Konflikt Rosja-Ukraina

Oni byli jednak częścią Związku Radzieckiego, a to jest inny ciężar gatunkowy demoralizacji niż nawet PRL, do tego nigdy nie mieli państwa w naszym, republikańskim pojęciu. Po komunie nie przeszli prawdziwych przemian ustrojowych, nie musieli dostosować prawa do UE, wyplenić korupcji itd.. To wszystko wylezie na wierzch w rzeczywistości powojennej.

Mam nadzieję, że nasze służby już przygotowują się do odparcia przestępczości, bo to jest proces nieunikniony. Może doświadczenia z lat 90 tych zaprocentują i będą wiedzieć jak się za to zabrać.
 
O, i już nae nie robisz porównań 95% do 93% a do 63% w 2019? Ojej, bład statystyczny nie wypada tak kolorowo przy Twoim Tusku, więc tu nagle wyjeżdżasz z ewidentnym spadkiem. Jakoś tak zupełnie inaczej estymujesz niż przy covidzie. :lol:

To jest niemożliwe żeby u dorosłej osoby zdolności kognitywne były aż tak ograniczone i może się aktualnie znęcam po prostu nad osobą chorą, czego nie chciałbym robić. Normalny człowiek jakby mu pokazano tyle razy, w różnych wątkach, że się myli i wrzuca bzdury to by przynajmniej przeprosił.

Wrzucasz info, że to PO wyjątkowo kupowało surowce z Rosji co już ci wyżej udowodniłem, że jest fejkiem bo każda ekipa to robiła. Od 2014 (czyli rządów PO) masz regularny spadek o mniej więcej te same wartości:

2014 - 93%
2015 - 88%
2016 - 80%
2017 - 77%

Wybory parlamentarne w 2015 były w końcówce października, więc ten spadek również jest za ich rządów.

Masz ograniczoną wyobraźnię, więc zobrazuje ci to sprowadzając do absurdu - import ropy to nie umowa na dostawę internetu i trochę ciężej ją zmodyfikować.
 
I właśnie o to chodzi, że raczej większość normalnie pracuje :) wyjątkiem jest oczywiście ta nieszczęsna budowlanka. To chyba ostatnia duża branża gdzie właściciele przymuszają do pracy na czarno. W większości firm to ciężko się dogadać by umowa była najniższąla a reszta pod stołem, o robocie na czarno nie wspominając.
Ale i w budowlance, ci co robią na czarno, dobrze by tu mieli rodziny i tu wydawali, wtedy i tak cos z tego mamy. Gorzej jak wysyła 70% na Ukrainę. Wtedy zyskuje tylko właściciel firmy budowlanej, a my jako społeczeństwo nic.
Powiem tak, czysto anegdotyczny przykład
W moim otoczeniu mam do czynienia z Ukrami, cyganami i z patusami-Polakami. Tylko Ci ostatni nadepnęli mi na odcisk, są najniższą warstwą społeczną do utylizacji. Ukry pracowite, Cyganie - nie pracują, kombinują, ale mają swoje zasady i swój kodeks a polska patusiarnia jeden drugiego sprzedaje za 30zł - dosłownie. Pod tym kątem wolę 4 pracowitych Ukrów niż jednego śmiecia patusa Polaka, który tylko zanieczyszcza powietrze swym jestectwem
 
Oni byli jednak częścią Związku Radzieckiego, a to jest inny ciężar gatunkowy demoralizacji niż nawet PRL, do tego nigdy nie mieli państwa w naszym, republikańskim pojęciu. Po komunie nie przeszli prawdziwych przemian ustrojowych, nie musieli dostosować prawa do UE, wyplenić korupcji itd.. To wszystko wylezie na wierzch w rzeczywistości powojennej.

Mam nadzieję, że nasze służby już przygotowują się do odparcia przestępczości, bo to jest proces nieunikniony. Może doświadczenia z lat 90 tych zaprocentują i będą wiedzieć jak się za to zabrać.
O tym trzeba było myśleć zanim się wpuściło
 
To jest niemożliwe żeby u dorosłej osoby zdolności kognitywne były aż tak ograniczone i może się aktualnie znęcam po prostu nad osobą chorą, czego nie chciałbym robić. Normalny człowiek jakby mu pokazano tyle razy, w różnych wątkach, że się myli i wrzuca bzdury to by przynajmniej przeprosił.

