Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

Na temat "300: Początek Imperium" wszystko powiedział chyba magik i po obejrzeniu nie mam nic do dodania od siebie. Poszedłbym krok dalej i powiedział, że warto sobie odpuścić wizytę w kinie i poczekać, aż będzie dostępna dobra kopia w sieci. Oceniam na 6/10, ale wyraźnie brakowało mi "tego czegoś" w tym filmie.
 
Oglądał już ktoś "Kamienie na szaniec"? Jestem negatywnie nastawiony do polskich filmów ostatnimi czasy, ale Jack Strong zachwiał trochę moją opinią. Warto wydać na to kasę?
 
@Mess



Jeżeli nie oczekujesz wiernego odzwierciedlenia książki to jak najbardziej warto. Fajnie dość to ukazane, bardziej twórcy skupili się na przyjaźni Rudego z [strike]Garethem Balem[/strike] Zośką, niż na wojnie itd.



I jeżeli idziesz z kobietą, to prawdopodobnie zapamięta ona tylko Zośkę, ewentualnie Rudego. A raczej ich wygląd.
 
No to muszę się zastanowić, bo oczekiwałem raczej patriotycznej zadymy a nie melodramatu.:-)
 
Kuźwa, nie mogę już edytować



The.Hobbit.The.Desolation.Of.Smaug.2013.1080p.BluRay.DTS-HD.MA.7.1-PublicHD
 
ja też :)



a tutaj jakieś nowe post-apo. pomysł oryginalny



http://www.filmweb.pl/video/trailer/nr+4+%28polski%29-33032
 
Nie wiem czy było


Siódma część Gwiezdnych Wojen ma pojawić się w kinach 15 grudnia 2015. Akcja ma dziać się 30 lat po wydarzeniach z oryginalnej trylogii.
 
Z obsady potwierdzony jest R2-D2 :)



Bardzo mnie cieszy, że zobaczymy oryginalnych aktorów :) Oby Disney zrobił to porządnie a nie jak bajke,choć od nowych Gwiezdnych Wojen gorsze raczej nie będzie :) Ogólnie ciesze się, ze ten film wychodzi. Ostatnio miałem ostry maraton - wszystkie filmy i KOTORy, tak więc czekam zniecierpliwiony :)
 
47 Roninów macie na torrentach. Usiąść, obejrzeć, zapomnieć. Bajka dla dzieci, szkoda czasu na opis 4/10.
 
Co tam jakieś badziewne 47 ronin jak BluRay Snowpiercer już jest.



https://www.youtube.com/watch?v=r6UmqNuMdY4
 
obejrzałem Wałęsa- człowiek z nadzieji :-) czy jakoś tak. Dobra, przepraszam za zaśmiecanie tematu....
 
Hasz, suby już się robią (faza końcowa) na kinomanii.



300.Rise.Of.An.Empire.HC.Webrip.x264.AC3-TiTAN - więc lada chwila będzie jakieś 720p
 
Snowpiercer - w ciul duże oczekiwanie miałem co do nowego filmu Joon-ho Bonga, ostatecznie jestem trochę zawiedziony, chociaż nie jest źle. Film na podstawie francuskiego komiksu "Le Transperceneige" i choć nigdy nie dane mi było go poznać to miałem wrażenie, że udało się osiągnąć choć w części komiksowego ducha. Tak przegiętych akcji i bohaterów dawno na ekranie nie widziałem. Właśnie przez pryzmat postaci i pojebanych sytuacji ten film kojarzył mi się z jakimiś grami gdzie przechodząc kolejne wagony pociągu mierzymy się z bossami xD
Film jest nierówny, o dziurach w fabule i nielogicznych sytuacjach nie wspomnę, jednak jak wcześniej pisałem czuć w nim komiksowy klimat i gdy własnie tak będziemy go odbierać wtedy nowe dzieło Bonga znacznie zyskuje i ogląda się przednio. Miałem dziwne wrażenie, że oglądam nowego Dreda xD
7/10
 
Snowpiercer (Snowpiercer: Arka przyszłości) - ciężko opisać ten film. Znajdziemy w nim sporo zadymy, ale ogólny przekaz jest raczej symboliczny. Z biegiem czasu z oklepanej fabuły: walki o przetrwanie, wyłania się narkotyczna wizja zniewolonej ludzkości - parodia rzeczywistości, pełna szokujących paradoksów.

Są ludzie z Przodu Pociągu i są ludzie z Końca Składu.
Są Ci, którzy rządzą, i Ci, którzy nie chcą już być poniżani.
Jak daleko posuniecie się, aby wasz gatunek przetrwał?
A co, jeśli kości już dawno zostały rzucone za waszymi plecami?


Film jedyny w swoim gatunku. Ma trochę z Matrixa, trochę z Igrzysk Śmierci, trochę z Dredd'a i trochę z Siedem. Z pewnością nie jest to blockbuster, gdzie wszystko wybucha ,a główny bohater pozostaje bez draśnięcia. Wymaga od widza myślenia i analizy tego, co autor chciał przekazać. Ciężkostawne danie, ale ja lubię takie klimaty 8/10
.
 
"Czas apokalipsy" - o takie kino walczylim. Cieszę się, że mam takie braki w znajomości kina i tyle dobroci jeszcze przede mną.
 
Szczerze mówiąc też Czasu Apokalipsy nie widziałem - w sumie zaczunałem oglądać ale zawsze mi coś przerywało. Sam się skracić powinienem, że nie znam tego klasyka.
 
Wczoraj widzialem 2 dobre filmy:



DIAZ Dont Cleanup the Blood



7496914.3.jpg




W 2001 roku, w ostatnim dniu szczytu G8 w Genui, tuż przed północą, ponad 300 policjantów zrobiło nalot na szkołę Diaz, szukając terrorystów wśród znajdujących się tam demonstrantów...



Gomorra



7229247.3.jpg




Adaptacja książki Roberto Saviano opowiadająca o różnych bohaterach uwikłanych w sieć najpotężniejszej włoskiej mafii w Neapolu.



Oba świetne! Uwielbiam europejskie kino a te dwa włoskie filmy są w absolutnej czołowce :)
 
Dzięki za rekomendację :)



Nazwa znana i film do obejrzenia, ale dziwnym trafem jeszcze go nie dodałem do watchlisty (może dlatego, że jeszcze nie wklepałem do niej zarysu lat siedemdziesiątych).
 
Back
Top