Kącik hip-hopowy. #rapsy

ogolnie barrdzo duzo sampli w polskim HH jest wlasnie z francuskiego tu macie przyklad gdzie zaczerpniety jest caly podklad (bit plus sample)
--->

Ogolnie to uwazam francuski za mistrzostwo,tyle,ze wlasnie jezyk jest troche bariera:cool:
 
ja Samourai słyszałem kiedyś na jakiejś VIVA czy innym MTV pamiętam, zajebisty kawałek, była kiedyś jakaś strona co typi tłumaczyli ostro teksty z francuskiego rapu ale nie pamiętam jak ona się nazywała i czy wgl jeszcze istnieje.
 
Nowy Eripe

Eripe już nudny się robi

strasznie się jaram tym kawałkiem ostatnio, dawać kurwa TEHNIKOLOR

Laikike1 skończy jak Smarki czy Eis, jak słuchałem Milczmena to dobrze wpadało, ale większości kawałków zrozumieć się nie da o czym one w ogóle są
może jakieś featy z Dwa Sławy, ale wątpie, że coś wyda
ulubione kawałki z płytki

 
Eripe już nudny się robi

Laikike1 skończy jak Smarki czy Eis, jak słuchałem Milczmena to dobrze wpadało, ale większości kawałków zrozumieć się nie da o czym one w ogóle są
może jakieś featy z Dwa Sławy, ale wątpie, że coś wyda
ulubione kawałki z płytki


jak sie nie da jak sie da :confused:
przecież będzie płyta Laikike x Bisz x Elhuana, rozpierdolą #wierze

zajebisty motyw z tym bitem @Arlovski
 
Last edited:
jak sie nie da jak sie da :confused:
przecież będzie płyta Laikike x Bisz x Elhuana, rozpierdolą #wierze

zajebisty motyw z tym bitem @Arlovski
żeby zrozumieć o czym laik w ogóle nawija na mliczmenie w niektórych wersach, trzeba to rozszyfrować i i tak do końca nie wiadomo o co chodzi
płyta bardzo dobra, ale do prostych nie należy, jak ktoś słucha, żeby tylko dobrze wpadało w ucho to faktycznie się da
 

klip do Jodye i do tego na końcu urywek z kolejnego singla, tak samo jak w Multiply wjechał fragment Jodye, zajebisty motyw sobie Rocky rozkminił na promocje albumu z tym wkładaniem urywków kolejnego singla w klipy.
 
Sentino pewnie dla wielu to jakiś nołnejm nie warty sprawdzenia, już wrzucałem kilka razy promocja trwa dalej
Sentino to raper niemieckiego pochodzenia, ma matke polke, w Niemczech miał featy z czołówką Bushido, Sido,Aggro Berlin, pisał teksty dla Bushido, freestylował, wydał kilka mixtepów i płyt, mimo dobrego odbioru przez słabą promocje przeszły bez większego echa
aktualnie mieszka w Warszawie wydał dwa albumy po polsku Zabójstwo Liryczne 1&2 niedługo na allegro będzie można zamawiać
na feacie w Zabójstwie Lirycznym 2 będzie Quebonafide
u nas gościnnie był z Peja, Sobota i Winim, ale wtedy słabo po polsku nawijał
tutaj z wikipedi http://de.wikipedia.org/wiki/Sentence
na minus dla mnie goście w #1
Sentino w Niemczech nie zaistniał, w Polsce czuje, że szybko zdobędzie duży rozgłos gość na bicie płynie nieziemsko, technicznie jest bardzo dobrze, do tego jest bardzo autentyczny, Solar mu już dupe na FB liże pewnie do SB chcę go wziąć
tutaj macie instagrama i fb
http://instagram.com/sentinosway/
https://pl-pl.facebook.com/Sentinosway

tutaj kawałek sprzed 4 lat po niemiecku i polsku
 
Nowy kawałek ERIPE strasznie nudny,nic nowego, zero progresu, jechanie na starych patentach. Nie propsuje. Jestem zawiedziony, bardzo liczylem na tego zawodnika :(
 
Jak można słuchać niemieckiego rapu;/
dla mnie HH nie ma granic,nie musi byc po polsku czy angielsku( tzn jesli jest to przynajmniej tekst rozumiem :wink:)
Sammy DeLuxe :applause:

1.
Żyjemy w kraju, gdzie jest więcej barier niż sposobów, by je pokonać.
Więcej murów, niż mostów, nastrój negatywny.
A starzy pytają, dlaczego ciągle palę,
Dlaczego ja i całe moje pokolenie jest w depresji.

Codziennie jesteśmy otaczani przez żyjące trupy,
Otoczeni przez szyldy, które mówią: zakaz wejścia!
Otoczeni przez Skinhead’ów, Turków i Afrykanów przy życiu!
Jednocześnie byki stoją obok, unikają problemów.

Otoczeni przez lizusy, które tylko gadają głupoty, zimną, ciemną krew pompują przez tętnice.
Otoczeni przez pedofili, którzy dostają kuratorów.
Dokładnie jak pieprzeni naziści, których ofiary leżą pod ziemią.
Czy ten kraj nie ma nic więcej do zaoferowania, poza kilkoma milionami dupnych twarzy z pyskami pełnymi hemeroidy?
Oni uważają, ze ten kraj jest bardzo kochający, a jednak nie są zbyt zadowoleni.
Pasują do swojej flustracji – dlaczego tu zostali?

Muszę się oddzielić od tych wszystkich słabeuszy,
Od wszystkich okopanych mord, które codziennie mnie stresują.
Na szczycie równi ludzie, którzy najadają się do syta,
A mniejszości będą w większości, a mimo to będą zapomniane.

