Konflikt Rosja-Ukraina

Dodałbym policjantów dzielnie latających za siewcami śmierci ludźmi bez masek, bo nic innego nie potrafią.
No chyba że chodzić na lewe l4, a to też trzeba umić.
A tych akurat znam i normalnych i mega zjebanych (ale tu już tak po równo między nimi).
 
Podkreślanie, że Polska potrzebuje rozsądnej transformacji energetycznej, energetyki jądrowej, sprzeciw wobec odchodzenia Polski od węgla do czasu stworzenia tej alternatywy (atom) - to są dla Ciebie bzdury? Co się dzieje z Bezimiennym?
Hasło tani polski węgiel zamiast z importu to po prostu myślenie życzeniowe: albo tani albo polski...
Nie będzie taniego polskiego węgla i to jest ta sama utopia jak u lewicy:
- zlikwidujmy elektrownie atomowe, postawmy tylko na wiatraki
- albo ustanówmy limity maksymalnych czynszy to wszystko będzie cudownie.

NIby fajnie gdyby utopia była wykonalna, ale...

Już sam fakt, że przez kilkadziesiąt lat zorganizowana grupa terroryzuje miasto w przypadku wstrzymania haraczu paleniem opon i ogólnym rozpierdolem w mieście powinna dać ludziom do myślenia.
Wszystko zaczęło się od Gierka. Minęło z 50 lat, a PRL w górnictwie dalej siedzi pełna parą.
Kiedyś Czechy wykupiły u nas jedną z kopalń. Nie wiem jak teraz, ale przez kilkanaśce lat przynosiła dochody. Kopalnia, która od zawsze była na minusie.
Tyle że tam nie wejdzie firma zewn.z kwotami z pizdy, tam nie dostanie pracownik sowitej wypłaty+ plus szeregu dodatków za samo pokazanie się w robocie (i do tego trza być trzeźwym).
tak mi się przypomniało: Boże tyle lat i to nadal aktualne, wtedy jakby mnie ktoś spytał czy elektrownia atomowa będzie w 2022 roku w budowie to w życiu bym w to nie wątpił...

Ani nie jestem za tym co teraz jest w górnictwie ani za tym jakby było w Rosji i na Ukrainie przez oligarchie, że niby te dwa kraje karmią sporą cześć świata, a rolnicy nie mają z tego większych zysków. Musi być coś po środku.

to jest naprawdę ogromny fenomen ta pozycja związków zawodowych w górnictwie, które naprawdę mają siłę odziaływania i od każdej partii potrafią coś wymusić.
BUżdzetówka:
masz pół miliona nauczycieli,
masz masę pracowników prokuratury, sądów którzy słabo zarabiają -przez co też są później cuda jakieś...
reszta budżetówki: chociaż gdyby lepiej zarabiali to pewnie na serio wykonywaliby wszystkie przepisy a nie podejście ,,jak sobie politycy to wymyślają to niech sami sobie wyegzekwują"- oj nie chcielibyście aby skarbówka skorzystała ze wszystkich swoich zabawek :korwinlaugh:
Rolnicy po upadku Samoobrony (która zresztą śmierdziała na kilometr jakąś chęcią odgórnego zagospodarowania tego gniewu rolników w latach 90) też nie mają swojego związku.

Przecież cała budżetówka to będzie pewnie nawet z 1,5 mln ludzi plus ci na wcześniejszej emeryturze...
... i mimo wszystko tylko górnicy potrafili się mocniej zorganizować. Niezły fenomen.

Chociaż w USA są ogromne związki weteranów wojennych i dopiero za Trumpa zmieniły się te czarne statystyki o tym ilu weteranów dziennie popełnia samobójstwo. Za Obamy to było chyba nawet ponad 27...

