Konflikt Rosja-Ukraina

Ruski agent, ale nawet ciekawie gada



Dziwny już początek. Nie jest to pelnoskalowa wojna według niego bo w Kijowie nie ma działań wojennych? Przecież dla Ukrainy to jest jak najbardziej typowa, pelnoskalowa wojna: angażują wszystkie siły, gospodarkę przestawiają na wojenna i walki tocza się na ogromnym froncie, jest powszechny pobór do wojska. Dla Rosji to też pelnoskalowa wojna. Atakują wszystkim co mogą użyć. "Bo Rosja nie atakuje transportów itd" no właśnie nie. W miarę możliwości atakowala. i się wystrzelała. Nie ma Rosja zdolności robić nalotow bombowych, bo te są niezbędne do takich ataków, no ale profesor stwierdza, że to dlatego iż Rosja tego nie chce róbic bo nie prowadzi pelnoskalowej wojny. A nawet gospodarkę mają przestawiona na wojenna.
Owszem- do wakacji to nie była pelnoskalowa wojna dla Rosji. Lecz od długiego czasu już jest. Łącznie z przymusowym, tyle, że cichym, poborem. Dalej też takie idiotyzmy czy już ciekawiej i serio warto obejrzeć?
 
Last edited:
Dziwny już początek. Nie jest to pelnoskalowa wojna według niego bo w Kijowie nie ma działań wojennych? Przecież dla Ukrainy to jest jak najbardziej typowa, pelnoskalowa wojna: angażują wszystkie siły, gospodarkę przestawiają na wojenna i walki tocza się na ogromnym froncie, jest powszechny pobór do wojska. Dla Rosji to też pelnoskalowa wojna. Atakują wszystkim co mogą użyć. "Bo Rosja nie atakuje transportów itd" no właśnie nie. W miarę możliwości atakowala. i się wystrzelała. Nie ma Rosja zdolności robić nalotow bombowych, bo te są niezbędne do takich ataków, no ale profesor stwierdza, że to dlatego iż Rosja tego nie chce róbic bo nie prowadzi pelnoskalowej wojny. Nawet gospodarkę mają przestawiona na wojenna. Dalej też takie idiotyzmy czy już ciekawiej i serio warto obejrzeć?
Troche semantyki jest, ale jego spojrzenie rozni sie od innych ekspertow tym, ze nie popada w taki pro-ukrainski hura-optymizm i z tego wzgledu wydaje mi sie, ze warto. Mozesz wlaczyc podwojna predkosc to zmarnujesz ewentualnie tylko 16 minut.
 
Troche semantyki jest, ale jego spojrzenie rozni sie od innych ekspertow tym, ze nie popada w taki pro-ukrainski hura-optymizm i z tego wzgledu wydaje mi sie, ze warto. Mozesz wlaczyc podwojna predkosc to zmarnujesz ewentualnie tylko 16 minut.


Przesłucham sobie jutro. Może zmienię nastawienie, bo do tej pory trafiały mi się tylko fragmenty jego wypowiedzi ale przekazywane przez jego krytyków. Więc stronnicze. I z nich można wywnioskować, że to agitator rodem Russia Today który nie widzi porażek Rosji, uważa, że wszystko idzie zgodnie z planem i Rosja "jeszcze nie zaczęła na poważnie". Wierzy w Wielką Rosję. O potędze Rosji.
Ale wiadomo- internet tworzy każdemu z nas bańke informacyjna i takie szufladki bywają często przez to różne.
Ten komentarz trochę definiuje moja obecna bańkę na temat Sykulskiego:
Screenshot_2022-09-23-18-23-50-809_com.google.android.youtube.jpg


No zobaczymy na ile moja bańka w tym przypadku zakrzywia prawdziwy obraz
 
Ktoś wie czy to nie fejk?
Ja rozumiem gdy złamany wojna rusek zabije na froncie pojmanego jeńca, dokona jakiejś zbrodni w trakcie takiego życia. Czy tam Ukrainiec na rusku. "Prawo" wojny.
Ale kurwa robić coś takiego oficjalnym więźniom pod piecza najwyższych władz?
Nie chodzi tylko o barbarzyńskość tego ale o strzał w kolano wizerunkowy.
I o podstawę na wojnie: jak ty traktujesz naszych ludzi tak my potraktujemy twoich.

