Jakub Mauricz - król dietetyki ;-)

Witam, jeśli ten temat był na forum to proszę o odesłanie - mianowicie czy Kuba w którymś ze swoich wywiadów wspominał o tym jak ułożyć prawidłowe proporcje makro w posiłkach w koncepcji carb back loading przy treningach porannych??...jeśli nie to może ktoś ma ciekawą wiedzę lub doświadczenie w tym temacie.. Pracuje na 3 zmiany i niestety kiedy wypada ta od 14-22 to trening rano jest nieunikniony. Spotkałem się też z opiniami, że CBL stworzony jest bardziej dla trenujących po południu / wieczorem, jak ktoś coś wie lub zna dobre źródło gdzie będzie opisany sposób skomponowania posiłków w CBL przy treningach porannych to dzięki z góry i w sumie to myśle, że więcej osób może mieć ten problem ;)

Masz czas rano zjesc cos przed treningiem czy wstajesz i zaraz lecisz na trening?
 
Masz czas rano zjesc cos przed treningiem czy wstajesz i zaraz lecisz na trening?
Jest opcja żeby coś spokojnie wszamac przed treningiem.. mogę też od razu potrenowac... tylko zastanawiam się jak będzie lepiej w kwestii redukcji fetu ;)
 
Jeżeli węgle Cię nie usypiają to może ct?
No właśnie taki pomysł zaczyna mi się coraz bardziej podobać - jest plan żeby w dni treningowe zrobić CT a nietreningowe CBL.. Zobaczymy jak się przyjmie
 
Panowie bo czegos nie rozumiem chyba do konca takze jakbyscie mogli mi wytlumaczyc. Zgodnie z tym co mowi Mauricz weglowodany z CBL daja nam energie nastepnego dnia z racji tego ze tyle sie uwalniaja itp. Pytanie w takim razie jaki ma sens CT przed treningiem zlozone wegle skoro one tak dlugo uwalniaja energie to w zasadzie z nich nie skorzystamy ? nie wiem czy to dobrze rozumiem? i jak to jest z CBL, jesli przykladowo jem 4ry posilki o 9 sniadanka, kolo 13 obiad, kolo 17/18 drugi obiad i kolacje kolo 22. w tym wypadku pierwsze dwa posilki bialkowo-tluszczowe a dwa wieczorne laduje wegle? i jesli robie trening kolo 11 to czy bezposrednio po ladowac wegle proste z odzywka bialkowa a nastepnie posilek bialkowo tluszczowy ? czy nie wrzucac juz banana czy daktyli po treningu z racji ze wegle dopiero po poludniu ? Jakby ktos sie mogl wypowiedziec bo bardzo mnie to ciekawi…. Pozdrawiam
 
Pytanie w takim razie jaki ma sens CT przed treningiem zlozone wegle skoro one tak dlugo uwalniaja energie to w zasadzie z nich nie skorzystamy ?

Jako,że dietetyką zajmuję się od wielu lat oraz prowadzę kilku podopiecznych (Jan Zefir, Franek Masior i inni świetni zawodnicy) , to wyjaśnię Ci, na czym polega ten mechanizm.
Otóż tak jak pisałeś , węglowodany z CBL dają nam energię następnego dnia.
W tym momencie pojawia się pojęcie (zanotuj sobie Aryan) - czit-seszyn (pisze tak, jak to sie czyta). Na początku stosowania takich właśnie węgli, pijesz je przed czit-seszyn. Lecisz do klubu - robisz sobie selfie, gadasz z kumplami, coś trenujesz. Wracasz zmęczony, mimo, że nie robiłeś z dużo.
Następnego dnia, węglowodany z CBL (nie ważne , co ten skrót znaczy) uwalniają energię. Ale tu najważniejsze:
Nadal przyjmij kolejną porcję w/w węgli przed treningiem!
Następnie idziesz na trening. Czujesz się jak młody bóg. Nie męczysz sie wcale, robisz wszystko 2 razy szybciej od innych. Jest super. Gdy już minie te 30 minut treningu, możesz iść do domu.
Wracając wiesz, że następnego dnia znów otrzymasz kopa w dupę przed treningiem.

