Hu hu ha nasza zima zla - Sporty Zimowe

9
9
Ktoś coś o tym może powiedzieć? Warto kupić za nieduże piniondze, skoro deska jest w bardzo dobrym stanie od pasjonata, serwisowana etc? Czy lepiej rozejrzeć się za czymś nowszym, niż model z 2007 roku?
Co to znaczy dobra cena?
Decha dobra, do wszystkiego i dosc miekka. Poradzi sobie na puchu i zbitym sniegu, nie wymagajaca, wybacza bledy.
Wiazania bardzo dobre, fajnie trzymaja nogi.
 
Kupiłem wreszcie upragnione gogle ( oakley z technologią prizm )
Cały sprzęt już mam złożony.

Plany na ten rok - pierwszy raz Alpy i lodowiec, o ten:



śmieszne pieniądze wychodzi w terminach grudzien-styczeń nocleg, ale już trzeba brać teraz jakoś.

A wy jakieś plany na ten sezon ?


A śmieszne pieniądze to mniej wiecej jakie kwoty? ja planowałem jechać Białka/Zieleniec na początku stycznia przed feriami w szkołach, ale niestety ten plan nie wypali. Myślę więc bardziej o początku marca wiec może jakąś tanią zagranice się uda, ale po głowie chodzi też właśnie grudzień ze względu na ceny.

Kupiłem jednak tą dechę o której pisałem wyżej. 2 znajomych którzy sporo jeżdżą jak ją zobaczyli stwierdzili ze super okazja bo deska i sprzet jest zupełnie nowa.
 
A śmieszne pieniądze to mniej wiecej jakie kwoty? ja planowałem jechać Białka/Zieleniec na początku stycznia przed feriami w szkołach, ale niestety ten plan nie wypali. Myślę więc bardziej o początku marca wiec może jakąś tanią zagranice się uda, ale po głowie chodzi też właśnie grudzień ze względu na ceny.

Kupiłem jednak tą dechę o której pisałem wyżej. 2 znajomych którzy sporo jeżdżą jak ją zobaczyli stwierdzili ze super okazja bo deska i sprzet jest zupełnie nowa.
np https://www.booking.com/hotel/at/fe...25;srpvid=8a93546ccfb60321;type=total;ucfs=1&

4 noce - 1528 za 4 osoby. + do tego dojazd, wyżywienie i skipassy. Ta samą kasę zostawię w PL
 
Co to znaczy dobra cena?
Decha dobra, do wszystkiego i dosc miekka. Poradzi sobie na puchu i zbitym sniegu, nie wymagajaca, wybacza bledy.
Wiazania bardzo dobre, fajnie trzymaja nogi.
Dzięki za odpowiedź.
Już nieważne, wziąłem w zasadzie "darmo" Właśnie chodziło mi o miękką, radzę sobie na trasach, ale nie popierdalam z jakimiś ogromnymi prędkościami, więc twarda nie jest mi potrzebna. Wyszło, że rozmiarowo jest idealna, wydaje mi się, że będzie się całkiem rześko na niej szusowało. Czekam na śnieg i niebawem pierwsze weekendowe testy :D
 
Panowie widzę że temat umarł trochę...był ktoś z was w Białce? Bo wybieram się w tym roku.jakieś uwagi co do stoku i miejsca?
 
@pyrazgr Byłem rok temu, teraz też się pewnie wybiore, ale jak się ferie skończą. Ogólnie jeden z lepszych (jak nie najlepszy) ośrodek tego typu w PL. I tęż jakoś strasznie drogo nie jest jeśli chodzi o skipassy. Ale kolejki do wyciągów w okresie ferii to potrafią zabić frajdę.

https://bialkatatrzanska.pl/multimedia/kamerki

Mapa%20O%C5%9Brodka%202018.JPG

Słabo, nie ma gdzie jeździć. W PL jedne z najdłuższych tras narciarskich są w Zieleńcu. A ogólnie najlepiej Słowacja, Włochy, Austria, Niemcy,bo mają więcej gór i jeszcze dłuższe trasy, a w sumie o to chodzi - spędzić czas na trasie, a nie na wyciągach...
 
Słabo, nie ma gdzie jeździć. W PL jedne z najdłuższych tras narciarskich są w Zieleńcu. A ogólnie najlepiej Słowacja, Włochy, Austria, Niemcy,bo mają więcej gór i jeszcze dłuższe trasy, a w sumie o to chodzi - spędzić czas na trasie, a nie na wyciągach...
W zielencu już byłem fajne się tam jeździ lecz chce zobaczyć trasy gdzie indziej i wypadło na bialke. Za rok pojadę gdzieś w Alpy napewno.
 
