GameZone... czyli co sie kreci w czytnikach.

Baldur i Torment - dziękuję, dobranoc.
+ Kotory i Mass Effecty jeszcze jak dla mnie ;)

Parę godzin w Wieśku spędzone i wrażenia mam jak najbardziej pozytywne. Ostatnio pykałem w innego znakomitego RPGa z tego okresu. Mianowicie Dragon Age Początek i muszę przyznać, że mimo tego że oceniam tę grę bardzo wysoko to Wiesiek jest moim zdaniem lepszy. Pewnie to ten niepowtarzalny klimat świata, który wykreował Sapkowski. I chwała mu za to. Coś czuję, że gry z tego uniwersum pochłoną mnie tak samo jak książki ;)

System walki początkowo sprawiał mi trochę trudności na początku, ale kręcę zajebiste combosy i płynnie już umiem władać mieczem. Jak się to ogarnie to sprawia masę frajdy.
 
Miszon taki inteligentny chłopak z Ciebie, a nadal przejmujesz się komentarzami z Internetu. Środowisko MMA przy środowisku growym to jak niebo i ziemia. Ilość chamstwa, złośliwości czy zwykłej gimbo-głupoty przekracza wszystkie skale jeśli chodzi o komentarze z dziedziny gier wideo. Już kiedyś pisałem, że dziennikarstwo związane z grami wideo to najniższa forma dziennikarstwa jaka istnieje, o ile w ogóle można mówić o dziennikarstwie, bo o grach może sobie każdy pisać. Tak to samo tyczy się środowiska fanowskiego związanego z grami. Tutaj nie ma obiektywnych opinii, są tylko moje opinie, a moja opinia jest jedyna i słuszna! - tak to właśnie jest. Porzuciłem na dobre fora o grach, bo mam już dosyć opinii ludzi, uznających się za ekspertów. Fani MMA to przy tym dorośli intelektualiści, nawet jeśli dodamy do tego zbioru mahonka i innych nicponi.

Olej to i naprawdę nie przejmuj się komentarzami w Internecie, zwłaszcza jeśli traktują o czymś co Ty lubisz.

Moja lista:

1. Dark Souls
2. Dragons Dogma: Dark Arisen
3. Neverwinter Nights
4. Neverwinter Nights: Hordy Podromku
5. Baldurs Gate 2: Cienie Amnu
6. Wiedźmin
7. Planescape Torment
8-10. Cała reszta.
 
1. Mass Effect seria
2. Wiedźmin seria
3. Dragon Age seria
4. KOTOR seria
5. Deus Ex:HR
6. Fallout 3

Na chwile obecną to tyle, pozostałe gry RPG w które grałem nie należą do moich ulubionych, więc nie ma sensu wypisywać. jako mało doświadczony gracz, mam nadzieję,że kiedyś się w końcu przemogę i uda mi się ukończyć Fallout 1/2, postarać się z Planescape Torment, Baldurem, Neverwinter Nights itp, ale jako fan postapo, który nigdy nie przeszedł klasycznych Fallout, których klimat uwielbiam, to wątpię w powodzenie tej misji :)
 
Ja Mass Effecta nie liczyłem, bo w gruncie rzeczy to nie jest RPG :) tzn. jest, ale action RPG, z bardzo minimalnym nastawieniem na RPG. Ale fakt, byłby bardzo wysoko.
 
Fallout 2, 3, i NV, dragons dogma, soulsy, legend of dragoon, ff od 5 do 10 i 12, breath of fire 3 i 4, zelda na GB, vagrant story, morrowind, NWN, lineage, legend of legaia, Dragon quest VIII !!!, star ocean 2 i tteot, digimon, persony, xenogears, 7th saga dużo już nie pamiętam
 
A w Pokemony ktoś napierdalał? Dla mnie to jedna z najbardziej grywalnych serii. Może rasowy RPG to to nie jest, ale cosik tam czerpie z tego gatunku ;)

