Katolicyzm i inne religie

Każde media o tym pisały bez znaczenia na poglądy. No ale łatwiej jest ludziom pewnych spraw do siebie nie dopuszczać. Ich sprawa.



Nikt nie robi z JP2 pedofila, po prostu przymykał oczy na pewne sprawy.
 
No dobra, ale nie ma w tym odnośników do tego, gdzie papież pochwalił dany list itp. Na tej samej zasadzie mniej więcej wmawia się, że Hitler bardzo cenił Polaków. Odnośnika do jakichś notatek Hitlera już brak.



Z Irlandii dla odmiany został niedawno wydalony biskup tuszujący takie wydarzenia, było o tym na wszelakich onetach. Więc to nie działa tak jednostronnie. Owszem, zdarzały się przypadki tuszowania przez władze diecezji takich rzeczy, ale gdy wychodziły to sprawcy byli karani. Inna rzecz, że moim zdaniem sprawcy aktów pedofilii w kościele nie są odpowiednio karani (jeszcze inna rzecz, że szacuje się zdaje się, że około połowa oskarżeń o pedofilię wśród kapłanów jest fałszywa, no ale fama idzie w świat).



I co terasss Rufie?







O, jeszcze artykuł na ten temat, mam nadzieję, ze nikt się za źródło nie obrazi, tudzież nie zbojkotuje, bo katolickie :



http://gosc.pl/doc/1173272.Falszywie-osadzeni
 
Załamałeś mnie, podajesz katolickie zródło na dowód obrony swojej tezy. Prawie jebłem ze stołka.



Powtarzam, doniesienia o kryciu pedofili przez najwyzsze władze kościelne były ze wszystkich mediów bez względy na kierunek polityczny, wiarę i kraj.







http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,13680457,_Mowiono__ze_jestesmy_antychrystami__zdrajcami___.html?as=1
 
Te wszystkie doniesienia wyszły na podstawie jednego donosu. Media wykorzystały taką plotkę, by napisać coś sensacyjnego. Naprawdę nie wiesz jeszcze jak to działa?



Nie wierzę w to nie dlatego, że jestem katolikiem czy tam katolickim agnostykiem, ale dlatego że uznaje że media to największe ścierwo tego świata.
 
Dokładnie, akurat media podchwycą każdy temat tego typu, nieważne czy chodzi o państwo, religię czy związek sportowy.



"Wprost" nie jest akurat neutralny światopoglądowo, także do tego się odniosłem kontrując katolickim źródłem. Zresztą w tym zrzucającym z krzesła artykule masz ciut o tym, jak mechanizm fałszywego oskarżenia działa.
 
Ostatno byłem na chrzcinach we wschodniej Polsce i ksiądz w ramach ogłoszeń parafialnych wyczytywał nazwiska i przy nazwisku kto ile dał na nową parafie ;)
 
Każde media o tym pisały bez znaczenia na poglądy.


A tu jest świetny przykład. KAŻDE MEDIA napisałeś. A jakoś o innych sprawach nie jest tak głośno, nie przytoczę o jakich by nie być posądzonym o stronniczość. Też jestem zdania że nie powinno być to ukrywane i karane surowo. To nie jest standartem, tak należy założyć. Krzyczeć oczywiście też należy lecz nie przypisywać tego całości. Nie jest to wina fundamentalności religii. Kapłani też się zdarzają fałszywi, to jest takie samo pole do walki o mózgi jak każde inne (m.in. reklama, tv, muzyka).
 
"Ostatno byłem na chrzcinach we wschodniej Polsce i ksiądz w ramach ogłoszeń parafialnych wyczytywał nazwiska i przy nazwisku kto ile dał na nową parafie ;)"



To z cala pewnoscia dowod na to, ze kazdy katolicki kaplan, a za chwile pewnie rowniez co drugi katolik, to pedofil.
 
"Tato,tato ten Ksiądz to pedofil i chciał mnie zgwałcić":-),a tak na poważnie to nie popadajmy w paranoje i nie wsypujmy każdego do jednego wora
 
Abstrahując od tematu pedofilii który nigdzie nie prowadzi - moim zdaniem tzw. "wartości chrześcijańskie" to tak naprawdę wartości ogólnoludzkie, które siedzą w nas niezależnie od tego czy czytaliśmy biblię, uczono nas na pamięć dekalogu itd. Po prostu jeśli nie jesteś psychopatą to czujesz się źle robiąc jakies świństwo, bo masz wrodzoną empatię i wiesz że inną osobę to rani. To jest umiejętność społeczna, która pozwala ludziom żyć w grupach bezkonfliktowo. Większość ludzi na świecie żyje nie wierząc w jednego Boga tylko w różne bóstwa i bożki, a mimo to potrafią odróżnić dobro od zła. Dlatego jak księża mówią że ateiści nie mają żadnych wartości to czuję się mocno obrażony bo ktoś bezpodstawnie uważa się za lepszego ode mnie. Jakoś ludzie żyli zgodnie w różnych osadach i plemionach na długo przed spisaniem dekalogu (który swoją drogą jest daleki od doskonałości - 3 pierwsze przykazania dotyczą strachu przed bogiem, nieposiadania innych bogów oraz niewypowiadania jego imienia (dlaczego?) oraz świętowania dni świętych, jakby to było ważniejsze od niebycia złodziejem i mordercą). Do tego tak naprawdę moralność chrześcijańska skupia się na sprawach łóżkowych (wielu ludzi utożsamia słowo "zgrzeszenie" z seksem) bo w zasadzie tylko tu się różni od zwykłej naturalnej moralności człowieka. I raczej nie przesadzałbym ze znaczeniem wartości chrześcijańskich dla dobra społeczeństwa, skoro większość ludzi (również wierzących!) nawet nie potrafi ich zdefiniować.
 
