Konflikt Rosja-Ukraina

Przekonać cały świat, a głównie Ukraińców, że to spontaniczny atak szaleńca a nie ustalone wcześniej działania. Póki co, celem ataków są jednostki wojskowe a nie cywilne... wyjątkowo nie po ruskiemu to.
yyy to chyba przegapiles jakies 7 lat, bo putin od 2014 szykowal sie do ataku, (zgromadzenie rekordowych rezerw ok. biliona euro, byc gotowym na sankcje, otwarcie sie na nowe rynki lub wytwarzanie wlasnych produktow). I to dosc powszechna wiedza.
 
moze to byc rownie dobrze fakenews, nie potwierdzone konto.
Chwila. Chodzi Ci o to, że ten film jest z innego rejonu i z lat poprzednich? Jeśli nie - na czym miałby polegać ten fakenews? Ktoś poukładał manekiny, itd? Wydaje mi się, że to alt konto, być może ktoś nie chciał ryzykować utratą właściwego.
 
Przekonać cały świat, a głównie Ukraińców, że to spontaniczny atak szaleńca a nie ustalone wcześniej działania. Póki co, celem ataków są jednostki wojskowe a nie cywilne... wyjątkowo nie po ruskiemu to.

Jaki spontaniczny atak szaleńca? To Zachód został z ręką w nocniku i będzie tworzył historie, że Putin jest "szalony", bo nie przyzna się, że dał się ograć jak trampkarz na pierwszym treningu. Putin od 20 lat ustawiał pionki na szachownicy, przekonał się, że Europa nie będzie umierać za Ukrainę, gdy zajął Krym i wszedł do Donbasu. I teraz odpalił z grubej rury, a Zachód został z Brexitem, farmami wiatrowymi i rozpuszczoną pannicą ze Szwecji walczącą o klimat. Ha tfu!
 
Jaki spontaniczny atak szaleńca? To Zachód został z ręką w nocniku i będzie tworzył historie, że Putin jest "szalony", bo nie przyzna się, że dał się ograć jak trampkarz na pierwszym treningu.
Dokładnie, to zdejmowanie z siebie odpowiedzialności za politykę ustępstw i handlu, która doprowadziła do wojny.

Zrobić z Putina szaleńca, który jak filip z konopi nagle wyskoczył z tą wojną. Świetna wersja dla opinii publicznej.

Może u nas to, aż tak nie przedzie bo z oczywistych względów trochę bardziej to wszystko śledzimy, ale na zachodzie pewnie wielu potaknie i powie no tak straszne, atak szaleńca gdzieś na wschodzie, co mogliśmy zrobić?
 
Ciekawa rzecz

Ciekawiło mnie jakie plany ma Putin i na czym się bazuje i kolega z discordia polecił poczytanie o takim jednym Aleksandrze Duginie

W jego książce celami Rosji powinny być między innymi:

Przejęcie Ukrainy (autor uznał że nie ma powodu istnieć i jest zagrożeniem dla całej Eurazji jeśli chodzi o politykę. Putek też mówił że nie ma powodu istnieć)

Odsunięcie Wielkiej Brytanii od reszty Europy (No patrz, Putek był bardzo zadowolony z Brexitu)

Sojusz Rosyjsko-Islamski, głównie z Iranem (tego jeszcze w sumie nie zrobił)

Rozjebanie Gruzji, połączenie Osetii i Abkazii z Rosją. Autor twierdzi że polityka Gruzji jako niepodległego państwa jest niedopuszczalna

Promowanie rasizmu w stanach żeby ich zdestabilizować i wspieranie bardziej skrajnych kierunków politycznych (Trump+MAGA?)

Brzmi to mniej niż książka a bardziej jak instrukcja obsługi dla Putina patrząc jak za nią podążą
 
Dobre podsumowanie wczorajszego dnia:
 
Niemcy włączyli się do wojny
FMa2Lx3XwA8uvDa.jpeg
 

Do tego jeszcze tego typu zabawy z video:

i... idźmy się napić lepiej zamiast jakiekolwiek wnioski wyciągać na podstawie filmów i zdjęć. Nie mamy znajomych, naocznych świadków wydarzeń lub ich braku wszędzie tam, gdzie niby coś się dzieje? Nie mamy? To idźmy pobiegać zamiast bezproduktywnie, bez sensu i szkodliwie dla siebie i innych "zaszczycać" swoimi przemyśleniami... No niby tak ale kurwa nie do końca ;)
 
W dzisiejszych czasach to serio nie ma co się opierać na żadnym przekazie, dziennikarze napierdalają (może nawet nieświadomie) fake newsami szybciej niż ruscy z kalachow.
Wszystko podają dalej bez sprawdzania, byle tylko kliki się zgadzały i spirala się kręci.
 


