Konflikt Rosja-Ukraina

Mentzen akurat prawie zawsze płynie innym nurtem niż Braun i Korwin. To jedyna osoba z konfederacji, którą regularnie śledzę i ciężko mu cokolwiek w tych wpisach zarzucić.

Tez go lubie posluchac.



Ciekawe. Stacja to Fox News. Tuba Donalda Trumpa, ktory podobno byl naszym przyjacielem. Wyglada, ze przyjaciolmi jestesmy jak trzeba rozpierdalac EU i kupowac F35 3 x drozej niz cyganie. Jak juz Rosja jest zagrozona, to wtedy z Polakow robi sie debili co rozpetali 3 wojne swiatowa. Teraz te wszystkie ploty, ze za wyborem Donalda w USA stali ruscy zaczynaja wygladac calkiem inaczej.
 
Leci kurewska polsko-ukrainsko-czeska
Wlasnym matkom nie wierzycie chyba , ze was urodzily
Ten wywód to jest coś takiego , jakby to nazwać , moja wypowiedż ?
Czego tam jeszcze nie wisz ? Co tam Ci sie jeszcze nie podoba w moich pogladach ?
Zamknijcie im granice , wyjebcie na nich kutasy. Jak sobie stryjenka winszuje. Tylko pakujcie juz plecaki przed bushcraftem gdzies pod Berlinem za 2 lata. Kali krowe Bongo brac tak , Kaliemu krowe bongo brac nie. Ja sie juz nie wypowiadam , bo tu panuje narracja negacjii.
Miało cię już tu nie być od jakiegoś czasu podobno, szybko zmieniasz poglądy ;)
 
Gościu , zostałem pojechany od kurewskich ukrainskich genow i zbesztany z niskich pobudek , chociaz tak naprawde sie dowiedzialem pol roku temu ze mam troche ukrainskiego pochodzenia , jestem polakiem i poczytałem troche jakie tu panuja nastroje i jaka narracja na pomoc potrzebujacym i jak sie traktuje gości ( bo takimi przeciez sa obcokrajowcy) i momentalnie dostalem raka dupska krew zalewa mi odbyt , jestem zszokowany i stracilem wiare w narod. A Ty mi powiesz , zebym emocjonalnie sie nie wypowiadal. Pisze Ci jak masz sie zachowywac czy jak myslec ?
To wez nie pierdol. Sobie tam emocjonalnie sie wypowiadaj czy sobie prowadz dyplomacje administracyjna. Chuj mnie to w sumie obchodzi. To twoja sprawa.
A jak mi masz mowic jakie ja mam miec poglady i co mam plesc a czego nie to sobie daruj. To nie ruś. Żebyś mi mówił jakie mam poglądy
Nie piszesz mi jak mam się zachowywać ani nie piszesz mi jak mam myśleć. Piszesz głupoty. Dokładnie zacytowałem post w którym piszesz te głupoty. A teraz jeszcze napisze, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem i że więcej w Tobie Ukraińca niż 25% albo nie uważałeś na języku polskim. Wszystkiego dobrego. EOT
 
Miało cię już tu nie być od jakiegoś czasu podobno, szybko zmieniasz poglądy ;)
Bo pierdoli mi gosc co mi wolno pisac a co nie , jakbym to jemu to kurwa pisal. Niech nie czyta. Polit biuro prowadzi ? Nie wolno mi pisac jaki tam ze mnie mieszaniec bo jemu to nie pasuje do koncepcji.
 
To leci Ci już ta krew z dupy? Co to w ogóle za wywód? unia da xD.
Ty no Unia da , dosłownie. Wszyscy obywatele dadzą , bo sie zrzuca ciekawe czy wszyscy kurwa tak żałują tych 5 zł od łebka dajmy na to dla spierdalajacych przed wojna cywili. Hans z Pierrem pewnie tez maja krwawy splyw z dupska jak ja po wdawaniu sie w rozmowy z kalkulatorami
 
Robicie gównoburze, a ja powiem, że jeszcze dziś kolejne negocjacje - temat nr. 1: zawieszenie broni.
negocjacje.jpg
 
To ty tutaj jesteś podobno gościem w 25% onuco.
No pokaz co tam masz ciekawego jeszcze. O mamusi zapomniales cos dodac. O ojcu nie zapomnij. Rasowy zakolaku , kup sobie masc na porost wlosow bo pewnie ci nie chca rosnac. Powodzenia w kuracji , not
 
