Konflikt Rosja-Ukraina

@Masta @vitas a nie myślicie, że jak Ukraina przestanie dostawać sprzęt od Polski, z zavhodu...to moze przegrać tę wojnę, i konflikt przenieś się na całą Ukrainę?

Jeżeli bola was Ukraińcy w polskich parkach- to powinniście być za tym by wysyłać Ukrainie dużo sprzętu. No bo inaczej wychodzi na to...że chcecie o wiele więcej Ukraińców w Polsce, bo tym przegrana Ukrainy by się skończyła. Więc albo ich nie chcecie i postulujecie by Ukrainie wysyłać sprzęt, albo chcecie by Ukrainie nie wysyłać sprzętu i mieć tu parę milionów gerojow więcej.
Więc, co wolicie?


Ps. Tak, wiem że naciągana logika :p
 
Tak szczerze mówiąc, to nie wiadomo:

0. Co dzieje się na Ukrainie.
1. Czy wysyłamy jakąkolwiek broń na Ukrainę.
2. Czy (jeśli wysyłamy) nie wysyłamy tego kilkukrotnie więcej.
3. Czy (jeśli wysyłamy) broń trafia na Ukrainę, do Rosji, Izraela czy na Madagaskar.

Wszystkie komentarze opierają się na informacjach, które docierają do nas z massmediów. Tych samych mediów które publikowały filmy na których ludzie padali na ulicach przez covid. Tych samych mediów w których pokazywano worki z ciałami, które miały trafiać do krematoriów. Tych samych mediów, które (wstaw jeden z tysiąca przykładów w których przekazywano nam kłamstwa)

Czy media są niezależne i przekazują prawdę? Czy media należą do oligarchów finansowych którym zależy na przekazywaniu konkretnej wizji rzeczywistości?
file-20220114-19-aywiya.jpg
 
Tak szczerze mówiąc, to nie wiadomo:

0. Co dzieje się na Ukrainie.
1. Czy wysyłamy jakąkolwiek broń na Ukrainę.
2. Czy (jeśli wysyłamy) nie wysyłamy tego kilkukrotnie więcej.
3. Czy (jeśli wysyłamy) broń trafia na Ukrainę, do Rosji, Izraela czy na Madagaskar.

Wszystkie komentarze opierają się na informacjach, które docierają do nas z massmediów. Tych samych mediów które publikowały filmy na których ludzie padali na ulicach przez covid. Tych samych mediów w których pokazywano worki z ciałami, które miały trafiać do krematoriów. Tych samych mediów, które (wstaw jeden z tysiąca przykładów w których przekazywano nam kłamstwa)

Czy media są niezależne i przekazują prawdę? Czy media należą do oligarchów finansowych którym zależy na przekazywaniu konkretnej wizji rzeczywistości?
View attachment 41911


Coś tam jednak wiadomo, a i są inne media niż TVP czy TVN :)
Mozesz wierzyć iż filmy z polskimi czołgami są CGI a Ukraińcy mówiący o naszym sprzęcie są przekupieni , ale...to tylko wiara.
Sam fakt iż twierdzisz, że WSZYSTKIE informacje pochodzą z mass mediów trochę cię dyskwalifikuje.oxzywiscie jeżeli masz na myśli media głównego nurtu a nie np internet jako całość.
Większość tutaj akurat czerpie najmniej informacji z mass mediów.
 
Żarty i teksty powtórzone kilkaset razy nie stają się śmieszniejsze ani nic nie zmienia :)
Twoje nagabywanie do "jedynej słusznej narracji" po raz setny też nic nie da.
Nie ważne ilu spotkacie ukraińskich nastolatków w parku.
Nie tylko nastolatków i nie musi mi się to podobać.
Myślę, że musicie zaakceptować fakt, że jesteśmy w sojuszu z USA a nie Rosja , i nasze państwo wybrało drogę proxy war z Putinem, i już się z niej zejść nie da.
To nie jest nasza wojna tylko włażenie w dupe USA jak z Irakiem,czy Afganistanem.
Zaszło to tak daleko, że po prostu już nie możemy oddać Ukrainy w ręce Putina, ani dać Rosji powrotu do zdolności mocarstwowych w tej części Europy. Gdybysmy teraz odpuścili - to wszystko co szło do tej pory poszłoby na marne, a my stracilibyśmy bezpieczeństwo kraju.
Od początku powinnismy to pierdolić.Litwa czy Estonia też są niby zagrożone a im tak nie odwala
Jeżeli bola was Ukraińcy w polskich parkach- to powinniście być za tym by wysyłać Ukrainie dużo sprzętu. No bo inaczej wychodzi na to...że chcecie o wiele więcej Ukraińców w Polsce,
Nasza gospodarka nie zniesie wiecej Ukrainców,zresztą swiat jest duzy,więc dlaczego akurat Polska?
Ps. Tak, wiem że naciągana logika :p
W chuj.
 
