Konflikt Rosja-Ukraina

Was tymi żydami nieźle musieli straszyć w dzieciństwie, że do teraz takie urojenia macie :lol:

Tam Zydzi. Czekam, az w koncu wbije tutaj info o masonerii, templariuszach i zakonie wibrujacej piesci, ktora zabila Bruce`a Lee, a teraz wyciaga rece po Ukraine.

A tak na serio, to ogladalem dzis rano TVP INFO i zaczyna mnie niepokoic narracja o pokojowej misji NATO i przewodniej roli Polski, ktora w tej misji ma odegrac. Podobno czekamy juz tylko na przyjazd Bidena i jego wsparcie w tej sprawie. Glownym problemem jest uscislenie sytuacji, kiedy Polska dostanie zielone swiatlo, zeby mogla reagowac. Chodzi o odleglosc atakow bombowych od naszej granicy. A tak na serio to mysle, ze tylko staraja sie jakos usprawiedliwic wypowiedzi JK.

Na drugim biegunie w TVN byla uczestniczka powstania warszawskiego pani Wanda Traczyk-Stawska, ktora nawolywala do dozbrajania Ukraincow i tym sposobem przesuwania ewentualnego frontu na wschod, a nie pchania sie tam z nasza armia. Najwieksze przerazenie, rozpacz i poczucie niemocy wsrod walczacych powoduje bezsilnosc przypatrywania sie jak wrog bombarduje cywilow. Tak wiec bron przeciwlotnicza, bo niebo bedzie ciezko zamknac. Konsternacje wsrod prowadzacych wywolala apelujac o natychmiastowe przesuwanie ukrainskich kobiet i dzieci na zachod, gdyz na nas zaraz moga zaczac spadac bomby i bedzie klopot. Na pytanie, czy czerwonym mozna bedzie jeszcze kiedys wybaczyc, odpowiedziala, ze oczywiscie, jezeli wczesniej uznaja swoja wine.

Patrzac na zyciorysy wypowiadajacych sie, wydaje mi sie, ze 95latka ma najwieksze doswiadczenie bojowe i zyciowe. Moze ktos w rzadzie powinien jej posluchac.
 
Tylko 14.5 miliona żydów na świecie, a kontrolują prawie 8 miliardów osób. Musisz przyznać, że ewidentnie są wybitnymi jednostkami :penn:
Pewnie, że nie są, za to świetnie potrafią wykorzystywać potencjał pracy . Szczególnie innych.

Do tego, czego można im pozazdrościć to dbania o swoją społeczność, pomaganie sobie. Chciałbym żeby Polacy kiedyś zrozumieli, że bycie Polakiem to nie wstyd, powinniśmy być dumnie ze swojej historii i tradycji, również chrześcijańskiej (nie ważne czy chodzi sie do kościółka w nd i popiera instytucje, zwalczać trzeba nadużycia, a nie tradycje i kulturę). Niestety rzeczywistość i klimat kształtują głównie media, a one cieżko pracują żeby obrzydzić Polskę Polakom.

Mamy oczywiście do tego polityków, którzy tradycje próbują kastrować...




000DVZI8JX4QCKSB-C122-F4.jpg


zr.-Facebook-970x542.jpg
 
Last edited:
Jakieś zakłady kiedy tvn przestanie liczyc dni wojny? Za 5dni konczy sie stan wojenny na Ukr (na pewno przedłużą).

Dalej nie rozumiem tego czemu na własną odpowiedzialność nie chcą wypuszczać ludzi z Kijowa. Macie jakieś info na ten temat? Troche to wygląda jak dystrykt pilnowany od środka.

Ktoś mi może przybliżyć konflikt bartosiak-wolski? Przestałem śledzić to wszystko. Oni się spierają o co? Kogo racja jest mojsza?
 
A tak na serio, to ogladalem dzis rano TVP INFO i zaczyna mnie niepokoic narracja o pokojowej misji NATO i przewodniej roli Polski, ktora w tej misji ma odegrac. Podobno czekamy juz tylko na przyjazd Bidena i jego wsparcie w tej sprawie. Glownym problemem jest uscislenie sytuacji, kiedy Polska dostanie zielone swiatlo, zeby mogla reagowac. Chodzi o odleglosc atakow bombowych od naszej granicy. A tak na serio to mysle, ze tylko staraja sie jakos usprawiedliwic wypowiedzi JK.
Sytuacja robi się bardzo poważna, po raz kolejny jednostki z Białorusi są przesuwane na granicę z Ukrainą. Możliwość otwarcia nowego frontu na północnym zachodzie. I niestety myślę, że próba odcięcia Ukraińców od pomocy z zachodu będzie wystarczającym powodem do tego, żeby wejść na Ukrainę z misją pokojową w ciągu kilkunastu dni lub ustanowić tam NoFly Zone.
 
W końcu naród wybrany.
Ja ich nie wybierałem
Pewnie, że nie są, za to świetnie potrafią wykorzystywać potencjał pracy . Szczególnie innych.

