Konflikt Rosja-Ukraina

Bomba jak spadła też była ruska.

Im dłużej to trwa i jak patrzysz na zachowanie szoszońskich władz w kierunku krajów które im pomagają, a o skargach na nasze imperium nie wspomnę tym bardziej się zastanawiam, że jednak musieli jakoś tego niedźwiedzia wkurwiać.
:roberteyeblinking:
Przecież już tu pisałem że za 20-30 lat, przy zmianie władzy w najbardziej zaangażowanych w konflikt państw, w szkołach będą mówili że jednak Putin miał rację wchodząc na Ukrainę bo tam kwitł neonazizm itp itd. oczywiście rola hamburgerów w tym konflikcie będzie marginalizowana, a warto też sobie przekminic dlaczego największy wzniecacz konfliktów międzynarodowych i czołowe państwo w rankingu zbrodnii wojennych stoi akurat po stronie banderowców, można tłumaczyć to tym że dlatego iż walczą z Rosją, a może nie o Rosję tu chodzi, tylko o coś co hamburgery robiły na terenie ukraińskim który nie był objęty żadnymi normami jak chociażby Europa? Ciekawe co tam produkowali, albo mieli zamiar produkować.
 
Przecież już tu pisałem że za 20-30 lat, przy zmianie władzy w najbardziej zaangażowanych w konflikt państw, w szkołach będą mówili że jednak Putin miał rację wchodząc na Ukrainę bo tam kwitł neonazizm itp itd. oczywiście rola hamburgerów w tym konflikcie będzie marginalizowana, a warto też sobie przekminic dlaczego największy wzniecacz konfliktów międzynarodowych i czołowe państwo w rankingu zbrodnii wojennych stoi akurat po stronie banderowców, można tłumaczyć to tym że dlatego iż walczą z Rosją, a może nie o Rosję tu chodzi, tylko o coś co hamburgery robiły na terenie ukraińskim który nie był objęty żadnymi normami jak chociażby Europa? Ciekawe co tam produkowali, albo mieli zamiar produkować.


W co produkowali Polacy, że razem z amerykanami pchali(pozdro Snajper :p ) Ukrainę do wojny? :p


I co mogli tam robić Amerykanie poza tą bronią biologiczną?
 
tak tak wiadomo
2 lata twojego jebania na nas to tyko prowo
A bo teraz trwa wojna myśli, jak tu nie wyjść na skończonego frajera i jakoś rakiem się wycofać ze swoich poglądów, wiesz mordo, ITS A PRANK BRO! THIS IS PRANK! YOU KNOW?!?! 2-3 letni prank i zbieranie mel na ryj dla zabawy, dla Pranku i dla prowo :juanlaugh: :juanlaugh: :juanlaugh:
 
A bo teraz trwa wojna myśli, jak tu nie wyjść na skończonego frajera i jakoś rakiem się wycofać ze swoich poglądów, wiesz mordo, ITS A PRANK BRO! THIS IS PRANK! YOU KNOW?!?! 2-3 letni prank i zbieranie mel na ryj dla zabawy, dla Pranku i dla prowo :juanlaugh: :juanlaugh: :juanlaugh:


Ale ja nadal uważam, że trzeba pomagać Ukrainie i to w naszym interesie. Z czego mam się wycofywać?



Tak jak Ty nadal jesteś dumny z tego, że razem z kolegami biles słabszych, bezbronnych ludzi, czy nadal jesteś debilem, który twierdzi, że Otton III z wszystkimi władcami Europy, muzułmańskimi, Chińskimi, Indyjskimi zrobił na całym świecie wielki spisek i sfabrykował 300 lat naszej historii(według krecika mamy dziś wiek XVIII.

Dlatego mnie zacząłeś atakować swego czasu niemerytoryczne - bo merytorycznie pokazałem jaki jesteś głupi. Obaliłem twoje twierdzenie. A, że jesteś robakiem i nie umiesz przyznać się do błędu - to przechodzisz w personalny atak.



Zapytajcie się tego ćwoka czy wycofuje się z tego poglądu o którym twierdził, że to fakt?


Dlaczego odkąd został poruszony ten temat i wykazałem że się myli - olał ten temat i zajmuje się tylko wycieczkami personalnymi?
 
