Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

@pyrazgr @Dzihados Panowie Diuny jakoś nie czytałem nigdy i tak się zdarzyło, że starego filmu też nie oglądałem. Myślicie, że lepiej najpierw przeczytać książkę i potem obejrzeć ten nowy film? Czy może tak przewrotnie najpierw film, a potem książkę żeby zobaczyć co i ile wycięli. I ciekawe czy nie znając książki, człowiek połapie się w filmie.
Pierwsza część jest króciutka i dość ciekawa, i w sumie tylko nią przeczytałem. Kontynuacje zacząłem czytać ale jakoś mnie to znudziło (nie wiem czy ma to znaczenie ale wydanie książek które czytałem było bardzo stare i dość specyficzne jeśli chodzi o stylistykę i słownictwo).
 
@pyrazgr @Dzihados Panowie Diuny jakoś nie czytałem nigdy i tak się zdarzyło, że starego filmu też nie oglądałem. Myślicie, że lepiej najpierw przeczytać książkę i potem obejrzeć ten nowy film? Czy może tak przewrotnie najpierw film, a potem książkę żeby zobaczyć co i ile wycięli. I ciekawe czy nie znając książki, człowiek połapie się w filmie.
Ksiazka jest specyficzna ale jest jednym z najlepszych dzieł SF, tak czy siak masz ją przeczytać :) Nie da się jej przelozyc 1:1, w zwiazku z tym zwsze bedzie czyms "osobnym".
 
@pyrazgr @Dzihados Panowie Diuny jakoś nie czytałem nigdy i tak się zdarzyło, że starego filmu też nie oglądałem. Myślicie, że lepiej najpierw przeczytać książkę i potem obejrzeć ten nowy film? Czy może tak przewrotnie najpierw film, a potem książkę żeby zobaczyć co i ile wycięli. I ciekawe czy nie znając książki, człowiek połapie się w filmie.
Właśnie w sobotę ściągnąłem Diunę na czytnik i jestem w trakcie czytania. Mam nadzieję że do premiery się wyrobie :korwinlaugh:
Książkę zawsze warto przeczytać :wink:
I z tego co słyszałem to film jest jakoś do połowy książki.
 
Pierwsza część jest króciutka i dość ciekawa, i w sumie tylko nią przeczytałem. Kontynuacje zacząłem czytać ale jakoś mnie to znudziło (nie wiem czy ma to znaczenie ale wydanie książek które czytałem było bardzo stare i dość specyficzne jeśli chodzi o stylistykę i słownictwo).
Wydanie ma znaczenie. Miałeś to z "czerwiami" czy "piaskalami"?

Diuna jest the best ever. Trzeba przeczytać, nieważne kiedy.
 
Pierwsza część jest króciutka i dość ciekawa, i w sumie tylko nią przeczytałem. Kontynuacje zacząłem czytać ale jakoś mnie to znudziło (nie wiem czy ma to znaczenie ale wydanie książek które czytałem było bardzo stare i dość specyficzne jeśli chodzi o stylistykę i słownictwo).
Ja mam jakieś bardzo chyba "old skulowe" wydanie z 1992 roku. Wygląda to mniej więcej tak:

ma 616 stron, na 617 jest DODATEK I: EKOLOGIA DIUNY
 
W tym 1992 roku, które zaczynam czytać, mignęło o czerwiach, a o piaskalach nie było mowy.
No to dobre wydanie.


To to? Wydawało mi się, że właśnie w tym zamiast czerwii były piaskale
 
W tym 1992 roku, które zaczynam czytać, mignęło o czerwiach, a o piaskalach nie było mowy.
No to dobre wydanie.


To to? Wydawało mi się, że właśnie w tym zamiast czerwii były piaskale
W oryginalePrzekład M. MarszałaPrzekład M. Marszała (Rebis)Przekład J. ŁozińskiegoPrzekład Ł. Jerzyńskiego
Fremen​
Fremeni​
Fremeni​
Wolanie​
Fremeni​
CHOAM​
KHOAM​
KHOAM​
ZNAH​
KHOAM​
Emperor​
Imperator​
Imperator​
Cesarz​
Cesarz​
suspensor​
dryf​
dryf​
odciążacz​
odciążacz​
sandworm​
czerw pustyni​
czerw pustyni​
piaskal​
piaskal​
stillsuit​
filtrfrak​
filtrak​
hermetyk​
destylozon​
Alia-the-Strange-One​
Alia-Ta-Dziwna​
Alia ta Dziwna​
Alia Przedziwna​
Alia Przedziwna​
lasgun​
rusznica laserowa​
rusznica laserowa​
laserobin​
laserobin​
hunter-seeker​
grot-gończak​
grot-gończak​
skrytobójka​
skrytobójka​
glowglobe​
kula świętojańska​
lumisfera​
jarzyca​
lumisfera​
distracters​
sekundanci​
sekundanci​
zmylnicy​
zmylnicy​
shigawire​
szigastruna​
szigastruna​
szigarut​
szigarut​
Heighliner, liner​
galeon​
liniowiec​
liniowiec​
liniowiec​
Imperial Conditioning​
imperialne uwarunkowanie​
najwyższe uwarunkowanie​
najwyższe uwarunkowanie​
najwyższe uwarunkowanie​
Hagga Basin​
Basen Hagga​
basen Hagga​
Kotlina Hagga​
Kotlina Hagga​
dump boxes​
szalandy​
szalandy​
zrzutniki​
zrzutniki​
Fish Speakers​
rybomówne (M. Michowski)​
Mówiące Rybom​
Mówiące Rybom​
Butlerian Jihad​
Dżihad Kamerdyńska (wyd. Iskier)​
Dżihad Butleriański​
Dżihad Butleryjski​
Dżihad Butleryjski​

Ja czytałem przekład Marszała.
 
