Grzechy KSW i POLSATu

Własnie, jakoś nikt z krytyków nie pochwalił KSW za, ubogą tym razem, oprawę.
Intro było skromne, wejścia w ćwierćfinałach to wypisz/wymaluj gale bokserskie, dopiero od półfinałów i extra coś się ruszyło.

@GLF
Tak jak napisałem, to moja luźna wizja, nie poparta wiedzą.
Dodam jeszcze Dowda - Nobrega. Może jak w natłoku komentarzy przeczyta to któryś z red. to podrzuci pomysł panom z KSW.
 
@Przemys_law:
możemy przenieść tę część dyskusji tutaj: http://cohones.mmarocks.pl/topic/mamed-khalidov-vs-ryuta-sakurai-2-na-ksw-15
Padły już ciekawe propozycje, jak Model vs. Cipao 2.
 
walki były super i ja tego nie neguje


ok. nawet też jestem w stanie zapłacić za te walki cenę w postaci dwóch freakshows


problem w tym, że w całej grupie, która ze mną oglądała tę galę KSW nie znalazł się nikt kogo by zainteresował ten sport na poważnie


te "drobiazgi" które wytykam, skutecznie zniechęciły wszystkich nie-fanów.


Dlatego uważam, że KSW nie promuje MMA jako dyscypliny sportowej. Albo przynajmniej robi za mało, żeby tak ją postrzegano.


I jeszcze raz, bo nie mogę się z tym przebić. KSW ma prawo robic co im sie tylko podoba. Nie podoba mi sie jednak kiedy kreują się na jednych słusznych i tak bardzo zaanagażowanych w sprawę propagatorów MMA właśnie jako sportu. Bo robią bardzo dużo, żeby ludziom wbić do głowy, że MMA to Pudzian. A że przy tym dochodzi do kompromitacji to juz szczegół


ps. faktycznie, cholera. Butterbean założył Zuluzihno chyba kimurę... Już nie pamiętam dokładnie. Ale na bank mnie poprawicie. Sorry za błąd
 
Aaron - to jest niewykonalne, co chciałbyś osiągnąć. Ja też jestem idealistą i chciałbym, żeby tak było, ale spójrzmy prawdzie w oczy - nie ma szans!
To co KSW osiągnęło z dotarciem do społeczeństwa, jest wg mnie szczytem ludzkich możliwości.
 
@Przemys_law


być może masz rację


al eto nie zmienia faktu, że cała ta sprawa z Pudzian vs Butterbean to była po prostu kompromitacja


kompromitacja dla KSW i polskiego MMA


a przy tym nadal robią z Pudziana mistrza świata


i to mimo tego, że bał się walczyć z Pawłem Nastulą


Uważam, że sporo sensownych słów o KSW powiedział ostatnio Tomek Drwal
 
a jeszcze kończąc wątek...


czy słyszeliście aby komentatorzy powiedzieli publiczności, że chociażby ground and pound Pudziana nie było najdelikatniej mówiąc najwyższych lotów?


ja tylko słyszałem zachwyty... ochy i achy


płakać się chciało
 
Przepraszam, ale o czym ty tutaj?
Patrzysz na to jak fan (widz) mmma, a nie organizator i przez to masz spaczony obraz sytuacji.
W polskich realiach (a tym bardziej w europejskich - odsyłam do moich postów z innych tematów) KSW zrobiło maksimum w kwestii dostępności mma dla szerokiej publiki - 2 największa tv ogólnokrajowa, mocna promocja, oprawa, zawodnicy z Europy to jest fantazja dla innych organizatorów.
Tu model amerykański się nie sprawdza tak jak model brytyjski w piłce nożnej. Taka jest specyfika polskiego rynku i trzeba ją zaakpetować.
Tu jakieś reality show (format w polskich warunkach wypalony od blisko 4-5 lat) nic nie da, tu klatka nadal jest passe.
Model oparty na mocnym nazwisku, które zapewni skok jest najlepszym rozwiązaniem - przyciągnie wielomilionowa publikę (a już przed KSW 12 słupki wyjeżdżały po za mln mimo transmisji w Polsacie po 22), z której trzeba utrzymać jak największą część, bo musisz zrozumieć - nawet w USA typowy Johny nie ma pojęcia o MMA (co najwyżej słyszał o jakimś baseballisćie czy footballistę uprawiającym UFC), a gale idą albo w PPV, a promocja oparta jest na stacji tv dostępnej w kablu (Spike).
I to się udaje - wyciągnąć z 2 mln widzów (co nie jest tak trudne), którzy będą w stanie obejrzeć galę mma, wyrabiając w reszcie społeczeństwa tolerancję na ten sport co zostało osiągnięte, bo obecnie MMA zostało zaakceptowane przez Polaków jako dopuszczalna forma rozrywki.
Obecnie dzięki KSW i ich polityce goście tacy jak Artur, Borys, Krzysiek, Mamed, Daniel, Maciek, a nawet walczący po za KSW Grabowski, Jewtuszko czy Drwal są bardziej rozpoznawalni, mają szanse na sponsoring (bo sponsorzy upatrują w tym dobrej platformy do promocji) i życia z samego MMA.
Jeśli to ma być za cenę tego, że typowy Kowalski będzie postrzegał MMA jako KSW, a to jako Pudziana w następnym freak show - niech tak będzie - przynajmniej to toleruje i nie przeszkadza.