Last edited:
A bo teraz trwa wojna myśli, jak tu nie wyjść na skończonego frajera i jakoś rakiem się wycofać ze swoich poglądów, wiesz mordo, ITS A PRANK BRO! THIS IS PRANK! YOU KNOW?!?! 2-3 letni prank i zbieranie mel na ryj dla zabawy, dla Pranku i dla prowo :juanlaugh: :juanlaugh: :juanlaugh:

Ale ja nadal uważam, że trzeba pomagać Ukrainie i to w naszym interesie. Z czego mam się wycofywać?



Tak jak Ty nadal jesteś dumny z tego, że razem z kolegami biles słabszych, bezbronnych ludzi, czy nadal jesteś debilem, który twierdzi, że Otton III z wszystkimi władcami Europy, muzułmańskimi, Chińskimi, Indyjskimi zrobił na całym świecie wielki spisek i sfabrykował 300 lat naszej historii(według krecika mamy dziś wiek XVIII.

Dlatego mnie zacząłeś atakować swego czasu niemerytoryczne - bo merytorycznie pokazałem jaki jesteś głupi. Obaliłem twoje twierdzenie. A, że jesteś robakiem i nie umiesz przyznać się do błędu - to przechodzisz w personalny atak.



Zapytajcie się tego ćwoka czy wycofuje się z tego poglądu o którym twierdził, że to fakt?


Dlaczego odkąd został poruszony ten temat i wykazałem że się myli - olał ten temat i zajmuje się tylko wycieczkami personalnymi?
co innego pomagać
a slepo bronić
 


co innego pomagać
a slepo bronić



Nie bronie ślepo.
To, że powiem iż nie uważam, że mijani na ulicy Ukraińcy to podludzie czyhający by zrobić nam Wołyń nie znaczy, że ślepo ich bronie xd

Zazwyczaj to co mi się zarzuca to wymysły.
 
Przecież już tu pisałem że za 20-30 lat, przy zmianie władzy w najbardziej zaangażowanych w konflikt państw, w szkołach będą mówili że jednak Putin miał rację wchodząc na Ukrainę bo tam kwitł neonazizm itp itd. oczywiście rola hamburgerów w tym konflikcie będzie marginalizowana, a warto też sobie przekminic dlaczego największy wzniecacz konfliktów międzynarodowych i czołowe państwo w rankingu zbrodnii wojennych stoi akurat po stronie banderowców, można tłumaczyć to tym że dlatego iż walczą z Rosją, a może nie o Rosję tu chodzi, tylko o coś co hamburgery robiły na terenie ukraińskim który nie był objęty żadnymi normami jak chociażby Europa? Ciekawe co tam produkowali, albo mieli zamiar produkować.

Uważasz, że Amerykanie byli aż takimi debilami, że produkowaliby broń biologiczną na tak niepewnym terenie jak Ukraina, która nie jest członkiem ani NATO ani nawet UE? Trochę za bardzo poleciałeś teoriami spiskowymi w tym miejscu.
 
Uważasz, że Amerykanie byli aż takimi debilami, że produkowaliby broń biologiczną na tak niepewnym terenie jak Ukraina, która nie jest członkiem ani NATO ani nawet UE? Trochę za bardzo poleciałeś teoriami spiskowymi w tym miejscu.
Myślę, ze bardziej chodzi o eksperymenty z żywnością, GMO, nasionami etc. Nie ma regulacji więc możliwości jest więcej przede wszystkim na testy.
Pierwsze nasiona modyfikowane, które feminizuja i nie tworzą nasion przecież powstały właśnie na Ukrainie.
 
Uważasz, że Amerykanie byli aż takimi debilami, że produkowaliby broń biologiczną na tak niepewnym terenie jak Ukraina, która nie jest członkiem ani NATO ani nawet UE? Trochę za bardzo poleciałeś teoriami spiskowymi w tym miejscu.
To że nie jest członkiem ani NATO ani UE właśnie jest plusem tej sytuacji. Nie uważam że produkowali, uważam że mogli badać albo próbować stworzyć coś nowego, były tam przecież laboratoria USA i to jest fakt, nie wiem czy byliby debilami czy nie, wiem jednak że w razie "przypału" międzynarodowego z tym związanego i tak nikt by nic wielkiemu bratu nie zrobił a unia z Francją i Niemcami na czele by siedziała cicho na piździe. Fakty też są takie że to merykanie robią sobie jakieś bazy czy chuj wie co w państwach ościennych swojego konkurenta, a nie odwrotnie, z racji ich potęgi militarnej im poprostu można więcej, na podobnym poziomie są jeszcze Chiny i Rosja, nikt inny prócz tych 3 państw nie ma tak naprawdę nic poważnego do powiedzenia w sprawach związanych z tymi trzema krajami.