Oni chyba wszystko oddadzą tym jebanym ukrom.
Akurat BMP1 to jest już mega szrot. Tyle tylko, że nie mamy czym ich zastapić w podobnej liczbie a 300 tyś kacza armia powinna jednak w XXI wieku czymść jeździć a nie maszerować na piechotę, jak nasze chłopaki we wrzesniu 39r.
 
Twoje nagabywanie do "jedynej słusznej narracji" po raz setny też nic nie da.

Nie tylko nastolatków i nie musi mi się to podobać.

To nie jest nasza wojna tylko włażenie w dupe USA jak z Irakiem,czy Afganistanem.

Od początku powinnismy to pierdolić.Litwa czy Estonia też są niby zagrożone a im tak nie odwala

Nasza gospodarka nie zniesie wiecej Ukrainców,zresztą swiat jest duzy,więc dlaczego akurat Polska?

W chuj.


No to ustaliliśmy że ja 100 x swoje, wy swoje :)


I właśnie o to chodzi, że to jest już nasza wojna. Możesz tego nie chcieć, ale to już jest fakt gdyż się w nią aktywnie zaangażowaliśmy. I słusznie , bo jak pisałem 100 x - tak w Ukrainy interesie jest by Ukraina się obroniła, tak w Polskim interesie jest by Ukraina się obroniła.
To , że jest to też w interesie USA nie wyklucza tego, że jest to też w interesie innych państw.
A jeżeli Polska nie zniesie więcej Ukraińców(chociaż ja uważam że jest ich wręcz za mało) to co powinniśmy zrobić? A no wysyłać więcej sprzętu by Ukraińcy mogli obronić kraj i nie musieli tu wbijać. Czyż nie ?
 
I właśnie o to chodzi, że to jest już nasza wojna. Możesz tego nie chcieć, ale to już jest fakt gdyż się w nią aktywnie zaangażowaliśmy.
Jak na kogoś kto jebie pis strasznie przyjmujesz ich narracje.
A no wysyłać więcej sprzętu by Ukraińcy mogli obronić kraj i nie musieli tu wbijać. Czyż nie ?
Już pisałem,że mają cały swiat do dyspozycji nie tylko do Polski mogą jechać. I po raz kolejny ,jeśli boimy się rakiet to inwestować we własną obrone,a nie dorabiać inne Panstwo
A jeżeli Polska nie zniesie więcej Ukraińców(chociaż ja uważam że jest ich wręcz za mało)
:korwinwhat::mamedwhat::joanawhat:
 
Jak na kogoś kto jebie pis strasznie przyjmujesz ich narracje.

Już pisałem,że mają cały swiat do dyspozycji nie tylko do Polski mogą jechać. I po raz kolejny ,jeśli boimy się rakiet to inwestować we własną obrone,a nie dorabiać inne Panstwo

:korwinwhat::mamedwhat::joanawhat:


Jak powiem że lubię czekoladę, to powiesz że to dziwne, bo Kaczyński też lubi czekoladę?


I owszem. Mogą jechać do innych krajów. I to robią. Przypomnę, że nasza granicę przekroczyło 4 mln Ukraińców. PESEL przyznano raptem milionowi z groszem. Pewnie maksymalnie połowa z tych 4 mln została. Reszta gdzie jest? W innych krajach lub wróciła na Ukrainę. A czemu wróciła? A bo m.in Polska wysyłając sprzęt pozwoliła na ustabilizowanie frontu i zniwelowanie zagrożenia na większych częściach Ukrainy. Pomagamy - mamy mniej uchodźców.

A ja już się rozpisywałem: gdyby nie pomoc zachodu Ukrainie, i Ukraina w kilka tygodni stała by się rosyjska, to chuja nam dałoby dozbrajanie, bo w kilka miesięcy się mocno nie dozbroimy, a wojska Rosyjskie będą już wywierać na nas presję na granicy polsko ukraińskiej, przy jednoczesnym osłabieniu NATO i wiary w siłę obronną sojuszu. Dzięki wysyłaniu sprzętu takiego zagrożenia nie ma, i spokojnie mamy kilka lat na dozbrajanie się.



Hali, a może to Polaków jest za mało u nas a nie Ukraińców? :zakręcony:

Nigdy nie pomyślałeś w ten sposób?




