Konflikt Rosja-Ukraina

No w jakim?

Inni userzy robią to po to by pokazać że Ukraińcy są gorsi, bardziej przestępczy od Polaków, a ja w takim, że nie można na podstawie tego robić z całego narodu dzikusów i przestępców, bo idąc ich logika trzeba by też tak nazywać Polaków.

Oni kłamią, że robie to w celu usprawiedliwiania ukraińskich przestępstw. Co nie zmienia faktu iż kłamią że ich usprawiedliwiam i od pół roku nie potrafią znaleźć na to przykładów.
W jednym porownaniu wskazujemy na negatywne cechy pewnego narodu i wyrazamy swoje obawy co do nich, wolelibysmy by sie poprawili. Nastomiast w drugim probujemy uwypuklić nasze negatywne cechy by sie zrownac z tym narodem mówiąc "widzicie? Moze i sa zli ale my tez jestesmy takze bedzie nam jak w raju"

Nie widzisz roznicy?

Zamiast równać samych siebie w dół powinnismy wymagać by oni chcieli sie poprawiac. To zdrowe zachowanie.
 
W jednym porownaniu wskazujemy na negatywne cechy pewnego narodu i wyrazamy swoje obawy co do nich. Nastomiast w drugim probujemy uwypuklić nasze negatywne cechy by sie zrownac z tym narodem mówiąc "widzicie? Moze i sa zli ale my tez jestesmy takze bedzie nam jak w raju"

Nie widzisz roznicy?


No tak. Porównuje się by pokazać, że są gorsi. A ja porównuje by pokazać że faszystowska propaganda "jeden Ukrainiec był pijany, drugi zabił więc Ukraińcy jako naród to podludzie" jest chora. Jeżeli kogoś to boli to niech zastanowi się nad swoją chora retoryka :)
 
No tak. Porównuje się by pokazać, że są gorsi. A ja porównuje by pokazać że faszystowska propaganda "jeden Ukrainiec był pijany, drugi zabił więc Ukraińcy jako naród to podludzie" jest chora. Jeżeli kogoś to boli to niech zastanowi się nad swoją chora retoryka :)
Dlaczego mielibysmy pokazywac ze sa gorsi? To by zobaczyc ze sa inni i nie sa nam bliscy nie trzeba byc geniuszem.

Pamietajmy ze oni nie sa u siebie. Dlatego kazde zachowanie ktore odbiega od normy powinno sie wytykac i nakazywac korygowac.

Czy jestesmy bardziej cywilizowani/europejscy? Tak.
Czy potrzebujemy ich wkladu kulturowego jakimkolwiek by nie byl? Nie.

Dlatego nie ma sensu porównywać nas do nich poniewaz to nie my przyjechalismy na ukraine, to nie my powinnismy przemodelowac nasze przekonania, zachowania itd.

Takze czy chcemy by przybysze dostosowali sie do nas czy my z kolei mamy wrocic do modelu czlowieka sowieckiego i dostosowac sie do nich?

Dlatego raczej porownuje sie ich do nas a nie nas do nich w dodatku wylapujac najgorsze cechy.

Zdrowa jednostka nie szkodzi swojemu "stadu".


EDIT: Jesli mamy zastosowac Twoja logike kiedy porownujesz nas do nich i bierzesz najgorsze cechy to idac tym tropem powinnismy utworzyc silne nazistowskie bojowki czesto oficjalnie wspierane przez rzad? Argument: Bo ukraincy tez!

Przecież to nie ma sensu
 
Dlaczego mielibysmy pokazywac ze sa gorsi? To by zobaczyc ze sa inni i nie sa nam bliscy nie trzeba byc geniuszem.

Pamietajmy ze oni nie sa u siebie. Dlatego kazde zachowanie ktore odbiega od normy powinno sie wytykac i nakazywac korygowac.

Czy jestesmy bardziej cywilizowani/europejscy? Tak.
Czy potrzebujemy ich wkladu kulturowego jakimkolwiek by nie byl? Nie.