Mnie poprostu ciekawi prawdziwa motywacja Putina, a napewno nie chodziło o jedno wydarzenie, to się musiało nawarstwiać i powodów musiało być kilka, bo ani to bogate ziemię ani bogaty naród żeby tak motywować próbę przejęcia ukraińskiego terenu, kopalni diamentów tam kurwa jednak nie ma. Może to był ruch wyprzedzający? Chuj wie, pewnie się tego nigdy nie dowiemy, a jeśli się dowiemy to za kilkadziesiąt lat, o co w tym tak naprawdę od początku chodzi.


Nie zastanawia cię że wielki brat jest tak zdeterminowany w pomocy dla obcego/neutralnego państwa które nie jest ani w NATO, ani w UE? Czy pomagają tak mocno jakiemukolwiek innemu obcemu państwu w jakiejś Afryce czy w Arabowie? Dużo tutaj się nie zgadza, jest to bezsensowne działanie Amerykanów, jeśli nic nie jest na rzeczy w tym co pisze, a oni bezsensownie/bezinteresownie niczego nie robią.

Przecież oni rzymianom nic nie pomogli porównując z pomocą dla ukrów, a Rzymianie przecież są im zdecydowanie bliższym sojusznikiem. WHY?
 
@Siedem Putina raczej ośmieliło kilka decyzji amerykańskich prezydentów w ciągu ostatnich 10-15 lat, najpierw Obama dał Rosjanom wolną rękę w Syrii, potem cała kadencja Trumpa, który szukał porozumienia z wszystkimi wrogami USA po IIWŚ (nawet jeśli był naiwny to w paru agencjach i Pentagonie na pewno byli wściekli bo budżet na zbrojenia wymaga posiadania ciągłego grzania w kotle), aż wreszcie przyszedł dziadek Biden, który nie przestraszy kota na trawniku. Merkel i tak pośrednio siedziała w kieszeni Rosjan dzięki umowom gazowym, Brexit załatwił sprawę UK, a Francja to słabiak, z którym nikt się nie liczy. Wytworzyła się idealna sytuacja geopolityczna, gdzie Putin wywrócił parę figur na szachownicy, a Europa zajęta pierdołami i nie mogąca sobie poradzić z imigrantami została ze spuszczonymi gaciami. USA próbuje opchnąć GMO do Europy od lat, ale to się nie uda, bo nawet w UE zdają sobie sprawę, że to zburzy cały rynek rolniczy w Europie a tu nie chodzi tylko o pana Zdzisia w traktorze, tylko całe winiarnie i sadownictwo, a tego jest cała masa. Nawet jeśli są jakieś badania genetyczne bez zezwoleń to prędzej bym się ich spodziewał w Portoryko, albo zamorskich terytoriach na Pacyfiku, gdzie wyspy wulkaniczne dają dwa-trzy zbiory w roku.
 
trzeba pomagać Ukrainie i to w naszym interesie
no i już 650 tysięcy ukrów w wieku poborowym spierdoliło ze swojego kraju od początku rozszerzenia konfliktu. Promil?
 
no i już 650 tysięcy ukrów w wieku poborowym spierdoliło ze swojego kraju od początku rozszerzenia konfliktu. Promil?

Ale jaki związek z moim zdaniem ma to, że, tak jak w przypadku kazdej wojny, w tym naszych, wiele osób unika walk?

Czyli żaden kraj w żadnej wojnie nigdy nie powinien być wspierany przez sojuszników?
 
Ale jaki związek z moim zdaniem ma to, że, tak jak w przypadku kazdej wojny, w tym naszych, wiele osób unika walk?