To tak w pobieżnym skrócie o KSW.
 
aaron22 jedno pytanie, czy gdyby na galach KSW nie było Pudziana udałoby ci się namówić kogokolwiek do obejrzenia z tobą gali?


Mam wrażenie, że ten temat to jak bicie zdechłego konia. Zamiast skupić się świetnych walkach w turnieju i znakomitym występie Janka, znowu Pudzian, Najman, Saleta, szczerze mówiąc rzygać mi się chcę.
 
aaron22 jeszcze tylko uzupełniając cytatami Janisza odnośnie walki Saleta/Najman:
* przed walką: "Ani jeden, ani drugi nie są zawodnikami MMA. Oby się nie przewracali na ziemię bo będzie to wyglądało komicznie."
* po walce: "Poziom sportowy tej walki pozostawiam absolutnie bez żadnego komentarza.
"
 
GLF może jeszcze
" Rozbite czoło Polskiego boksera " Juras o Salecie
No i zapowiedź Najmana " celebryta który zasłyną dzięki reality show "
" Najman profesor autopromocji, żeby nabrać połowę społeczeństwa że jest sportowcem "
 
Nie ma żadnej sensownej obrony dwurundowych walk poza turniejem. Niektórzy mówili, że to lepiej dla telewizji, ze nie walczą 15 minut to dlaczego nie skrócimy meczów piłki do 60?
 
Wracając do tematu: tj. Polsatu i jego grzechów, to mam złośliwą nadzieję, że KSW pobije na głowę oglądalnością galę bokserską, która będzie za tydzień, z Włodarczykiem vs ten biedak, który przyjedzie, żeby dostać. Tak w ogóle, to KSW = każda walka ma jakiś sens i znaczenie; gale bokserskie = jeden pompowany main event i x walk o nic, których nikt nie chce oglądać. Ameryki nie odkryłem, ale może to pozwoli krytykom KSW na łaskawszą ocenę poczynań największej federacji MMA w Europie.
 
Nie ma usprawiedliwienia na walki 2x5 - W turnieju jest to zrozumiałe, oszczedza zawodników, daje lepsze widowisko etc.
Ale niech ktoś mi powie że lepiej jest dawać 2 rundy niż 3 w walkach "extra". Jak można uznać to za pozytyw?
Bo ktoś sie zmęczy, bo ktoś nie ma ochoty ryzykować? NIE ROZUMIEM?
Jesteś zawodowcem, a ci walczą na całym świecie 3x 5min. W PRIDE pierwsza runda trwała tyle co cała walka w KSW. A jak wiemy właściciele KSW chcą się wzorować na tej legendarnej japońskiej organizacji. Mam nadzieje że zaczną to robić również pod względem sportowym.
To nie miało być uszczypliwe :)

A co do promocji mma w Polsce - mam wątpliwości czy mówienie w Polsacie ciągle o walce najmana z saleta to promocja mma w naszym kraju. Ale to osądzcie sami drodzy koledzy.
 
Nie do przyjecia jest dla mnie sposob komentowania walki Najman vs Saleta .
Juras powinien byc bez stronny w roli komentatora , a on na zywca kibicowal Salecie.

A pytanie do Janka kiedy oswiadczy sie Jurasa siostrze zakrawa na jakas jebana komedie.

Wiocha , wiocha i jeszcze raz wiocha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mialem w dupie dwie walki freakshow przezd gala , myslalem trudno cos kosztem czegos ale jak zobaczylem Salete z Najmanem to nogi sie podemnol ugiely .

A jak zawodnicy nie daja rady 3x5 to niech zajma sie czyms innym , chyba ze polskie podworko jest ich ewerestem.
 
Racja Juras powinien byc obiektywny, ale ogólnie jego komentarze oceniam na plus.
Co do pytania, to dla mnie nie była to wiocha, jak Górski coś o swoim jeszcze nie narodzonym dziecku wspomina, czy ostatnio Aoki o ślubie, zebrał brawa i ok.
Co do kondycji to po co te 3 rundy robic jak zawodnicy nie grzeszą wydolnością, przynajmniej nie wszyscy.
 
na hali Janek też zebrał brawa, bo tym pytaniu o oświadczyny. A jak ktoś ma wątpliwości czy freak fighty pomagają rozwojowi polskiego MMA niech zajrzy do tematu


http://cohones.mmarocks.pl/topic/polskie-media-o-mma/page/3#post-50415
 
uff... wreszcie pojawiło sie kilka postów od tych, którzy choć trochę podzielają moje zdanie ;-)

@Venom
"czy gdyby na galach KSW nie było Pudziana udałoby ci się namówić kogokolwiek do obejrzenia z tobą gali?"

myślę, że tak. dwie, może trzy osoby góra. na pewno nie 15.
Ale jest jedno duże ALE
po występach Pudzianów i Najmanów nikt z tego grona nie miał pozytywnego wrażenia po gali. NIKT.

