GameZone... czyli co sie kreci w czytnikach.

Final Rebirth podobno chujnia w trybie wydajności - w sumie dobrze,że mam jeszcze część poprzednią do nadrobienia to może zdążą połatać.
Czytałem tego eksperta. Niech sobie kupi lepszy telewizor. Graficznie biedy nie ma jak na konsole. Sprawdzę oba tryby i powiem jakie są moje odczucia. Na razie po kilku godzinach gra bardzo mi się podoba i jeszcze nie natrafiłem na żadne błędy. Ten redaktorek chyba szuka dziury w całym i przypierdala się dla zasady.
 
Czytałem tego eksperta. Niech sobie kupi lepszy telewizor. Graficznie biedy nie ma jak na konsole. Sprawdzę oba tryby i powiem jakie są moje odczucia. Na razie po kilku godzinach gra bardzo mi się podoba i jeszcze nie natrafiłem na żadne błędy. Ten redaktorek chyba szuka dziury w całym i przypierdala się dla zasady.
O tym mówisz?
 
Mi jeszcze na TT coś wyskoczyło,ale może faktycznie afera z niczego.
Grałem wczesniej w trybie grafiki 4k 30 FPS i było spoko. Ekran w miarę duży ponad 60'. Nic nie tnie mimo że walki są dynamiczne jak to w ff. Sprawdzę w trybie wydajności niższa rozdziałka i 60 fps
 
Przy 30fps widać minimalnie niedostatek klatek kiedy obracasz kamerę ciągle 360'. Na trybie 4k tekstury są lepszej rozdzielczości ale nie ma przepasci. Akurat jestem w ciemnej lokacji i nie ma za bardzo roznicy. Jakby nie ta recenzja to nawet bym nie zwrócił uwagi a jestem po dwóch częściach tlou które działają nieprzyzwoicie dobrze. Zobaczę na bardziej otwartych jasnych terenach.
@vitas
Do tego tam padło jakieś zdanie porównawcze do cyberpunka kory jest optymalizacyjnym dnem więc to już trochę dyskwalifikuje ten wywód.
 
Przeszedłem retrospekcje zacka/clouda w płonącym Niebelheim i nie rozumiem żali. Wszystko wygląda ostro. Jest kilka momentów kiedy ranny cloud usiłuje skupić wzrok i wtedy jest efekt rozmycia jak w "skupiającym się" aparacie fotograficznym ale wygląda to na celowy zabieg adekwatny do sytuacji. Ogólnie jest tak że na cutscenkach kamera skupia się na postaci a tło lekko rozmywa ale tak to działa. Patrzę na tv i tam skupia się mój wzrok a głośnik obok lekko się rozmywa. Jesli sam skierujesz kamerę na teksturę to jest ostra. W trybie 4k ostrzej. Nie wiem, ogólnie jak dla mnie to recenzent się przypierdala a osobiście nie zwrócił bym uwagi na te szczegóły. Przyłączyłem spowrotem na 4k 30fps i dla mnie jest spoko. Na mniejszym ekranie pewnie jest jeszcze lepiej.
 
W ogóle to jebać. Gra jest świetna a dla fana oryginału i crisis core jest wspaniała. Ja natomiast oglądam ściany zamiast się delektować bo jakiś samozwańczy specjalista coś pierdnął w internetach szukając wzrostu kliknięć. Wygląda dobrze, gra się dobrze. Tak samo wczoraj czytałem jak ktoś się przypierdala do muzyki. Motywy są z 7 i CC tylko nieco odświeżone więc nie wiem Ocb? Są nierozerwalnie związane z uniwersum i miejscówkami 7. Tak ma być. Dla mnie mogliby nic nie zmienic po za szatą graficzną i większą ilością akcji jak zapoczatkowali w CC i też byłoby świetnie. Idę grać.
 
Na twiterku ludzie mocno piszą, że mają problem z tymi FPS, także to nie tylko recka. Dobrze że ja ślepawy jestem i moje oko ma :gdzie:FPSy :fjedzia:

@Risky , a czy Ty kojarzysz czy trzeba cos ustawić w rimejku aby towarzysze korzystali np. z zaklęć. Walka jest tak dynamiczna, że ja nie nadążam, dałem Tifie materie, a jak się przełączam to jej mana nie maleje ale lvl materi się nabija. Puszcza te fajerbole czy nie ? Muszę stanąć z boku i się jej przyjrzeć ... walce nie Tifie.
 
Last edited:
Na twiterku ludzie mocno piszą, że mają problem z tymi FPS, także to nie tylko recka. Dobrze że ja ślepawy jestem i moje oko ma :gdzie:FPSy :fjedzia:

@Risky , a czy Ty kojarzysz czy trzeba cos ustawić w rimejku aby towarzysze korzystali np. z zaklęć. Walka jest tak dynamiczna, że ja nie nadążam, dałem Tifie materie, a jak się przełączam to jej mana nie maleje ale lvl materi się nabija. Puszcza te fajerbole czy nie ? Muszę stanąć z boku i się jej przyjrzeć ... walce nie Tifie.
Coś było w ustawieniach ale nie pamiętam. Pierwszy raz jadę na easy mode i tylko fabuła mnie interesuje. Na razie nic mi nie klatkuje więc wyjebane. Gram w 30fps 4k bo to nie gran turismo i wg mnie trzyma ta wartość.
 
