Konflikt Rosja-Ukraina

Oglądam teraz potężną kolumnę rusków, która stoi w korku. Szkoda, że lotnictwo Ukrainy nie istnieje, bo cel jest przepiękny...
 
A mnie ciekawi kwestia tych rzekomych jeńców, których Ukry złapali
Polecam fp Militarium, tam latają filmiki m.in. ze złapanymi ruskimi sołdatami, którzy przedstawiają się do kamery wraz ze stopniem.

Bez kitu. Patrzę na TVPiS i WSI24 i tak Wam powiem, że to mocno trzeba brać przez pół, więcej fantazji redaktorów już faktów lub potwierdzonych informacji...
Święte słowa Andrzeju. :beer:
 
yyy to chyba przegapiles jakies 7 lat, bo putin od 2014 szykowal sie do ataku, (zgromadzenie rekordowych rezerw ok. biliona euro, byc gotowym na sankcje, otwarcie sie na nowe rynki lub wytwarzanie wlasnych produktow). I to dosc powszechna wiedza.
Jedno nie wyklucza drugiego.

P.s.
Nie bombardowali Lwowa.
 

Attachments

  • Zrzut ekranu z 2022-02-25 09-34-34.jpg
    Zrzut ekranu z 2022-02-25 09-34-34.jpg
    262.6 KB · Views: 68
Jak się czyta wszelakie komentarze pod tekstami o wojnie, to z większości bije: NATO nas obroni.
A tymczasem(tekst sprzed 3 miesięcy):

Jednocześnie dziś Wojsko Polskie dysponuje dość ograniczonym potencjałem, jeśli chodzi o obronę powietrzną. W zasadzie wszystkie zestawy przeciwlotnicze o zasięgu powyżej 7 km, będące w służbie, pochodzą bowiem sprzed 1989 roku. Trzeba tutaj dodać, że również państwa sojusznicze mają ograniczone możliwości wsparcia Polski jeśli chodzi o naziemną obronę powietrzną (zwłaszcza systemy krótkiego zasięgu i te przeznaczone dla Wojsk Lądowych), bo same realizowały w tych obszarach strukturalne redukcje, często wycofując sprzęt z czasów Zimnej Wojny bez wprowadzania następców.
 
No patrz polityka demilitaryzacji jednak nie działa, kto by się spodziewał :DC:

Europa za bardzo uzależniona od Stanów, nie pomaga że politycy bogatszych krajów robią co im się podoba, wyjebane czy pomagają reszcie państw czy nie
 
Jak się czyta wszelakie komentarze pod tekstami o wojnie, to z większości bije: NATO nas obroni.
A tymczasem(tekst sprzed 3 miesięcy):

Jednocześnie dziś Wojsko Polskie dysponuje dość ograniczonym potencjałem, jeśli chodzi o obronę powietrzną. W zasadzie wszystkie zestawy przeciwlotnicze o zasięgu powyżej 7 km, będące w służbie, pochodzą bowiem sprzed 1989 roku. Trzeba tutaj dodać, że również państwa sojusznicze mają ograniczone możliwości wsparcia Polski jeśli chodzi o naziemną obronę powietrzną (zwłaszcza systemy krótkiego zasięgu i te przeznaczone dla Wojsk Lądowych), bo same realizowały w tych obszarach strukturalne redukcje, często wycofując sprzęt z czasów Zimnej Wojny bez wprowadzania następców.
No właśnie, ciężkie pieniądze idą na bezużyteczne dla nas Abramsy, kilka myśliwców co by ładnie wyglądały na paradach a tu podstawa to powinna być obrona przeciwlotnicza i przeciwrakietowa.
 
To jest potwierdzone Info, bo jakoś średnio ufam randomowi z Twittera. Zakładając że to prawda - jaka powinna być nasza konkluzja w kontekście rosyjskiego ataku? Przyjąć Rosjan jako wybawicieli od złego świata zachodu? Będziemy biedni ale nam LGBT nie wprowadzą? Bo szczepić będzie się trzeba i tak.
Blokada konta konfy na fejsie to nie random z neta. Zaprzeczysz, że dziwne są standardy?
 
Rucham te ukrainę kutasem,bez miłości.
Wczoraj przychodzi do knajpy parka ukraińska złożyć zamówienie(12 osób,koszt 820zl) na dzisiejszy wieczór ,bo mają imprezę.
Tam wojna,oni tu mają konkretną wyjebke , a ja mam się martwić?
Ewentualnie mogę wstawić ukraińską flagę na pejsbuku. Ponoć pomaga.
 
