Katolicyzm i inne religie

Wiara jest dla tych, którzy nie umieją się pogodzić z faktem, że po śmierci zamienią się w nicość.


No nie wiem, zważywszy na to, że pustka jest nie tyle przerażająca, co nawet pociągająca :) Przynajmniej tak miałem, jak miałem światopoglądowe zwroty w nieco inną stronę.



Generalnie nie da się generalizować, tak samo część młodocianych ateistów rezygnuje z wiary nie z powodu jakichkolwiek przekonań, tylko na zasadzie przykazań jako czegoś ograniczającego itp. Oczywiście nie piszę tego o ogóle, żeby się żaden nie obraził.
 
Dzisiaj spłonął meczet w Londynie. Na pozostałościach murów można było ujrzeć napisy EDL (English Defence League).



984195_472631879482770_1058250485_n.jpg
 
To chyba nie był meczet, tylko budynek jakiejś wspólnoty. Opisane jako "islamic community center".

W każdym razie "dobra robota"
http://news.sky.com/story/1099731/london-mosque-fire-police-investigate-cause
 
Kiedys kazdy czlowiek sobie uświadomi w tej jednej chwili kiedy bedzie schodził z tego swiata ze zycie to cos wiecej niz mu sie wydawało , do wiary trzeba dorosnać ,Bóg istnieje tak jak wszystko co zywe i wszystko co oddycha na tym swiecie
 
@Kazuya



Właśnie się skreśliłeś z jakiejkolwiek normalnej rozmowy. Zwyczajowo nazywa sie to zaślepieniem, w hardkorowej odmianie fanatyzmem. Nikt nie wie czy bóg jest czy boga nie ma i mówienie o tym jako ewidentnej prawdzie lub ewidentnym fałszu to bzdura
 
stoner : Widać jeszcze nie dorosłeś do tego duchowo :) , nie mów co jest bzdurą bo sam jeszcze nie zrozumiałeś co to słowo oznacza :)



Skąd ty wiesz ze nikt nie wie ? czy jest Bóg czy niema ?
 
Kazuya a co jak śmierć przychodzi w młodym wieku i niespodziewanie ? bez szans na "dorśnięcie duchowe"
 
Ciekawe, czy teraz biedni, niewinni, sympatyczni, obcinający głowy w biały dzień muzułmanie rozpętają dżihad na ulicach Londynu.
 
Look, this is a Vitor Belfort fan!
chael-sonnen-9.jpg


Ciekawe, co mają powiedzieć tacy buddyści, albo ludzie dalej nie wierzący w chrześcijańskiego boga przed śmiercią. Tylu zagubionych ludzi...
 
I jak sie czuje taki dobry, milosierny czlowiek ktory po smierci trafil do raju bedac swiadom tego ze tyle osob cierpi w piekle
 
stoner, to nie jest już rozkminka na poziomie czy Bóg jest czy nie jest. Jeżeli ziomkowi mojemu odciął by ktoś głowę to nie ma go w jednym momencie i nie zależnie czy premierem jest Cameron czy Tusk po prostu niszczę zagrażające mi obce zarazki.
 
"Kiedys kazdy czlowiek sobie uświadomi w tej jednej chwili kiedy bedzie schodził z tego swiata ze zycie to cos wiecej niz mu sie wydawało , do wiary trzeba dorosnać ,Bóg istnieje tak jak wszystko co zywe i wszystko co oddycha na tym swiecie"







Mogę się tylko pod tym podpisać. Bóg istnieje, ale daje się poznać tylko tym którzy przynajmniej odrobine tego pragną. A jeśli ktoś by chciał poczuć Boga w sposób "zmaterializowany" to polecam msze które celebruje ksiądz Jarosław Cielecki, to co zobaczycie na tym nabożeństwie przejdzie Wasze największe oczekiwania ;) Niestety, ks Jarosław na codzień pracuje w Watykanie, ale raz na jakiś czas przyjeżdża odprawiać msze w Polsce. Naprawdę polecam.
 