Nie wiem jak można bronić, albo tłumaczyć dzieciojebców wśród kk. Jasne, że i wśród nauczycieli są dziecioluby, wśród hydraulików czy sprzedawców, ale od księży wymaga się szczególnych czynów powierzając im swoje dzieci w opiece.
 
Ruff, widać lubisz siać chaos na forum.



Nikt nie broni pedofili, tylko wszystkich księży, którzy dostają nalepkę dzieciojebców przez czyny kilku swoich kolegów po fachu.
 
to jest niestety najgorsze co może być takie wsypywanie wszystkich do jednego worka,bo jak ktoś coś odwalił to ty musisz być taki sam
 
o510IKB.jpg
 
Grodzka to psujące wszystko ogniwo w teorii Darwina



Ciekawe co na to TheChosen1?
 
To jest w końcu temat o polityce czy religii? Zrobiliście sobie specjalnie osobny temat a i tak go zaśmiecacie.
 
Sam jestem przeciwnikiem Kościoła jako instytucji przez to, co robią wyżej postawieni (zabranianie antykoncepcji w Afryce, gdzie szaleje HIV itp., również tuszowanie spraw pedofili) ale jestem przeciwko szufladkowaniu, bo tak jak już wiele razy zaznaczałem - przynależność do danej grupy nie robi z ciebie złego człowieka, bo są spoko księża, są i pedofile (a ta dewiacja nie jest zarezerwowana dla kleru), są policjanci-skurwysyny i ci co są w porządku, są miłe ekspedientki w sklepach i są stare kurwy które robią ci łaskę, że skasują ci batonika.

czego się bali skoro twierdzisz, że jest lepiej ? po co im był ten ślub ? dla szpanu ? przecież jak jest procesja to puszczacie dubstepy : D możecie na kocią łapę trzaskać i nikt cię nie ukamieniuję, to jest argument z dupy za przeproszeniem, udawać katolików chcecie aby coś fałszować ? po jakiego chuja ? i ktoś taki katolikom obłudę zarzuca. Na tej samej zasadzie Żydzi śledzą antysemityzm : )
Nie ogarnąłeś w ogóle co miałem na myśli. JA nie robiłem bierzmowania, JA nie przejmuję się ślubami. Ale dużo ludzi bardzo chce mieć ślub kościelny (czy dla szpanu czy czegokolwiek - nie wiem, to chyba kwestia braku wyobraźni), dla nich "ślub cywilny" brzmi dziwnie i w ogóle nieodpowiednio (mimo, że podobno nie wierzą w boga) i takie podejście opisuję. To tak samo jak rodzice, którzy na siłę karzą swoim dzieciom chodzić na religię i do kościoła, bo sami są wierzący i nie umieją przyjąć do wiadomości, że ich dziecko zwyczajnie nie chce.

@ziggy powiedział co trzeba o tym, jak to chrześcijaństwo jest niezbędne do wykształcenia w człowieku dobrych wartości.

Ten temat powinien pełnić funkcję zsypu na kontrowersyjne tematy i areny zażartych dyskusji nie zaliczających się do kategorii Lesnar-Fedor, JDS-Cain, Jones vs Reszta Świata.
 
@Keylock



Kośćiół z wieloma rzeczami naprawdę przesadza, jak z antykoncepcją, in vitro, seksem przedmałżeńskim. Uważam, ze jest to stricte staroświeckie, tak samo uważa zresztą większośc katolików. Gdyby w tych kwestiach przestali ślepo podążać za ideałami Starego Testamentu, byliby zupełnie inaczej odbierani.
 
To z cala pewnoscia dowod na to, ze kazdy katolicki kaplan, a za chwile pewnie rowniez co drugi katolik, to pedofil.
I po co ta ironia? Zastanawiam się czy to jakiś nowy trend, dzielę się swoimi doświadczeniami nie bierz tego jako osobisty atak.
 
Już sobie myśle jak na jej zachowanie tam zareagowali:

Islamiści: zabić niewierną!
Niemcy: cóż za niepoprawność polityczna, jak tak można? Najlepiej ją grzywną ukarać, bo cóż sobie pomyślą nasi goście. .
 
Żadni bogowie nie istnieją.
Ani chrześcijański Adonai ani grecki Zeus ani nordycki Odyn itp. itd.
 
Wiara jest dla tych, którzy nie umieją się pogodzić z faktem, że po śmierci zamienią się w nicość. Jedynyn sensowym światopoglądem jest moim zdaniem agnostycyzm, ponieważ on zakłada, że taki człowiek jak ja, nie jest w stanie ogarnąć istoty boskiej nawet jeśli ona istnieje. Ja w ogóle uważam, że jedyne bluźnierstwo jakie jest to co robi kościół, ponieważ on usiłuje opisywać boga i wkładać mu w usta jakieś chore poglądy. A prawda jest taka, że jeśli bóg istnieje to żaden człowiek nigdy się do niego nie zbliżył na tyle, żeby mieć prawo mowić co taki bóg myśli. Zresztą islam już udowodnił, że religia to syf, podobnie jak kiedyś chrześcijaństwo. Ja tam jestem przekonany, że bez religii świat byłby lepszy.
 
Back
Top