GameZone... czyli co sie kreci w czytnikach.

W tym zestawie fajne jest to, ze jest tyle gier!

Przy okazji odkrylem, ze jest cos takiego jak New Nintendo 3DS XL:


Ale maly dzieciak i tak roznicy nie zobaczy, a cena robi swoje...

ja wyszedlem z zalozenia, ze na poczatku bedzie najlepszy gba, w dobie tych nowych konsol, gdzie kazdy bachor tylko patrzy na grafike i strzela do ludzi
albo tak jak alri mowi, psp i soft do gier z psxa, zajebisty motyw. duzo gier z psxa tak ogralem :D
 
W cenie ~2000 złotych kupię kompa, na którym pogram przez kilka lat? Nie potrzeba mi jakichś wysokich detali, tyle dałem za swojego jakieś 6 lat temu i wszystko działało do czasu wyjścia nowych konsol, więc fajnie byłoby tak zrobić ponownie.
 
W cenie ~2000 złotych kupię kompa, na którym pogram przez kilka lat? Nie potrzeba mi jakichś wysokich detali, tyle dałem za swojego jakieś 6 lat temu i wszystko działało do czasu wyjścia nowych konsol, więc fajnie byłoby tak zrobić ponownie.
Z monitorem i systemem nie. Bez tych dwóch rzeczy jest to możliwe. Oczywiście Quantum Brake raczej odpada na ultra, ale już Wieśka na wysokich dasz radę bez techniki włosów. Nowy i3, czy używany i5 to wystarczająca zabawa. Może coś ze starego zestawu sprzedasz i będzie trochę więcej $. Na 6 lat bym się nie nastawiał nawet z kompem za 10tys. bo rynek gier jest zależny od konsol jak zauważyłeś i to one ustalają reguły gry, bo po prostu lepiej się sprzedają. Jak nie grasz w symulatory, strategie to nowa konsola też będzie rozwiązaniem na kilka lat ~3-5. Nowy X-One i PS4 czasem z gierkami poniżej 1000zł idą już więc tu inwestujesz tylko w konto z grami(Games with Gold, EA Acccess itp) lub w same gry.
 
Z monitorem i systemem nie. Bez tych dwóch rzeczy jest to możliwe. Oczywiście Quantum Brake raczej odpada na ultra, ale już Wieśka na wysokich dasz radę bez techniki włosów. Nowy i3, czy używany i5 to wystarczająca zabawa. Może coś ze starego zestawu sprzedasz i będzie trochę więcej $. Na 6 lat bym się nie nastawiał nawet z kompem za 10tys. bo rynek gier jest zależny od konsol jak zauważyłeś i to one ustalają reguły gry, bo po prostu lepiej się sprzedają. Jak nie grasz w symulatory, strategie to nowa konsola też będzie rozwiązaniem na kilka lat ~3-5. Nowy X-One i PS4 czasem z gierkami poniżej 1000zł idą już więc tu inwestujesz tylko w konto z grami(Games with Gold, EA Acccess itp) lub w same gry.
+1 @Bolt
Również przesiadłem się na konsole, a mojego pc używam tylko do netu.
 
W cenie ~2000 złotych kupię kompa, na którym pogram przez kilka lat? Nie potrzeba mi jakichś wysokich detali, tyle dałem za swojego jakieś 6 lat temu i wszystko działało do czasu wyjścia nowych konsol, więc fajnie byłoby tak zrobić ponownie.
Zakładam, że zostaniesz przy monitorze, systemie i peryferiach z poprzedniego komputera.

Płyta główna: ze średniej półki (nie chce mi się szukać konkretnego modelu) || ~300-400 zł
Procesor: Intel i5 6400 || ~800 zł
Karta graficzna: GeForce GTX 1050 (premiera - według plotek - w październiku) || ~800-900 zł
lub​
GTX 1060 || ~1300 zł​
Pamięć RAM: 8GB || ~150 zł
Dysk twardy: 1TB || ~200 zł
Obudowa + Dobry zasilacz || ~150 zł
_______________

= ~2500 zł za zestaw z GTX 1050
= ~2900 zł za zestaw z GTX 1060
 
Last edited:
Zakładam, że zostaniesz przy monitorze, systemie i peryferiach z poprzedniego komputera.

