Jakub Mauricz - król dietetyki ;-)

Pytanie do krola:
Opychac sie paczkami z marmolada, serem czy po staropolsku ze slonina?
Czy moze zostac tylko przy faworkach?
 
Kupiłem sobie LOGO i przerzucam kartki i natrafiłem na reklamę takich mikserów/blenderów które od razu są też bidonami i można bezpośrednio pić to co się zmieliło. Takiego czegoś używa Asia Jędrzejczyk (można zobaczyć na insta). Na stronie obok znajdują się przepisy prawdopodobnie konsultowane z Kubą (tak się przynajmniej domyślam). Także wrzucam tą stronę żebyście mogli je zrobić w domu.

d1woZEW.jpg
 
Kupiłem sobie LOGO i przerzucam kartki i natrafiłem na reklamę takich mikserów/blenderów które od razu są też bidonami i można bezpośrednio pić to co się zmieliło. Takiego czegoś używa Asia Jędrzejczyk (można zobaczyć na insta). Na stronie obok znajdują się przepisy prawdopodobnie konsultowane z Kubą (tak się przynajmniej domyślam). Także wrzucam tą stronę żebyście mogli je zrobić w domu.

d1woZEW.jpg

Dzięki, trzeba będzie przetestować, postaram się wrzucić jak wyszło :D
 
Dzięki, trzeba będzie przetestować, postaram się wrzucić jak wyszło :D
Spoko szefie. W tym numerze logo Maciej Górski radzi jak i czym się bronić ale w obawie i zdrowie i życie użytkowników nie wrzucam. :P

Daj znać jak wyszło to też sobie zrobię. Najmniej jestem przekonany do tego z wątróbką :p
 
Znacie może jakieś fajne książki z przepisami bez glutenu, nabiału ale żeby było coś tam przpeisow z miesem? bo wiekszosc razczej widze dla wegatarian..
 
Polecamy też książki kucharskie Anny Lewandowskiej - bezglutenowe przepisy - to co lubicie najbardziej :) Dawid Białowąs, którego znacie z GP @Piotr Pędziszewski też niedługo spłodzi książkę więc tylko brać i czytać :)
 
Polecamy też książki kucharskie Anny Lewandowskiej - bezglutenowe przepisy - to co lubicie najbardziej :) Dawid Białowąs, którego znacie z GP @Piotr Pędziszewski też niedługo spłodzi książkę więc tylko brać i czytać :)
W empiku jest mnóstwo książek paleo/bezgluten wystarczy przeglądnąć i wybrać tą która odpowiada naszym $$$ i umiejętnością. Albo czasem wystarczy zmienić makaron na ryż, mąkę pszenną na ryżową, olej na kokosowy i już większość zwykłych codziennych potraw jest już git.
 
W empiku jest mnóstwo książek paleo/bezgluten wystarczy przeglądnąć i wybrać tą która odpowiada naszym $$$ i umiejętnością. Albo czasem wystarczy zmienić makaron na ryż, mąkę pszenną na ryżową, olej na kokosowy i już większość zwykłych codziennych potraw jest już git.
Też nie każe tylko polecam :)
 
W empiku jest mnóstwo książek paleo/bezgluten wystarczy przeglądnąć i wybrać tą która odpowiada naszym $$$ i umiejętnością. Albo czasem wystarczy zmienić makaron na ryż, mąkę pszenną na ryżową, olej na kokosowy i już większość zwykłych codziennych potraw jest już git.
Mąka gryczana fajnie wchodzi.
 
  • Like
Reactions: cRe
Napisałem do Barbell Kitchen czy książka będzie przed Wielkanoca i podobno na luzie, wówczas nie pozostaje nic innego jak tylko czekać
 
Nie wiem dla kogo sa te przepisy tzn. jak szybki metabolizm trzeba miec, zeby sobie pozwolic na niektore z tych szejkow.
 
Nie wiem dla kogo sa te przepisy tzn. jak szybki metabolizm trzeba miec, zeby sobie pozwolic na niektore z tych szejkow.

Dla fajterow i "wytrzymalosciowcow". Po mocnym treningu ze sparingami taki szejk zostanie wciagniety szybciutko.
 
Natrafilem na takiego zjeba. Wytrzymalem 5 minut. Kazdy weganin jest takim cymbalem czy to tylko jakis ewenement?

 
Skład mnie trochę przeraził :) Ja zrobiłem coś takiego na szybko

Szpinak
Truskawki
Banan
Woda
=
petarda

12717625_10208647631487339_223475545836561735_n.jpg
10325678_10208647631847348_4976382292761951435_n.jpg
Def takie cos rozumiem, w tej wersji tez robie czasem, ale nie ma smietanki zoltek i innych zrodel tluszczu, ktore zabilyby moje zapotrzebowanie dzienne na fat. #donttellmehowtocarbmylife
 
Mógłby ktoś zrobić zdj lub skan artykułu o tarczycy z bodychallenge? mam niedoczynność, a aktualnie na prenumerate mnie nie stać #kredyt
 
Propo body challenge co sądzicie o 1szym numerze? nie wiem czy 2 już jest. Nie widziałem nigdzie jakiejś solidnej opinii
 
Hej, mam pytanie co do carb targeting, back loading. Jeżeli w dzień treningowy ww ogoło treningowo, to jak w dzień bez treningu? Jecie też na noc, czy w ogóle bez ww? Typ endo/ecto. :-) Liczę na pomoc :-)
 
Hej, mam pytanie co do carb targeting, back loading. Jeżeli w dzień treningowy ww ogoło treningowo, to jak w dzień bez treningu? Jecie też na noc, czy w ogóle bez ww? Typ endo/ecto. :-) Liczę na pomoc :-)

Na wieczor/Noc. Im pozniej tym lepiej, ale nie w zadnym wypadku nie robilbym dnia w ogole bez ww.
 
Ok, dzięki za odpowiedz, ale jak np nie ma treningu w tym dniu, to obciąć troche węgli, czy zostawić tak jak w dzien treningowy?
 
Ok, dzięki za odpowiedz, ale jak np nie ma treningu w tym dniu, to obciąć troche węgli, czy zostawić tak jak w dzien treningowy?

To wszystko zalezy od rozkladu makro kalorii w ciagu dnia, ale ogolnie to mozesz troche obciac skoro celujesz w carb tatgeting i wieksza czesc wrzucac okolotreningowo.
 
To chyba lepiej obciąć i wrzucić około treningowo więcej, tak jak piszesz. Dzięki!
A jeszcze jedno pytanie, czy w ct całkowicie wycinam tłuszcze około treningowo, czy minimalna ilość?
 
Witam, jeśli ten temat był na forum to proszę o odesłanie - mianowicie czy Kuba w którymś ze swoich wywiadów wspominał o tym jak ułożyć prawidłowe proporcje makro w posiłkach w koncepcji carb back loading przy treningach porannych??...jeśli nie to może ktoś ma ciekawą wiedzę lub doświadczenie w tym temacie.. Pracuje na 3 zmiany i niestety kiedy wypada ta od 14-22 to trening rano jest nieunikniony. Spotkałem się też z opiniami, że CBL stworzony jest bardziej dla trenujących po południu / wieczorem, jak ktoś coś wie lub zna dobre źródło gdzie będzie opisany sposób skomponowania posiłków w CBL przy treningach porannych to dzięki z góry i w sumie to myśle, że więcej osób może mieć ten problem ;)
 
Back
Top