Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

Fury.2014.720p.BluRay.x264-SPARKS

25 filmów obejrzanych jak do tej pory w styczniu, jestem blisko wyrobienia średniej z licealnych lat :]
O kurwa... Ja w styczniu obejrzałem póki co jeden film. "Fury" właśnie:) 7/10 głównie za nienaganną fryzurę Brada Pitta nawet gdy ściągał hełm.
 
Furia mi się zajebiście podobała, 9/10

Oglądał ktoś Cherry Bomb? Ktoś ostatni o tym opowiadał, na trailerze widać lizanko, macanko, jaranko itd, ale ten w film ma jakiś głębszy przekaz?

 
Oglądał ktoś Cherry Bomb? Ktoś ostatni o tym opowiadał, na trailerze widać lizanko, macanko, jaranko itd, ale ten w film ma jakiś głębszy przekaz?

Bez znajomości rewolucji bolszewickiej potraktujesz ja jak zwykłą bajkę.Jest ona satyrą na panującą rebelię w Rosji ,lecz ma ona znacznie głębszy przekaz .Totalitaryzm ,który jest najgorszą formą władzy został ukazany przejrzyście poprzez Napoleona(jedna z świń ukazująca Stalina) ... a nie czekaj to Folwark zwierzęcy Orwella, tam uderzaj po takie klimaty :]
 
Mogę polecić śmiało dwa filmy z Tomem Hardym
Brudny szmal, oraz Locke
Pierwszy opowiada historię barmana, który ma do czynienia z czeczeńską mafią
Drugi z nich to świetna gra Hardego od początku do końca widzimy tylko jego w tym filmie, widz w filmie jest świadkiem wewnętrznej rozmowy bohatera.
 
Ja chciałbym polecić film Rodzinne Rewolucje :) Jeśli ktoś lubi Sandlera to śmiało sprawdzajcie. Polecam do obejrzenia z dziewczyną a nawet i z małymi pociechami jeśli ktoś już posiada :) Lekka komedia z takim wakacyjnym klimatem :)
 
morning_picdump_681_640_50.jpg


Dwójka ludzi, którzy potrafią mnie nieprzeciętnie rozśmieszyć.
 
Z mojej strony proponuję do obejrzenia bardzo przyjemny western "the salvation"
wśród obsady m.in. Mads Mikkelsen, Eva Green i Eric Cantona
 
@pyrazgr : co to za ruda w Twoim podpisie? Niezła jest <3

Fajne komentarze o filmach to głównie FILMWEB. A czy znacie może inne portale? Głównie interesują mnie opinie o filmie i oceny filmów.
 
Wcześniej mi umknęło, że Gyllenhaal za rolę w Nightcrawler nie został nominowany. Trochę jestem zdziwiony.
 
Nightcrawler - bardzo dobry film, trzyma w napieciu. Gyllenhaal zrobil dobra robote, postac grana przez niego troche przeraza, czasem bawi - budzi mieszane uczucia swoja nieobliczalnoscia. Goraco polecam!

John Wick - dziwny film, drewniane dialogi chyba byly zamierzone, gra aktorska szczegolnie ruskow mnie dobijala. Tandetna historia, granie na uczuciach pieskiem, chujowe zdjecia... jednak film mnie zaciekawil i obejrzalem do konca. Sceny strzelanek i walk na wysokim poziomie, fajna choreografia. Moze byc...
 
Z mojej strony proponuję do obejrzenia bardzo przyjemny western "the salvation"
podpromuję trochę sam film bo gatunek jako western raczej kiepsko przędzie : )
Znakomicie nakręcony, klasyka pod względem scenariuszowym. Na uwagę zasługuję fakt, że zdjęcia kręcono w RPA a film oficjalnie bez kapitału USA. Ostatni chyba tak dobry to Clinta "Bez przebaczenia".
 
Ostatnio oglądałem "Wag Dog" - "Fakty i akty" z De Niro. W sumie nie wiem dlaczego nigdy o tym filmie nie słyszałem. Piękna rzecz.
 
Baba Jaga ... tfu ... John Wick - b klasowy akcyjniak, w chuj przerysowywany i tak jak wspomniał @dobryskun z drętwymi dialogami. Niestety nawet nie zbliżył się do zabawy konwencją jaką uświadczyłem w Gościu, jednak swoje momenty ma, a sam Neo ... tfu ... John kładzie trupem chyba z 70 ludzi, z czego 90% to headshoty :]
6/10
 
John Wick - 6,5/10. Gdyby podejść do tego filmu jak do typowego filmu akcji, to jest bardzo dobrze. Co do aktorstwa minimalizm Keanu jest bardzo dobry, drugoplanowe role głównie leżą i kwiczą. Ta laska, Dafoe, recepcjonista przekonujący, a reszta słabo. Akcja jest jak pisałem bardzo dobra, ale same sceny walk wręcz już tak 50/50 mimo latającej balachy. Pozostałe efekty elegancko.

Sama fabuła oparta o zabójstwo psa i kradzież fury słaba. Nikt normalny po 4 latach od rzucenia zabijania nie rozkurwia młotem podłogi żeby dokopać się do swojej starej broni, aby zemścić się za psa, którego dostał od ukochanej...właśnie, nikt normalny, a John nie jest normalny specjalnie. Przynajmniej nie sprawia takiego wrażenia. Cała otoczka tych wszystkich zabójców mi się spodobała, zachowanie policji, "ekipa sprzątająca", hotel, tak jakby żyli na tym samym świecie co reszta, lecz dotyczyło ich inne prawo i inna sprawiedliwość. Coś jak Hogwarth w Harrym Potterze, sam główny bohater po powrocie jest też tak traktowany jak Potter. Wszyscy w okół go znają i podziwiają. Jest coś w tym filmie, co przyciąga uwagę.

Judge - 7/10. Widowiskowy film to nie jest, ale chyba nikt się Iron Mana nie spodziewał. Aktorsko w sumie jest dobrze, Robert wiadomo - klasa, ojciec i bracia też dobrze. Ogólnie motyw ciekawy, film przewidywalny dość, ale dobry.
 
ostatnio u kumpla oglądałem film i za żadne diabły nie mogę przypomnieć sobie tytułu. fabuła nawiązywała do reinkarnacji i siatkówki oka. ogólnie bardzo fajny. z tego roku bodajże. pomoże ktoś w ustaleniu tytułu?
 
ostatnio u kumpla oglądałem film i za żadne diabły nie mogę przypomnieć sobie tytułu. fabuła nawiązywała do reinkarnacji i siatkówki oka. ogólnie bardzo fajny. z tego roku bodajże. pomoże ktoś w ustaleniu tytułu?
jakis znany aktor tam byl??
 
Back
Top