Pozdrawiam.

Ps. Myślę, że Mauricz potwierdzi moje wyjaśnienie.
 
Jako,że dietetyką zajmuję się od wielu lat oraz prowadzę kilku podopiecznych (Jan Zefir, Franek Masior i inni świetni zawodnicy) , to wyjaśnię Ci, na czym polega ten mechanizm.
Otóż tak jak pisałeś , węglowodany z CBL dają nam energię następnego dnia.
W tym momencie pojawia się pojęcie (zanotuj sobie Aryan) - czit-seszyn (pisze tak, jak to sie czyta). Na początku stosowania takich właśnie węgli, pijesz je przed czit-seszyn. Lecisz do klubu - robisz sobie selfie, gadasz z kumplami, coś trenujesz. Wracasz zmęczony, mimo, że nie robiłeś z dużo.
Następnego dnia, węglowodany z CBL (nie ważne , co ten skrót znaczy) uwalniają energię. Ale tu najważniejsze:
Nadal przyjmij kolejną porcję w/w węgli przed treningiem!
Następnie idziesz na trening. Czujesz się jak młody bóg. Nie męczysz sie wcale, robisz wszystko 2 razy szybciej od innych. Jest super. Gdy już minie te 30 minut treningu, możesz iść do domu.
Wracając wiesz, że następnego dnia znów otrzymasz kopa w dupę przed treningiem.

Pozdrawiam.

Ps. Myślę, że Mauricz potwierdzi moje wyjaśnienie.
Panie Trenerze,a nie wystarczy jak ktoś inny da mi kopa w dupę przed treningiem?
 
Sporo stron zrobiło się w temacie i nie mogę odszukać jak sie nazywał ten środek na "oczyszczenie" organizmu z uyzwek, aby znowu dzialala jedna kawa a nie 5 dziennie :)
to jakies ziolko bylo?
 
Sporo stron zrobiło się w temacie i nie mogę odszukać jak sie nazywał ten środek na "oczyszczenie" organizmu z uyzwek, aby znowu dzialala jedna kawa a nie 5 dziennie :)
to jakies ziolko bylo?
Czarci pazur :D?
 
Teraz okazuje się, że Madera przeszedł niedawno na dietę bezglutenową. To nie spodobało się sztabowi szkoleniowemu Jagiellonii, który na czele z Michałem Probierzem informował zawodnika, że jeżeli nie zmieni swoich nawyków żywieniowych, to czekają go poważne konsekwencje. 30-latek nie zdecydował się zastosować do tych rad i w efekcie został zesłany do drugiego zespołu z Białegostoku.

Ciekawe co na to powie pan Mauricz. Jego przekonania wlasnie niszcza chlopakowi kariere
 
Teraz okazuje się, że Madera przeszedł niedawno na dietę bezglutenową. To nie spodobało się sztabowi szkoleniowemu Jagiellonii, który na czele z Michałem Probierzem informował zawodnika, że jeżeli nie zmieni swoich nawyków żywieniowych, to czekają go poważne konsekwencje. 30-latek nie zdecydował się zastosować do tych rad i w efekcie został zesłany do drugiego zespołu z Białegostoku.

Ciekawe co na to powie pan Mauricz. Jego przekonania wlasnie niszcza chlopakowi kariere
Zesłali go do drugiego zespołu bo nie je chleba?
 
Zesłali go do drugiego zespołu bo nie je chleba?
Tak twierdzi strona transfery.info. Gdzies wczesniej czytalem, ze podobno pizze wpierdala wiec 2 rozne wersje. Teraz cRe o 3 wersji pisze. Jedyny fakt jest taki, ze nie ja tak jak zyczy sobie sztab szkoleniowy Jagi i przez to polecial do 2 zespolu
 
Ja jestem już po dwóch miesiącach brania Sanprobi Superformula i odczuwam duże polepszenie w pracy flaków. Dobra kupa jest :boystop:
 
Back
Top