Konflikt Rosja-Ukraina

To już nawet nie o armię chodzi, ale właśnie o to że nie będzie miał kto gasić, bo żarówka nie będzie się świecić...

Jakby nie było: cywilizacja to energia. Mniej energii na obywatela to mniej cywilizacji. Na obywatela. Uproszczenie oczywiście, ale średnio mniej więcej się zgadza.

My w skali Kardaszewa nawet Typem 1szym nie jesteśmy, a może i tak być że następne kilkadziesiąt lat będzie energetyczną stagnacją, albo nawet i regresem... No chyba że jakiś przełom technologiczny nastąpi, czego sobie i wszystkim życze...

Choć wybory cywilizacja a życie nie są tożsame...
Ruskimi naukowcami się podpierasz? Kremlowska onuca!:watchingyou:
 
Max mówi jak jest, znaczy Scholz mówi...

 
Max mówi jak jest, znaczy Scholz mówi...



No nic odkrywczego. Logiczne, że kraj który nie jest członkiem NATO, nie będzie traktowany jak członek NATO.
 
Jakby nie było: cywilizacja to energia. Mniej energii na obywatela to mniej cywilizacji. Na obywatela. Uproszczenie oczywiście, ale średnio mniej więcej się zgadza.
Bardzo dobre uproszczenie.
Idąc dalej, mniej energii to mniej ludności...
Są siły na świecie, które takowy stan rzeczy bardzo pożądają
69rm7w.jpg
 
Napisałem to jako symboliczny przykład ataku, równie dobrze mógłbym napisać Mauritius, Wyspy Owcze, czy Tajwan. Chodzi o MOŻLIWOŚĆ agresji na nasz kraj, który obecnie jest większy niż w okresie przed pełnoskalową wojną na Ukrainie, a wtedy również utrzymywaliśmy armię. Obecnie uszczuplamy ją żywiąc nadzieję, że inni dotrzymają słowa abyśmy mogli uzupełnić straty.

Przecież napisałem:

Tak więc jeśli Ci już tak chodzi o wskazanie państwa z którego strony istnieje największe ryzyko agresji na nasz kraj to jak widać podałem wcześniej i oczywiście jest to Rosja. Jednak jak już wyżej wspomniałem nie chodzi o stronę atakującą, a o potrzebę utrzymywania armii na odpowiednim poziomie w myśl sloganu - "chcesz pokoju to szykuj się na wojnę". Z jednej strony jesteś przekonany co do tego, że musimy się poważnie zbroić, a z drugiej pochwalasz częściowe rozbrojenie na rzecz umów patykiem na wodzie pisanych. To nie jest racjonalne i propolskie działanie.

Ty powinieś politykiem zostać. Poważnie widzę potencjał. Ale kij z tym, nie mam ochoty tego dalej drążyć.
:korwinwhat:
Przecież one są modernizowane nawet do wersji PT-91:
https://i.pinimg.com/originals/00/e1/f7/00e1f79e02e9a7264b8af6f47b64cbef.jpg

W Bumarze to robili:
Nawet wikipedia o tym pisze:
"T-72 w Polsce występuje w następujących wersjach: T-72M, T-72M1 i T-72M1D. Jego daleko posuniętą modernizacją jest PT-91, których polskie wojska lądowe posiadają 233". Pełna nazwa to PT-91 Twardy. To wersja najlepsza z modernizowanych t-72. "Ze względu na stopień modernizacji uznaje się, że Twardy jest czołgiem Generacji II+". Na Świecie obecnie najwyższa generacja to III:

No i co z tego. W dalszym ciągu są generację gorszym sprzętem od tego, który planujemy kupić. Zresztą proszę cytaty ze strony, którą tu podlinkowałeś:
„Pozyskanie w 2002 roku czołgów Leopard 2A4 z nadwyżek Bundeswehry kompletnie wywróciło sytuację. Nowy-stary czołg z Niemiec chociaż powstał w podobnym okresie co PT-91, jest od niego pod wieloma względami lepszy. Wnioski płynące z eksploatacji ex-niemieckich czołgów tylko bardziej umacniały opinię o niedostatkach Twardego. W związku z tym Narodziła się wówczas opinia o potrzebie „leopardyzacji wojsk pancernych”. Efektem tego było pozyskanie w 2014 roku kolejnej partii Leopardów, tym razem w wariancie 2A5.