Czyli żaden kraj w żadnej wojnie nigdy nie powinien być wspierany przez sojuszników?
Niby z jakiego wpisu taki wniosek, że nigdy nie powinien być wspierany? Jest różnica między racjonalnym, adekwatnym wsparciem, a szaleństwem, które ma miejsce, a oni w takiej liczbie pokazują, że mają w dupie swój kraj, to niby nas nie będą mieli w anusie? Zdajesz sobie sprawę co to jest 650 tysięcy poborowych?? Zginęło 70 tysięcy Ukraińskich żołnierzy, mają poważne braki, a tu kurwa taka masa buja się po Europie, a na cohones jest taki jeden, który najczęściej spłyca te wszystkie problemy i jego "promil" to już mem tego tematu, niesamowite c'nie? Kto to kurwa może być? Wyobrażasz sobie coś takiego?
 
Niby z jakiego wpisu taki wniosek, że nigdy nie powinien być wspierany? Jest różnica między racjonalnym, adekwatnym wsparciem, a szaleństwem, które ma miejsce, a oni w takiej liczbie pokazują, że mają w dupie swój kraj, to niby nas nie będą mieli w anusie? Zdajesz sobie sprawę co to jest 650 tysięcy poborowych?? Zginęło 70 tysięcy Ukraińskich żołnierzy, mają poważne braki, a tu kurwa taka masa buja się po Europie, a na cohones jest taki jeden, który najczęściej spłyca te wszystkie problemy i jego "promil" to już mem tego tematu, niesamowite c'nie? Kto to kurwa może być? Wyobrażasz sobie coś takiego?


Ciężko mi ocenić na ile to jest liczba większa, ponad przeciętna normę.
Też zauważ że tych 650 także działa na korzyść kraju: pracują, nie są tam biednymi, bezrobotnymi(bo to mit, że jakby wrócili to te 650 byłoby w wojsku. Mogłoby być - przez naście lat, po kilkanaście tys rocznie), tu pracują i masa z nich wysyła na Ukrainę pieniądze.


Poza tym nie wiem czemu liczysz tych 650 tys jakby Ukraina straciła 650 tys potencjalnych żołnierzy. Rozumiem, że oni wszyscy dostali powołania? Ile procent z tej liczby je ma?
Jeżeli np 50 tys to możesz mówić że Ukraina ma 50 tys żołnierzy mniej przez to.
A nie 650 tys


Edit:

Nie wiemy też ilu z nich poszłoby walczyć gdyby dostało powołania. Pewnie mało. Ale póki nie dostaną i nie odnowią - to nie unikają wojska. Lecz są usprawiedliwieni jeśli to zrobią.


I nic nie pisałem że jestem za tym by bezrefleksyjnie dawać pomoc.
I nie wiem jaki merytoryczny sens ma wstawka o promilu.
 
Last edited:
Ofiaro pękniętego kondoma, dlaczego bierzesz pod uwagę jedynie opcję, że uciekli ze strachu, a nie z powodu sympatii prorosyjskich, czyli po prostu niechęci strzelania do Rosjan.
Rok 2021:
Wyniki ogólnokrajowego sondażu przeprowadzonego na Ukrainie przez Fundację Demokratycznych Inicjatyw Iłko Kuczeriwa we współpracy z Centrum ds. Socjologii Politycznej pokazują, że 36 proc. Ukraińców nie popiera wprowadzenia obowiązku używania języka państwowego, czyli ukraińskiego, w sektorze usług. Z tej grupy, 21 proc. raczej tego nie popiera, a 15 proc. jest zdecydowanie przeciw. Za obowiązkiem używania języka ukraińskiego w sektorze usług opowiada się 54 proc. Ukraińców, z czego 26 proc. zdecydowanie. 10 proc. badanych nie potrafiło udzielić odpowiedzi.
 
Ofiaro pękniętego kondoma, dlaczego bierzesz pod uwagę jedynie opcję, że uciekli ze strachu, a nie z powodu sympatii prorosyjskich, czyli po prostu niechęci strzelania do Rosjan.
Rok 2021:
Wyniki ogólnokrajowego sondażu przeprowadzonego na Ukrainie przez Fundację Demokratycznych Inicjatyw Iłko Kuczeriwa we współpracy z Centrum ds. Socjologii Politycznej pokazują, że 36 proc. Ukraińców nie popiera wprowadzenia obowiązku używania języka państwowego, czyli ukraińskiego, w sektorze usług. Z tej grupy, 21 proc. raczej tego nie popiera, a 15 proc. jest zdecydowanie przeciw. Za obowiązkiem używania języka ukraińskiego w sektorze usług opowiada się 54 proc. Ukraińców, z czego 26 proc. zdecydowanie. 10 proc. badanych nie potrafiło udzielić odpowiedzi.