Wrzucasz info, że to PO wyjątkowo kupowało surowce z Rosji co już ci wyżej udowodniłem, że jest fejkiem bo każda ekipa to robiła. Od 2014 (czyli rządów PO) masz regularny spadek o mniej więcej te same wartości:

2014 - 93%
2015 - 88%
2016 - 80%
2017 - 77%

Wybory parlamentarne w 2015 były w końcówce października, więc ten spadek również jest za ich rządów.

Masz ograniczoną wyobraźnię, więc zobrazuje ci to sprowadzając do absurdu - import ropy to nie umowa na dostawę internetu i trochę ciężej ją zmodyfikować.
Mówisz o tych co nie chcieli ropy od arabusów i z Norwegii? :lol:
Kombinuj dalej jak tu tylko udowodnić, że wszystko jest zasługą wybitnych donków i sikorskich
 
Oni byli jednak częścią Związku Radzieckiego, a to jest inny ciężar gatunkowy demoralizacji niż nawet PRL, do tego nigdy nie mieli państwa w naszym, republikańskim pojęciu. Po komunie nie przeszli prawdziwych przemian ustrojowych, nie musieli dostosować prawa do UE, wyplenić korupcji itd.. To wszystko wylezie na wierzch w rzeczywistości powojennej.

Mam nadzieję, że nasze służby już przygotowują się do odparcia przestępczości, bo to jest proces nieunikniony. Może doświadczenia z lat 90 tych zaprocentują i będą wiedzieć jak się za to zabrać.

Zorganizowana przestępczość jak z lat 90 nie przejdzie. Z prostego powodu. Dziś nikt nie zostaje po prostu gangusem i nie przejmuje rejonu. Dziś robią to ludzie związani ze służbami, politykami, i tymi lokalnymi, i wyższymi, w układzie z policją. Ci co myślą, że wjadą Ukraińcy w starym stylu i wszyscy ot tak na to pozwolą to żyją nierzeczywistymi realiami.

Co do ukrainy- to rzeczywista demokrację mają tam od nie dawna. Spokojnie, jak będą skierowani na zachód to będzie u nich coraz lepiej. Nie wiem w ogóle jakim antypolakiem trzeba być by krytykować Majdan i skierowanie Ukrainy na zachód. Przecież to oczywiste dla każdego, że w naszym interesie jest Ukraina w zachodniej strefie wpływów a nie rosyjskiej.
 
Proszę czytaj wpisy dokładnie, bo w temacie o COVID zrobiłeś to samo. Napisałem to w kontrze do tego co napisał Szplin, że za PO import wszystkich surowców był dużo większy.


Suma wjazdów z Ukrainy do Polski wyniosła 10 mln 77 tys. suma wyjazdów z Polski do Ukrainy wyniosła 8 mln 170 tys.. Zważywszy na fakt, że duża część Ukraińców pojechała dalej to nie mam powodów twierdzić, że jest ich więcej.
Masz zresztą dane Straży Granicznej - https://www.strazgraniczna.pl/pl/granica/statystyki-sg/2206,Statystyki-SG.html
A Ty swój wniosek wyciągnąłeś na podstawie danych czy swojego widzimisię?




Ja nigdy nie negowałem, że wśród Ukraińców JEST przestępczość. Do tej pory jednak jakieś 10 osób w tym wątku próbuje mnie przekonać, że jest to przestępczość dużo wyższa niż u Polaków a danych na ten temat jeszcze nikt nie przedstawił. Pisałem o tym kilka stron wcześniej - jeżeli spojrzeć na liczbę przestępstw Polaków w UK to wyjdzie nam, że Polacy są największymi kryminalistami na świecie. Jeżeli skorelujemy to z liczbą Polaków w UK to już tak źle nie jest.
I chodzi mi tutaj o przestępczość Ukraińców, którzy są w Polsce a nie na Ukrainie.