Ref:
Wybudź mnie proszę z tego niedorzecznego snu!
Ludzie ledwo widzą czyste drzewa lasu.
Próbuje się nam ciągle wmówić, że to jest ciągle możliwe, by żyć tu w wolności.
Wybudź mnie proszę z tego niedorzecznego snu!
Ludzie ledwo widzą czyste drzewa lasu.
Ja i ty i on i ona i to jest lepsze, kiedy pomagamy sobie.

2.
Jestem typem, który krótko po rozpoczęciu imprezy wychodzi, bo nie mogę świętować, dopóki żyję w Babilonie.
Mamy liche karty, opanowani przez psychopatów, zarządzani przez biurokratów bez uczuć.
Kontrolowani przez skorumpowanych gliniarzy, którzy często są sadystami,
Podejrzani szukają statystyk rasistowskich, karmionych przez firmy, które zatruwają nas przez dziesięciolecia,
Informują przez media, kto za późno doniósł.
Pieprzony wypadek samochodowy, szkody wyrządzone przez wyższą szkołę techniczną,
Wkrótce będziemy mieć wszystkie transformatory.
A jednak można spojrzeć na swój kościół ewangelicki, zanim stanie twoje serce i pomyśleć:
Na gruby stek, jednak to błąd.
Potęp jeszcze raz!
Pranie mózgu czyste, dookoła zegara.
A ojciec narodu bije i gwałci matkę naturę.
Gówniana polityka służy ciemnym stronom jak Darth Vader, a horyzont ma około jednego metra kwadratowego.
Żadnej własnej opinii, ale dziesięciu własnych przewodników.
Niedorozwinięte gówno rozmawia tak jakby miało problemy z mówieniem, ma nadzieje, ze grzeczni wyborcy wciąż chętnie płacą podatki, ale ja jestem tutaj, żeby bić na alarm jak sygnał przeciwpożarowy.

Ref:
Wybudź mnie proszę z tego niedorzecznego snu!
Ludzie ledwo widzą czyste drzewa lasu.
Próbuje się nam ciągle wmówić, że to jest ciągle możliwe, by żyć tu w wolności.
Wybudź mnie proszę z tego niedorzecznego snu!
Ludzie ledwo widzą czyste drzewa lasu.
Ja i ty i on i ona i to jest lepsze, kiedy pomagamy sobie.

3.
Co powie na to zdrowy Schröder?
Wierzę, że go zawołam.
Powiem mu:
Gerhard, obejrzyj sobie jeszcze raz naszą młodzież!
Jedna tercja sztywna z otwartymi ustami gra na swoich PlayStation.
Druga tercja świętuje w ekscesie, gdy naród imprezowiczów uzależnia się od diabelskich wyrobów farmaceutycznych, bo nie wie, co oznaczają te pieprzone dragi.
Trzecia tercja wiesza perspektywy naokoło niemieckich ulic.
Trzynastoletnie dzieci już biorą ten biały proszek.
Nie mają celu, a tylko marzenia, a są nimi zwykle drogie samochody,
Nie planują życia dalej niż do dzisiejszego wieczoru.
Nie myślą, to jest jak przy Nintendo, byle do nowego startu.
Srają na to, bo wkrótce umrą – kto chce być jeszcze starszy?
W tym kraju, w którym jest więcej szaf niż dróg,
Więcej murów, niż mostów, nastrój negatywny.
Dla starszych: dlatego ciągle palimy i dlatego całe moje pokolenie jest w depresji.
 
Last edited by a moderator:
Żebyś wiedział @Arlovski , że poważny gracz. Ma pod sobą większość niemieckiej sceny. Eazy E i Dre też mieli swoich ghostwriterów z tego co pamiętam i nie można im odmówić w swoich czasach autentyczności :D Bushido oprócz dużego streetcreditu przez ''niby'' powiązania z mafią, na szczycie utrzymuje się juz parę pieknych lat. Do tego jego podopieczni z wytwórni umieszczają swoje single na szczytach billboardu :)
 
Jak można słuchać niemieckiego rapu;/



Ten Buszido to widzę poważny gracz :D
nie słucham, jednak nawet nie słuchając trudno nie znać Bushido(niemiecki Eminem) czy Sido(niemiecki Kaen?:D)
chyba to znasz?

Sentino nawija po polsku i niemiecku, nawet momentami chyba po hiszpańsku:crazy:
 
Popas urwał złoto w Czechach! Fakt, że tam wystarczy 4k płyt, żeby je dostać, ale wymieńcie mi innego polskiego rapera który coś opchnął za granicą? :D
 
Popas urwał złoto w Czechach! Fakt, że tam wystarczy 4k płyt, żeby je dostać, ale wymieńcie mi innego polskiego rapera który coś opchnął za granicą? :D
w Czechach zdelgalizowali narkotyki i widzisz co się dzieje
a tak serio wystarczy spojrzeć ile ma fanów z Czech na fb i ile w tym jest prawda
pewnie dodawali to jakiś skarpetek, chyba PROSTO to w Polsce wydawało, więc wszystko się zgadza
 

swoją drogą trochę paradoks, że w Polsce gangsta rap w ogóle się nie przyjął, a w Niemczech kraju wielkiego dobrobytu rap jest przesiąknięty nienawiścią, rasizem, homofobią, nacjonalizmem itd
ciekawe czemu Popek w UK złota nie zrobił? przecież tam ma "fanów" na pewno nie w Czechach czy na Słowacji
beka z Popka drugi Buczer haha
 
Back
Top