Karas a to nie jest tak ze kazdy ksiadz podczas mszy swietej jest natchniony duchem siwtym i przekaz oraz jego moc powinna byc taka sama dla wszytskich wiernych niezaleznie czy uczeszczaje na msze w pacanowie, warszawie czy watykanie ?
 
@stoner



Aha, czyli że w Twoim pojmowaniu wiara/niewiara = idiotyzm. Jeśli ktoś całkowicie uznaje Boga, bądź całkowicie go obala nie jest wart rozmowy z wielkim agnostykiem.



Odnośnie Londynu: zapewne teraz usłyszymy kolejne tony płaczu o islamofobii.
 
Czasami trzeba cierpiec za błędy tu na ziemi i napewno gdzies tam w piekle jesli ono jest,ja nie wmawiam ze wszystko istnieje i ze napewno tak jest,ale mam swiadomosc ze jest nademną siła która ma mnie w swoiej opacznosci,pomaga mi ,motywuje mnie do jutrzejszego dnia,wiem ze nie tylko ja tak mam,dlaczego mnie krytykują i osądzają ze jakis psychofan religijny, tylko to potrafią?
 
Adib :Ja nie trolluje ja pisze i mówie co czuje a przy tym rymuje :)



Calo i za to mnie osądzasz w ten sposób ? co ja Ci zrobiłem ?
 
No i spoko, bo jest różnica między
Kiedys kazdy czlowiek sobie uświadomi w tej jednej chwili kiedy bedzie schodził z tego swiata ze zycie to cos wiecej niz mu sie wydawało , do wiary trzeba dorosnać ,Bóg istnieje tak jak wszystko co zywe i wszystko co oddycha na tym swiecie
i
ja nie wmawiam ze wszystko istnieje i ze napewno tak jest,ale

Ja tam umiem zrozumieć czyjąś potrzebę wiary i tak dalej, tyle, że często z drugiej strony ludzie nie umieją zrozumieć, że ja nie potrzebuję wiary i dla mnie sens życia jest inny, a czasem słyszę teksty typu "każdy w coś wierzy, ateizm nie istnieje", "a mówisz >>o boże<<, czyli wierzysz w boga" (mówię tak, bo się tego nauczyłem za dziecka słysząc dorosłych, a nie dlatego, że to ma jakieś znaczenie dla mnie, nie mówiąc już o tym, że to wg. dekalogu jest grzech)

Jak patrzę na przyrodę to ani nie mówię, że matematyka wielka jest (bo do matmy można wszystko sprowadzić), ani "allah akbar", po prostu podziwiam ją taką, jaka jest. To chyba odpowiedni przykład.
 
Kazuya ja nie osadzam, ja pytam bo sam szukam odpowiedzi i jej nie znajduje a odpowiedzi " niezbadane sa wyroki boskie" jakos do mnie nie trafiaja. Raczej mam scisly umysl i ciezko mi uwierzyc w rzeczy nienamacalne lub usparwiedliwic wola boska nedze, glog i cierpienie na swiecie. Jak widze male, smiertelnie chore dzieci ktorych kazda chwila zycia jest cierpieniem przez glowe od razu przelatuje mi pytanie czy tak wyglada milosiedzie boga ? Kiedy ogladam sceny z obaszru objetego wojna gdzie cierpia male dzieci tez mnie skreca i nie czuje wtym reki Boga:


http://www.smog.pl/wideo/57481/o_s_t_r_i_hades_o_wojnie_w_syrii_drastyczne_18/
 
Jak Tobie pomaga w czymkolwiek wiara to wierz. To jest Twoja sprawa i nikt nie powinien Cię oceniać przez pryzmat tego w co wierzysz. Ale nie wmawiaj, że każdy w czasie śmierci będzie wierzył w Boga. Niektórzy myślą racjonalnie i nie powołują się na książkę, która została bardzo dawno temu. Tyle ode mnie.



http://youtu.be/MK2i8aVF_4Q?t=3m3s
 
Back
Top