GameZone... czyli co sie kreci w czytnikach.

Chciałem się pochwalić że przeszedłem Resident Evil 2 na poziomie dla inwalidów ::snoopd::
Ja powbijałem zaległe platyny w God of war i horizon zero dawn(miałem po kilka pucharów do zdobycia), no i teraz nie mam w co grać. Myślałem nad Hogwartem ale nadal nie wiem czy warto to ruszać. A nie pamiętam czy coś jeszcze na ps4 było wartego uwagi czy już to co chciałem to ograłem.
 
Ja powbijałem zaległe platyny w God of war i horizon zero dawn(miałem po kilka pucharów do zdobycia), no i teraz nie mam w co grać. Myślałem nad Hogwartem ale nadal nie wiem czy warto to ruszać. A nie pamiętam czy coś jeszcze na ps4 było wartego uwagi czy już to co chciałem to ograłem.
Hogwart jest w chuj generyczny, od fajna gierka ale nic wielkiego.
Ja mam teraz w planach A Plague Tale: Requiem i czekam na jakieś promki dla RE8 i RE3 (przegapiłem ostatnią).
W sumie, po jakim czasie nowy GoW powinien wlecieć do plusa ?
 
Hogwart jest w chuj generyczny, od fajna gierka ale nic wielkiego.
Ja mam teraz w planach A Plague Tale: Requiem i czekam na jakieś promki dla RE8 i RE3 (przegapiłem ostatnią).
W sumie, po jakim czasie nowy GoW powinien wlecieć do plusa ?
Nie mam pojęcia, nie kupuje plusa
 
@ketraab to nie gra, ale na imprezy wjeżdża i rozjeżdża, a cena śmieszna jakbyś używaną od cohonesiaka kupował w promocji - tylko tutaj dostaniesz grę, a nie worek bez kota:lesnarhappy:

No i są dwa mikrofony w zestawie, całkiem niezłej jakości (normalna cena to 250):gospeldance:

 
Ogólnie to powinni zmienić nazwę na RemasterStation5 lub SequelStation5 bo najlepsze ekskluzywne tytuły w które zagrałem to remastery lub kolejne części. Coś Sony gra bezpiecznie z tytułami AAA w tej generacji.
Z drugiej strony nie ma co narzekać bo to bardzo dobre tytuły ale mogliby stworzyć coś nowego +18 co byłoby grubym przebojem.
 
Last edited:
Ogólnie to powinni zmienić nazwę na RemasterStation5 lub SequelStation5 bo najlepsze ekskluzywne tytuły w które zagrałem to remastery lub kolejne części. Coś Sony gra bezpiecznie z tytułami AAA w tej generacji.
Z drugiej strony nie ma co narzekać bo to bardzo dobre tytuły ale mogliby stworzyć coś nowego +18 co byłoby grubym przebojem.
A kolejne gry mają być dopiero 2025 i to nie wiadomo jakie
 
Tylko cios wizerunkowy czy oficjalny akt kapitulacji?
już od jakiegoś czasu były przecieki, że to może być koniec Xboxa jako konsoli jednak ww. news nie do końca to potwierdził. Inna sprawa, że branża gier jest ostatnio w ogromnym kryzysie co przekłada się na masowe zwolnienia, anulowanie projektów i zamykanie studiów. Do tego dochodzi ogromna cena podzespołów i problem z którym będą mierzyć się Sony i MS przy kolejnej generacji. Ceny gier poszły mocno w górę ale i tak wychodzi na to, że zbytnio nie poprawiło to sytuacji w branży i zapowiadają się niezbyt ciekawe giereczkowe czasy.
Z drugiej strony, jeśli AI będzie rozwijać się w takim tempie (patrz Sora) to kto wie w jakim kierunku to pójdzie.
 
już od jakiegoś czasu były przecieki, że to może być koniec Xboxa jako konsoli jednak ww. news nie do końca to potwierdził. Inna sprawa, że branża gier jest ostatnio w ogromnym kryzysie co przekłada się na masowe zwolnienia, anulowanie projektów i zamykanie studiów. Do tego dochodzi ogromna cena podzespołów i problem z którym będą mierzyć się Sony i MS przy kolejnej generacji. Ceny gier poszły mocno w górę ale i tak wychodzi na to, że zbytnio nie poprawiło to sytuacji w branży i zapowiadają się niezbyt ciekawe giereczkowe czasy.
Z drugiej strony, jeśli AI będzie rozwijać się w takim tempie (patrz Sora) to kto wie w jakim kierunku to pójdzie.
Z tym końcem Xboxa to nieprawda, dziś czytałem że planują kolejną platformę.

Kryzys to tylko efekt zatrudnienia ponad miarę na potrzeby pandemii, tak jak mówi @alww. No i też jak mają robić gówno, to wolą zrobić trzecią część hitu.

To nie są już studia po parę osób, robiące indyka który nagle otwiera nową dziedzinę gier, czy wyważa na nowo dawno otwarte wrota. Liczy się chłodna kalkulacja.

@Risky to nie cios ani kapitulacja, tylko poszerzanie strefy wpływów.

Wiecie że Tencent, największa firma z branży gier na świecie (znam, bo to producent mojego PUBGa) kupił Techland, polską firmę robiącą dziwne gry? To pokazuje że to nie koniec, to wielkie tasowanie.

Szef Blobber Team, kolejnej polskiej firmy robiącej gry (to firma która zrobiła najgorszą grę świata i jeden całkiem znany hit :werdum:) powiedział, że obecny etap to etap weryfikacji poziomu firm, zajmujących się grami, zapewne to jest też przyczyna, skutek uboczny czy tam efekt powyższego.

