Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

PREY (Disney+) - wreszcie jakiś dobry film akcji. Nawet cała koncepcja "kontynuacji" znanej marki bardzo tu pasuje i się spina w sensową całość. Moim zdaniem to powrót do klasycznych akcyjniaków z lat 80-90tych. Nie ma zbędnych smutów, akcja cały czas goni w szybkim tempie, rzeźnia na ekranie praktycznie przez cały seans. Dobry i godny powrót do trochę upadłej już marki. Ciekawe czy w ten sam sposób "uratują" Terminatora i Obcego?
 
PREY (Disney+) - wreszcie jakiś dobry film akcji. Nawet cała koncepcja "kontynuacji" znanej marki bardzo tu pasuje i się spina w sensową całość. Moim zdaniem to powrót do klasycznych akcyjniaków z lat 80-90tych. Nie ma zbędnych smutów, akcja cały czas goni w szybkim tempie, rzeźnia na ekranie praktycznie przez cały seans. Dobry i godny powrót do trochę upadłej już marki. Ciekawe czy w ten sam sposób "uratują" Terminatora i Obcego?
Jezu, oby nie!

:juanlaugh:
 
Tesz widziałę tego Apocalypto vs Predator.

Mię się podobał. Zaraz po Arni vs Predator i Murzyn vs Predator 2 to chyba najlepszy Predator.

Naplus:
-Jezd klimat. Ciekawe realia. Czekam jeszcze na jakiś samurajów vs Predator albo jecze lepi Vikings vs Predator. Pomyślcie se takie starcie Berserk na muchomorach czy tam szczynach renifera vs predator. No czadz po prostu!
-na scenariusz tu narzekajo. To ja wam powiem ze musita czekac na „ojciec chrzestny vs predator” tam bedo pewnie glebsze dialogi i intryga…
-Barzini?
- Nie to predator.

-ładne państwobrazy
-gażety predatorskie fajne. Ale dysku co łby ucina nic jecze nie przebiło.
- fajny ten brat Apocalyptki jako postać, byłby chyba lepszy na przeciwnika va predator niz ta mala.
- brak murzynów!

Naminus
-za dużo walk ala czystu. Wieta te spowolnienia, szyspieszenia kamera zboku itd. Nie lubię.
-indianie jasyś tasy azjatyccy mocno. Dziwne.
-troche tam animacja kulała szczegolnie przy predatorskich dekapitacjach. Bardzo nienaturalnie to momętami wyglądało.
-mogliby jednak gadać jak w apocalypto,a nie po hamerykańsku.
- nie było odliczania z łapki!!!!!!!! Nie po predatorsku.
- nie było Dermatillomaniowanych zwuok wiszoncych zdżew!!!!! Jeszcze bardziej nie po predatorsku.

Daje naciagane 7/10
 
Tesz widziałę tego Apocalypto vs Predator.

Mię się podobał. Zaraz po Arni vs Predator i Murzyn vs Predator 2 to chyba najlepszy Predator.

Naplus:
-Jezd klimat. Ciekawe realia. Czekam jeszcze na jakiś samurajów vs Predator albo jecze lepi Vikings vs Predator. Pomyślcie se takie starcie Berserk na muchomorach czy tam szczynach renifera vs predator. No czadz po prostu!
-na scenariusz tu narzekajo. To ja wam powiem ze musita czekac na „ojciec chrzestny vs predator” tam bedo pewnie glebsze dialogi i intryga…
-Barzini?
- Nie to predator.

-ładne państwobrazy
-gażety predatorskie fajne. Ale dysku co łby ucina nic jecze nie przebiło.
- fajny ten brat Apocalyptki jako postać, byłby chyba lepszy na przeciwnika va predator niz ta mala.
- brak murzynów!

