Konflikt Rosja-Ukraina

Hej ukrofile i euro-frajerzy. A nie mówiłem?
Co będzie z naszym PKB??? Kto je będzie budował???

Ukraińcy masowo opuszczają Polskę. Wiadomo, dokąd uciekają​


O zjawisku informował portal obozrevatel.ua. Dziennikarze ujawnili, że w ciągu 2022 roku Polskę opuściło prawie 350 tys. osób. Z kolei Czechy opuściło 50 tys. osób. Większość z nich wraz z rodzinami i znajomymi pojechała do Niemiec.

Z badań EWL i Studium Europy Wschodniej wynika, że Ukraińcy są głównie nastawieni na pomoc socjalną, a na tym tle Niemcy bardzo mocno się wyróżniają.

link


po prostu to pokazuje, że upadlińska stonka chce doić a nie pracować, tak jak islamska stonka w niemczech czy francji.
Ich informacje są tak samo wiarygodne jak naszych władz i podległych im instytucji. Widząc coraz większe wkurwienie narodu na arogancką i roszczeniową wiadomą swołocz, cyklicznie podaje się statystyki z dupy wziętych badań o rzekomych masowych wyjazdach. Wg badań kogoś tam i Janusz dalej nie czyta, uznając za prawdziwe info.
Jedno jest pewne; Czesi mają ich serdecznie dość.
Końcówka marca:
Płonące samochody w Pilźnie miały ukraińskie tablice rejestracyjne. Zostały podpalone. Według czeskich mediów to dowód na koniec sympatii Czechów do Ukraińców.
Wrzesień. Oczywiście Ukrofilska Gazetka nazywa to wsparciem, ale przekaz jest jasny: zapłacimy wam jak wyjedziecie.

 
Zdjęcie
 
Kurwa przeżyłem dzisiaj traumę! Wchodzę sobie rano do cukierni, żeby mi masa nie spadła. A tam ukraińska ekspedientka obsługuje ukrów i do tego rozmawiają łamaną polszczyzną! Miałem nadzieję, że to sen! Nie muszę już nigdzie emigrować, my już jesteśmy na emigracji we własnym kraju!!!
To akurat dla mnie dobry symptom. Nie to, że są tak liczni u nas, ale to, że jednak posługują się naszym językiem, ale nie tym ich okropnym narzeczem. Że się uczą naszego języka, bo to oznaka polonizacji i asymilacji. Lepsze to niż pielęgnowanie tej ich inności, bo ta ich inność -- jak pokazuje historia -- za dobra dla nas nie była. I sama w sobie nie jest specjalnie ciekawa kulturowo.

W Skandynawii z kolei polski sprzedawca, niezależnie od płci (przynajmniej z moich doświadczeń) gdy widzi rodaka prawie zawsze przechodzi na polski i też dobrze ;-) Wiem, wiem hipokryzja, ale trudno ;-)
 
To taka marne prowo, czy też naprawdę chciałbyś żeby diaspora szoszońska miała prawo decyzji w naszym kraju?
Sa jasno okreslone zasady kto moze podejmowac decyzje w naszym kraju. Radze przeczytac czego ten program dotyczy i jakie sa jego warunki.
 
Back
Top