Czytam ten wątek i wątek o COVID i naprawdę przeraża mnie, że większość ludzi tutaj swoje poglądy kreuje nie na podstawie danych, nie na opinii ekspertów a na podstawie swoich własnych urojeń i "co tam kuzyn Staszka powiedział". Nie ma tu miejsca na refleksję, nie ma miejsca na skonfrontowanie swoich przekonań z twardymi danymi. A jak dane mówią co innego niż chochoł w głowie? Tym gorzej dla danych...
Już nie mówiąc o tym jak wiele osób wrzuca tutaj naprawdę ordynarne fejki. W ciągu 3 dni wyprostowałem już kilka, jak chociażby tutaj - https://cohones.mmarocks.pl/threads/polityka.456/page-1723
Jeden bezmyślnie wrzuci fejka to jeszcze kilka osób mu to bezmyślnie polajkuje.
Ja pierdolę to Stefan, chłopak karateki, ten Stefan o którego prawa (i swoje) tak zajadle walczy facecik w kimono. Nie może być inaczej. Wszystko się zgadza.
:beczka:
Eksperci kurwa, demagog srutututu jakby nigdy państwo obywateli nie okłamywało. Jak przy ostatniej fali katarku, co nie?
 
Mówisz o tych co nie chcieli ropy od arabusów i z Norwegii? :lol:
Kombinuj dalej jak tu tylko udowodnić, że wszystko jest zasługą wybitnych donków i sikorskich


Prosta piłka- za PO, po 2014 roku spadal import czy nie? Jeśli spadał, to o co się kłócicie?
 
Mówisz o tych co nie chcieli ropy od arabusów i z Norwegii? :lol:
Kombinuj dalej jak tu tylko udowodnić, że wszystko jest zasługą wybitnych donków i sikorskich

Masz powyżej twarde dane a dalej tkwisz w swoich urojeniach. Pokaż mi inne dane i udowodnij, że się mylę bo póki co tylko udowadniasz swoje ograniczenia.


@Halibut 2.0 , gdyż koledze Szplin krucha bańka jego światopoglądu opartego na urojeniach pęka i chłopak robi wiele żeby do tego nie dopuścić :)
 
A za PiSu w koalicji z LPR w ilu procentach braliśmy ropę z Rosji? W 80? Skoro słyszę że dopiero za PO uzależniliśmy się tak mocno?
 
Masz powyżej twarde dane a dalej tkwisz w swoich urojeniach. Pokaż mi inne dane i udowodnij, że się mylę bo póki co tylko udowadniasz swoje ograniczenia.
Twarde dane mówią, że za PO te spadki były w granicach błędu statystycznego a ich polityka była nakierowana na dalsze opieranie się głównie na ruskach, i tego nie zamierzali zmienić, jednakże do władzy doszedł pis i on wyraźnie postawił na jak najszybsze in jak najmocniejsze odcięcie się od ruskiego źródełka, co spotykało się z krytyką opozycji. Wyraźne zmiany miały miejsce w 2019 roku. Jeszcze w styczniu 2022 Jachira odstawiała szopki jaka ta polityka pisiorów jest zła.
 
Twarde dane mówią, że za PO te spadki były w granicach błędu statystycznego a ich polityka była nakierowana na dalsze opieranie się głównie na ruskach, i tego nie zamierzali zmienić, jednakże do władzy doszedł pis i on wyraźnie postawił na jak najszybsze in jak najmocniejsze odcięcie się od ruskiego źródełka, co spotykało się z krytyką opozycji. Wyraźne zmiany miały miejsce w 2019 roku. Jeszcze w styczniu 2022 Jachira odstawiała szopki jaka ta polityka pisiorów jest zła.


Największy lobbysta to była ta kurwa Pawlak.
 
Twarde dane mówią, że za PO te spadki były w granicach błędu statystycznego a ich polityka była nakierowana na dalsze opieranie się głównie na ruskach, i tego nie zamierzali zmienić, jednakże do władzy doszedł pis i on wyraźnie postawił na jak najszybsze in jak najmocniejsze odcięcie się od ruskiego źródełka, co spotykało się z krytyką opozycji. Wyraźne zmiany miały miejsce w 2019 roku. Jeszcze w styczniu 2022 Jachira odstawiała szopki jaka ta polityka pisiorów jest zła.

Czyli dalej nie masz danych i powtarzasz jakieś hasełka, które nie mają żadnego potwierdzenia?
Typie, sam wrzuciłeś screen który potwierdza, że za PO już import zaczął spadać. Czy można się upokorzyć bardziej?

