Grzechy KSW i POLSATu

aaron22 przeciw Twoim kilku kolegom w pokoju przedstawiam 80 tysięcy userów jakie przybyło MMARocks po debiucie Pudzianowskiego w MMA.
Uważasz, że nasz portal jest źródłem informacji dla laików? Bo ja sądzę, że raczej zaglądają tu osoby zainteresowane tematem.
Mamy więc 80 tyś nowych ludzi zainteresowanych tym sportem. Uważasz, że to przypadek?
 
argument o 80 tys userów jest oczywiście przedni
nawet jeśli 5 proc zajrzy ponownie na stronę to już będzie sukces

nie powiesz mi jednak, że wierzysz w to, że 90 proc tych 80 tys szukało u was czegos innego niz informacji o Najmanie i reszcie spółki

fakt część z nich na bank z czasem przekona się do MMA. Jaka czesc nie wiem. Oby jak największa.

Oczywiście może być tak, że wszyscy macie rację, że droga do popularyzacji tego sportu w Polsce wiedzie tylko albo głównie przez Pudziana.

Ja jednak uważam inaczej. I wolałbym, żeby komentatorzy nie zdzierali sobie gardeł drąc się wniebogłosy z radości, że Pudzian wklepał kilka niezdarnych młotków w ręce (bo mało tych ciosów sięgnęło celu) 44-letniego, bezzębnego (w sensie niegroźnego), pozbawionego refleksu i swobodnego ruchu, cierpiącego na poważną nadwagę, a co najgorsze zachwyconego zarobioną kasą i niemającego ochoty do walki Butterbeana. Dla mnie to była po prostu żenada nie do przełknięcia. A potem jeszcze wywiad Borka, który zrobił z Pudziana pępek świata...

Wniosek z tej całej dyskusji jest dla mnie jeden:
przestaję oglądać KSW na żywo. Po gali oglądam w necie te walki, które mnie interesują. I wyłączam komentarz.
Dzięki temu nie będę więcej krytykował KSW i POLSATu. Bo właściwie po co?

Jest super, jest super... Więc o co mi chodzi?
 
aaron22


nie przesadzaj, masz prawo do krytyki, ale my mamy takie samo prawo do odpowiedzi na nią.


Też bym wolał, żeby KSW promowało tylko sport w czystej postaci, ale jak pokazała pusta hala na BOTE 2 niestety tak się nie da.
 
A ja Ci radzę wybrać się na następną gale KSW i zobaczyć jak to wygląda na żywo dzięki Pudzilli jest konkretne show bo jest kasa misiu kasa!
Nie będziesz słyszał jak Juras się podnieca i zajebiście komentuje a przy okazji będziesz nawracał niewiernych którzy dopingują freaków:)
 
przecież ja nie odbieram nikomu prawa do odpowiedzi

po prostu wyciągam wnioski. Jeśli wszystkim się podoba jak działa KSW i jaki komentarz daje POLSAT (a naprawdę ta wieczna podnieta komentujących, ich wrzaski, ich modulacja głosów na "ostro" są koszmarne), to znaczy, że nie mam po co zgłaszać zdania odmiennego :-)

oczywiście kiedy Saleta dusi Najmana łokciem to wolałbym zamiast okrzyków "fantastycznie!" słyszeć coś w stylu: "Proszę Państwa, to raczej podwórkowa technika i każdy prawdziwy zawodnik MMA potrafiłby się przed nią obronić...", ale widać wymagam stanowczo za dużo.

Dlatego mówię passssssss.
Skończyłem z KSW na żywo.

ps. @GLF
tak, masz rację. Komentatorzy wspominali, że N i S nie są zawodnikami MMA. Moja pomyłka. ALe to nie zmienia mojej oceny ich pracy.
 
aaron22, widzisz, ja przeważnie nie słucham komentatorów (chyba, że oglądam sport na którym w ogóle się nie znam), bo oni z zasady (oczywiście nie intencjonalnie) fałszują przekaz. Powtórzę: mnie przede wszystkim interesują pojedynki.
Co do oceny pracy komentatorów też mam zastrzeżenia. Zwłaszcza, gdy podejmują się punktowej oceny walki (co miało miejsce i na tej gali, ale także choćby w przypadku walki Grabowskiego z Barrettem). Uważam nawet, że Juras tym razem zaprezentował się słabo, ale nie pozwalam, by to przysłoniło mi radość, że miałem szansę obejrzeć imho dobrą galę.