Naminus
-za dużo walk ala czystu. Wieta te spowolnienia, szyspieszenia kamera zboku itd. Nie lubię.
-indianie jasyś tasy azjatyccy mocno. Dziwne.
-troche tam animacja kulała szczegolnie przy predatorskich dekapitacjach. Bardzo nienaturalnie to momętami wyglądało.
-mogliby jednak gadać jak w apocalypto,a nie po hamerykańsku.
- nie było odliczania z łapki!!!!!!!! Nie po predatorsku.
- nie było Dermatillomaniowanych zwuok wiszoncych zdżew!!!!! Jeszcze bardziej nie po predatorsku.

Daje naciagane 7/10
:jarolaugh:


p.s.

a Apocalypto to jest to, mogę oglądać raz za razem :antonio:
 
Tesz widziałę tego Apocalypto vs Predator.

Mię się podobał. Zaraz po Arni vs Predator i Murzyn vs Predator 2 to chyba najlepszy Predator.

Naplus:
-Jezd klimat. Ciekawe realia. Czekam jeszcze na jakiś samurajów vs Predator albo jecze lepi Vikings vs Predator. Pomyślcie se takie starcie Berserk na muchomorach czy tam szczynach renifera vs predator. No czadz po prostu!
-na scenariusz tu narzekajo. To ja wam powiem ze musita czekac na „ojciec chrzestny vs predator” tam bedo pewnie glebsze dialogi i intryga…
-Barzini?
- Nie to predator.

-ładne państwobrazy
-gażety predatorskie fajne. Ale dysku co łby ucina nic jecze nie przebiło.
- fajny ten brat Apocalyptki jako postać, byłby chyba lepszy na przeciwnika va predator niz ta mala.
- brak murzynów!

Naminus
-za dużo walk ala czystu. Wieta te spowolnienia, szyspieszenia kamera zboku itd. Nie lubię.
-indianie jasyś tasy azjatyccy mocno. Dziwne.
-troche tam animacja kulała szczegolnie przy predatorskich dekapitacjach. Bardzo nienaturalnie to momętami wyglądało.
-mogliby jednak gadać jak w apocalypto,a nie po hamerykańsku.
- nie było odliczania z łapki!!!!!!!! Nie po predatorsku.
- nie było Dermatillomaniowanych zwuok wiszoncych zdżew!!!!! Jeszcze bardziej nie po predatorsku.

Daje naciagane 7/10
Nic nie rozumiem
 
Tę nowomowę.
Aaa dobra mordo już tłumaczę.

Lukłem ostatnio tego nowego predatora. Film nie jest kurwa mega ale nawet spox.

Beka trochę z animacji komputerowej. Nowy władca pierścieni to to nie jest XD. No i mordo ten, te Hindusi gadają in englisz czaisz? Ja to bym wolał żeby po swojemu nawijali co nie. No i ten mega klimat. I krwi w chuj. No kurwa w chuj bez lipy. A no i w poprzednich to ten Alien wieszał opierdolone ze skóry zwłoki na gałęziach, a tu lol tego nie było. No to mówię Ci ziomuś oblukaj se Bo jest git. Jeszcze jak wiadro wcześniej zakurwisz to już wyjebane.

No to ten takie wiesz 7/10 elo
 
Aaa dobra mordo już tłumaczę.

Lukłem ostatnio tego nowego predatora. Film nie jest kurwa mega ale nawet spox.

Beka trochę z animacji komputerowej. Nowy władca pierścieni to to nie jest XD. No i mordo ten, te Hindusi gadają in englisz czaisz? Ja to bym wolał żeby po swojemu nawijali co nie. No i ten mega klimat. I krwi w chuj. No kurwa w chuj bez lipy. A no i w poprzednich to ten Alien wieszał opierdolone ze skóry zwłoki na gałęziach, a tu lol tego nie było. No to mówię Ci ziomuś oblukaj se Bo jest git. Jeszcze jak wiadro wcześniej zakurwisz to już wyjebane.

No to ten takie wiesz 7/10 elo
O ja pierdolę, teraz to Gruby kompletnie ochujeje
 
Aaa dobra mordo już tłumaczę.

Lukłem ostatnio tego nowego predatora. Film nie jest kurwa mega ale nawet spox.