Dlatego nie ma sensu porównywać nas do nich poniewaz to nie my przyjechalismy na ukraine, to nie my powinnismy przemodelowac nasze przekonania, zachowania itd.

Takze czy chcemy by przybysze dostosowali sie do nas czy my z kolei mamy wrocic do modelu czlowieka sowieckiego i dostosowac sie do nich?

Dlatego raczej porownuje sie ich do nas a nie nas do nich w dodatku wylapujac najgorsze cechy.

Zdrowa jednostka nie szkodzi swojemu "stadu".



Przecież napisałem ci wyraźnie, że nie chodzi mi o to co piszesz, ale o to, że krytykuje tym porównaniem nazywaniem dzikusami, podludzmi całego narodu na podstawie takich a takich przypadków, bo idąc tym tokiem rozumowania można tak nazywać Polaków bo np jakiś inny naród jest mniej patologiczny itd(chociaż z tą patologia i masa przestępstw też okazało się to wyolbrzmuione). I nie, nie uważam że można nazywać dany cały naród podludzmi i dzikusami gdy jest na emigracji. Polacy też są na emigracji, więc też lipa argument.


Chyba w ogóle nie kumasz o co mi chodzi, mimo że tyle razy tłumacze.
 
Przecież napisałem ci wyraźnie, że nie chodzi mi o to co piszesz, ale o to, że krytykuje tym porównaniem nazywaniem dzikusami, podludzmi całego narodu na podstawie takich a takich przypadków, bo idąc tym tokiem rozumowania można tak nazywać Polaków bo np jakiś inny naród jest mniej patologiczny itd(chociaż z tą patologia i masa przestępstw też okazało się to wyolbrzmuione). I nie, nie uważam że można nazywać dany cały naród podludzmi i dzikusami gdy jest na emigracji. Polacy też są na emigracji, więc też lipa argument.


Chyba w ogóle nie kumasz o co mi chodzi, mimo że tyle razy tłumacze.
Wydawalo mi sie ze porownania do ktorych odniosles sie na poczatku naszej dyskusji to inny temat niz generalizowanie o ktorym teraz piszesz. Bo ogolnie to troche dwa rozne wątki.

Z generalizowaniem to sie zgadzam.
 
Slava:heart:


Wszystko robione zapewne na tym sławnym na całą Europę ukraińskim Zbożu TechnicznymⓇ, uprawianym na nie mniej sławnych ukraińskich CzarnoziemachⓇ i spełniającym najbardziej rygorystyczne standardy oraz normy jakościowe. Mmm... Pychota. Wprost nie mogę się doczekać, aby skosztować tych wszystkich ukraińskich przysmaków od naszych wschodnich B R A C I ! Slava Ukraini! :heart:

A teraz do hymnu Unii UKRAIŃSKO-polskiej powstań!



b09c6bfe9a330ffca0687d3c3316a1a9.jpg
 
Wszystko robione zapewne na tym sławnym na całą Europę ukraińskim Zbożu TechnicznymⓇ, uprawianym na nie mniej sławnych ukraińskich CzarnoziemachⓇ i spełniającym najbardziej rygorystyczne standardy oraz normy jakościowe. Mmm... Pychota. Wprost nie mogę się doczekać, aby skosztować tych wszystkich ukraińskich przysmaków od naszych wschodnich B R A C I ! Slava Ukraini! :heart:

A teraz do hymnu Unii UKRAIŃSKO-polskiej powstań!



b09c6bfe9a330ffca0687d3c3316a1a9.jpg



A kiedyś mógłby ktoś przebadać i porównać te zboża, i produkty na nich. Tylko że takie poważne badania to kupa kasy, a nasze państwo nie da na nie
 
Ciekawe czy Polacy wyszliby na ulice gdyby wiedzieli, że z ich podatków kupuje się broń dla ruskich :p
Wątpię. Dla większości Polaków to jest taka sama abstrakcja jak kosmici lądujący na Ziemi. Nawet jeśli im powiesz, że tak jest to ich umysły nie ogarną tego konceptu w całości i nie rozpoznają tego na co patrzą... :awesome:
 
Back
Top