Ciekawy jestem jak wyglądają jeńcy rosyjscy przekazani Moskwie. Może też byli głodzeni?

 
Ruski agent, ale nawet ciekawie gada

Warto posłuchać. Gość na pewno ma sporą wiedze na temat rosji i oczywistym jest jego sympatia i słabość do botoksowego caratu. Jasne, że to umniejsza wartości merytorycznej tej rozmowie, ale też większość naszych ekspertów jest proukraińska i zapatrzona mocno na Anglosasów. W sumie to w znacznym stopniu rozumiem, bo mimo wszystko lepiej być pod butem myszki miki niż ofiarą ruskiego miru.

Skrajne materiały są o tyle dobre, że ktoś obeznany z tematyką międzynarodową uśredni to sobie wszystko w głowie i stworzy jakiś tam obraz sytuacji.

Sykulski wspomina o ciekawym aspekcie – o tym, że Anglosasi Polskę i kilka innych państw traktują jako bufor (zderzak) dla Zachodu przez ruskim zagrożeniem. Tak miał twierdzić George Friedman. Ostatnimi czasy Friedman twierdzi, że Polska wyrasta na lokalnego lidera, zwłaszcza w kontekście już lekko żenującego niezdecydowania Niemiec. Jednakowoż podejrzewam, że to głównie słodzenie nakierunkowane na ostrzeżenie szkopów, by się wreszcie obudziły. Bo jednak Usa wolałaby dalece bardziej robić poważne interesy z RFN niż z nami.

I o tym warto mówić, że Anglosasi traktują nas często cynicznie i z tą bezgraniczną i bezkrytyczną miłością też trzeba sobie dawać czasem na wstrzymanie. Tak jak i ze ślepym uwielbieniem ekipy Zełeńskiego. I ja tu nawet nie mam za złe ani usa, ani zełeńskiemu – taka jest polityka, nie ma sentymentów. Dba się przede wszystkim o swoich. To wręcz obowiązek każdego polityka. Jak się widzi jelenia, albo kaczkę, który(a) nic nie żąda w zamian, to się z niego korzysta i wyciska jak cytrynę.
 
Skończył się czas covidowych atencjuszy pokroju Grzesiowskiego, Simona itd, łapiących zasięgi na sianiu covidowej histerii, zaczął się czas identycznych "ekspertów", ale siejących wojenną histerię. Na YouTube właśnie trwa live, na kanale pewnego atencjusza pt. "Czy Polaków czeka przymusowy pobór do wojska". 3 tys spanikowanych ogląda na żywca. Celowo nie wymieniam nazwy kanału, by nie nabijać wyświetleń tego typu pajacom.
 
Skończył się czas covidowych atencjuszy pokroju Grzesiowskiego, Simona itd, łapiących zasięgi na sianiu covidowej histerii, zaczął się czas identycznych "ekspertów", ale siejących wojenną histerię. Na YouTube właśnie trwa live, na kanale pewnego atencjusza pt. "Czy Polaków czeka przymusowy pobór do wojska". 3 tys spanikowanych ogląda na żywca. Celowo nie wymieniam nazwy kanału, by nie nabijać wyświetleń tego typu pajacom.

Sykulski to ta sama kategoria siewców paniki co Braun czy Płaczek.
 
Wiadomość wyżej chciałem dać ten przykład, ale nie pamiętałem czy umarło nas 10 czy 20%.
W sumie to idealnym podsumowaniem ekspertów od PANDEMII jest zachowanie tego brylującego w mediach reumatologa, który musiał niedawno usunąć wszystkie wpisy z TT, bo się kurwa nic nie potwierdzało a on był szykanowany :beczka:

No ale dalej trzeba ufać ekspertom!
 
Back
Top