To jest potwierdzone Info, bo jakoś średnio ufam randomowi z Twittera. Zakładając że to prawda - jaka powinna być nasza konkluzja w kontekście rosyjskiego ataku? Przyjąć Rosjan jako wybawicieli od złego świata zachodu? Będziemy biedni ale nam LGBT nie wprowadzą? Bo szczepić będzie się trzeba i tak.
 
Trochę śmieszne, że z jednej strony niektórzy piszą, że nie ma co ufać przekazom dziennikarzy o obecnej sytuacji, a z drugiej wrzucacie w dziale "polityka" pełno randomowych kont z Twittera z ich relacjami nie weryfikując czy to nie fejki. Nie mam na myśli tylko wojny, ale ogólnej sytuacji politycznej. I żeby nie było, nie atakuje nikogo personalnie.
Niestety takie mamy czasy, internet oraz brak jakiejkolwiek kontroli portali społecznościowych sprawia, że nawet osobom sprawnie poruszającym się po sieci ciężko odróżnić co jest fejkiem, a co nie.
 
Mama mi właśnie napisała ze u mnie w Sieradzu na jednej ze stacji ceny paliwa poszły dwukrotnie w górę, a korek do stacji kilometrowy i policja kieruje tam ruchem. Grubo.
A teściowa mieszka 50 km od granicy z Ukrainą, jeszcze lepiej tam mają pewnie.
Trzymajcie sie w tej Polsce, bedzie trzeba to przyjadę zabrać rodzinkę w bezpieczne miejsce a potem wrócę zabrać paru skurwysynów na drugą strone.
Myślę że Polsce narazie nic nie grozi ale chuj wie co putinowi strzeli do głowy.
 
Ekspert zauważył, że Rosja od 10 lat przygotowywała się i zbroiła się do tego konfliktu, a Zachód się rozbrajał. - W tym czasie również Chiny budowały potęgę militarną i teraz w niektórych obszarach są bardziej zaawansowane niż Stany Zjednoczone, co było 10 lat temu niewyobrażalne. W związku z tym nie wiemy, jak to się dalej potoczy.

Pan ekspert dość delikatnie, ale przekaz raczej taki, że kiedy Kacapy i Chiny się zbroiły, to Europa żyła tęczową flagą itp pierdołami.


Ja naprawdę nie jestem kucem, ale właśnie o tym też gadał Korwin :lol: Tam gdzie kieruje państwem empatia tam prędzej czy później będzie klęska.
 
To jest potwierdzone Info, bo jakoś średnio ufam randomowi z Twittera. Zakładając że to prawda - jaka powinna być nasza konkluzja w kontekście rosyjskiego ataku? Przyjąć Rosjan jako wybawicieli od złego świata zachodu? Będziemy biedni ale nam LGBT nie wprowadzą? Bo szczepić będzie się trzeba i tak.
Jest mnóstwo relacji z Kanady na TT i instagramie. Przecież jest nawet oficjalne wystąpienie Pani premier? (Nie pamietam funkcji w Państwie) jak mówi, że każdy kto pomoże Konwojowi Wolności albo będzie uznany za ich sprzymierzeńca to automatycznie ma zablokowane wszystkie konta. Bez żadnego wyroku sądowego. Kilka dni temu to ustalili.
 
Ale Putin nie uderzy w Polskę ! nie bójcie się jesteśmy krajem wasalnym pod okupacja USrAela. Przecież nasz okupant nie odda złotej kury, którą grabi.
Jedyne czego możemy się bać to bieda i brak dostępu do towarów/energii służby zdrowia/leków
Prędzej staniemy się Wenezuelą lub Kubą z biedą, brakiem towaru i kartkami na wszystko.
 
Ale Putin nie uderzy w Polskę ! nie bójcie się jesteśmy krajem wasalnym pod okupacja USrAela. Przecież nasz okupant nie odda złotej kury, którą grabi.
Jedyne czego możemy się bać to bieda i brak dostępu do towarów/energii służby zdrowia/leków
Prędzej staniemy się Wenezuelą lub Kubą z biedą, brakiem towaru i kartkami na wszystko.
I tu się zgadzam. My mamy przechodzić z rąk niemieckich do amerykańckich i z powrotem.
 
Po tej przemowie, w której Putin ostrzega inne kraje żeby się nie wtracaly bo są mocarstwem nuklearnym mam wrażenie, ze jest mu już wszystko jedno. To już poszło tak daleko, ze nie ma odwrotu i jest gotów ponieść spore straty podczas wojny. Wygląda jakby mu się już do reszty coś odkleilo, swoje już przeżył więc wydaje się jakby nawet już zbytnio na życiu mu nie zależało. Myślę, ze nas raczej nie zaatakuje, chyba ze będziemy się mieszać i pomagać Ukrainie.
Minus jeszcze taki, ze Chiny wypowiedzialy coś w stylu, ze Putin może robić co chce i inni nie powinni się mieszać. Więc trzymają stronę Rosji.
 
Back
Top