GameZone... czyli co sie kreci w czytnikach.

Yagiel nad nowym wiedźminem rzekomo prace trwają już od trzech miesięcy, 5 lutego ma się pojawić do niego zapowiedź. ;;


:-)



Jak myślicie, kiedy może być premiera? :)



Mass Effecta 4 też już robią :) Znając życie wyjdą w tym samym roku :)
 
wlasnie o to chodzi, ze dishonored jest jedna z nowszych gier. jak zejdzie z ceny za jakis czas to wtedy sprzedadza duzo wiecej egzemplarzy.



o kurwa ostro jada z tym buzzem, na ebayu niemiecka wersja kosztuje 35 euro
 
Od pewnego czasu pracują nad Cyberpunkiem, a nie wiem czy nie mają czasem drugiego zespołu. Ja obstawiam jednak 2015 jako realny termin premiery (czyli 2014 Cyberpunk, rok później trzeci wiesiek)
 
Halo 4 wydany w listopadzie - 7,5 miliona. Jak widac nie potrzebowal obnizek, zeby sprzedac sie duzo lepiej niz Dishonored.
 
no wlasnie halo 4, czyli sequel, kazdy mogl sie spodziewac zajebistej gierki, pewnie preorderow juz z milion bylo zamowionych.
 
Cyberpunk jest zapowiadany na 2015 rok właśnie, a co do Halo jak wspomniał Gaara jest to kontunuacja bardzo popularnej serii, nie ma co jej porównywać z Dishonored, które jest całkowicie nowym tytułem.
 
Halo jest ogromnie popularne w Stanach. Tylko w europie jakos nie do konca sie przyjelo. Wiec nie ma najmniejszego sensu porownywania tych gier.



Dishonored nie jest gra AAA.
 
Trzeba wziąźć pod uwagę też fakt, że RPG to raczej mało popularny gatunek obecnie, najlepiej sprzedają sięFPS'y. Z polskich produkcji najlepiej sprzedało się Dead Island z grubo ponad 3 mln nakładem na wszystkie platformy docelowe (Zombiaki sią ostatnio w modzie), drugi jest Sniper : Ghost warrior z 3mln nabywców (teraz już pewnie liczba wzrosła, - dane z listopada 2012), trzecie miejsce do Wiedźmin 2 z ponad 2mln nakładem na pc i x360, po licznych przecenach światecznych (nawet do 75%) i prawie trzech miesiącach czasu od podanych przezemnie danych Wiedźmin ma szanse na dobicie do 3mln sprzedanych egzemplarzy.
 
@Logan:
Z tego co czytałem to nad Cyberpunkiem pracuje osobny zespół w CDPR, który nadal jest jeszcze kompletowany. Prace nad trzecim Wiedźminem zaczęły się pewnie tak jak poprzednio - zaraz po ukończeniu poprzedniej gry(ewentualnie patchy do niej).
Dwójkę zapowiedzieli w marcu 2010, premiera była jakieś 14 miesięcy później, dlatego sądzę, że trójki doczekamy się w 2014. Cyberpunk to chyba trochę większy projekt i ten 2015 jest chyba bardzo orientacyjną datą a tak naprawdę gra wyjdzie "when it's ready".
 
Cały czas nie mogę, że ludzie granie nazywają e-sportem :-) te komentarze podczas gry, ziomek pełna ekscytacja jak joe rogan na weigh inach
 
Nie rozumiem 95% terminologii którą posługuje się komentator. Nigdy mnie to nie interesowało i tak na dobrą sprawę nie wiem czym oni się tak jarają :)
 
Ludzie mają różne pasje, jak widać nawet granie na konsoli albo na pc'cie dla niektórych może być sposobem na życie ;p
 
Dokładnie. To tak jakby napisać "nie rozumiem jak ktoś może się ekscytować oglądaniem MMA". Dla mnie mecze StarCrafta są nie raz bardziej emocjonujące niż niektóre walki :)
 
W teaserze CDP RED umieścił równiez ukrytą wiadomość, w której poinformował, że 5 lutego odbędzie się zapowiedź nowego tytułu, który doskonale znamy.


Zapewne chodzi o Wieśka ...
 
No ale to o co Ci chodzi w końcu Gaara? :D Napisałeś, że najlepsze gry sprzedają się powyżej 5mln, to uściśliłem, że mi chodziło o nowe IP takie jak np. Dishonored, który sprzedał się niewiele lepiej od Wiedzmina 2. Na to odpisałeś, że Dishonored jest nowy i po obniżce dopiero się sprzeda lepiej, może Halo 4 nie był najlepszym przykładem faktycznie. Ale praktycznie poza Dishonored żadnego nowego, dużego IP nie było na rynku, więc nie było do czego porównywać. W każdym razie, wracając do sedna, nawet jak będą jakieś obniżki to na pewno nagle z 2 milionów nie zrobi się 5. Czyli moja teza, że nowe IP nie sprzedają się powyżej 5 baniek jest aktualna. Taki XCOM nawet do 1 miliona nie dobił, a był na 3 platformach.


Btw Slowik skad info o 3 milionach Snipera i ponad 2 Wiedzmina? Ja znalazlem tylko w paru miejscach ze sie zbliza dopiero do 3 Sniper i ze 1,7 ma Wiedzmin.
 
nawiazywalem do tego, ze najwieksze produkcje sprzedaja sie po 5 mln. ale na dzien dzisiejszy najwiekszymi produkcjami sa setne sequele codow, batelfildow, medali, fif, pes itp. jak dishonored wyrobi sobie marke to dwojka, moze trojka, tez bedzie sie tak sprzedawac. pozatym mowimy tu o grach, ktore nie sa takie stare. mario bros sprzedalo sie w ponad 40mln sztuk np



kurwa zabij mnie, nie doczytalem tego...
 
Ehh... nie zapomnę tych emocji, które mi towarzyszyły gdy grałem na takiej scenie w finale na LANie Cybersportu w Warszawie. Piękne czasy. Dla mnie e-sport jest zdecydowanie sportem. Jeżeli szachy są czy inne karty to dlaczego nie granie w gry ? Też masz trening, taktykę, umiejętności, publike, emocje. Czego oczekiwać od sportu innego ?
 
No, ale to już ustaliliśmy, że nie uściśliłem na początku o jakie gry dokładnie mi chodzi, a o jakie nie i że to stąd nieścisłości. Tak więc nie wiem o czym jeszcze dyskutujemy w sumie. :D
 
A dla mnie sportem jest rywalizacja która wymaga aktywności fizycznej. Co nie zmienia tego, że "e-sport" wydaje się czymś fajnym i nie twierdze, że nie wymagającym wysokich umiejętności.
 
Dlatego dodano "e" do słowa sport, które jest skrótem od "electronic sports ". Więc nie widzę problemu :)
 
Jaką kartę graficzną obecnie polecacie do nowych gier? Mogą być w różnych przedziałach cenowych, robię wstępne rozeznanie narazie :)
 
Back
Top