Biorę pod uwagę różne opcje. Przede wszystkim taka, że pojechali z rodzinami lepiej żyć, pracować, i mieć za co utrzymać siebie i rodziny.
Może niektórzy uciekli z sympatii do Rosji, ale jest mała myśl, która sugeruje, że większa część z nich mogłaby pomyślec o ucieczce do Rosji :)

Nie wiem skąd wytrzasnąłeś, że uważam iż może być tylko jeden powód. Prawdopodobnie większość z nich w każdym indywidualnym przypadku ma kilka różnych powodów. Ale dla Ciebie wszystko jest zero jedynkowe więc nie myśl o tym bo to może być za trudne dla Ciebie.
 
Ale dla Ciebie wszystko jest zero jedynkowe więc nie myśl o tym bo to może być za trudne dla Ciebie.
Szkoda z kolei, że dla Ciebie jest wszystko niebiesko -zółte.
Jeżeli od początku konfliktu wyjechało 650 tys ukrów-samców w wieku 18-62 do samego Schengen to tak, uciekło potencjalnie 650tys poborowych.
Weź pod uwagę, że tam od 24.02 2022 jest zakaz opuszczania Ukrainy dla chłopów 18-60
 
Szkoda z kolei, że dla Ciebie jest wszystko niebiesko -zółte.
Jeżeli od początku konfliktu wyjechało 650 tys ukrów-samców w wieku 18-62 do samego Schengen to tak, uciekło potencjalnie 650tys poborowych.
Weź pod uwagę, że tam od 24.02 2022 jest zakaz opuszczania Ukrainy dla chłopów 18-60

Z punktu widzenia Ukrainy nie ma te 650 tys negatywnych następstw(a moga być pozytywne) bo gdyby zostali na Ukrainie to by i tak nie walczyli, a duża część by szkodziła będąc tam.
 
:stevecarell:

:mjsmile:
Niczego lepszego dziś nie przeczytam! W jednym poście takie kwiatki.
Halibut w formie


Czyli uważasz, że te 650 tys by tam teraz walczyło? Jakim cudem walczyliby bez powołan?
Negatywne następstwa ma, gdy ktoś z tych 650 tys nie stawi się na wezwanie.
Sami z siebie stworzyli by odział amatorski?

I w jakim celu ciągle pisze się o tych poborowych? Co to zmieniac ma w naszej perspektywie?
Przecież argument "sami Ukraińcy mają swój kraj w dupie" jest dobry dla Vitasow i innych imbecyli nie rozumiejących jak działa wojna
 
Last edited:
@Halibut 2.0 Zdaje się, że zakiwałeś się we własnych narracjach. Z jeden strony bezwarunkowo popierasz Ukrainę, a z drugiej usprawiedliwiasz te setki tysięcy oportunistów, którzy uciekli z kraju w obawie o wcielenie do armii. Nie można mieć ciastka i zjeść ciastka. Ta wojna potrwa długo i raczej nie zakończy się tym, że to Ukraina będzie stawiać komukolwiek warunki co do jej zakończenia.
 
@Halibut 2.0 Zdaje się, że zakiwałeś się we własnych narracjach. Z jeden strony bezwarunkowo popierasz Ukrainę, a z drugiej usprawiedliwiasz te setki tysięcy oportunistów, którzy uciekli z kraju w obawie o wcielenie do armii. Nie można mieć ciastka i zjeść ciastka. Ta wojna potrwa długo i raczej nie zakończy się tym, że to Ukraina będzie stawiać komukolwiek warunki co do jej zakończenia.


Jeżeli bezwarunkowo masz na myśli - dawać wszystko co chcą bez żadnych oporów i zgadzać się na wszystko - to się mylisz.


Mój pogląd na unikających walki jest wszystkim znany - nie krytykuje.
Zresztą, większość ukrofobów tutaj deklarowała, że sami by nie walczyli gdyby wojna się tu rozlała. Wiec są hipokrytami krytykując za to Ukraińców.

