Kącik rysownika

Za czasów pracy w agencji reklamowej miałem tam ziomka, który pracował na podobnym. Z powodzeniem wykonywał projekty graficzne dla naszych klientów. Ćwicz bo można tym szaleć:penn:

Ja musiałbym kupić większy monitor bo mam klasycznego laptopa 15 cali i to dla mnie na tamten czas był zbyt mały format bo wkręciłem się wtedy w kredki a prace w kolorze najlepiej wyglądają na formatach A3 i większych. Dlatego zrezygnowałem i zostałem przy papierze.
 
Dobra jedziemy dalej :
2CECD372-46D2-4488-8BA2-F6E6E3CDFE9F.jpeg
 
Jest takie wydarzenie w świecie rysowania - Inktober. Zabawa polega na codziennym rysowaniu czegoś w tematyce ustalonej na cały miesiąc. Każdy dzień to inny temat. Prace wykonuje się tuszem czyli wszystkimi rodzajami finelinerów, długopisów, pędzli itd. W grę wchodzą także prace cyfrowe.
W wyzwaniu udział bierze kilkaset/ kilkadziesiąt tysięcy osób z całego świata. Można codziennie wrzucać rysunek albo rysować w swoim tempie aż skończy się wszystkie tematy. W tamtym roku tablica wyglądała tak:

097E5DBE-1789-4741-BF5A-922145A6198B.jpeg


Gdyby ktoś chciał spróbować swoich sił byłoby fajnie, wrzucać tu coś od siebie. Z uwagi na to, że dla większości rysowanie to nie zajawka codzienna i regularna, prace możecie wrzucać w ołówku lub czymkolwiek rysujecie, liczy się zabawa i jakaś regularność. Jeszcze nie wiem na 100% procent ale chyba w tym roku także spróbuje swoich sił.
Lista tematów 2023 będzie pewnie pod koniec września bo start zabawy jest w październiku.
Zapraszam. Nawet gdy rysujesz z trudem najprostsze rzeczy to gwarantuje, że po takim wyzwaniu zrobisz progres którego prawdopodobnie nie zrobiłbyś nigdy. Rysowanie to taka materia w której przy regularności w pewnym momencie pojawia się chwila gdzie z dnia na dzień nasze umiejętności wchodzą na zupełnie inny poziom.
 
Jest takie wydarzenie w świecie rysowania - Inktober. Zabawa polega na codziennym rysowaniu czegoś w tematyce ustalonej na cały miesiąc. Każdy dzień to inny temat. Prace wykonuje się tuszem czyli wszystkimi rodzajami finelinerów, długopisów, pędzli itd. W grę wchodzą także prace cyfrowe.
W wyzwaniu udział bierze kilkaset/ kilkadziesiąt tysięcy osób z całego świata. Można codziennie wrzucać rysunek albo rysować w swoim tempie aż skończy się wszystkie tematy. W tamtym roku tablica wyglądała tak:

View attachment 75236

Gdyby ktoś chciał spróbować swoich sił byłoby fajnie, wrzucać tu coś od siebie. Z uwagi na to, że dla większości rysowanie to nie zajawka codzienna i regularna, prace możecie wrzucać w ołówku lub czymkolwiek rysujecie, liczy się zabawa i jakaś regularność. Jeszcze nie wiem na 100% procent ale chyba w tym roku także spróbuje swoich sił.
Lista tematów 2023 będzie pewnie pod koniec września bo start zabawy jest w październiku.
Zapraszam. Nawet gdy rysujesz z trudem najprostsze rzeczy to gwarantuje, że po takim wyzwaniu zrobisz progres którego prawdopodobnie nie zrobiłbyś nigdy. Rysowanie to taka materia w której przy regularności w pewnym momencie pojawia się chwila gdzie z dnia na dzień nasze umiejętności wchodzą na zupełnie inny poziom.
No to co. Nakurwiamy od dzisiaj do siedemnastego przyszłego miesiąca? Będzie sporo śmiechu i dobra zabawa