@pyrazgr Byłem rok temu, teraz też się pewnie wybiore, ale jak się ferie skończą. Ogólnie jeden z lepszych (jak nie najlepszy) ośrodek tego typu w PL. I tęż jakoś strasznie drogo nie jest jeśli chodzi o skipassy. Ale kolejki do wyciągów w okresie ferii to potrafią zabić frajdę.

https://bialkatatrzanska.pl/multimedia/kamerki

Mapa%20O%C5%9Brodka%202018.JPG
Kolejki w Polskich kurortach to standard trzeba się do tego przyzwyczic. Znajomi właśnie jadą do szczyrku nie wiedziałem że mają Nowa kolejkę gondolowa.
 
w drugiej polowie lutego tez w PL tak zapchane? Mam tylko kilka dni, nie starczy na dalsze wojaze :(

No i wlasnie rozkminiam, gdzie jechac, w PL bylem w Szklarskiej Porebie z 20 lat temu i pamietam tłumy przy wyciagach jakby to byl koncert jakis... :(
 
w drugiej polowie lutego tez w PL tak zapchane? Mam tylko kilka dni, nie starczy na dalsze wojaze :(

No i wlasnie rozkminiam, gdzie jechac, w PL bylem w Szklarskiej Porebie z 20 lat temu i pamietam tłumy przy wyciagach jakby to byl koncert jakis... :(
Bez przesady, trzeba wiedzieć które województwa maja ferie i kiedy się kończął ;)

Rok temeu byłem w Białce na początku stycznia i maxymalnie czekałem po 3 minuty do wyciagów.
 
U nas pada snieg teraz, ciekawe jak dlugo polezy... W koncu bialo (pierwszy raz w tym roku!).

Poki co szwagier bardziej cisnie na Czechy. Janskie czy Szpindlerowy. Wspominal tez Rokytnice nad Jizerou. W zadnym z tych osrodkow nie bylismy, jakies porownanie?

Trasy, kolejki, ceny, "ubytowanie"?

Co do terminu WLKP ma w polowie lutego: 12-25

upload_2018-1-16_23-33-13.png
 
Last edited:
Poki co szwagier bardziej cisnie na Czechy bardziej. Janskie czy Szpindlerowy. Wspominal tez Rokytnice nad Jizerou. W zadnym z tych osrodkow nie bylismy, jakies porownanie?

Szwagier dobrze mówi. Jańskie i Szpindlerowy młyn to duże ośrodki, ludzie się rozchodzą, sporo tras, zawsze naśnieżone, więc można spokojnie jechać. Zresztą tydzień temu byłem w Spindlu i jest okey, jak zawsze w Czechach jest śnieg a w Polsce nie :lol: Do Rokytnic latałem na snowpark, też mają fajne trasy ale mniej niż w poprzednich dwóch (14 km, Janskie z 40 a Spindl 20 parę). I jeśli cenisz sobie komfort wjeżdżania wyciągiem to też zdecydowanie Jańskie lub Spindlerovy.

Jeszcze co do pokrywy, w najbliższych dniach w Czechach jest spodziewany fajny opad, zwłaszcza w okolicach Szpindlerowego.
 
W Zieleńcu śniegu dojebało, ale ja nie rozumiem czemu Polacy jeżdżą do polskich ośrodków takich jak Zieleniec, Karpacz czy Szklarska zamiast do Czech ;)
@Drzewo te "długie" wyciągi w Zieleńcu to tylko z nazwy. Chwalą się jednym, który ma blisko 3km, ale trasa jest mocno turystyczna a momentami nawet biegowa a nie zjazdowa :D
 
Bo tam mieszkają i mają karnety za free. :crazy:
To jest oczywiste :D bardziej miałem na myśli wszystkich przyjezdnych. Np Poznań. Jak już jadą te 300km do Zieleńca to tyle samo mają do Peca a niewiele więcej do Szpindlerowego. Trasy fajniejsze, większa przestrzeń i warunki o niebo lepsze. No i ceny u nas też kosmos chociaż akurat co do cen to się nie orientuje jak to w Czechach jest teraz.
 
To jest oczywiste :D bardziej miałem na myśli wszystkich przyjezdnych. Np Poznań. Jak już jadą te 300km do Zieleńca to tyle samo mają do Peca a niewiele więcej do Szpindlerowego. Trasy fajniejsze, większa przestrzeń i warunki o niebo lepsze. No i ceny u nas też kosmos chociaż akurat co do cen to się nie orientuje jak to w Czechach jest teraz.

W przypadku Karpacza dla turystów z np. Poznania robotę robi Śnieżka, gdyby nie ten szczyt to Karpacz nie byłby uważany za kurort w Polsce. Tak po prawdzie to tutaj nawet nie ma jednej dobrej restauracji poza jedną, o innych atrakcjach nawet nie wspominając. A śniegu poważnego to nie było z 5 lat albo i lepiej.
 
Jakieś atrakcje oprócz jeżdżenia Po stokach w Janskich Lazniach? Przedewsztstkim czy można dobrze zjeść, nie musi być kuchnia czeska?
 
@aqua @vaicavalo @respect
Coś lepszego znajdę niż ta decha wyżej w mniej więcej tej cenie? Cel: stok + zacząć swobodniej dechę kręcić/podbijać :)

Jakie do tego wiązania?

@aqua jak ta twoja decha sie spisuje? Ty bardziej pod FS+AM kupiles, co nie?
 
@aqua @vaicavalo @respect
Coś lepszego znajdę niż ta decha wyżej w mniej więcej tej cenie? Cel: stok + zacząć swobodniej dechę kręcić/podbijać :)

Jakie do tego wiązania?

@aqua jak ta twoja decha sie spisuje? Ty bardziej pod FS+AM kupiles, co nie?
Moja stepchilda jest idealna i pośmigam na krawędzi i poskacze plus jakieś butteringi.

Jaki masz numer nogi, bo tą co wrzuciłeś jest WILD?
 
Back
Top