EDIT:
P.S. Ja to fantastycznie zrozumiałem jako zachwyt nad obrotem wydarzeń i zaskakującym zakończeniem, a nie jako rozpływanie się nad kunsztem technicznym ;)
 
"argument o 80 tys userów jest oczywiście przedni
nawet jeśli 5 proc zajrzy ponownie na stronę to już będzie sukces"


Przedni bo ja nie pisze o jednorazowym skoku a o faktycznym stałym przyroście użytkowników na przestrzeni kilku miesięcy.

Walnąłeś posta na pół strony, opatrzyłeś go dramatycznym tytułem a w gruncie rzeczy wychodzi na to, że nie podoba Ci się komentarz i freaks shows.
 
nie podobają mi się też 2 rundowe walki, co dałem na miejscu pierwszym

ale nie uważam, ze freakshows i komentarz to TYLKO
właśnie te dwie sprawy maja fundamentalne znaczenia dla wizerunku mma

gdybym nie dał dobrego tytułu nie byłoby takiej dyskusji :-)
 
Ale po co Wy w ogóle z nim dyskutujecie?
Siedzi w tym swoim fotelu i marudzi, że to mu się nie podoba i to...

Gdzie Ty byłeś 3 lata temu?
Wtedy to dopiero był skansen...
 
Fundamentalne znaczenie dla wizerunku MMA ma fakt, że w Polsce jak nigdzie indziej w europie (poza GB) ten sport nie jest uznawany za "walki psów".


Komentarz to tylko dodatek a dwie zamiast trzech rund to tylko jedna z wielu reguł. Na wizerunek MMA wpływ ma przede wszystkim to jaka jest ogólna wymowa mediów na temat sportu. A ta dzięki Polsatowi jest pozytywna.
 
@KIBIC

o, styropian się zaczyna :-)
mamy prawdziwego weterana
uważaj bo nakręcą o tobie drugą część "Urodzony 4 lipca"
;-)
 
Ale taka jest prawda. Kiedyś cieszyłem się, jak na modemie od tepsy udało mi się pobrać HL Macha albo Saku. Dziś muszę czytać jak ludzie wybrzydzają na galę w Polsacie. Paranoja.
 
Po co ta dyskusja?
Facet ma problem z argumentacją i wybiera wyjęte z kontekstu zdania.
Stronę temu napisałem co i jak i czy mu się to podoba czy nie to sa fakty, a nimi dyskusja jest bardzo problematyczna.
Zresztą każda konfrontacja rzeczywistości z widzimisię kogoś tak będzie wyglądać.
 
Nie ma co tak wieszac psow na komentatorach, bo wystarczy sobie posluchac poziom podniety Schiavello na HDNet, ten to dopiero potrafi czlowieka wkur.....


PS. Goldberg goruje nad Janiszem glownie starzem, w poziomie wiedzy az takiej przepasci nie ma.
 
Golbi w zasadzie nie ma tak dużej wiedzy - facet ma zresztą wiele fuch m.in. komentuje Red Bull Air Race...
 
No wlasnie Dyrma jedyna przewage jaka ma to doswiadczenie i ciut wyzsza wiedza wyniesiona z tych kilkunastu lat komentowania gal.
 
Choć i tak to mało.
Schiavello może i robi niepotrzebną podnietę (albo jest po prostu ordynarnie stronniczy jak podczas ostatniego finału K1 WGP 2009), ale warsztat merytoryczny ma niesamowity.
Goldi zaś nadal popełnia te same błędy i mimo tylu lat komentowania ratuje go w wielu sytuacjach Rogan.
Chcecie podłego komentarza to polecam chłopaków z Bellatora lub kilku monologów Gusa...
 
Back
Top