Tutaj przetłumaczone tematy
01.10.2022 Dzień 1: Gargulec | Gargoyle
02.10.2022 Dzień 2: Gnać | Scurry
03.10.2022 Dzień 3: Nietoperz | Bat
04.10.2022 Dzień 4: Przegrzebek | Scallop
05.10.2022 Dzień 5: Płomień | Flame
06.10.2022 Dzień 6: Bukiet | Bouquet
07.10.2022 Dzień 7: Wycieczka | Trip
08.10.2022 Dzień 8: Dopasowanie | Match
09.10.2022 Dzień 9: Gniazdo | Nest
10.10.2022 Dzień 10: Gderliwy | Crabby
11.10.2022 Dzień 11: Orzeł | Eagle
12.10.2022 Dzień 12: Zapomnieć | Forget
13.10.2022 Dzień 13: Uprzejmy | Kind
14.10.2022 Dzień 14: Pusty | Empty
15.10.2022 Dzień 15: Pancernik | Armadillo
16.10.2022 Dzień 16: Ptactwo | Fowl
17.10.2022 Dzień 17: Słone | Salty
18.10.2022 Dzień 18: Zadrapanie | Scrape
19.10.2022 Dzień 19: Koński Ogon | Ponytail
20.10.2022 Dzień 20: Blef | Bluff
21.10.2022 Dzień 21: Zły Pies | Bad Dog
22.10.2022 Dzień 22: Napad | Heist
23.10.2022 Dzień 23: Gluty | Booger
24.10.2022 Dzień 24: Wróżka | Fairy
25.10.2022 Dzień 25: Kuszący | Tempting
26.10.2022 Dzień 26: Ego | Ego
27.10.2022 Dzień 27: Przekąska | Snack
28.10.2022 Dzień 28: Biwak | Camping
29.10.2022 Dzień 29: O oł | Uh-Oh
30.10.2022 Dzień 30: Zębatka | Gear
31.10.2022 Dzień 31: Gospodarstwo | Farm
 
W tamtym roku brałem w tym udział od dnia 21. Wiec tych tematów nie chce mi się już przerabiać. Was jednak zachęcam jako trening przed prawdziwym Inktoberem 2023. Do października musze zrobić kilka prac, które tu na pewno wrzucę i wtedy chyba ruszam z nowym Inktoberem!
Poprawka, brałem udział od 15 dnia bo Pancernik był pierwszym obrazkiem.
 

Nie wiem czy jesteście na to gotowi

Dzień 1. Zadrapanie


01-zadrapanie.jpg
To moja stara rok temu. Lexus już wypastowany gotowy do wakacji a ona dzwoni że miala stłuczkę. Wg niej stłuczka to urwanie połowy przodu. Tak mi się od razu przypomniało.
Ps. "Stłuczkę" przeżyła w jednym kawałku i mój przyjazd na miejsce też.
 
Nie wiem czy jesteście na to gotowi

Dzień 1. Zadrapanie


01-zadrapanie.jpg
Dużo elementów i detali! Kompozycja tez na plus. Są cienie. Momentami jest trójwymiarowo ( krawężnik ). Park w oddali nadaje rysunkowi taką przestrzeń. Z ciekawości spytam, ile to rysowałeś?
 
Dużo elementów i detali! Kompozycja tez na plus. Są cienie. Momentami jest trójwymiarowo ( krawężnik ). Park w oddali nadaje rysunkowi taką przestrzeń. Z ciekawości spytam, ile to rysowałeś?
Za długo. Już pod koniec miałem dośc. Nie liczyłem ale z 2 godziny jak nie wiecej. Ja jestem antytalentem więc jak na razie to jest mój max.
Pierwszy raz korzystałem z nowego programu KRITA. Męczyłem się z perspektywą. W programie jest narzędzie to ustawienia perspektywy ale nie ogarnąłem jeszcze tego.
Pracowałem na warstwach więc najpierw zrobiłem szkic a następnie na kolejnej warstwie już poprawiałem.
Bawiłem się przednie.
 
Za długo. Już pod koniec miałem dośc. Nie liczyłem ale z 2 godziny jak nie wiecej. Ja jestem antytalentem więc jak na razie to jest mój max.
Pierwszy raz korzystałem z nowego programu KRITA. Męczyłem się z perspektywą. W programie jest narzędzie to ustawienia perspektywy ale nie ogarnąłem jeszcze tego.
Pracowałem na warstwach więc najpierw zrobiłem szkic a następnie na kolejnej warstwie już poprawiałem.
Bawiłem się przednie.
Jest dużo szkoleniówek na YT z tego programu. Czasami trzeba posiedzieć aby coś wyszło. Z czasem będziesz już znał siebie lepiej i elementy, które zabierały Ci kupę czasu będziesz robił automatycznie. Plusem digitalu są właśnie warstwy. Możesz ich nakładać niezliczoną ilość. Co do Inktobera to dodam, że zmusza on do rysowania rzeczy niewygodnych przez co wchodzimy na nowy poziom. Rysując klasycznie, rysujesz to co lubisz. Tutaj temat dyktuje Ci kierunek. Rok temu był mój pierwszy Inktober i powiem, że często było to trudne zadanie.
 
Back
Top