Płyta główna: ze średniej półki (nie chce mi się szukać konkretnego modelu) || ~300-400 zł
Procesor: Intel i5 6400 || ~800 zł
Karta graficzna: GeForce GTX 1050 (premiera - według plotek - w październiku) || ~800-900 zł
lub​
GTX 1060 || ~1300 zł​
Pamięć RAM: 8GB || ~150 zł
Dysk twardy: 1TB || ~200 zł
Obudowa + Dobry zasilacz || ~150 zł
_______________

= ~2500 zł za zestaw z GTX 1050
= ~2900 zł za zestaw z GTX 1060

Dzięki, takie wyliczenie wraz z konkretnymi komponentami - chylę czoła :)
 
Dzięki, takie wyliczenie wraz z konkretnymi komponentami - chylę czoła :)
Zestaw ze średniej półki. Oba warianty powinny wystarczyć Ci na kilka lat grania w 1080p i wysokich (na początku) / średnich (później) ustawieniach graficznych.

Opcjonalnie, dołożyłbym do tego jeszcze dysk SSD 120GB (około 160 zł) na system operacyjny.
Sam mam taki w lapku i nie wyobrażam sobie teraz powrotu do pracy na zwykłym, talerzowym HDD.
 
Last edited:
Tutaj masz podaną wydajność dla kilku przykładowych gier:

Górna linijka odnosi się do GTX'a 1060, a dolna do GTX'a 960 (GTX 1050 nie ma jeszcze na rynku, ale będzie miał zbliżoną wydajność do 960; może trochę wyższą).


1.png
 
Zakładam, że zostaniesz przy monitorze, systemie i peryferiach z poprzedniego komputera.

Płyta główna: ze średniej półki (nie chce mi się szukać konkretnego modelu) || ~300-400 zł
Procesor: Intel i5 6400 || ~800 zł
Karta graficzna: GeForce GTX 1050 (premiera - według plotek - w październiku) || ~800-900 zł
lub​
GTX 1060 || ~1300 zł​
Pamięć RAM: 8GB || ~150 zł
Dysk twardy: 1TB || ~200 zł
Obudowa + Dobry zasilacz || ~150 zł
_______________

= ~2500 zł za zestaw z GTX 1050
= ~2900 zł za zestaw z GTX 1060
Dorzuciłbym RAMU do 16 bo a) jest tani b) niektóre gry się już krztuszą na 8
 
@Gaara warto tego GBA z allegro kupic za te 300zl (lub 500zl z podswietleniem)? Ten zestaw z EZ flash?

Czy lepiej kupowac cartrige z grami i sobie ten EZ-flash odpuscic?
 
@Gaara warto tego GBA z allegro kupic za te 300zl (lub 500zl z podswietleniem)? Ten zestaw z EZ flash?

Czy lepiej kupowac cartrige z grami i sobie ten EZ-flash odpuscic?
Strasznie dużo za te gba. Mój kosztował stowke. Nie mam tego podświetlenia, wiec ciężko mi powiedzieć
 
@Gaara no pewnie koles tyle liczy sobie za ten EZ-Flash (wtedy w teorii gierki moge sciagnac z netu, masz w tym jakies doswiadczenie?)

Czy lepiej kupic wlasnie sam GBA, a potem te gry ktore chce i tyle...
 
@Gaara no pewnie koles tyle liczy sobie za ten EZ-Flash (wtedy w teorii gierki moge sciagnac z netu, masz w tym jakies doswiadczenie?)

Czy lepiej kupic wlasnie sam GBA, a potem te gry ktore chce i tyle...
Wiesz co, gry są strasznie tanie, ja nie lubię kombinowania ze sprzetem, nigdy nie przerabialem psxa ani ps2, wole grać na oryginalach. Gdzie ściągać gry to wiem, ale jak to później wygląda nie mam pojęcia :(
 
Jaki ja muszę mieć mózg wypalony, dwa razy HR przeszedłem, a nie pamiętam jak się skończył :joe:
Pamiętam wizualnie akcje na Antarktydzie, walczyłeś ze sztuczną inteligencją w tej chujowej walce na końcu. I ludźmi objętymi wirusem.
 
I nie zapominajmy o fenomenalnym rozwiązaniu z trzema dźwigniami i filmikiem. Końcówka w ogóle mocno siadała, tak mniej więcej od
odnalezienia laski Jansena
Nom, wkurzało mnie to przy robieniu platyny w HR (#Pacifist)
 
Kto ma UFC 2 na Xbox One i może mi wstawić zdjęcie z opisem klawiszy? Swoją kopię mam z niemieckiej dystrybucji. I pytanko, jest szansa zdobyć zawodników, którzy byli dodawani w pre-orderze?
 
Back
Top