbę śmigłowców SZ FR -proszę to traktować jaki niepotwierdzone info ale dobrze rozeznane "wiewiórki" tak mówią ;)
ps. 1. Oficjalne straty Rosjan w "technice" należy podzielić na 3. Ale osobowe - około 7000 zabitych i rannych są prawidłowe.
PS: nie odczytujcie tego posta jako "nowa nadzieja" - mamy do czynienia z kontratakiem który jest ogromnym wysiłkiem dla Ukraińców. Jest to przygotowanie dobrej pozycji do negocjacji w ramach rozejmu ale...pod Kijowem dzieje się."
Generalnie analizy Wolskiego top jeśli chodzi o ten konflikt. Kwestia ATO to jest sprawa kluczowa dla Ukraińców, to właśnie tam stacjonują najlepiej wyszkolone ukraińskie oddziały, które od 8 lat tłuką się z separatystami. Potencjalne okrążenie tych jednostek i utworzenie kotła to byłaby kolosalna strata dla jakości i przede wszystkim morale wojsk ukraińskich.
 
No widzisz, jak fajnie! a teraz pal gume farfoclu i na drugi raz nie wcinaj sie jak majty w dupe gdy starsi, madrzejsi prowadza, jakze zacne konwersacje.:kis:
Teraz to dopiero musisz byc pewny siebie. Wkoncu odnalazles swoja wartosc. Mozesz sobie na tym oprzec poczucie tozsamosci. Nie zamierzam sie wcinac tobie w rozgrywki , nie musze sie bawic z wami w mierzenie sobie falusow i porownywanie czyj jest wiekszy.
 
Rozgryzles mnie zuchu!!! To chyba ten zielony towareks sprawil, ze intelekt ci sie wyostrzyl niesamowicie. Zaczales uzywac duzo wiekszej polaci swojego tzw mozgu czyli teraz bedzie to, no jakies, plus minus 2 koma 3 procenta. To prawda co mowia, trawka poszerza horyzonty i ty jestes tego doskonalym przykladem. Nie moge w dalszym ciagu sie ukrywac, ta ciagla konspiracja odbiera mi smak zycia! To jest ten moment, w ktorym mowie stanowcze DOSC! Nazywam sie SASZA GROMKOPIERDIEV i jestem ruskim szpionem! Wybacz Wladimirze Wladimirowiczu, zrobilem co czeba! spasiba bolszoj za wszystko!

P.S. Szkoda, ze podla administracja nie chce bym zmienil ksywke ale tak to jest ja ma sie do czynienia z ukrainskimi onucami!1!!
Dobra chuj masz racje wygrales i spierdalaj. Idz tam kogos innego powkurwiac albo sie czep psiego ogona. Jak chcesz zebym powiedzial tak to mowie tak a jak chcesz zebym Ci napisal nie to pisze Ci nie. Se kurwa tam dopowiedz wszystko czego oczekujesz z mojej strony i zapisz w kajecie ze tak jest. Ale sie odpierdol. Twoja racja jest , wiesz wiecej , jestes madrzejszy. Masz jeszcze ze dwa razy Ci przycisne guzik od bycia lepszym. I idz tam juz w swoja strone.
 
"Wodociągi kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje."



Kiedy wiesz, ze typ zwoluje narade z klakierami i mowi, ze nic sie nie dzieje, to znaczy, ze kurwa nie ma juz czeczenow na Ukrainie.
 
Abramovich sprzedaje Chealse i całość ma podobno przeznaczyć na ofiary wojny na Ukrainie. Pytanie tylko co przez to rozumie. Może mieć na myśli rosyjskie ofiary.
 
Nie wyobrażam sobie żeby Polska i Polacy przyjęli teraz inną postawę niż pomaganie naszym sąsiadom.
Masz jakieś podstawy to tego typu obaw? ktokolwiek coś takiego proponuje, by nie pomagać obecnie Ukrainie?
to co odpierdala konfederacja na ten temat to jebany żart
Umknęły mojej uwadze te odpierdalanki. Możesz poratować? Jakieś linki lub streszczenie co tam nawyrabiali?
poczytałem troche jakie tu panuja nastroje i jaka narracja na pomoc potrzebujacym i jak sie traktuje gości ( bo takimi przeciez sa obcokrajowcy) i momentalnie dostalem raka dupska krew zalewa mi odbyt , jestem zszokowany i stracilem wiare w narod.
Z czego konkretnie ten Twój szok wypływa? Możesz wskazać na jakieś wypowiedzi odnośnie "narracji na pomoc potrzebującym", które wywołują "raka dupska"?
 
A był w tej bajce smok?
Jak słucham ekspertów ze Strategy&Future, OSW, albo Wolskiego, to mimo, że logicznie się to zgadza, intelektualnie też dają radę, to zastanawiam się skąd mają te informacje? Na ile to jest wróżenie z fusów, a na ile jakieś przecieki od większych chłopców?
Szczególnie, że nawet ważni generałowie, którzy pełnili wysokie funkcje w MON i NATO, ewidentnie nie wiedzą co jest grane i opędzają media takimi ogólnikami, że ja mógłbym powiedzieć to samo.
 
Rumuni stracili myśliwiec w rejonie morza czarnego, posłali tam śmigłowiec i on również przepadł.
Niby przez warunku pogodowe, ale i tak ciekawe,zwłaszcza, że Rumunia jest w Nato
W tej chwili po Rumuni w rejonach Black Sea latają minimum 2 samolotu USAirForce i skanują na maksa Krym
Bardziej mnie martwi ze FORTE10 skanował przez wiele godzin obwód Kaliningradzki robiąc trasy Ełk do granicy a nawet zahaczał o 3miasto.
Mogło to być związane z przylotem Cargo USAirForce na lotnisko w Rzeszowie, gdzie rozładowywali broń.
 
Last edited:
Back
Top