Dal mnie RPGi to najlepszy rodzaj gier. Właściwie to tylko w RPGi gram ;)

Fallouty, Baldury, Torment, Fable, Pokemony, Mass Effecty, Kotory w chuj tego było :D
 
Ja bym dodal jeszcze klasyki ze SNES'a. Wiadomo Finale ale np. taki Chrono Trigger to dzis miazdzy 90% produkcji. Baldura fajnie mozna przetestowac na tablecie jezeli ktos ma do niego dostep, duzo latwiej sie przemoc niz grac obecnie na PC. Pokemony ttez dlugo kataowalem ze czasow gdy pojawily sie pierwsze emulatory SNES'a.
 
@Tomasz Chmura: jakże to, Mass Effect to nie RPG? Przeca to następca Kotora w prostej linii i gra w której mocno liczy się "odgrywanie postaci" czyli z definicji "Role Play". Moim zdaniem jak Dragon Age jest RPG to Mass Effect też, to że są kosmosy i lasery zamiast magii i miecza to tylko konwencja.
U mnie to wygląda mniej więcej tak:
1. Mass Effect 2
2. Dark Souls (jeśli uznać je za erpega)
3. Fallout jedynka
4. Mass Effect jedynka
5. Wiedźmak 2
6. Dragon Age Origins
... Skyrimy, nowe Fallouty, Neverwintery, Baldury,..
 
A w Pokemony ktoś napierdalał? Dla mnie to jedna z najbardziej grywalnych serii. Może rasowy RPG to to nie jest, ale cosik tam czerpie z tego gatunku ;)

Dal mnie RPGi to najlepszy rodzaj gier. Właściwie to tylko w RPGi gram ;)

Fallouty, Baldury, Torment, Fable, Pokemony, Mass Effecty, Kotory w chuj tego było :D

A no ta! Mój pierwszy "rpg" - Pokemon:Silver na Game Boy Color:) Chyba całe wakacje na sto straciłem, ale było warto;) Żałuje tylko,że zablokowałem sobie dostęp pod koniec gry do złapania najmocniejszego Poke w grze, ale na moją ekipę i tak nie było mocnych :) Marzyło się, żeby z kimś przez kabel pograć, ale tylko ja miałem taką fantazję,że całą kasę z urodzin, świąt itd wywaliłem na GBC z grą :D Grałem też w Red, z tym,że już na telefonie i gry nie ukończyłem, bo szkoła średnia to już chyba nie ten czas :D

Zacząłem grać na chwilę w Fallout:NV, ale zanim wrócę do gry, kto chcę napchać modów, aby ją poprawić, bo wiadomo, że jeśli chodzi o estetykę i realizm post apokaliptycznego świata, można tej grze jeszcze mocno pomóc :)
 
1. Wiedzmin ( za to ze juz jako stary chlop potrafilem grac przez tydzien po 10h dziennie)
2. Final Fantasy seria
3. Chrono Trigger
4. Wiedzmin 2
5. Dragon Age Origins
6. Mass Effect 1
7. Fable 2 (totalnie wsiaklam jak w swietna basniowa ksiazke)
8+ Cala reszta od Fallout'ow Skyrimow po Baldury.

Swoja droga widze, ze nie przewijal sie tutaj temat Divinity :Original Sin swietnej gry z tego roku, gdzie fundusze byly pozyskiwane z kickstartera. Obecnie jest juz bardzo dobre spolszczenie wiec POLECAM!
 
Far Cry 4 ukończony.

Mam wrażenie, że im więcej części FC powstaje, tym są coraz lepsze. Opcje z poprzedniej części zachowano i dodano kilka nowych elementów, postacie są jeszcze bardziej wyraziste, fabuła jest jeszcze lepiej prowadzona (chociaż jej ogół to nic odkrywczego). Poprawiono zachowanie zwierząt (nie są tak agresywne, jak w poprzedniej części) i rzadziej spotykamy przeciwników na drodze (w FC 2 i FC 3 ich częstotliwość to była jakaś masakra). Cała produkcja zachowała swój nieco zręcznościowy charakter (co nie każdemu może się spodobać), do tego mamy pewną świeżość, gdyż z tropikalnych klimatów przenosimy się w wysokie góry. No i soundtrack jest zajebisty!!!