Beka trochę z animacji komputerowej. Nowy władca pierścieni to to nie jest XD. No i mordo ten, te Hindusi gadają in englisz czaisz? Ja to bym wolał żeby po swojemu nawijali co nie. No i ten mega klimat. I krwi w chuj. No kurwa w chuj bez lipy. A no i w poprzednich to ten Alien wieszał opierdolone ze skóry zwłoki na gałęziach, a tu lol tego nie było. No to mówię Ci ziomuś oblukaj se Bo jest git. Jeszcze jak wiadro wcześniej zakurwisz to już wyjebane.

No to ten takie wiesz 7/10 elo
Wreszcie prawisz prawilnie
Ale i tak mnie jakoś nie ciągnie do oglądania jak chuderlawa niunia łaka łaka robi za terminatora. Przecież to naciągane w kurwę.
 
Tesz widziałę tego Apocalypto vs Predator.

Mię się podobał. Zaraz po Arni vs Predator i Murzyn vs Predator 2 to chyba najlepszy Predator.

Naplus:
-Jezd klimat. Ciekawe realia. Czekam jeszcze na jakiś samurajów vs Predator albo jecze lepi Vikings vs Predator. Pomyślcie se takie starcie Berserk na muchomorach czy tam szczynach renifera vs predator. No czadz po prostu!
-na scenariusz tu narzekajo. To ja wam powiem ze musita czekac na „ojciec chrzestny vs predator” tam bedo pewnie glebsze dialogi i intryga…
-Barzini?
- Nie to predator.

-ładne państwobrazy
-gażety predatorskie fajne. Ale dysku co łby ucina nic jecze nie przebiło.
- fajny ten brat Apocalyptki jako postać, byłby chyba lepszy na przeciwnika va predator niz ta mala.
- brak murzynów!

Naminus
-za dużo walk ala czystu. Wieta te spowolnienia, szyspieszenia kamera zboku itd. Nie lubię.
-indianie jasyś tasy azjatyccy mocno. Dziwne.
-troche tam animacja kulała szczegolnie przy predatorskich dekapitacjach. Bardzo nienaturalnie to momętami wyglądało.
-mogliby jednak gadać jak w apocalypto,a nie po hamerykańsku.
- nie było odliczania z łapki!!!!!!!! Nie po predatorsku.
- nie było Dermatillomaniowanych zwuok wiszoncych zdżew!!!!! Jeszcze bardziej nie po predatorsku.

Daje naciagane 7/10
Kurwiust panxt!
Nic lepszego dziś nie przeczytałem :jarolaugh:
 
Wreszcie prawisz prawilnie
Ale i tak mnie jakoś nie ciągnie do oglądania jak chuderlawa niunia łaka łaka robi za terminatora. Przecież to naciągane w kurwę.
Ja nie naciskam żeby ktoś oglądał. Po prostu moim zdaniem kolega nie pożałuje. A i grubas jest tylko jeden… niestety
 
No, bo kosmita z kosmosu polujący na wilki i co się tam napatoczy to nie jest naciągane wcale. Wyjebane jaja, jak się dobrze ogląda to tam nawet może Pedatora Bastek najebać.
racja, kosmita jest z kosmosu, ale gimbusiara jest z wioski :-D

- brak murzynów!
Teraz to mam mindfuck, bo nie zwróciłem uwagi, a to najbardziej zaskakujący zwrot akcji w tym filmie
 
to tam nawet może Pedatora Bastek najebać.
Nawet SF ma granice ;)

No, bo kosmita z kosmosu polujący na wilki i co się tam napatoczy to nie jest naciągane wcale
Dziwie sie takiemu podejsciu. To, ze film nie jest dokumentem a wymyśloną sytuacją w wymyślonym uiniwersum, nie oznacza, ze jestesmy zmuszeni do akceptacji łamania reguł logiki samego uniwersum (a tutaj mamy brutalne uniwersum "myśliwskie"). Film nie jest konsystentny (konsekwentnie z powodów biężącej mody światopoglądowej), i nie rozumiem kontrargumentu: bo to SF, to "nielogiczne" albo "nieprawdopodobne" w krytyce nie moze wystepowac. Jesli takie kryterium przyjac, to wychodzi, ze jedyne co mozna krytykowac w SF to CGI. Jako wielki fan SF - protestuję.