@Gambit a nie jest tak że to ty masz szybko przełączać się między postaciami - taka pseudo turówka i zadawać ataki, leczenia itd?
No niby tak, ale to jest takie dynamiczne że naparzam praktycznie przez 90% Cloudem ;) a ta siksa zamiast puszczać czary mary to leci z łapami na wrogów, ale lvl materi lecą w górę więc chyba musi je używać.
 
No niby tak, ale to jest takie dynamiczne że naparzam praktycznie przez 90% Cloudem ;) a ta siksa zamiast puszczać czary mary to leci z łapami na wrogów, ale lvl materi lecą w górę więc chyba musi je używać.
Sprawdzę później ale coś mi świta że chyba mocniejszych ataków postać nie robi z automatu.
 
Dopiero po 9 godzinach ogarnąłem że R2/L2 możesz wydawac szybkie rozkazy bez potrzeby przełączania ;)
Ja dopiero ogarnąłem prolog/retrospekcje w Niebelheim. Chyba za dużo nie pogram bo mam gości na weekend. Chyba coś popracuje a zrobię wolny wtorek na granie i może jeszcze poniedziałek. Ciekawe czy bedzie tak rozbudowany system wytwarzania materii jak w CC. Spędziłem w tym więcej czasu niż w samej grze. Niektóre efekty krzyżówek były zaskakujące.
 
W ogóle to jebać. Gra jest świetna a dla fana oryginału i crisis core jest wspaniała. Ja natomiast oglądam ściany zamiast się delektować bo jakiś samozwańczy specjalista coś pierdnął w internetach szukając wzrostu kliknięć. Wygląda dobrze, gra się dobrze. Tak samo wczoraj czytałem jak ktoś się przypierdala do muzyki. Motywy są z 7 i CC tylko nieco odświeżone więc nie wiem Ocb? Są nierozerwalnie związane z uniwersum i miejscówkami 7. Tak ma być. Dla mnie mogliby nic nie zmienic po za szatą graficzną i większą ilością akcji jak zapoczatkowali w CC i też byłoby świetnie. Idę grać.
czekam aż wypchną na pc
tak jak Bloodborne mieli wypchnąć
:childcry:
 
Ogólnie pograłem trochę w nocy i osobiście nie mam większych zastrzeżeń. Widzę gdzie zbiedzili tekstury gdzie nie. Na ziemi są gorzej wyglądające kamienie bo tam kamery nie zbliżysz (małe sprytne żółte ludziki) ale już na ścianach tekstury są bardzo dobre. Po za momentami kiedy kamera skupia się na pierwszym planie a dalej wjeżdża naturalne rozmycie. Animacja jest płynna za wyjątkiem kiedy obracasz kamerę non stop 360' ale który idiota tak robi żeby się przyczepić? Życzę każdemu producentowi RPG z dużym światem żeby miał tylko takie problemy na starcie. Inne "dzieła" gatunku zazwyczaj po premierze nie nadają się do użytku. Także wg mnie grać i nie marudzić.
 
Sony robi duże zwolnienia w swoich studiach. Związane jest to po części z kasowaniem kilku gier-usług które na szczęście nic ujrzą światła dziennego. Żeby tak jeszcze zrobili wietrzenie woke bandy i wypierdolili druckmana oraz innych njedojebow. Tzn niech napisze zarys scenariusza (to mu akurat wychodzi) i wypad na zieloną trawę. Szkoda że w legendarnym studio Naughty Dog z czterdziestoletnią tradycją najwięcej do powiedzenia ma inkluzywny odpad ludzki.
Ehh rozmarzyłem się
 
Powiedziałbym,że skończyłem Arkham Knight,ale nie skończyłem.Nie wiem co za debil wymyślił,że prawdziwe zakończenie jest dostępne dopiero jeśli między innymi znajdziemy wszystkie trofea Riddlera,których jest tylko 400 :brainoverload:

Poza tym gierka jest świetna i absolutnie nie zalatuje odgrzewanym kotletem - Gotham na plus,podobnie Batmobil,walki w duetach postaci i odbijanie posterunków,które się od siebie różnią.
Mój ulubiony nietoperz.
 
Powiedziałbym,że skończyłem Arkham Knight,ale nie skończyłem.Nie wiem co za debil wymyślił,że prawdziwe zakończenie jest dostępne dopiero jeśli między innymi znajdziemy wszystkie trofea Riddlera,których jest tylko 400 :brainoverload:

Poza tym gierka jest świetna i absolutnie nie zalatuje odgrzewanym kotletem - Gotham na plus,podobnie Batmobil,walki w duetach postaci i odbijanie posterunków,które się od siebie różnią.
Mój ulubiony nietoperz.
Jeszcze nie skończyłem tej gry. Mam w bibliotece i wciąż okładam na później. Co do zagadek to nie problem. Na trzech poprzednich częściach i tak zrobiłem wszystko.
 
Final Fantasy Vll rebirth. W końcu mam czas pograć po ciężkim weekendzie. Wyszedłem wreszcie z Kalm na otwartą przestrzeń. Wszystko wygląda dobrze i ostro. Nie rozumiem o co cała awantura.
 
Ciekawe czy będą Weapony jak w oryginale czyli ogromne bestie do znalezienia w świecie które było bardzo ciężko pokonać.
 
Back
Top