BTW on zrobił jakiś śmieszny myk z wartością firmy, a x lat temu pisał o tym, że chce właśnie zrobić jakiś numer z zasobami firmy.

Dziwnie to wtedy brzmiało, a teraz jak patrzę i firma urosła od zagrody z paroma indykami do firmy, która ma kilkadziesiąt milionów zysku.

BTW wiem, że to nie jest dużo jak na firmy zajmujące się grami, Redsi wykręcili wynik kilkukrotnie wyższy, ale robią w innych dziedzinach i innymi kosztami, więc oba wyniki robią chyba porównywalne wrażenie, a być może nawet Blobber wyszedł na prowadzenie?

W sensie - ma znacznie mniejsze studio, robią gry niszowe, a wykręcili wynik powiedzmy czterokrotnie niższy - to nadal zajebisty wynik i aż sobie sprawdzę co ten typ zrobił w kierunku zwiększenia wartości firmy.

A czemu o tym napisałem? Bo to sprawdzanie wartości to zapewne było wyczuwalne od jakiegoś czasu, więc te firmy które się przygotowały - przetrwają, inne mogą mieć problem (vide chujowa zagrywka redsów żeby wykręcić akcje firmy przed wypuszczeniem CP2077).
 
Weźmy też pod uwagę fakt, że coraz więcej gier to gówno. Firmy czesto robią kopiuj wklej i myślą że owinąć to w ładny papierek i bum zysk x 10. Aktualnie sporo graczy tych bardziej rozsądnych czeka na recenzje bo gry już teraz są drogie chociaż dla nas. Następna sprawa to mega kasa w marketing z tego co pamiętam marketing cod wynosił prawie tyle co produkcja. Rozumiecie drugie tyle w grę której nikomu nie trzeba przedstawiać. Gty z toki na rok zamiast ewoluować to się często cofają. Battlefield np.bad company to nadal jedna z najlepszych części. Farcrye to te same gry z inną tematyka. Ufc 5 to ufc 3.5. Baldurgate pokazał jak się robi grę tak samo tekken. I co? Oczywiście atak mediów bo gry są medium i już chcs zmieniać jak vos im nie pasuje pod ich narrację. Np postacie w tekkenie i ich mała różnorodność... ile razy mlzna słuchać że gry się nie opłacają szkoda tylko że te w cyfrze nadal są droższe lub w tej samej cenie co wydania fizyczne....
 
Mnie tylko interesują gry 3xA. Reszta może płonąć.
Myślę że na niższą sprzedaż może mieć wpływ abonament. Większość niedzielnych graczy ma w dupie premiery jak na ps network i innych usługach jest morze gier za 5 dych na miesiąc.
Nie każdy ma ciśnienie na nowości.
Sam miałem dość długą przerwę od grania z początkiem PS4. Ta generacje nadrobiłem za grosze z usługi ps now na wyspy. 10 euro miesięcznie to żaden biznes dla nich a zagrałem w horizona, 2xtlou, gow 4 i inne, resztę kupiłem na promocjach lub wersję cyfrowe z kodu. Normalnie to byłoby z 8-10k cebulionów za pudełka licząc wszystkie tytuły. Gdzie na PS2 kupiłem lekko 100 gier po średnio 180 (niektóre używki).
Do tego gry-usługi wciągają graczy na długo i zamiast sięgnąć po nowe pudełko grają w jakieś gówno typu czołgi latami.
 
Jest już polska gra Inquisitor. Chciałem dać szansę bo recenzenci często pierdolą głupoty ale nie tym razem. Ostatnio tak piękną oprawę widziałem na PS3 z piętnaście lat temu. Po przełączeniu z TLOU part2 remaster gdzie tekstury były w 4k nie mogę patrzeć na te rozmyte bitmapy w bliżej nieokreślonej rozdziałce. Mimikap postaci na poziomie figur widłowych. Po zatrzymaniu postaci kamera robi taki dziwny myk jakby usiłowała wziąć się w garść po ciężkim chlaniu i wycentrować obraz. Przy większej ilości alko mógłbym się chyba nawet od tego porzygać. Sam pomysł na mroczną gre spoko ale wykonanie dramat. Nie polecam. Demo już poszło do kosza. Długo mógłbym się pastwić ale szkoda czasu na ten crap.
Tlou part2 wraca do gry.
 
Ogólnie to powinni zmienić nazwę na RemasterStation5 lub SequelStation5 bo najlepsze ekskluzywne tytuły w które zagrałem to remastery lub kolejne części. Coś Sony gra bezpiecznie z tytułami AAA w tej generacji.
Z drugiej strony nie ma co narzekać bo to bardzo dobre tytuły ale mogliby stworzyć coś nowego +18 co byłoby grubym przebojem.
Gra bezpiecznie, bo spore grono użytkowników nie kupiło 5 na premierę, bo miało 4 pro i musieli wypuszczać tytuły na starszą generację jeszcze. Teraz skupieni są tylko na 5, a niektóre ikoniczne tytuły wypadało odświeżyć. Ten rok póki co bezpieczny, ale liczę, że 2025 pójdzie piecem (zwłaszcza jak w listopadzie wyjdzie 5 pro)
 
Aż chyba podniosę swoje zniszczone przez ER ego i znowu spróbuję przejść.
Mnie z gier od From Software skutecznie wyleczyło pierwsze Dark Souls. Skończyłem je na ambicji, zajęło mi to jakieś pół roku łącznie. Straty natomiast to pad, jakieś 10 lat życia, zdrowie psychiczne i wgniecenia w ścianach :cmgkeepgoing:
Takie kurwy jak Ornstein ze Smoughiem czy Manus potrafią się śnić po nocach.
 
Ja tylko szukałem odskoczni :rowerek:

1708155407664.png
 
Back
Top