Równolegle zaczęto wycofywać z eksploatacji starsze T-72M1 i praktycznie zaniechano plany dalszego rozwijania Twardego. Mimo braku możliwości pozyskania kolejnej partii Leopardów, wszelkie prace nad PT-91 są po prostu nieopłacalne, ponieważ czołgi te osiągnęły swoje pewne granice modernizacyjne. Tym samym czołgi PT-91 Twardy stają się powoli pojazdami drugiej kategorii. Modernizacji Leopardów do standardu Leopard 2PL (2A4PL i 2A5PL) jeszcze bardziej zniechęca do zajmowania się polskim czołgiem podstawowym.”

„Obecnie czołgi te ustępują jednak nowym konstrukcjom wprowadzanym na wyposażenie Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej. Ewentualna modernizacja wozów chociaż bardzo przydatna, nie podniosłaby znacząco ich walorów bojowych, a wiązałaby się z olbrzymimi kosztami. W związku z tym bardziej prawdopodobne jest opracowanie zupełnie nowego czołgu podstawowego albo zakup wozu poza Polską. Ta ostatnia opcja chociaż ekonomicznie byłaby lepsza, byłaby również katastrofą dla polskiego przemysłu obronnego, chyba, że nowe pojazdy produkowano by w Polsce na licencji.”
Nie napisałem, że nie ma o tym mowy, tylko moim skromnym zdaniem będzie trzeba słono zabulić, by uruchomić produkcję K2PL, a to przecież nie nastąpi w tym roku, czy za dwa lata, chodzi o zamiennik sprzętu, który przekazaliśmy Ukrainie potrzebny na już i ze względu na sytuację nie chce mi się wierzyć, że Koreańczycy wypożyczą nam taką ilość K2, by wypełnić powstałą lukę, dlatego wspomniałem o K1. Jeśli będą to K2 to moim zdaniem niewystarczające ilości, choć oczywiście mogę się mylić - żadnym specjalistą nie jestem.

No tak - moim zdaniem działaniem wbrew naszemu interesowi jest uszczuplanie naszej armii (w tym wypadku to 1/3 naszych wszystkich czołgów) na rzecz umów patykiem na wodzie pisanych, a jak widać Tobie coś takiego wystarcza i dodatkowo jest to sensowne oraz nie widzisz w tym szkody dla Polski.
Ale przecież my tego sprzętu nie oddajemy Kurdom w ramach wojny wyzwoleńczej żeby stawiać to w tak zerojedynkowy sposób jak to robisz: oddajemy czołgi czyli rozmywają się w powietrzu i nie mają już żadnej sprawczości w zakresie naszego bezpieczeństwa. No nie. Zresztą sam przyznajesz, że „Tak więc jeśli Ci już tak chodzi o wskazanie państwa z którego strony istnieje największe ryzyko agresji na nasz kraj to jak widać podałem wcześniej i oczywiście jest to Rosja.” Wiec jeśli zgadzasz się ze mną, że to właśnie ruscy są największym zagrożeniem to niszcząc ich sprzęt za pomocą tych czołgów na Ukrainie realizujemy swój interes nie ponosząc przy tym dodatkowych kosztów poza samymi tymi maszynami. A póki Ukraina się broni i Rosja wykrwawia tam swoje zasoby póty my możemy się czuć względnie bezpiecznie pod względem otwartego konfliktu militarnego i dlatego tak ważne jest żeby zatrzymać ich już tam.
I tak, zgadzam się że 1/3 to bardzo dużo, ale po pierwsze one nie rozpłynęły się w powietrzu to raz, a dwa oddaliśmy stary sprzęt który mamy zamiar zastąpić czymś dużo lepszym
 



O, to jest rodzaj tego najgorszego raka pokazującego jak ludzie są naiwni.
No bo jakim trzeba byc, by myśleć, że gdy trwa wojna, to są 24/h bombardowane 100 % powierzchni kraju, i ludzie całe doby siedzą w piwnicach.
Pewnie zawału by ci ludzie dostali jakby dowiedzieli się że gdy front wojny w 44 przechodzil przez Polskę to w części kraju ludzie chodzili do restauracji, na plaze i do barów xd


Myślałem że ta idiotyczna i gwałcą logikę propaganda już na nikogo nie działa. Ale dobrze że to wrzuciłeś i hejtujesz.


Abstrahuje od tego , że film na 90 % pochodzi sprzed kilku lat. Dlatego nie podaje się źródła.
 
