Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

Każdy kraj ma swój folklor i tzw. cebulaków. Podobnie jest z różnymi ciemnymi stronami historii. Zawsze mnie dziwi ten lament gdy mówi się o tych sprawach. Nic nigdy nie jest czarno białe. A Pokłosie to po prostu dobre kino i nie łatwy temat. Co mają powiedział Niemcy o przeszłości swoich dziadków?
 
austryjacy to chyba najgorszy syf. tych ludzi nie da się lubić... nie lubię takich kurewskich szmat.
 
ja strasznie nie lubię takiego spłycania historii... do mnie ten film nie trafia

Spłycanie historii to jest jej ''odbrązowianie na siłę''.
Na zasadzie: ,,Nasze gówno nie śmierdzi''.
Niemiaszkom chociaż głupio i okazali skruchę,Ukraińcy dalej palą głupa jeżeli chodzi o OUN i UPA, o czerwonych już nie wspomnę.
''Pokłosie'' jest dobrym filmem a jakie w rzeczywistości były proporcje w narodzie między ludzmi pomagającymi Żydom a szmalcownikami i innymi kanaliami możemy sobie tylko spekulować.
 
@herrflick, ale nie róbmy z żydów też takich niewiniątek. czemu do tej pory nie powstał film o żydach sprzedających swoich i Polaków? bo tacy niewątpliwie w historii byli...
 
@lemmy: absolutnie nie neguje ze takie rzeczy sie dzialy (choc przyczyny sa duzo bardziej skomplikowane niz nienawisc miedzyreligijna), ja po prostu uwazam, ze watek wspolczensy - do mnie przeciez - nie trafil. Malo tego, napisalem ze takie - jesli to w ogole mial byc film "rozliczeniowy" - filmy sa potrzebne.

Dzisiaj szwagro mi powiedzial, ze film byl reklamowany - o czym nie wiedzialem - jako oparty na faktach. Oto bohater:

http://polish-jewish-heritage.org/pol/zbyszek_romaniuk.htm
http://www.bransk.podlaskie.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&menu=3&strona=1

Czyli wątek nagrobków tak, ale to, że ludzie wybrali go do władz (bo chyba na początku był radnym) to nudne, to trzeba mu zamordować psa, a potem ukrzyżować go na drzwiach stodoły :)

Ja naprawde rozumiem, ze ten film nie ma być (bo tu sie nie obroni) filmem historycznym, a zwyczajnie thillerem, horrorem, kryminalem, czy jak tam. Ew. opowiadajacy nie o naturze Polaka ale człowieka w ogole. Tak jak już napisalem nie trafil do mnie, nie wciagnal mnie w swoja narreacje i tyle. Ale to pewnie anysemityzm.

EDIT:
Chociaz to moze dlatego, ze naprawde wiekszosc horrorow mnie irytuje, 90% bohaterow tychze to skonczeni idioci, postepujacy wbrew logice, nie stosujacy sie do zadnych zalecen "survivalu" :) Moze po prostu tak mam...
 
Last edited:
@ Dzihados Film to tylko film, tak jak napisałeś to są opowieści uniwersalne, o nas jako o ludziach. Każdy naród ma takie historie na swoim koncie. Nie musimy mieć kompleksów. Ja lubię takie historyczno-socjologiczne rozprawki.
 
the maze runner 7/10 - pozytywne zaskoczenie, spodziewałem sie płytkiego filmu ale koncowka zaskoczyla...
 
Najnowszy Hobbit zapowiada się dla mnie ciekawie bo wielka bitwa przeniesiona na ekran powinna dać dużo frajdy. Nie mam wielkich oczekiwań, ale liczę na rozmach i dobrą muzykę bo z tej książki już i tak wyciągnęli więcej niż się dało jeśli chodzi o materiał.
 
@herrflick, ale nie róbmy z żydów też takich niewiniątek. czemu do tej pory nie powstał film o żydach sprzedających swoich i Polaków? bo tacy niewątpliwie w historii byli...

