Igrzyska Olimpijskie 2012

Trudno. Szkoda.

Jutro Tomasz Adamiec w -73

EDIT:
Oglądam bez komentarza, ale wydaje mi się, że w pierwszej punktowej akcji Paweł wykonał rzut na ippon. Zresztą tak pierwotnie to oceniono, ale zmieniono na waza-ari
 
Paweł miał Ippon jak nic szkoda ale ma jeszcze czas dobrze się pokazał na tych Igrzyskach dał mi dzisiaj sporo emocji.



Dzięki Paweł za walke.
 
Nie podoba mi się sędziowanie na tych Igrzyskach.



Najpierw jakieś problemy z Gruchałą i Klejnowską, a teraz z Zagrodnikiem.
 
Dla mnie ich gra zrobiła się strasznie schematyczna, praktycznie kazdą piłkę grają do Neymara, a ten holuje ją przy nodze, że aż oczy bolą ...
 
Komentator podnoszenia ciezarów kobiet



9 letnia zawodnika 6kg....chwila ciszy 86kg



Kurwa tvp
 
Neymar gra strasznie chaotycznie, co chwilę piłkę traci ale za to Oscar jest niesamowity.Ale bramka Neymara z rzutu wolnego :-)
 
Słyszycie jakiegokolwiek komentatora w transmisji z podnoszenia ciezarow kobiet? (chodzi mi oczywiscie o transmisje w necie :)) ) bo kurcze u mnie cisza ;/
 
na tym londyn2012 nie ma komentatorow



http://rikotv.y0.pl/viewpage.php?page_id=5 tu masz z polskim komentarzem
 
Jak to jest, że jeden rzut(?) jest za 100pkt, a drugi za 10pkt? I czemu jak Polak zrobił taki rzut jak Japoniec to dostał 10pkt zamiast 100pkt? Czy Japończycy ze względu na małe flety mają pkt liczone razy 10?



:-)
 
Ippon to takie KO/SUB w judo, zawodnik dostaje za czysty rzut ( jaki wykonał Polak) kiedy plecy przeciwnika całą powierzchnia dotykają maty. Inne opcje to przetrzymanie przeciwnika( tego nie widzialem nigdy jeszcze i nie bardzo kumam jak to wygląda) albo poddanie (dzwignie , duszenia) .



Te "mniejsze" punkty to Waza-ari kiedy rzut nie jest czysty (wiekszosc) , albo plecy na ziemi przez 25 sekund ( dlatego wszyscy na brzuch uciekają) , dwukrotne waza-ari kończy walkę.
 
no ale jak wyruchali polaka to czego nikt nie protestowal ani nic , od czego trener etc
 
Czyli jeśli na poniższym zdjęciu Japoniec dotyka całym plecami maty to mamy Ippon?



562693_421574877883674_141851218_n.jpg
 
Po co protestować ,sędziowie i tak nie zmienili by decyzji.



To był czysty rzut ,Polak powinien mieć brąz.
 
No rzut był czysty ( Japończyk nie blokował go i nie mógł go uniknąć) , plecy na macie całe , sędzia główny chyba po obejrzeniu powtórki ( nie wiem jak oni tam mają ) stwierdza ,ze Ippon , parówy boczne twierdzą inaczej.



Trudno i tak zaszedł bardzo daleko z pozycji underdoga, jedyne co zostało to szacunek kibiców ,który gówno znaczy, bo wszyscy ci "fani" Radwańskiej po porażce nie wiedzieli do czego się przypierdolić już, więc wynaleźli stroj w barwach innych niż nardowe.







W dogrywce jest złoty punkt. Czyli kto zdobędzie punkty wygyrwa , nawet za 2 pasywności przeciwnika.
 
Przy tej próbnie na 113 kg w podrzucie słusznie nie uznali ponieważ dotknęła łokciem kolano, lecz próba powinna już zostać wtedy przerwana, a nie czekać do końca by się męczyła ;/
 
@elson



Wczoraj ja widziałem jak typ miał boczna ustabilizowaną pozycję i utrzymał tak gościa 25 sekund. A te żółte kurwy na krzesełkach powinny iść do piekła za to waza ari.
 
Back
Top