I rzeczywiście, na pewno opieralibyśmy się o ruskich jak w 2015 UE nałożyła ograniczenia na ruską ropę XD XD XD

 
Pogodzę Was:
PO rzeczywiście obniżało import ropy, lecz nie mieli w programie większego uniezależniania się od Rosji, PiS miał to w planach.

Dziękuję. Zamykam.
 
Proszę czytaj wpisy dokładnie, bo w temacie o COVID zrobiłeś to samo. Napisałem to w kontrze do tego co napisał Szplin, że za PO import wszystkich surowców był dużo większy.
Rozumiem, ale argumentacja: ' nie prawda , bo za PiS większy ' to taka dziecinada, która nie pasuje do Twojej osoby i narracji która starasz się prowadzić. Tylko tyle.
Gdybyś użył rzeczowych argumentów zostawiłbym to bez komentarza. :tiphatb:
 
Rozumiem, ale argumentacja: ' nie prawda , bo za PiS większy ' to taka dziecinada, która nie pasuje do Twojej osoby i narracji która starasz się prowadzić. Tylko tyle.
Gdybyś użył rzeczowych argumentów zostawiłbym to bez komentarza. :tiphatb:

Ponownie - zobacz posty powyżej ;)
Mało tego - ja chwalę PiS za odchodzenie od ruskich surowców i nawet ich usprawiedliwiam, mówiąc że nie da się tego zrobić z dnia na dzień bo to nie jest umowa na telefon. Ale jak mi ktoś próbuje wmówić, że w przypadku sankcji europejskich od 2015 i pomimo tego, że import i tak spadał już wcześniej to dalej byśmy 90% ropy brali od ruskich to mogę tylko ręce załamać nad ludzkimi uprzedzeniami i urojeniami.
 
Ponownie - zobacz posty powyżej ;)
Mało tego - ja chwalę PiS za odchodzenie od ruskich surowców i nawet ich usprawiedliwiam, mówiąc że nie da się tego zrobić z dnia na dzień bo to nie jest umowa na telefon. Ale jak mi ktoś próbuje wmówić, że w przypadku sankcji europejskich od 2015 i pomimo tego, że import i tak spadał już wcześniej to dalej byśmy 90% ropy brali od ruskich to mogę tylko ręce załamać nad ludzkimi uprzedzeniami i urojeniami.
dla mnie to jest jakieś kuriozum i aberracja bazować wyłącznie na jednym kontrahencie
powinny nas łączyć wyłącznie interesy energetyczne. Jak jest dobry gaz i przystępny z Rosji - bierzemy z Rosji, a część z Norwegii, z kolei za 10 lat sytuacja może się zmienić i trzeba będzie czerpać np 10% tylko z Rosji a 90% z innych źródeł. Niestety nie dowiemy się jakie klauzule obowiązywały w tych umowach co podpisali, jakieś zaowalowane lojalki itp po prostu nasi politycy wciąż myślą, że jak ktoś ich poklepie po plecach to już jest super kontrahent, przyjaciel i na pewno nie oszuka ani nie wjebie na minę
 
Ale jak mi ktoś próbuje wmówić, że w przypadku sankcji europejskich od 2015 i pomimo tego, że import i tak spadał już wcześniej to dalej byśmy 90% ropy brali od ruskich to mogę tylko ręce załamać nad ludzkimi uprzedzeniami i urojeniami.

Z tego co rozumiem, to @szplin przypomniał tylko to, co było faktem i z czym trudno dyskutować.
Nie było za PO dywersyfikacji dostaw ropy. Bliski Wschód i Norwegia nie smakowały PO.
Nie wiem również, skąd u Ciebie przekonanie że gdyby zostali u władzy miałoby to się zmienić.

Ja rozumiem, że jesteś za opcja Tusk/ Sikorski, po raz kolejny piszesz o swojej działalności, podkreślajac status bytowy, ale trudno stać wysoko i patrzeć z perspektywy tej na ziemi.
Gdy coś się spierdoli, wsiądziesz w samolocik i cyk wrócisz za 3 lat , lub wcale.
Większość, nie ma takiej perspektywy, więc patrzy bardziej przyziemnie i zachowawczo.
Żeby zrozumieć, nie wolno oceniać :gabi_much_love:
 
Z tego co rozumiem, to @szplin przypomniał tylko to, co było faktem i z czym trudno dyskutować.
Nie było za PO dywersyfikacji dostaw ropy. Bliski Wschód i Norwegia nie smakowały PO.
Nie wiem również, skąd u Ciebie przekonanie że gdyby zostali u władzy miałoby to się zmienić.