Jestem Polakiem i jestem zadowolony że nie mamy problemu przyznać się do niechlubnej karty w naszej historii.Jak Lemmy wspomniał wyżej każdy naród ma coś za uszami.

Filmy jakie robią Żydzi i jakie o nich robią to mi totalnie koło chuja lata.
 
Byłem wczoraj w kinie na Bogowie i zajebiście mi się podobał. Bez jakiś ochów achów i lukru na wierzchu. Biografia filmowa z soczystymi kurwami, załatwianiem u komuchów lewych pieniędzy czy walka o wdrożenie transplantologii serca w Polsce. Ostatni kadr który był zrobiony, ten z Tomaszem Kotem który siedzi przy stole pacjenta wzorem zdjęcia z NG zresztą nagrodzonego mnie zrzuciło z nóg. Niewątpliwie to chyba najlepsza rola Kota, choć rola Ryszarda Riedla też była zajebista. Śmiało mogę przyznac że 8,5 / 10 się należy.
 
WEB DL The Guest !!!
Wreszcie jakaś dobra wersja. Czemu ja dzisiaj tego nie obejrzę? pierdziele jakieś znajomości, pierdziele kino z dziewczyną - na ten film czekałem ponad rok.
 
efef4fed656615768d495f62d68e2e8a.jpg
hqdefault.jpg

Ktoś zerżnął smoka z Wiedźmina :D
 
Smoki są różne.
1387183002000-HTDOS-SMAUG-0071.jpg
Eragon-the-dragon-001.jpg
dheart1.jpg

Te nie są podobne do tych dwóch co wcześniej wkleiłem. Dlatego tam mam wrażenie, że twórcy filmu "Jabberwock" trochę się inspirowali tym smokiem z Wiedźmina, może się mylę, ale takie mam odczucia.
 
http://www.filmweb.pl/film/Wielka+Szóstka-2014-685183#

Polecam wybrać się na film Wielka Szóstka. Disney nie zawiódł i po raz kolejny dal nam piękny film animowany pełen humorystycznych scen i ciekawych bohaterów. Do tego jak zawsze dobry dubbing. Poleciłbym natomiast isc do 3D IMAX czy jakiegoś innego kina z lepszym 3D gdyż animacja jest naprawdę świetna i warto obejrzeć w kinie niżeli oglądać na monitorze.
 
http://www.filmweb.pl/film/Wielka Szóstka-2014-685183#

Polecam wybrać się na film Wielka Szóstka. Disney nie zawiódł i po raz kolejny dal nam piękny film animowany pełen humorystycznych scen i ciekawych bohaterów. Do tego jak zawsze dobry dubbing. Poleciłbym natomiast isc do 3D IMAX czy jakiegoś innego kina z lepszym 3D gdyż animacja jest naprawdę świetna i warto obejrzeć w kinie niżeli oglądać na monitorze.
Dzięki ale przed snem pije juz piwo nie kakałko;)
 
Ostatnio obejrzałem "Jak wytresować smoka 2" - Kilka fajnych gagów, ogólnie do obejrzenia na nudny wieczór xD
 
Vaicavalo, ale Sztandar chwały też widziałeś? Zajebiście to oglądać jedno po drugim, bo konflikt pokazany od obu stron. Swietny "dwufilm" Eastwooda. Dzięki z resztą za przypomnienie, ostatnio leciał w TV, ale późno i zasnąłem, a teraz sobie obejrzę, bo mam w swojej kolekcji.
 
Jako,ze ida swieta to polecam ten,nie nowy juz film.Raczej nie nadaje sie di ogladania z dzieciakami ale naprawde mozna sie posmiac
 
Gość - bardzo sympatyczne filmidło, masa uroczej tandety, no i rewelacyjna końcowa sekwencja z odpowiadającym w sumie przefajnowaniu bohatera zakończeniem :D
 
Back
Top