Najlepsze to będzie jak w końcu zamkną te kopalnie: przecież najbogatsze polskie gminy w przeliczeniu na mieszkańca to są często gminy górnicze przy których takie miasta jak Wrocław czy Warszawa wypadają kiepsko. Co oni zrobią z tymi gminami po zamknięciu kopalń aby uniknąć wyludniania się tych gmin?
Pielgrzymki do Elona Muska i innych korporacji o tworzenie fabryk? Na miejscu PiSu robiłbym to już w 2015 roku :suchykarol:
 
Image
 
Łał, szok, Nowacka przejmuje myczki Korwinistów
36:30
hej taka cwana jesteś to powiedz jak to było mieć takiego szefa?


Boże to przekonanie, że mina powietrza wciągniętego nosem to +100% powagi :muttley:
 
Hasło tani polski węgiel zamiast z importu to po prostu myślenie życzeniowe: albo tani albo polski...
Aha - to Ty nie wysłuchałeś tego wystąpienia, zająłeś jedynie stanowisko wobec jednozdaniowego wpisu na TT z tym filmem i wyszły Ci "bzdury" :facepalm:. Podpowiem - wpis ten jest zupełnie nieadekwatny do wystąpienia Dziambora i Winnickiego, którzy ani słowem nie wspominają w nim o TANIM Polskim węglu. Ktoś, kto redaguje TT konfederacji wprowadził mylące zdanie. Nawet gdyby liderzy tego ugrupowania marzyli sobie o TANIM Polskim węglu i nie wiem jak bardzo Bezimiennemu to marzenie wydawałoby się niemożliwe do zrealizowania - należy dążyć do normalności i w efekcie całkowicie pozbyć się tej narośli, tego raka na naszym przemyśle węglowym, który czyni nasz węgiel o wiele droższym niż z importu (zewnętrzne firmy, przetargi, a raczej przekręty + mnóstwo apanaży dla górników za naszą kasę)
 
Ktoś, kto redaguje TT konfederacji wprowadził mylące zdanie.
obstawiam Jacka WIlka :korwinlaugh: mi chodziło głównie o to co jest napisane na oficjalnym koncie twitterowym. A że skoro węgiel nie będzie tani to mógłby być przynajmniej tańszy i można by do tego doprowadzić i powinno się to robić -zgoda.
 
obstawiam Jacka WIlka :korwinlaugh: mi chodziło głównie o to co jest napisane na oficjalnym koncie twitterowym. A że skoro węgiel nie będzie tani to mógłby być przynajmniej tańszy i można by do tego doprowadzić i powinno się to robić -zgoda.
To jest właśnie problem z twitterem, a raczej z jego odbiorcami - zamiast sprawdzić źródło opatrzone wpisem, ludzie traktują wpis jako źródło :facepalm:
 
ale kłótnia w rodzinnie


To jest właśnie problem z twitterem, a raczej z jego odbiorcami - zamiast sprawdzić źródło opatrzone wpisem, ludzie traktują wpis jako źródło :facepalm:
,,Tani polski węgiel zamiast z importu!"
oficjalne konto Konfederacji.
Jakby to zabrzmiało tekstem z oświadczenia: ,,szukanie atencji". Sorry: po partii mówiącej dużo o gospodarce spodziewam się więcej niż bawienia się w paski rodem z TVNu czy z TVP...
 
po partii mówiącej dużo o gospodarce spodziewam się więcej niż bawienia się w paski rodem z TVNu czy z TVP...
ja z kolei spodziewam się więcej po rodakach, jestem pełen nadziei, że będą weryfikować źródła, a nie kierować się "paskami" i na tej podstawie dochodzić do wniosku, że źródłowy materiał to "bzdury". Mam nadzieję, że podczas wyborów prowadzisz ich bojkot (zostajesz w domu), a nie wspierasz popisu lub lewicy - co na jedno w sumie wychodzi
 
Kto jest większą szmatą - ta część mniejszości rosyjskiej w Niemczech, która zademonstrowała poparcie dla putina, czy niemieckie władze, które zgodziły się, by ta demonstracja się odbyła?