Ja rozumiem, że jesteś za opcja Tusk/ Sikorski, po raz kolejny piszesz o swojej działalności, podkreślajac status bytowy, ale trudno stać wysoko i patrzeć z perspektywy tej na ziemi.
Gdy coś się spierdoli, wsiądziesz w samolocik i cyk wrócisz za 3 lat , lub wcale.
Większość, nie ma takiej perspektywy, więc patrzy bardziej przyziemnie i zachowawczo.
Żeby zrozumieć, nie wolno oceniać :gabi_much_love:

Może właśnie dlatego, że chociażby UE nałożyły sankcje na rosyjską ropę i import spadał :)? PiS w latach 2005-2007 też nie ograniczał importu ropy - Krym zmienił wszystko, a że wydarzył się pod koniec kadencji PO więc to na koniec kadencji widać spadek importu.

Związałem całe swoje życie z Polską i nie zamierzam tego zmieniać. Nawet IKE mam w PKO BP pomimo tego, że ma słabe wyniki XD

Że o nord stream nie wspomnę :korwinlaugh:

Że Tobie nie jest wstyd się udzielać dalej po tylu bzdurach i fejkach, które tu wrzucasz i są szybko wyjaśniane XD


Mówiłem to wiele razy, jako szef Rady Europejskiej, jako polski premier - uważam, że to jest błąd, i to błąd z kategorii niewybaczalnych, bo z bardzo poważnymi konsekwencjami; błąd wynikający z egoistycznie rozumianych niemieckich interesów — powiedział.
 
Może właśnie dlatego, że chociażby UE nałożyły sankcje na rosyjską ropę i import spadał :)? PiS w latach 2005-2007 też nie ograniczał importu ropy - Krym zmienił wszystko, a że wydarzył się pod koniec kadencji PO więc to na koniec kadencji widać spadek importu.

Związałem całe swoje życie z Polską i nie zamierzam tego zmieniać. Nawet IKE mam w PKO BP pomimo tego, że ma słabe wyniki XD



Że Tobie nie jest wstyd się udzielać dalej po tylu bzdurach i fejkach, które tu wrzucasz i są szybko wyjaśniane XD

Nawet tępe postsowieckie lewaki jechały z donkiem :antonio:
 
Ale nuda ostatnio. ruskie ścierwa nic się do przodu nie ruszają, a ukraińskie ścierwa nic nie odbijają.
A, Pan siedzi w Polsce i nie ma co oglądać.
 
Zastanawialo mnie czemu jedni jak i drudzy nie wyposazaja druzyny w pompke w celu walki z dronami. Wydaje sie to byc tani sposob, co do skutecznosci to pewnie byla by niewielka ale na pewno poprawilaby morale zolnierzy.

 
Suma wjazdów z Ukrainy do Polski wyniosła 10 mln 77 tys. suma wyjazdów z Polski do Ukrainy wyniosła 8 mln 170 tys.. Zważywszy na fakt, że duża część Ukraińców pojechała dalej to nie mam powodów twierdzić, że jest ich więcej.
Masz zresztą dane Straży Granicznej - https://www.strazgraniczna.pl/pl/granica/statystyki-sg/2206,Statystyki-SG.html
A Ty swój wniosek wyciągnąłeś na podstawie danych czy swojego widzimisię?
Na podstawie choćby tego, że jeżeli uważnie oglądasz Wolskiego to nawet tam zaproszeni goście wspominali, że te dane ze straży granicznej odnośnie ruchu ukraińców można sobie w tyłek wsadzić. Dane pisowskich pachołków znaczą tyle co nic i mogą podlegać dowolnym manipulacjom. O czym delikatnie przebąkiwali u Wolskiego.

Zresztą, jeżeli sam nie widzisz lawinowego wzrostu liczby ukraińców w polskich miastach to generalnie nie ma sensu dalej o tym pisać. Ja nie przekonam Ciebie, a ty mnie.
 
Back
Top