@Venom
"Mam wrażenie, że ten temat to jak bicie zdechłego konia. Zamiast skupić się świetnych walkach w turnieju i znakomitym występie Janka, znowu Pudzian, Najman, Saleta, szczerze mówiąc rzygać mi się chcę"

nie chciałoby ci się rzygać, gdyby nie doszło do dwóch freakshows, albo byłyby chociaż inaczej sprzedane. To nie przeze mnie chce ci się rzygać

--
Dajcie cytaty z komenatorów jako dowody na to, ze byli profesjonalni. OK

a co powiecie na to???

po walce Najman vs Saleta
"Saleta udusił Najmana przedramieniem. Niebywałe! Niesamowite! Fantastyczne!"
"Poziom emocji, poziom dramatu, tego co tutaj się dzieje, żaden PRIDE, żadne UFC, nigdy nie dało takich emocji ... jak walka Saleta kontra Najman"
"Zwyciężył sport, zwyciężył Przemek Saleta"

przepraszam, ale CO TO K... JEST?
 
Człowieku to co KSW robi jest fenomenalne wczoraj przed tv byli wszyscy od dzieci po ludzi starszych. Na zawodach strażackich dziś jedyny temat to było KSW i nie tylko Pudzian ludzie zapamiętali Kułaka, Górskiego, Janka! Każdy już wie co to MMA i o to chodziło.
 
Moja dziewczyna nigdy nie oglądała żadnej walki w formule MMA.


Dziś mi oznajmiła, że "Model" jest seksi :(
 
aaron22


Być może twoim znajomym się nie spodobało, ale po pierwsze nie masz pewności, że bez freaków by im się spodobała, po drugie 15 osób to jednak trochę mała próba. Ja sam mogę podać kilka przykładów w drugą stronę, ale chyba wystarczy, że zwrócę uwagę na zachowanie kibiców w walce Puhakka vs Van Bergen. Nudna walka, mało skutecznej ofensywy, ale przy każdym obaleniu Fina oklaski na 15-tysięcznych trybunach. Coś chyba jednak się rusza do przodu?


Co do bicia konia, źle mnie zrozumiałeś. Bicie konia to ta dyskusja, same walki Najmana i Pudziana mi nie przeszkadzały. Co więcej wszyscy w loży prasowej świetnie się na nich bawiliśmy. Rzygać mi się chce od tych ciągłych dyskusji o Najmanie i Pudzianie i czy ich walki są dobre dla MMA w Polsce. Ja w każdej rozmowie z laikami staram się przede wszystkim prezentować im dokonania Błachowicza, Górskiego czy innych Polaków spoza KSW. A inni zamiast tego cały czas Pudzian to, Pudzian tamto.


Co do komentarza to złożona sprawa. Jak widzę komentarze typu "niech ktoś z MMARocks zastąpi Janisza" to... (nie będę nikogo obrażał). Bycie komentatorem sportowym to niezwykle ciężka robota, ktoś z ulicy tego nie zrobi. Janisz potrafi to robić, ale ma braki wiedzy. Niestety nie ma nikogo lepszego, Goldberg czy taki Gus Johnson wcale nie są od niego dużo lepsi.


Co do konkretnego zarzutu o komentarz w walce Najmana. Uwierz mi będąc na hali poziom emocji podczas tej walki był ogromny. Komentatorów może trochę poniosło, ale na prawdę jakbym się miał przejmować takimi pierdołami to do dzisiaj bym nie spał po tym jak Gus nazwał wygraną Setha nad Kimbo największą niespodzianką w historii MMA i nowym wcieleniem Rocky'ego.
 
hola, hola aaron22, cytaty były obaleniem Twojego twierdzenia:
Nikt nie stara się nawet tłumaczyć widzom, że mamy do czynienia ze starciem dwóch celebrytów, którzy o MMA nie mają żadnego pojęcia.
Jeżeli idzie o emocje, to w walce Saleta/Najman miałem ich pod dostatkiem. Może nawet były one porównywalne z tymi, jakie dał mi Paweł w Pride.
 
Pytanie raczej do fanów boksu:
Czy w czasie swojej kariery bokserskiej mój imiennik Saleta walczył przed tak liczną publicznością, z taką pompą i oprawą na wejściu?
 
Back
Top