Gdybym miał się czepiać - w północnym Kyracie pojawiły się bugi przy odkrywaniu nowych miejsc. Do tego akcje z bronieniem strażnic nie służą kompletnie niczemu, niż zdobywaniu kolejnych PD - myślałem, że jak nie będę ich bronił, to je stracę czy coś. Na koniec zostawiam walki z przeciwnikami, które są schematyczne, a na koniec gry (po rozwinięciu postaci) są naprawdę banalne.

Dla mnie 9/10, życzę, aby więcej takich FPSów ukazywało się na rynku.
 
Nie ma żadnej oficjalnej informacji, ale na Steam zmieniła się data premiery GTA V wersji PC na "Early 2015", cokolwiek to oznacza.
 
@matihanys zauważyłem, że stare generacje konsol znikają z gry-online. Nie ma gier z pierwszego Gameboya, a kiedyś były. Chyba po prostu co ileś generacji wyczyszczają bibliotekę. Trochę szkoda, ale cóż, nie nasz portal, ich sprawa. Znając życie, za 5 lat znikną tytuły z ps2 a za 10 - z ps3 :p
 
@Miszon dzięki a jakiś portal porównywalny z tym by sie znalazł ze starszymi tytułami? Bo kiedyś nie było mnie(moich rodziców) stać na ps1 i chciał bym troche poczytać o tych grach. Dokładnie chodzi mi o to, że gram we wszystkie stare gry których nie miałem przyjemności kiedyś odpalić a młody już nie jestem.
 
@Miszon dzięki a jakiś portal porównywalny z tym by sie znalazł ze starszymi tytułami? Bo kiedyś nie było mnie(moich rodziców) stać na ps1 i chciał bym troche poczytać o tych grach. Dokładnie chodzi mi o to, że gram we wszystkie stare gry których nie miałem przyjemności kiedyś odpalić a młody już nie jestem.
Wrzucasz "playstation" + "classics"/"RPG" itp. i poznajdujesz różne listy.
 
Panowie mam takie pytanie bo jestem ostrym laikiem w tych sprawach. Jak wyjdzie GTA 5 i Wiedzmin najnowszy to ile musialbym wydac na pc zeby pociognol to? z 2 tysie? wiecej?
 
Czy ja wiem czy 3 tysiące. Ja kupiłem swego czasu kompa za niecałe 2 tysiące i fakt, że nie najwyższych detalach, ale gry działały mi dłuuugi czas, dopiero gry z ubiegłego roku z wymaganiami pokroju 8 GB RAMu czy tam karty graficzne 1GB mi nie miały prawa ruszyć.
 
Taa, ale są różne komisy z grami, można taniej kupić coś zawsze, można się wymieniać. Zresztą to jest temat rzeka. Co kto woli ale według mnie konsola do gier, to konsola do gier, czyli wygoda. Kupisz raz i masz spokój aż do następnej generacji.
 
To samo sie zastanawiam ps4+tv lub laptop. To i to wychodzi kolo 4k. Mam lapka ale juz 3 lata(i7-2670qm, gt555m, 8gb ram) wiec jesli by juz mialo iść to po 2h by sie spalił:eek:
 
Panowie mam takie pytanie bo jestem ostrym laikiem w tych sprawach. Jak wyjdzie GTA 5 i Wiedzmin najnowszy to ile musialbym wydac na pc zeby pociognol to? z 2 tysie? wiecej?

Spokojowo starczy komp za 2000. Ja ostatnio zlozylem ziomkowi komp za niecale 1500 zl i gra spokojnie we wszystko nowe w 1080p i medium/high. Chyba tylko z AC\: Unity byl problem.
 
Back
Top