Do tego, czego można im pozazdrościć to dbania o swoją społeczność, pomaganie sobie. Chciałbym żeby Polacy kiedyś zrozumieli, że bycie Polakiem to nie wstyd, powinniśmy być dumnie ze swojej historii i tradycji, również chrześcijańskiej (nie ważne czy chodzi sie do kościółka w nd i popiera instytucje, zwalczać trzeba nadużycia, a nie tradycje i kulturę). Niestety rzeczywistość i klimat kształtują głównie media, a one cieżko pracują żeby obrzydzić Polskę Polakom.

Mamy oczywiście do tego polityków, którzy tradycje próbują kastrować...




000DVZI8JX4QCKSB-C122-F4.jpg


zr.-Facebook-970x542.jpg
:applause:
 
Ktoś mi może przybliżyć konflikt bartosiak-wolski? Przestałem śledzić to wszystko. Oni się spierają o co? Kogo racja jest mojsza?

O koncept Armii Nowego Wzoru. Czy modernizacja naszej armii idzie w dobrym kierunku, czy powinniśmy zrewolucjonizować koncepcje. Wolski uważa, że powinniśmy iść takim kierunkiem jak najlepsze armie świata czyli czołgi są istotne. Bartosiak ignoruje znaczenie czołgów. Również jest konflikt pod względem marynarki, ogólnej taktyki (zdaniem Wolskiego Armia Nowego Wzoru Bartosiaka przygotowuje Polskę na nieistniejący konflikt, bo założenia strategiczne i potencjał Rosji jest inny niż zakłada to ANW), również kłótnia o znaczenie WOT.... Ojjj mnóstwo różnic
 
Dalej nie rozumiem tego czemu na własną odpowiedzialność nie chcą wypuszczać ludzi z Kijowa. Macie jakieś info na ten temat? Troche to wygląda jak dystrykt pilnowany od środka.

Mozesz rozwinac temat? Jakies zrodla?

Sytuacja robi się bardzo poważna, po raz kolejny jednostki z Białorusi są przesuwane na granicę z Ukrainą. Możliwość otwarcia nowego frontu na północnym zachodzie. I niestety myślę, że próba odcięcia Ukraińców od pomocy z zachodu będzie wystarczającym powodem do tego, żeby wejść na Ukrainę z misją pokojową w ciągu kilkunastu dni lub ustanowić tam NoFly Zone.

Nikt nie wie w co Lukaszenka gra. Typ znalazl sie miedzy mlotem a kowadlem. Podejrzewam, ze bedzie staral sie przedluzac interwencje swojej armii do czasu, az juz nie bedzie mial wyboru. Poki co go wciaz ma. Narazie zajmuje sie ruskimi rannymi, zbiera ich trupy oraz posyla zaopatrzenie. Putin nie moze powiedziec, ze nic nie robi. Niby maja atakowac do 48 godzin. Poczekamy - zobaczymy.
 
Pewnie, że nie są, za to świetnie potrafią wykorzystywać potencjał pracy . Szczególnie innych.
Do tego dochodzi spryt, przebiegłość, inteligencja, smykałka do interesów. Przy całym hejcie na nich ciężko tego nie docenić. Przecież gdyby Polacy mieli takie cechy i zdolności to byśmy się na cohones szczycili i ciągle to podkreślali. Natomiast jako, że ma je inny naród, a nie my, no to obowiązkowo musimy z nimi jechać.

Ogólnie zgadzam się z całą Twoją wypowiedzią, dobrze to opisałeś.

Nie było, bo to przecież wszystko makiety z Hollywood!!1!

Putin jest jeden. Rusków prawie 150 mln
No, ale przecież macki żydów i tak sięgają dalej i głębiej niż wszystkie Putinopodobne postacie tego świata razem wzięte prawda? Master of puppets.
 
Mozesz rozwinac temat? Jakies zrodla?
Juz pisałem tutaj wielokrotnie. Mój znajomy, którego poznałem w Gdańsku jest z Kijowa i nie może pojechać po dupe do Wasylkowa. Wojsko stoi i po prostu nie wypuszcza z miasta. Raz ogłosili, że zrobią tunel humanitarny i od 4 rano stał autem pod granicą miasta i o 10 dostali z resztą informacje, że jednak nie będzie żadnego wyjazdu. Do dzisiaj brak oficjalnej informacji dlaczego nie można opuścić Kijowa. Nieoficjalnie jest cały oblężony. W centrum życie toczy się nornalnie ale od 18 godzina policyjna. W sklepach zaczyna brakować produktów.
 
Mój znajomy, którego poznałem w Gdańsku jest z Kijowa i nie może pojechać po dupe do Wasylkowa. Wojsko stoi i po prostu nie wypuszcza z miasta.

No jezeli koelga ma wiecej niz 15, a mniej niz 60, to nie wyjedzie z Ukrainy.
 
Sytuacja robi się bardzo poważna, po raz kolejny jednostki z Białorusi są przesuwane na granicę z Ukrainą. Możliwość otwarcia nowego frontu na północnym zachodzie. I niestety myślę, że próba odcięcia Ukraińców od pomocy z zachodu będzie wystarczającym powodem do tego, żeby wejść na Ukrainę z misją pokojową w ciągu kilkunastu dni lub ustanowić tam NoFly Zone.
Pytanie jak ta armia białoruska sprawdzi się w boju. Możliwe, że będą się ociągać i tylko pozorować ataki bo wyraźnie nie śpieszy im się do wojny.
 