Poza tym, jak już pisałem - w każdej wojnie to normalne że duża część ludzi nie chce walczyć. Czy 650 to dużo czy np dużo to by było 3 mln?
Czy Ukraińcy są lepsi niż Polacy w trakcie wojny polsko bolszewickiej czy gorsi?
Czemu do nich mamy przyjmować inne kryterium i mówić "za to samo co my i inni robimy i uważamy za normalne - ich będziemy jechać. Bo tak"
 
O kurwa :lol:.Ukry wcielają do armii dzieciaki nastoletnie i starych ludzi,którzy do walki już się nie nadają,a ten kretyn gada,że byczki w wieku poborowym by się tam nie przydały i nikt by ich nie powołał :rofl:

No tak,bardziej się przydadzą u nas najebani pod żabkami czy o zgrozo drogach.

Geostrateg z dodatkowym chromosomem nie zawodzi.
 
O kurwa :lol:.Ukry wcielają do armii dzieciaki nastoletnie i starych ludzi,którzy do walki już się nie nadają,a ten kretyn gada,że byczki w wieku poborowym by się tam nie przydały i nikt by ich nie powołał :rofl:

No tak,bardziej się przydadzą u nas najebani pod żabkami czy o zgrozo drogach.

Geostrateg z dodatkowym chromosomem nie zawodzi.


Przeczytaj ze zrozumieniem.


Ale jak rozmawiać z gościem który myśli, że 650 tys Ukraińców żyje z 200 zł czy 500 zl socjalu miesięcznie i nie pracuje i dzień w dzień te 650 tys jeździ naiebanymi samochodami, które kupują i utrzymują za te 200 zł socjalu, a jedzą powietrze.
 
Przeczytaj ze zrozumieniem.


Ale jak rozmawiać z gościem który myśli, że 650 tys Ukraińców żyje z 200 zł socjalu miesięcznie i nie pracuje i dzień w dzień te 650 tys jeździ naiebanymi samochodami, które kupują i utrzymują za te 200 zł socjalu, a jedzą powietrze.
A jak rozmawiać z gościem,który nie rozumie prostej zależności,że masa ludzi,która mogła być gigantyczną pomocą dla swojego kraju po prostu spierdoliła ze swojego kraju i nie przeszkadza jej skomleć o pomoc spiewając na rynkach kaline :facepalm:

I gdzie ja pisałem,że tyle żyje na socjalu?
Poza tym nie wynosi on 200 zł,ale jesteś za tępy by poświęcić 5 sekund na google.
 
A jak rozmawiać z gościem,który nie rozumie prostej zależności,że masa ludzi,która mogła być gigantyczną pomocą dla swojego kraju po prostu spierdoliła ze swojego kraju i nie przeszkadza jej skomleć o pomoc spiewając na rynkach kaline :facepalm:

I gdzie ja pisałem,że tyle żyje na socjalu?
Poza tym nie wynosi on 200 zł,ale jesteś za tępy by poświęcić 5 sekund na google.


No to jaki mają socjal?

Co chwilę piszecie, że nie pracują, żyją z socjalu.


A swoich kolegów na forum też tak oceniasz, którzy deklarowali że by nie walczyli?
Co złego jest z tym że ktoś uważa za ważniejsze życie i rodzinę niż kraj?


I dlaczego uważasz, że pracując tutaj i np wysyłając tam pieniądze - nie jest to pomoc, ale pomocą byłoby gdyby tam siedzieli, nie pracowali i unikali powołania?
 
No to jaki mają socjal?
Czyli za tępy na używanie googla.Ziobro zaskoczenia
Co chwilę piszecie, że nie pracują, żyją z socjalu.
Gadasz ze mną więc daruj sobie tę liczbę mnogą.Że jebali nas na wszystkie świadczenia jakie się dało wziąć było wielokrotnie mówione - nawet ZUS się za to wziął.
A swoich kolegów na forum też tak oceniasz, którzy deklarowali że by nie walczyli?
Nawet nie wiem o kim mówisz.
Co złego jest z tym że ktoś uważa za ważniejsze życie i rodzinę niż kraj?
Uważam,że złe jest wciąganie innych krajów do walki w tym nas samemu kładąc na to lagę.
I dlaczego uważasz, że pracując tutaj i np wysyłając tam pieniądze - nie jest to pomoc, ale pomocą byłoby gdyby tam siedzieli, nie pracowali i unikali powołania?
Yyy bo mają niedobory w armii?A skąd masz dane,że wysyłają tam pieniądze? Info od ukrainki z festivali?
 
Back
Top