Wyjebane jaja
:( to jest to co zabija (nie tylko) SF
 
Nawet SF ma granice ;)


Dziwie sie takiemu podejsciu. To, ze film nie jest dokumentem a wymyśloną sytuacją w wymyślonym uiniwersum, nie oznacza, ze jestesmy zmuszeni do akceptacji łamania reguł logiki samego uniwersum (a tutaj mamy brutalne uniwersum "myśliwskie"). Film nie jest konsystentny (konsekwentnie z powodów biężącej mody światopoglądowej), i nie rozumiem kontrargumentu: bo to SF, to "nielogiczne" albo "nieprawdopodobne" w krytyce nie moze wystepowac. Jesli takie kryterium przyjac, to wychodzi, ze jedyne co mozna krytykowac w SF to CGI. Jako wielki fan SF - protestuję.
Alleosohozi? Ze kobita go bije? Bo ne komprende.
Ripley zalatwiła sama cało kolonie obcych. Ktoś ma z tym problem? bo ja nie. Dalej, te predatki to tam mialy niby jakiś kodeks czy coś, że jak na gołe klaty to na gołe klaty (Final fight z T800). Bardziej bym się czepiał, że jak to ten brachol Apokalyptki stwierdził, że tu preydek oszukiwał. A Batman to w ogóle predka jakąś pałą chyba zajebał czy jakoś tak. Tu nie musi być logiki żeby było dobre kino akcji.
 
Alleosohozi? Ze kobita go bije? Bo ne komprende.
Ripley zalatwiła sama cało kolonie obcych. Ktoś ma z tym problem? bo ja nie. Dalej, te predatki to tam mialy niby jakiś kodeks czy coś, że jak na gołe klaty to na gołe klaty (Final fight z T800). Bardziej bym się czepiał, że jak to ten brachol Apokalyptki stwierdził, że tu preydek oszukiwał. A Batman to w ogóle predka jakąś pałą chyba zajebał czy jakoś tak. Tu nie musi być logiki żeby było dobre kino akcji.
No ale Ripley to praktycznie mężczyzna honoris causa a Batman to wiadomo, wiecznie nawalony burbonem to lata z pałą w ręce i naskakuje na kogo może.
 
Kino akcji to nie SF, po prostu moze czego innego oczekujemy i inaczej ustawiamy poprzeczke


Kino akcji to może być SF.
Obcy 1 np jest horrorem i SF.
Obcy 2 to ostre kino akcji i SF.
Gwiezdne wojny to kino akcji, SF i fantasy.
Matrix to też w sumie klasyczne kino akcji.
 
Jedno nie wyklucza drugiego.
No napisałeś że kino akcji to nie SF.
you-dumbass.gif


Przecież nie możemy wrzucić do jednego worka Predatorów z takim Arrival czy Diuną.
Fapowałbym.

I uniwersum/franczyza Predatora moze isc albo w stronę powazniejszego SF, czego bym sobie zyczyl, albo niekonsystentenej ale modnej młócki, lasery, wybuchy + co tam obecnie komercyjnie jara tłumy. Kazdy ma swoje fetysze.
 
No i musiał się zesrać, żeby merdać ogonkiem, i patrzac w lustro powtarzać "jestes najmądrzejszy na całym forum". Serotonina, dopamina i oksytocyna zdecydowanie powyżej normy. Masturbacja z maślanymi oczami wlepionymi w lustro.

::clintdis::

Nie. Po prostu ktoś zrobił błąd i go poprawiłem.

Jesteś w jakimś amoku na moim punkcie. W dodatku dziwnie erotyzujacym.

Do najmądrzejszych na forum mi daleko. Chociaż w wiedzy filmoznawczej raczej nie na wielu którzy by mi dorównali.
 
Last edited:
Back
Top