Robicie gównoburze, a ja powiem, że jeszcze dziś kolejne negocjacje - temat nr. 1: zawieszenie broni.
Ta , jak Ukraina odda pól kraju i się podda pod buta sowieckiemu sajuzowi. Ruscy tam stawiaja takie warunki , ze watpie zeby cos z tego wyszlo. Oddajcie nam pol kraju i sie odetnijcie od zachodu wtedy nu pogadi
 
Nie nie , to całkiem co innego. To jakiś czeczeński elitarny oddział. Rozjebany został i zakopany w dobę czy coś takiego. A tamci to inna grupa. Działająca prawie od początku działań.

Czytałem już teorię, że tych Czeczenów skasowało FSB, które jest przeciwko Putinowi, ale pewnie to bajki.
 
Czytałem już teorię, że tych Czeczenów skasowało FSB, które jest przeciwko Putinowi, ale pewnie to bajki.
Ja oglądałem wywiad z jakimś tam kacapskim ziomem Putina to mowi ze Putin juz tam jest malo warty wewnetrznie. Mowil tez , ze ruski narod nie bedzie robil rewolucji , nawet nie wyjdzie masowo , szacowal ze kilka tys ludzi moze cos zrobi a reszta daje wladzy pelne przyzwolenie i lojalnosc. Nie wiadomo czy to nie fantasy , a gosc nie jest szpiorem i nie mowi centralnie odwrotnie do realnej sytuacji.
Taka odwrotna psychologia. Znalazlem ten wywiad


 
skoro, mnie tu wywolujesz do tablicy, nie wiadomo czemu i tak lecimy dygresjami to ja tez pozwole sobie na jedna. Ja to moj drogi kolego, najchetniej zaoralbym te cala "Unie". Im dalej w las tym bardziej przypomina CCCP a za jakis czas to pewnie i przescignie tamta Arkadie, mlekiem i miodem plynaca.
No i wtedy to bedziemy kurwa potega militarna i gospodarcza , wszyscy za nami pojda , a Putin sobie daruje jakiekolwiek podrygi. Zalozymy unie Radom-Sosnowiec i bedziemy objeci konwencja podlaska. Startuj na premiera. Bedziemy mocarstwem. Wychodzimy z Unii i za 5 lat alfabeci uze znajem uze piszem i czytajem.
 
No wygląda to tak jakby mieli wliczone w koszta ze 100 tys pacanów i szli do skutku niestety. I w taki sposób powoli będą otaczać miasta i wkońcu im się uda zdobyć Ukrainę , co prawda będzie to hekatomba , krwawa rzeka , i póżniej to obrócą przeciw zachodowi w narracji , ile to ruskich zamordowali. A za 20 lat będą pomniki wojenne na rusi z datą przesuniętą ze 2 lata w przód. Że niby wbili i wyzwolili a wcześniej to nie ich ręka była tylko ktoś inny tutaj cywili szlachtował , o na przykład Polaczki . . . Smutne to i szkoda ludzi którzy niczemu nie są winni , wielka porażka ludzkości.
Element ludzki i sprzętowy zawsze mieli w dupie. Dużo ludzi, dużo sprzętu i przemy do przodu nie zważając na straty. Pal sześć wojny, ale nawet wojenki regionalne okupowali mnóstwem trupów. Jedyny warunek, wróg musiał chcieć z nimi walczyć.
 
Jakie kurwy zajebane, my mamy sobie sami swiadczenia oplacac a Ukraińcom dadza? :damjan:
No nie do końca.
My mamy opłacać i nie mieć możliwości leczenia (oficjalnie, bo nieoificjalnie już dawno nie mamy).


Cement po 10zł to chyba gdzieś na podlasiu.
Wrzesień zeszłego roku to było 12.80
Natomiast za parę miechów dopiero będzie armagedon.
Teraz jak już wszystko miało jebnąć, to firmy płaca gaz razy 3.5 Wiadomo kto za to zapłaci.
Teraz wojna. Inflacja, która jest już wyjabana jak nos Vateusza pierdolnie jeszcze mocniej, z jeszcze większym hukiem.
Ja to chyba będę musiał zacząć do roboty się nie spóźniać o te kilka godzin, bo chuj wi co dalej.
 