Last edited:
tymczasem na Białorusi: mają rozmach





EDIT: kiedyś się zastanawiałem, że gdybym wygrał w Lotto to kusiłoby mnie aby zrobić mega prowokacje. Sprawdzić jak wiele fejków można wymyślić, rozpromować przez media społecznościowe i YouTube a na końcu przyznać się do tego i mówić: hej JKM/Biedroń, narodowcy/tęczowi, Tarczyński/Jachira (abym był dobrze zrozumiany przez oba elektoraty) wy skończeni idioci, w świętego Mikołaja też wierzycie.
Tak mocniej zacząłem przeglądać twittera: no widze że ktoś wpadł na ten sam pomysł co ja...
Z ery covidowej: w niemieckiej szkole poszedł donos, że ktoś ma pistolet w szkole. Policja przyjechała z antyterrorystami przeszukać każdą klasę. Polskie media: z karabinami przyjechali karać za brak maski. Zaczyna się :iamdone:
Teraz wojna na Ukrainie i to samo...



to jest konto które non stop wkleja dziwne rzeczy... Już Seb Ross jest kreatywniejszy...
Ty powinieś politykiem zostać. Poważnie widzę potencjał. Ale kij z tym, nie mam ochoty tego dalej drążyć.
A ja wam mówię, że klocuniek to polityk: nawet podejrzewam dawną aktywność w jakieś młodzieżówce :roberteyeblinking:
 
Last edited:
Kojarzę tylko aleje historyczną,to tam faktycznie jest Stalin,Lenin,Ivan Grozny.
"Ruscy" żołnierze noszą na sobie wstążki Wojny Ojczyźnianej, więc walczą pod barwami komuchów. Flagi z sierpem i młotem też widziałem na czołgach.

Z resztą ta armia to jakaś międzynarodówka przypominająca stare ZSRR... Syryjczycy, Czeczenii, Jakuci itd. a ruscy wojaki ponad 80% wyglądają, jak typowe menele, to tak jakbyś wziął gościa spod żabki i dał hełm, karabin i mundur i wysłał ich na wojne.
 
Ot, zwykła antyamerykańska propaganda i tyle.
Zresztą, to nie ma znaczenia. Do wojny z Chinami nigdy nie dojdzie , chyba, że zechce tego USA. Militarnie Chiny nie mają szans z USA, a wielką wojna nie jest nikomu na rękę. Chiny są uzależnione od pieniędzy z zachodu, zachód i USA od towarów z Chin.
Najbardziej mnie śmieszy gdy ktoś wskazuje, że Chiny mają przewagę militarna nad USA. Ja wtedy pytam: pokażcie mi doświadczenie militarne Chin w ostatnich 40 latach.

"Ruscy" żołnierze noszą na sobie wstążki Wojny Ojczyźnianej, więc walczą pod barwami komuchów. Flagi z sierpem i młotem też widziałem na czołgach.

Z resztą ta armia to jakaś międzynarodówka przypominająca stare ZSRR... Syryjczycy, Czeczenii, Jakuci itd. a ruscy wojaki ponad 80% wyglądają, jak typowe menele, to tak jakbyś wziął gościa spod żabki i dał hełm, karabin i mundur i wysłał ich na wojne.


Ta całe polskie uwielbienie do USA (,,bo wujek x przywiózł z Chicago 20 tys. $, trochę popracował w USA i w latach 90 w Polsce żył jak król") w które zaczęło się przeradzać w jakieś kpiny z tego kraju, że tam Chińczycy sprzedający mieszkania za arbuzy (serio) to ich podbiją w pewnie w kilka miesięcy i nikt już się USA nie boi, a Ruscy to panie (JKM nieźle wyczuł te przemiany i zaczął w to bić)...
USA ma uczelnie wyższe z budżetami rocznymi kilka miliardów $, wydaje na zbrojenia pewnie jeszcze więcej niż wszystkie kraje razem wzięte.
Chiny za to chcą być mistrzami świata w kradzieży...

I najważniejsze: Ruscy żołnierze a amerykańscy. Ja wiem, że można się naśmiewać z jakiś tęczowych w Departamencie obrony, ale armia amerykańska naprawdę ma z czego wybierać i dla wielu jest to mega dobra opcja. Amerykańskie prawo pracy jest blisko anarchii -to jest z głównych powodów...


Ruscy za to mają raczej podejście: margines społeczny/idioci jest potrzebny tylko trzeba umieć go wykorzystać np. w armii.
Oczywiście nawet w historii Polski nie wszyscy bohaterowie AK przed wojną byli świeci i to nie jest tak, że tylko ludzie ze wzorowym zachowaniem i średnią 5,0 zostają bohaterami...
... ale Rosja jedzie po bandzie...
 



ale Janina Ochojska oszalała, jej wpis na fejsie

,,Domaganie się przeprosin za mord w Wołyniu to kompletny bezsens.

Polska w stosunku do Ukrainy powinna stanowczo dbać o swoje interesy - natomiast nie można tej polityki opierać na nieustannym wypominaniu a to rzezi w Wołyniu.