Przejrzałem twittera:
wyznawcy Grzegorza Brauna Lwów i Wilno jest nasz.
Ci sami idioci co razemawka.
Ci sami szkodnicy, którzy w Izraelu postanowili zrobić Geschäft z Ausschwitz i fałszowanie historii by odzyskać kamienice...



Blokada konta konfy na fejsie to nie random z neta. Zaprzeczysz, że dziwne są standardy?
trochę twittera poprzeglądałem.
Anonimowy nadawca albo konto z małą ilością obserwujących
ze konkretów
krzykliwy tytuł
brak cytatów
brak powołania się na źródła...

Pamiętam jak była afera bo antyterroryści w DE wchodzą do szkół bo ktoś nie przestrzega restrykcji covidowych. Przeczytałem co to było na niemieckich portalach: był anonimowy donos, że któryś z uczniów miał pistolet w plecaku i logiczne, że od tego jest Policja...
 
Die Welt lepiej relacjonuje niż TVN
AXEL RINGER SPRINGER dziennikarze tego wydawnictwa nie pierdolą się tak w krytyce jak LIS i Węglarczyk.
TO SAMO WYDAWNICTWO
Obywatele Unii Europejskiej pochodzenia polskiego? Kosmopolici?



BTW taki suchar opisywał Cat Mackiewicz:
Józef Beck kiedy uciekł z kraju:
ale jak mnie przyjmujecie? Bez żadnego trybu? Bez szczególnych warunków? Nie spodziewaliście, że będę zagranicą?
Spodziewaliśmy się, ale nie spodziewaliśmy się, że aż tak szybko...

Jeszcze ukraińscy politycy nie uciekli,
prezydent też.
DOnald Tusk, Lis, Weglarczyk, heheszki dzieci Urbana z NIe i reszta POPiSowskich mediów. Jak szybko by uciekli w podobnej sytuacji?
 
Rucham te ukrainę kutasem,bez miłości.
Wczoraj przychodzi do knajpy parka ukraińska złożyć zamówienie(12 osób,koszt 820zl) na dzisiejszy wieczór ,bo mają imprezę.
Tam wojna,oni tu mają konkretną wyjebke , a ja mam się martwić?
Ewentualnie mogę wstawić ukraińską flagę na pejsbuku. Ponoć pomaga.
Sushi im kręcisz czy jakieś inne żarcie?
 
... Jeszcze ukraińscy politycy nie uciekli,
prezydent też.
DOnald Tusk, Lis, Weglarczyk, heheszki dzieci Urbana z NIe i reszta POPiSowskich mediów. Jak szybko by uciekli w podobnej sytuacji?
Po co Ty piszesz takie rzeczy? Myślisz, że to kto by został, a kto nie, zależy od tego jakiej retoryki używa w polityce? Walczą zwykle ci co muszą, młodzi ludzie, którzy gówno z tego wszystkiego rozumieją, i nie mogą uciec do domu nawet jak ze strachu walą w gacie.
 
Największy problem jest taki że Putin przekroczył linie i teraz nie możecie się wycofać i powiedzieć, ejjj to żarty tylko były no co wy. Bo jak to zrobi to jest tyle sankcji że Rosja popłynie. Jedyna opcja dla niego to iść do przodu a iść może i lubi. A niestety jak mu pójdzie łatwo i gładko to nabierze apetytu. Tak że chlodne spojrzenie chłodnym spojrzeniem ale czujnym być trzeba.
 
Po co Ty piszesz takie rzeczy? Myślisz, że to kto by został, a kto nie, zależy od tego jakiej retoryki używa w polityce? Walczą zwykle ci co muszą, młodzi ludzie, którzy gówno z tego wszystkiego rozumieją, i nie mogą uciec do domu nawet jak ze strachu walą w gacie.
nie wyraziłem się precyzyjnie: od lewa do prawa pouciekaliby polscy politycy,
a wojsko było w amoku od kogo przyjmować rozkazy.
To raczej smutna prawda i musimy to przyznać...
Nawet nie mamy w polskich mediach reporterów wojennych robiących takie filmy dokumentalne jak seria Dziwny jest ten świat...
 
Back
Top