Zawsze myślę w ten sposób. Tylko, że mówimy o rzeczywistości a nie myśleniu życzeniowym. Potrzebujemy kilku milionów nowych rąk do pracy w ciągu 10 lat. A Polacy nie chcą się rozmnażać mimo socjalnych zachęt. Kryzys demograficzny będzie w ciągu kilku lat. Choćby jakimś cudem udało się za kilka lat nakłonić Polaków do rozrodu - to i tak będzie za późno.
Dlatego nasz rząd od kilku lat zaczyna sprowadzać Pakistanie, Gruzinów, hindusów. Bo pula Ukraińców się skończyła przed wojna.
Ja wolę Ukraińców od nożowników z Gruzji i ciapatych. No i hindus jebie curry
 
Tak samo jak ci którzy uważają, że za dużo u nas Ukraińców. Wola pisać posty, że ich za dużo, zamiast robić dzieci
Czyli to wasza wina. To może by takie prawo wprowadzić, że kto nie ma dzieci niech nie pierdoli żeby ściągać, np. więcej Ukraińców? No uczciwe by to było, takie: "jak nie pomagasz to się nie wymądrzaj". Jak myślisz? :zakręcony:
 
Czyli to wasza wina. To może by takie prawo wprowadzić, że kto nie ma dzieci niech nie pierdoli żeby ściągać, np. więcej Ukraińców? No uczciwe by to było, takie: "jak nie pomagasz to się nie wymądrzaj". Jak myślisz? :zakręcony:


Czyli powinno być prawo, że kto nie ma dzieci, i przyczynia się do niżu demograficznego, niech nie pierdoli że trzeba wyjebać z Polski Ukraińców? Takie uczciwe "jak nie przyczyniasz się do ratowania kryzysu demograficznego to nie przeszkadzaj gdy ktoś go ratuje sprowadzając Ukraińców" .

Takie pierdolenie o niewypowiadaniu się jest słabe w dyskusji. "Nie wypowiadaj się o kobietach bo nie jesteś kobietą".
Ale wtedy rodzi się absurd, bo przecież znajdziesz tysiące osób posiadających dzieci, a które podzielają moje poglądy, więc wtedy wracamy do punktu wyjścia, i, jeżeli to jakiś wyznacznik "racji" , to wychodzi że to co pisze jest "racja" bo przecież uważają tak też ludzie posiadający dzieci.
 
Czyli powinno być prawo, że kto nie ma dzieci, i przyczynia się do niżu demograficznego, niech nie pierdoli że trzeba wyjebać z Polski Ukraińców? Takie uczciwe "jak nie przyczyniasz się do ratowania kryzysu demograficznego to nie przeszkadzaj gdy ktoś go ratuje sprowadzając Ukraińców" .
Nie. Znowu błędnie myślisz. Sprowadzanie Ukraińców to nie ratowanie tylko naprawianie waszych błędów. W pierwszej kolejności się robi dzieci. Reszta już jest uszyta pod Twoją narrację.

p.s.
to był taki żarcik z tym "prawem" :wink:
 
Czyli to wasza wina. To może by takie prawo wprowadzić, że kto nie ma dzieci niech nie pierdoli żeby ściągać, np. więcej Ukraińców? No uczciwe by to było, takie: "jak nie pomagasz to się nie wymądrzaj". Jak myślisz? :zakręcony:


A filmy można krytykować, czy można wtedy, gdy samemu jest się reżyserem?

A zawodników UFC? Póki nie walczy się w UFC nie można ich krytykować?
 
A filmy można krytykować, czy można wtedy, gdy samemu jest się reżyserem?

A zawodników UFC? Póki nie walczy się w UFC nie można ich krytykować?
Znowu nie na temat.

Jakie krytykowanie? Nie o tym piszemy. W Twoim przykładzie to byłoby tak, że wbijasz na plan, siadasz obok reżysera i wydajesz załodze polecenia jak mają kręcić. Rozumiesz?
 
Nie. Znowu błędnie myślisz. Sprowadzanie Ukraińców to nie ratowanie tylko naprawianie waszych błędów. W pierwszej kolejności się robi dzieci. Reszta już jest uszyta pod Twoją narrację.

p.s.
to był taki żarcik z tym "prawem" :wink:


Waszych, czyli czyich? Pokolenia, mnie i kogoś konkretnie?

Czyli nie powinno się naprawiać błędów...z racji że coś jest błędem? To nie logiczne. Jak źle zbudujesz budynek to go naprawisz by się nie zawalił. A nie olewasz remont bo "ktoś popełnił błędy".
Gdy rzeka wyleje i zaleje osiedle, to budujesz wał by to się nie powtórzyło, a nie olewasz i czekasz aż znowu ludzie się potopia, bo wał byłby naprawa poprzednich błędów, zaniedbań.
90 % tego co robi państwo to naprawianie kryzysów, błędów.
 
