Jakub Mauricz - król dietetyki ;-)

A co sądzicie o synbiotyku multilac? Da się znaleźć za 5zl za 10 tbl, podobno wystarczy 1tbl/dobe.. czyli za miesiąc wyjdzie 15 max 20zl w zależności w jakiej cenie się znajdzie..
 
na bulkpowders sa witaminy z probiobtykiem, teraz byla dobra przecena plus -20% na pierwsze zakupy, wiec suplementacja wychodzila 90zl na 3 miechy
 
Cześć wszystkim, pamiętam jeden filmik na którym Mauricz mówi jaki powinien być jego zdaniem odpowiedni stosunek tłuszczy nasyconych do jednonienasyconych i wielonienasyconych dla osób ćwiczących sporty wytrzymałościowe i dla osób uprawiających sporty siłowe, niestety nie mogłem odnaleźć tego materiału. Może ktoś tutaj kojarzy ten filmik lub zna odpowiedz ;) ? Ciekawi mnie jego opinia na ten temat i jak mocno odbiega top od standardowego ratio 1:1:1 lub 1:1,3:1 (nasycone:jednonienasycone:wielonienasycone).
 
Mam pytanie. Mauricz opiera potrzebę eliminacji glutenu ze względu na zespół nieszczelnego jelita, a potem wymienia całą listę chorób związanych z LGS (w tym hashimoto?). I czy z LGS, nie jest trochę jak z IBS? Nie potrafimy zdiagnozować? To pewnie masz IBS.
 
Mam pytanie. Mauricz opiera potrzebę eliminacji glutenu ze względu na zespół nieszczelnego jelita, a potem wymienia całą listę chorób związanych z LGS (w tym hashimoto?). I czy z LGS, nie jest trochę jak z IBS? Nie potrafimy zdiagnozować? To pewnie masz IBS.

Ale jaki jest problem? :DC:

A tak na poważnie, (na co dzień jestem lekarzem):
W związku z tym, że na obecnym poziomie wiedzy, nie znamy genezy wielu chorób (oraz wiele z nich jest nieuleczalnych póki co) , dietetycy wszelkiej maści są w stanie dać nam gotową receptę, co zrobić by żyło się lepiej.
Kiedyś zwykła sraczka - teraz Zespół jelita drażliwego (IBS)
Kiedyś nieuk - dziś dyslektyk
i tak dalej...
Miałem kiedyś pacjenta, zwyczajny dzieciak z gimnazjum, z widoczną nadwagą. Był ponoć u kilku dietetyków - nic nie pomagało. Mówił,że niedobre jedzenie i wole ma słabą. Wówczas zdiagnozowałem szybko przyczynę i sam przepisałem mu dietę: NŻT (Nie Żryj Tyle). W zamian mógł grać 2 godziny dłużej na PS4.
Po 2 tygodniach - chłopak nie do poznania!
Jak widać - nie trzeba wielu skomplikowanych metod stosować, a jedynie łączyć dwie proste i po problemie.
Ps. Odbiegając trochę od właściwego tematu, w/w osobnik zawalił egzaminy na zakończenie gimnazjum wczoraj i przedwczoraj, ale nie o tym...

Na koniec: nie wiadomo mi nic (i lekarzom z mojej przychodni) , że Hashimoto jest w jakimś stopniu związana z Nieszczelnym Flakiem ( NF, czy tak jak Mauricz pisze, LGS ).
A w ogóle , te wszystkie skróty :DC: Przecież to też jest sposób na klienta/pacjenta. O ile lepiej wygląda diagnoza LGS zamiast Nieszczelny Flak. Od razu pacjent wie, że ma do czynienia z profesjonalistą. :DC:

I czy z LGS, nie jest trochę jak z IBS? Nie potrafimy zdiagnozować? To pewnie masz IBS.
Tak właśnie jest.
Tak właśnie nie jest
Tak właśnie może być
Każda z powyższych odpowiedzi jest dobra.

z poważaniem
Lekarz Pediatra
Nr PWZ 2375754
 
Na koniec: nie wiadomo mi nic (i lekarzom z mojej przychodni) , że Hashimoto jest w jakimś stopniu związana z Nieszczelnym Flakiem ( NF, czy tak jak Mauricz pisze, LGS ).

To niestety normalka. Moja parnertka leczona 10 lat przez specow szpitalnych i faszerowana hormonami od lat miala ten sam poziom hashimoto. Oczywiscie od lekarzy zadnych informacji nt. zarcia/glutenu/mleka itd. tylko wieksze dawki hormonow. Po glupim odstawieniu glutenu w kilka miesiecy wyniki tak sie polepszyly, ze lekarz prowadzacy sam byl w szoku. Niestety ale wiedza zywieniowa wiekszosci lekarzy, szczegolnie tych starszych jest mizerna, a za czasow ich nauki nikt nie wiedzial jeszcze, ze takie rzeczy moga miec wplyw na calosc organizmu.
 
Last edited:
To niestety normalka. Moja parnertka leczona 10 lat przez specow szpitalnych i faszerowana hormonami od lat miala ten sam poziom hashimoto. Oczywiscie od lekarzy zadnych informacji nt. zarcia/glutenu/mleka itd. tylko wieksze dawki hormonow. Po glupim odstawieniu glutenu w kilka miesiecy wyniki tak sie polepszyly, ze lekarz prowadzacy sam byl w szoku. Niestety ale wiedza zywieniowa wiekszosci lekarzy, szczegolnie tych starszych jest mizerna, a za czasow ich nauki nikt nie wiedzial jeszcze, ze takie rzeczy moga miec wplyw na calosc organizmu.

A widzisz!
cieszę się, że pomogłem
 
Jak było, to ban.
13087831_1013141112067489_6322190863637887677_n.jpg
 
Einstein powiedzial "wiem ze nic nie wiem" :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
 
Last edited:
Mauricz naprawdę wydaje się nie ogarniać kwestii dopingu. Mòwi tak szczerze, że jestem w stanie mu uwierzyć, że jego podopieczni nie biorą:). Serio.
 
Mauricz naprawdę wydaje się nie ogarniać kwestii dopingu. Mòwi tak szczerze, że jestem w stanie mu uwierzyć, że jego podopieczni nie biorą:). Serio.
raczej, ze on nie jest swiadomy tego. Potem uwaza, ze odstawienie glutenu i wszystkiego jego teorie robia z ludzi maszyny. Biore sie za sluchanie
 
No i Barbellsi zajebiste chłopaki z ogromna wiedza. Wiadomo lubią beke cisnąć, zwłaszcza wiking, ale tak jak mowie, żarty zartami ale wiedzę maja na poziomie.
 
Dlczego GP jest w tym miejscu ??
Odsłuchałem jak zasze czegoś od Mauricza się dowiedziałem
 
Back
Top