Ale sie moi znajomi oburzyli jak im powiedziałem, że w tym tyg wrzucam ruskiemu jacht na ponton. Są trrigered na mnie, że nie mogą mi zarzucić, że jestem ruską onucą bo jebie po tych ukrach już dobre 7-8lat :beczka: . PS jebac aptekarzy bo nigdzie nie moge dostać granugelu jakby to jakiś swi3ty gral był. Serio już 4apteki i nic.


4zt2MFUcoinDSndWfStb3aRfhYb7nNHf.jpeg
 
... Do tego, czego można im pozazdrościć to dbania o swoją społeczność, pomaganie sobie. ...
Gdzieś kiedyś czytałem, że jak jakiś Żyd otwiera interes gdzieś za granicą, to lokalna społeczność żydowska przez określony czas wspiera go robiąc u niego zakupy itd., co pozwala mu się rozkręcić. Po tym czasie już normalnie konkurują itd.. I to jest fajna cecha, której nam brakuje.

To że są zdolniejsi od innych to już bajki, pewnie się bardziej starają bo: to naród z syndromem oblężonej twierdzy, młode państwo otoczone przez wrogów, i rodziny o skomplikowanej historii.
 
Gdzieś kiedyś czytałem, że jak jakiś Żyd otwiera interes gdzieś za granicą, to lokalna społeczność żydowska przez określony czas wspiera go robiąc u niego zakupy itd., co pozwala mu się rozkręcić. Po tym czasie już normalnie konkurują itd.. I to jest fajna cecha, której nam brakuje.

To że są zdolniejsi od innych to już bajki, pewnie się bardziej starają bo: to naród z syndromem oblężonej twierdzy, młode państwo otoczone przez wrogów, i rodziny o skomplikowanej historii.
Mają coś co ich łączy - religię
 
Polska bedzie miała armię starego wzoru: kupować wszystko co najdroższe od Amerykanów, dużo przekrętów na przetargach, zwiększać liczbę żołnierzy ile wlezie dzięki czemu zdobędzie się więcej przyjaciół we wojsku bo starsi dostaną awanse...
A obrona przeciwlotnicza, rozwijanie uczelni wojskowych itp....
Tu się zgodzę w 100%.
Dopóki góra i mentalność się nie zmieni to nie ma szans na zmianę w szeroko pojętym "wojsku polskim".

2 lata się po studiach szykowałem żeby iść na WSO to jak się okazało na 10 miejsc dostępnych było wszystko obsadzone po rodzinach jakimiś popierdółkami a nie facetami.
 
Zwykle ci sami ludzie, którzy potępiają polski nacjonalizm zupełnie nie widzą problemu z żydowskim, który programowo jest ultrasowy i szowinistyczny. Przejawy tego pierwszego widzą wszędzie, w przypadku drugiego chowają głowę w piasek, lub szukają usprawiedliwień. To są ludzie wyhodowani na wyborczej i podtrzymywani w stanie wyparcia przez tvn, lisa, tokfm itd. Na cohones tez takich spotykam, kojarzą mi się z truposzami z walking dead, obserwuję próby dyskusji z nimi na poziomie racjonalności ale czy nie szkoda czasu?
 

Ja ja tego typa niecierpie. On pachnie na kilometr jakąś marionetką i to oświadczenie majątkowe według którego nic nie ma oprócz wysokiego kredytu we frankach: na bank po tylu latach w polityce tyle ma...
Jak się patrzy na oświadczenia majątkowe to oni kurcze nic nie mają ci politycy tylko ich żony :brainoverload: Powinni ograniczyć te rozdzielności majątkowe w niektórych zawodach, małżeństwa mają przywileje,ale ten jest za liberalny...
Mąż okrada kraj, a żona będzie balowała za tą kasę i mówiła po procesie: to dobry chłopak był i mało pił, zawsze dzień dobry mówił...

Gdzieś kiedyś czytałem, że jak jakiś Żyd otwiera interes gdzieś za granicą, to lokalna społeczność żydowska przez określony czas wspiera go robiąc u niego zakupy itd., co pozwala mu się rozkręcić. Po tym czasie już normalnie konkurują itd.. I to jest fajna cecha, której nam brakuje.

To że są zdolniejsi od innych to już bajki, pewnie się bardziej starają bo: to naród z syndromem oblężonej twierdzy, młode państwo otoczone przez wrogów, i rodziny o skomplikowanej historii.
A Polacy zagranicą to za najwięksi wrogowie. Uciekać, a te oszukiwanie Polaków przez Polaków na tym, że ktoś nie zna dobrze języka -jeśli Polak nie zaszkodził drugiemu Polakowi zagranicą to już pomógł. Firmy od budowlanych do innych: u Niemca lepiej niż u Polaka, czasami tak ich naciagali :iamdone:

BTW w Lalce był taki fragment o bawiących się dzieciach: dzieci żydowskie oczywiście bawiły się w sklep xD
 
Back
Top