Waszych, czyli czyich? Pokolenia, mnie i kogoś konkretnie?

Czyli nie powinno się naprawiać błędów...z racji że coś jest błędem? To nie logiczne. Jak źle zbudujesz budynek to go naprawisz by się nie zawalił. A nie olewasz remont bo "ktoś popełnił błędy".
Gdy rzeka wyleje i zaleje osiedle, to budujesz wał by to się nie powtórzyło, a nie olewasz i czekasz aż znowu ludzie się potopia, bo wał byłby naprawa poprzednich błędów, zaniedbań.
90 % tego co robi państwo to naprawianie kryzysów, błędów.
Przecież ja nie piszę, że "nie należy poprawiać błędów". Co najwyżej możemy się różnić w jaki sposób, choć i tak wszyscy wiemy, że to już musztarda po obiedzie i jest lipa i będzie lipa choćbyśmy nie wiem ile postów tu napisali. Więc pofantazjować sobie można, ale Ty ciągle albo odbiegasz od tematu albo wyczytujesz z moich postów coś innego niż napisałem :śmiech:

p.s.

"wasza wina" czyli bezdzietnych byczków z telefonami w rękach myślących o tym kiedy kolejny melanż :mamed: ale mających zajebiste recepty na problemy, których sami są częścią.
 
Przecież ja nie piszę, że "nie należy poprawiać błędów". Co najwyżej możemy się różnić w jaki sposób, choć i tak wszyscy wiemy, że to już musztarda po obiedzie i jest lipa i będzie lipa choćbyśmy nie wiem ile postów tu napisali. Więc pofantazjować sobie można, ale Ty ciągle albo odbiegasz od tematu albo wyczytujesz z moich postów coś innego niż napisałem :śmiech:

p.s.

"wasza wina" czyli bezdzietnych byczków z telefonami w rękach myślących o tym kiedy kolejny melanż :mamed: ale mających zajebiste recepty na problemy, których sami są częścią.


To takie trochę bardzo lewicowe, podkreślanie że wszyscy jesteśmy częścią społeczności i wspólnie ja tworzymy :p
 
a kto tworzy społeczeństwo? :korwinwhat:

no ale ja wysiadam, jak ktoś w rozmowie ze mną zaczyna świat dzielić na "lewicowy" i "prawicowy" to ja dziękuję :tiphatb:


Przecież to żart był, wynikający z tego, jak to forum dostaje sraczki gdy coś się zbliży do "lewicowości"
 
90 % tego co robi państwo to naprawianie kryzysów, błędów.

90% to mój drogi tworzenie problemów, które potem będzie można bohatersko rozwiązać (lub nie).

Co do dzietności to zamiast obniżyć dochodowy dla młodych do powiedzmy 30-35 lat, żeby mieli większe zasoby dla budowania rodziny.
Dali 500 które ni jak nie trafia to tej w/w grupy "młodych rodziców".

To jest właśnie tworzenie problemów, a nie ich rozwiązywanie.
 
90% to mój drogi tworzenie problemów, które potem będzie można bohatersko rozwiązać (lub nie).

Co do dzietności to zamiast obniżyć dochodowy dla młodych do powiedzmy 30-35 lat, żeby mieli większe zasoby dla budowania rodziny.
Dali 500 które ni jak nie trafia to tej w/w grupy "młodych rodziców".

To jest właśnie tworzenie problemów, a nie ich rozwiązywanie.


Z drugiej strony - zachód pokazuje, i historia, że czym wyższy poziom życia, tym i tak mniej robi się dzieci.
Więc myślę, że choćby ten dochodowy się obniżyło i zarobki wskoczyły jak w Niemczech, to by tylko minimalnie wskoczyła dzietność
.
Czym ludziom lepiej, tym przyzwyczajają się do wygodnego życia. Dziecko zakłóca te wygodę, dlatego ich nie chcą wychowywać.
 