Ta część mniejszości rosyjskiej w Niemczech
 
ja z kolei spodziewam się więcej po rodakach, jestem pełen nadziei, że będą weryfikować źródła, a nie kierować się "paskami" i na tej podstawie dochodzić do wniosku, że źródłowy materiał to "bzdury". Mam nadzieję, że podczas wyborów prowadzisz ich bojkot (zostajesz w domu), a nie wspierasz popisu lub lewicy - co na jedno w sumie wychodzi
Problem w tym, że znaczna cześć działalności Konfederacji to są takie paski co ładnie opisał Szymon z Wojny Idei jak na prawde wiele łączy Konfederatów z Razem pod względem sposób działania:
Razem -przyciągnijmy wszystkich fanatyków lewackich
Konfederacja -przyciągajmy wszystkich fanatyków prawicowych a raczej prawackich



A czy będę głosować: powiem tak, że byłem na spotkaniu z Wiplerem w 2015 roku i zadałem takie pytanie: wiadomo, że to o czym marzy Kaczyński to aby małe partie dostały jakieś 4% bo wtedy partia zwycięska dostaje bonus za frekwencje i wyborcy tych małych partii przyczyniają się do zwycięstwa Kaczyńskiego, a może nawet samodzielnej większości. Dlaczego mam głosować na was a nie na partie Kukiza skoro i tak wiadomo, że JKM w ostatnim miesiącu zacznie odwalać?
Wywołałem oburzenie ludzi na spotkaniu, ale miałem racje?

Powiem tak: nikogo nie zachecam do głosowania na żadną z partii. Uważam, że zarówno dla Ikonowicza jak i Mentzena (który zresztą wychwalał pojebów z KOrwin UK), Dziambora powinno być miejsce w Sejmie, ale ...
... zawsze trzeba sprawdzać na kogo się głosuje a nie tylko patrzeć na partie.
Jak patrze na członków rady krajowej partii korwnistycznych, jak patrze na kandydatów na posłów od Młodzieży Wszechpolskiej - no trochę wariatów tam jest podobnie jak Razem, a ja uważam, że lepszy jest złodziej niż wariat, bo z wariatem jest tak, że nigdy nie wiadomo kiedy żartuje...
 
Problem w tym, że znaczna cześć działalności Konfederacji to są takie paski co ładnie opisał Szymon z Wojny Idei jak na prawde wiele łączy Konfederatów z Razem pod względem sposób działania:
Razem -przyciągnijmy wszystkich fanatyków lewackich
Konfederacja -przyciągajmy wszystkich fanatyków prawicowych a raczej prawackich



A czy będę głosować: powiem tak, że byłem na spotkaniu z Wiplerem w 2015 roku i zadałem takie pytanie: wiadomo, że to o czym marzy Kaczyński to aby małe partie dostały jakieś 4% bo wtedy partia zwycięska dostaje bonus za frekwencje i wyborcy tych małych partii przyczyniają się do zwycięstwa Kaczyńskiego, a może nawet samodzielnej większości. Dlaczego mam głosować na was a nie na partie Kukiza skoro i tak wiadomo, że JKM w ostatnim miesiącu zacznie odwalać?
Wywołałem oburzenie ludzi na spotkaniu, ale miałem racje?

Powiem tak: nikogo nie zachecam do głosowania na żadną z partii. Uważam, że zarówno dla Ikonowicza jak i Mentzena (który zresztą wychwalał pojebów z KOrwin UK), Dziambora powinno być miejsce w Sejmie, ale ...
... zawsze trzeba sprawdzać na kogo się głosuje a nie tylko patrzeć na partie.
Jak patrze na członków rady krajowej partii korwnistycznych, jak patrze na kandydatów na posłów od Młodzieży Wszechpolskiej - no trochę wariatów tam jest podobnie jak Razem, a ja uważam, że lepszy jest złodziej niż wariat, bo z wariatem jest tak, że nigdy nie wiadomo kiedy żartuje...

To na kogo sugerujesz by oddać głos?
 
Back
Top