Ukraińcy też padli ofiarą Banderowców, którzy zabili w swoim kraju wielu ludzi.

Polacy też przecież mordowali Ukraińców przed i w czasie wojny, święci nie byli"
 



ale Janina Ochojska oszalała, jej wpis na fejsie

,,Domaganie się przeprosin za mord w Wołyniu to kompletny bezsens.

Polska w stosunku do Ukrainy powinna stanowczo dbać o swoje interesy - natomiast nie można tej polityki opierać na nieustannym wypominaniu a to rzezi w Wołyniu.

Ukraińcy też padli ofiarą Banderowców, którzy zabili w swoim kraju wielu ludzi.

Polacy też przecież mordowali Ukraińców przed i w czasie wojny, święci nie byli"





Ona to jest jakaś agentka, chuj wie kogo. Najpierw w imię interesów kremla rozsiewa fejki o tym co się dzieje na granicy z Białorusia, postuluje by świat najechał na Polskę za masowe mordowanie imigrantów, gdy rozpoczęła się wojna na Ukrainie - zaczęła od pierdolenia....o imigrantach i o tym, że KK z PiS nic nie robi(potem ludzie jej udowodnili że co druga parafia przyjmuje uchodźców...) . Teraz tez wyciąga Wołyń by siać destabilizację. Ohyda.
 
Ona to jest jakaś agentka, chuj wie kogo. Najpierw w imię interesów kremla rozsiewa fejki o tym co się dzieje na granicy z Białorusia, postuluje by świat najechał na Polskę za masowe mordowanie imigrantów, gdy rozpoczęła się wojna na Ukrainie - zaczęła od pierdolenia....o imigrantach i o tym, że KK z PiS nic nie robi(potem ludzie jej udowodnili że co druga parafia przyjmuje uchodźców...) . Teraz tez wyciąga Wołyń by siać destabilizację. Ohyda.
I ja się pytam czemu takie osoby jeszcze nie są na świeczniku. Pisiory ją powinni z mety oskarżyć o działanie na szkodę ojczyzny i zdradę stanu.

Kiedyś się paliło czarownice I było fajniusio, a teraz takie stare kurwisko jeszcze ma poklask tęczowych euroentuzjastów.
A tu tylko się należy stryczek.
 



ale Janina Ochojska oszalała, jej wpis na fejsie

,,Domaganie się przeprosin za mord w Wołyniu to kompletny bezsens.

Polska w stosunku do Ukrainy powinna stanowczo dbać o swoje interesy - natomiast nie można tej polityki opierać na nieustannym wypominaniu a to rzezi w Wołyniu.

Ukraińcy też padli ofiarą Banderowców, którzy zabili w swoim kraju wielu ludzi.

Polacy też przecież mordowali Ukraińców przed i w czasie wojny, święci nie byli"
@klocuniek jak myślisz? Jakaś poważna partia polityczna powinna tolerować takie wypowiedzi swoich posłów, albo można poważnie traktować partię z której list taki człowiek startuje? :korwinlaugh:
 
@klocuniek jak myślisz? Jakaś poważna partia polityczna powinna tolerować takie wypowiedzi swoich posłów, albo można poważnie traktować partię z której list taki człowiek startuje? :korwinlaugh:
czyli nie masz nic do powiedzenia, spodziewałem się tego. Odnośnie konfederacji oczywiście (program, ustawy)
 
czyli nie masz nic do powiedzenia, spodziewałem się tego. Odnośnie konfederacji oczywiście (program, ustawy)
spokojnie. Nie na wszystko odpowiadam od razu, przyjdzie odpowiedź prędzej czy później :aletoniedomnietak: Bez przesady, to nie zawodu w odpisywaniu.
Teraz odpowiedz na pytanie, które zadałem
 
Wybiórcza, czy tam jakaś inna pomyja, podobnie jak niektórzy tutaj, wszędzie ruskie onuce w tym widzi




No to jest ten sam poziom zidiocenia co ludzie i media widzące antypolska prowokacje bo ktoś zaśpiewa Czerwona Kalinę czy hymn Ukrainy.
 
argument na wszystko: "bo Polacy też!" :antonio:



A czemu nie? W dyskusji sami go tu używacie "a Amerykanie też robili to i to, a Ukraińcy też robili to i to".
Ot, moje "A Polacy też" lubię używać gdyż nie lubię gdy używa się jakiś zjawisk społecznych czy jednostkowych w celu zohydzania danego narodu, i takie "a Polacy też" wykopuje użycie tego właśnie w tym celu, z ręki :)
 
Back
Top