W oryginalePrzekład M. MarszałaPrzekład M. Marszała (Rebis)Przekład J. ŁozińskiegoPrzekład Ł. Jerzyńskiego
Fremen​
Fremeni​
Fremeni​
Wolanie​
Fremeni​
CHOAM​
KHOAM​
KHOAM​
ZNAH​
KHOAM​
Emperor​
Imperator​
Imperator​
Cesarz​
Cesarz​
suspensor​
dryf​
dryf​
odciążacz​
odciążacz​
sandworm​
czerw pustyni​
czerw pustyni​
piaskal​
piaskal​
stillsuit​
filtrfrak​
filtrak​
hermetyk​
destylozon​
Alia-the-Strange-One​
Alia-Ta-Dziwna​
Alia ta Dziwna​
Alia Przedziwna​
Alia Przedziwna​
lasgun​
rusznica laserowa​
rusznica laserowa​
laserobin​
laserobin​
hunter-seeker​
grot-gończak​
grot-gończak​
skrytobójka​
skrytobójka​
glowglobe​
kula świętojańska​
lumisfera​
jarzyca​
lumisfera​
distracters​
sekundanci​
sekundanci​
zmylnicy​
zmylnicy​
shigawire​
szigastruna​
szigastruna​
szigarut​
szigarut​
Heighliner, liner​
galeon​
liniowiec​
liniowiec​
liniowiec​
Imperial Conditioning​
imperialne uwarunkowanie​
najwyższe uwarunkowanie​
najwyższe uwarunkowanie​
najwyższe uwarunkowanie​
Hagga Basin​
Basen Hagga​
basen Hagga​
Kotlina Hagga​
Kotlina Hagga​
dump boxes​
szalandy​
szalandy​
zrzutniki​
zrzutniki​
Fish Speakers​
rybomówne (M. Michowski)​
Mówiące Rybom​
Mówiące Rybom​
Butlerian Jihad​
Dżihad Kamerdyńska (wyd. Iskier)​
Dżihad Butleriański​
Dżihad Butleryjski​
Dżihad Butleryjski​

Ja czytałem przekład Marszała.
Ja te dwa Marszała, pierwsze i z Rebisu
 
Czyli nie moje klimaty. Nie oglądałem ani tego, ani tego. Kompletnie nie rozumiem fenomenu gwiezdnych wojen
Gwiezdne wojny to taka bajka dla dzieci. Podniecały się tym dzieciaki w czasach kiedy nie było innych takich bajek, te dzieciaki dorosły i dzisiaj z sentymentu podniecają się tą marną bajką dla dzieci z przeszłości :fjedzia:

Nic w tym nie ma oprócz sentymentu
 
Ktoś, gdzieś, opisał Diunę jako ,,Gra o tron w sosie Star Wars", przy całej ułomności tego porównania, oddaje co nieco.
Swoją drogą takie porównanie mogło wymyślić tylko jakieś dziecko neostrady :awesome:

Diuna zjada GOT na śniadanie a następnie wysrywa Gwiezdne Wojny.

Ale trzeba przyznać uczciwie, że jeśli ktoś nie lubi jednego i drugiego to Diuna pewnie też mu nie podejdzie :fjedzia:
 
Czyli nie moje klimaty. Nie oglądałem ani tego, ani tego. Kompletnie nie rozumiem fenomenu gwiezdnych wojen
Gwiezdne wojny to taka bajka dla dzieci. Podniecały się tym dzieciaki w czasach kiedy nie było innych takich bajek, te dzieciaki dorosły i dzisiaj z sentymentu podniecają się tą marną bajką dla dzieci z przeszłości :fjedzia:

Nic w tym nie ma oprócz sentymentu
@andrzej_t. dobrze opisał Disney Wars, nie mają podjazdu do Diuny.

Swoją drogą takie porównanie mogło wymyślić tylko jakieś dziecko neostrady :awesome:

Diuna zjada GOT na śniadanie a następnie wysrywa Gwiezdne Wojny.

Ale trzeba przyznać uczciwie, że jeśli ktoś nie lubi jednego i drugiego to Diuna pewnie też mu nie podejdzie :fjedzia:

Mówiłem że ułomne porównanie
:lol:
 
No to dobre wydanie.


To to? Wydawało mi się, że właśnie w tym zamiast czerwii były piaskale

Tak to to. Specjalnie się upewniłem, na 54 stronie jest jak Paul pyta o czerwie. I u mnie jest tłumaczenie na czerwie. To dobre wydanie?
 
Jakie opinie macie o Bartkowiaku? Genialny film, Crap czy może średniak?

Przecież widać po trailerze. Dziś z nudów obejrzałem bo jest na Netflix chociaż dobrze wiedziałem że to będzie shit. Chujnia oporowa. Jakbym miał 15 lat to może bym się tym podniecił.
Pomiędzy 2 a 3 na 10.
 
Przecież widać po trailerze. Dziś z nudów obejrzałem bo jest na Netflix chociaż dobrze wiedziałem że to będzie shit. Chujnia oporowa. Jakbym miał 15 lat to może bym się tym podniecił.
Pomiędzy 2 a 3 na 10.
Reżyserował go twórca diablo, więc w porównaniu do Diablo, to całkiem niezły film xD
 
Back
Top