Jak powiem że lubię czekoladę, to powiesz że to dziwne, bo Kaczyński też lubi czekoladę?
Z dupy porównanie.
A bo m.in Polska wysyłając sprzęt pozwoliła na ustabilizowanie frontu i zniwelowanie zagrożenia na większych częściach Ukrainy. Pomagamy - mamy mniej uchodźców.
Własnie nie tylko Polska jest od pomagania,a nie mamy obowiązku przyjmowania uchodzców. Zresztą wielu sobie przyjechało sobie na wycieczkę z zachodniej Ukrainy,bo nikt tego nie weryfikował
Zawsze myślę w ten sposób. Tylko, że mówimy o rzeczywistości a nie myśleniu życzeniowym. Potrzebujemy kilku milionów nowych rąk do pracy w ciągu 10 lat. A Polacy nie chcą się rozmnażać mimo socjalnych zachęt. Kryzys demograficzny będzie w ciągu kilku lat. Choćby jakimś cudem udało się za kilka lat nakłonić Polaków do rozrodu - to i tak będzie za późno.
Bo jak zawsze od dupy strony zaczynają rozwiązywać problemy.Rozdawnictwo sprawiło,ze zaczęła się mnożyć patola,która pracować nie chce,a teraz próbują łatać ukraincami. A najlepiej by było żeby Polak mógł godnie zarobić i żyć,by gospodarka została połatana.
A ja już się rozpisywałem: gdyby nie pomoc zachodu Ukrainie, i Ukraina w kilka tygodni stała by się rosyjska, to chuja nam dałoby dozbrajanie, bo w kilka miesięcy się mocno nie dozbroimy, a wojska Rosyjskie będą już wywierać na nas presję na granicy polsko ukraińskiej, przy jednoczesnym osłabieniu NATO i wiary w siłę obronną sojuszu. Dzięki wysyłaniu sprzętu takiego zagrożenia nie ma, i spokojnie mamy kilka lat na dozbrajanie się.
Dla mie to pelikanski argument.Kto jest zainteresowany niech sobie tam jedzie,albo płaci na zbiórki.Sam mógłbyś wziąć kusze i jechać,babka rozwalała czołgi słoikiem,to też byś dał rade.No i 120 kilo kloca,to nawet jakiegoś dzielnego gieroja mógłbyś zasłonić :beczka:
 
O to to. Mężczyznom wytłumaczono, przez ostatnie dekady, że nie muszą być odpowiedzialni, odważni i męscy. Mogą palić trawkę, grać w gry, mama ugotuje... chill


To nie tylko to. Tak było zawsze w historii, w tym w cesarstwie Rzymskim. Wyższy poziom życia, mniej dzieci. Aż zalali Rzym barbarzyńcy którym dawało się obywatelstwo. A był tam duży etos rodziny, meskosci, wojaczki.
Chyba nie da się tego przeskoczyć. Obawiam się, że imigracja jest ludzkości niezbędna.
W starożytności zalewy ludów przyczyniały się do upadku wielu cywilizacji, jak i do ich rozwoju. Nie byłoby upadku Myken bez zalewu ludów morza w XII wieku, ale bez tego nie byłoby Grecji klasycznej, filozofii itd która zbudowali przybyli greccy Dorowie.
To będzie brutalne co powiem, ale moim zdaniem podział na państwa narodowe już się zestarzał. Jedne z najdłuższych cywilizacji w starożytności nie były jednorodne etnicznie. Np. Sumer. Tereny Mezopotamii zalał lud Sumeru. Stworzył cywilizacje. Jednak ludów tam mieszkających łączyła wspólnota religijna i kulturalna. Dlatego gdy zalewały ich kolejne ludy, w tym z zupełnie innego kręgu językowego, bo semickie, amoryckie, to państwa nadal trwały. Przybysze używali swoich języków i lokalnych, przyjmowali zwyczaje lokalsów wyżej cywilizowanych, i jakoś to szło.
Długotrwałe imperium Perskie też składało się z misz masz etnicznego. A było ogromne i trwało bardzo długo.
Wyjątek stanowił wtedy Egipt, moim zdaniem pierwsze w historii ludzkości państwo narodowe, świadome swojej narodowości.
Dziś wyjątkami jest kilka krajów azjatyckich, ale tam jest zupełnie inny mental.

By dane państwo trwało długo jednorodnie etnicznie , chyba trzeba by było wprowadzić system totalitarny, jak w "Opowieści Podręcznej".
Dlatego albo musimy zaakceptować zjawisko imigracji i pilnować go, by nie dać dupy jak zachód z ciapatymi, albo wprowadzić faszyzm i przymus urodzeń.
Myślę , że różne państwa pójdą różna drogą.
Jedne zaczną np dyskryminować dyskretnie bezdzietnych w różnych sektorach życia, inne pójdą w imigrację.
Jedno i drugie rozwiązanie jest kurewsko niebezpieczne.

Ps.
Ciekawostką. Chyba August to wprowadził. Mogła kobieta otrzymać prawa obywatelskie po urodzeniu chyba 5 czy 6 dzieci. Dobra motywacja :p
 
Back
Top