Jarosław Wolski:
"Generalna uwaga: Ukraińcy dziś całkiem ładnie kontratakują. IMHO rzucili te rezerwy które mieli, widzę minimum dwie brygady (sic!) zmechanizowane w kontratakach oraz jedną powietrznoszturmową.

Kierunek kijowski (zachód):
- mamy właśnie piękny dwustronny kontratak Ukraińców na szpicę natarcia rosyjskiego które szło na Fastiw. Z jednej strony naciera cała brygada zmechanizowana Ukraińców a z drugiej - powietrznosztumrowa. Pomiędzy są czołówki rosyjskie które mają spory problem.
- Iripina dalej Rosjanie nie zdobyli.
- Niestety strefę tyłową już z grubsza kontrolują - pomijając udany atak specjalsów z pod znaku tryzuba ;)
Kierunek kijowski (wschód)
- Czernichów to już Termopile. Brygada pancerna która tam walczy już jest nieśmiertelna.
- Cała brygada Ukraińców blokuje i kontratakuje na dwie bGB Rosjan w rejonie Kozielska i Bobrowska. Na razie osadzili w miejscu bGB Rosjan. Są to siły które przerzucano pospiesznie z Kijowa dwa dni temu.
- dostawy zaopatrzenia do czołówek rosyjskich są dla nich jakimś koszmarem. Jak tego nie ogarną czterema brygadami rezerwistów to będą mieć problem. Albo wejściem Białorusinów. Doszli pod Kijów ale tak jak doszli Niemcy pod Stalingrad podczas próby deblokady. Jak nie rzucą świeżych sił na tym kierunku to będą mieć poważne problemy.
Charków:
- bez zmian od wczoraj. Obchodzenie miasta na kierunkach z wschodu i zachodu, próby szturmu ale jest to mocno nieporadne a co więcej - Ukraińcy całkiem ładnie kontratakują
- marsz na Połtawę jest tak słaby i niemrawy że nie wiem czy Rosjanie tam dojdą czymś większym niż kompanie rozpoznawcze do końca wojny
Ługańsk i Donieck:
- sytuacja bardzo zła dla Ukraińców. Nie ma panicznej ucieczki, nie ma upadku morale, widać planowe wycofywanie się ale ewidentnie Rosjanie mają dużą przewagę i w ramach wojny materiałowej "mielą" obrońców.
Mariupol:
- Bardzo zła sytuacja dla obrońców. W ciągu kilku dni miasto może paść.
- wyjście na tyły ATO zostało powstrzymane w kilku kontratakach ale dość małymi siłami.
- zablokowano atak Rosjan na Zaporoże
Krym i atak na północ:
- Chersoń padł lub prawie padł. Game over w tym miejscu.
- Obrona Mikołajewa jest na tyle skuteczna że Rosjanie obchodzą miasto po obwodnicy starając się iść na północ i północny wschód.
- Kierunek z tamy na wschód chwilowo skutecznie blokowany.
Konkluzja:
Przed jutrzejszymi rokowaniami na Białorusi Ukraińcy rzucili chyba ostatnie duże rezerwy jakie mają. Mogą one mocno namieszać - zwłaszcza wokół Kijowa. Jeżeli Rosjanie mają II rzut to muszą go użyć teraz w powstrzymaniu tych kontrataków. Siłą rzeczy poniesie on poważne straty ale może nie być w stanie kontynuować domykania okrążenia Kijowa. Bardzo ciekawa sytuacja a wszystko zależy nie od tego jakie powodzenie odniosą Ukraińcy a ile rezerw mają Rosjanie i jak liczny II rzut. Białorusini siedzą i obserwują :) IMHO Rosjanie jednak nie wyjdą na tyły ATO ponieważ zostali na południu przyblokowani. Good job Ukrainian.
ps. nieoficjalnie - polskie MANPADS Piorun strąciły już dwucyfrową liczbę śmigłowców SZ FR -proszę to traktować jaki niepotwierdzone info ale dobrze rozeznane "wiewiórki" tak mówią ;)
ps. 1. Oficjalne straty Rosjan w "technice" należy podzielić na 3. Ale osobowe - około 7000 zabitych i rannych są prawidłowe.
PS: nie odczytujcie tego posta jako "nowa nadzieja" - mamy do czynienia z kontratakiem który jest ogromnym wysiłkiem dla Ukraińców. Jest to przygotowanie dobrej pozycji do negocjacji w ramach rozejmu ale...pod Kijowem dzieje się."
 
Back
Top