Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

A ja marze o dobrej ekranizacji Punishera. Brudnej, brutalnej , bezkompromisowej. Do tej pory wersja z Lundgrenem z lat 80 najlepsza
 
Pisał właśnie ostatnio o Millenium. Książka ężczyźni, którzy nienawidzą kobiet jest chyba najlepszą jaką czytałem, zabrałem się teraz za drugą część.
Widział ktoś może filmy takie jak: To nie jest kraj dla starych ludzi, Między słowami, Drive, Victoria. Liczę na krótkie opinie, bez spoilerowania :D
Polecam pierwsze dwa filmy, a w szczególności Między słowami.
 
To co teraz napisze może być niezbyt obiektywne, bo działam pod wpływem emocji, ale Deadpool rozpierdala wszelkie komiksowe ekranizacje od FOX/MARVEL/DC. Niby istniały obawy, że rozpędzony do granic możliwości Hype Train roztrzaska się o ścianę oczekiwań, ale Deadpool w żadnym stopniu nie zawodzi, nie, on przekracza granice moich oczekiwań i wskakuje na najwyższe poziomy zajebistości zarezerwowane tylko dla moich ulubionych filmów. Gra tu wszystko, od humoru, perfekcyjnie trafiającego w moje gusta. Dialogi (łamanie czwartej ściany) które niszczą system i wiele razy sprawiły, że prawie oplułem osoby siedzące przede mną, po muzykę czy bohaterów i nie mówiąc o samym Deadpoolu - chemia między Ryanem a Moreną świetna. Trzeba też przyznać, że trafiają się bardziej poważne sceny, ale i tu film daję radę, bo jest idealnie wyważony pod względem humoru, akcji, dramatu i romansu.
Osobny akapit należy się samemu Ryanowi Reynoldsowi - koleś skończy w tym roku 40 lat, a urodził się po to, oprócz ruchania Scarlett Johansson i Blake Lively, by stać się Dadpoolem, tak, on go nie zagrał, on nim był. Widać to po każdym jego ruchu, każdym dialogu, ze ten film dawał mu ogromny fun, a on włożył w niego całe serducho. Tak, jak powiedział Ryan, niech będzie Dadpoolem do końca życia.
Ten film to laurka dla fanów, na każdym kroku widać, że robili go ludzie którzy kochają komiksy - mając więcej swobody twórczej, nie narzuconych zasad przez studio czy kategorię wiekową, mogli zrobić coś tak wyjątkowego. Film który leje moczem na całe uniwersum, sra na poprawnościowy polityczną jest po prostu bezkompromisowym pozbawionym nadęcia, bardzo zabawnym kinem
Powiem szczerze, że nie pamiętam kiedy jakiś film sprawił mi tak nieskrępowaną radość, na którym bawiłem się tak dobrze od napisów początkowych po końcowe (jest zdecydowanie za krótki) - banan nie schodził mi z pyska jeszcze długo po seansie.
W kategorii superhero movie ten film ma u mnie jakieś 1000000000/10, zaraz zmienię nick na Merc with a Mouth i chcę już kontynuację !!!


A co najlepsze film robi furorę w Box Office !!!
 
To co teraz napisze może być niezbyt obiektywne, bo działam pod wpływem emocji, ale Deadpool rozpierdala wszelkie komiksowe ekranizacje od FOX/MARVEL/DC. Niby istniały obawy, że rozpędzony do granic możliwości Hype Train roztrzaska się o ścianę oczekiwań, ale Deadpool w żadnym stopniu nie zawodzi, nie, on przekracza granice moich oczekiwań i wskakuje na najwyższe poziomy zajebistości zarezerwowane tylko dla moich ulubionych filmów. Gra tu wszystko, od humoru, perfekcyjnie trafiającego w moje gusta. Dialogi (łamanie czwartej ściany) które niszczą system i wiele razy sprawiły, że prawie oplułem osoby siedzące przede mną, po muzykę czy bohaterów i nie mówiąc o samym Deadpoolu - chemia między Ryanem a Moreną świetna. Trzeba też przyznać, że trafiają się bardziej poważne sceny, ale i tu film daję radę, bo jest idealnie wyważony pod względem humoru, akcji, dramatu i romansu.
Osobny akapit należy się samemu Ryanowi Reynoldsowi - koleś skończy w tym roku 40 lat, a urodził się po to, oprócz ruchania Scarlett Johansson i Blake Lively, by stać się Dadpoolem, tak, on go nie zagrał, on nim był. Widać to po każdym jego ruchu, każdym dialogu, ze ten film dawał mu ogromny fun, a on włożył w niego całe serducho. Tak, jak powiedział Ryan, niech będzie Dadpoolem do końca życia.
Ten film to laurka dla fanów, na każdym kroku widać, że robili go ludzie którzy kochają komiksy - mając więcej swobody twórczej, nie narzuconych zasad przez studio czy kategorię wiekową, mogli zrobić coś tak wyjątkowego. Film który leje moczem na całe uniwersum, sra na poprawnościowy polityczną jest po prostu bezkompromisowym pozbawionym nadęcia, bardzo zabawnym kinem
Powiem szczerze, że nie pamiętam kiedy jakiś film sprawił mi tak nieskrępowaną radość, na którym bawiłem się tak dobrze od napisów początkowych po końcowe (jest zdecydowanie za krótki) - banan nie schodził mi z pyska jeszcze długo po seansie.
W kategorii superhero movie ten film ma u mnie jakieś 1000000000/10, zaraz zmienię nick na Merc with a Mouth i chcę już kontynuację !!!


A co najlepsze film robi furorę w Box Office !!!

Akurat muzyka Toma Hujmuwdupę czy jak naprawdę nazywa się Junkie XL jest dla jednym ze słabszych elementów filmu. Piosenki za to są użyte mistrzowsko, a sam Deadpool Rap pochodzi z 2013 roku. Przed premierą umieszczona jeden kawałek Junkie z Deadpoola i BVS:DoJ i kawałek z BVS brzmiał dużo lepiej, także jest nadzieja. Swoją drogą OST z Man Of Steel to był jeden z lepszych Zimmerów ever (po latach nagrywania gniotów nagrał świetne OST do Interstellar i Man of Steel).
EDIT: http://allegro.pl/muzyka?string=Deadpool&bmatch=base-relevance-cul-1-1-0209&order=m
Jebani semici. 60 PLN
 
a ten DeadPool to jakis komiks dla dzieci? bo dobre opinie, ale nie chce mi sie bajek ogladac
czy moze jakis rozpierdol jak Mad Max?
 
Boxofficemojo podało $47,5 mln z piątku w USA i $12,5 mln Foreign, co daje 60 mln $ (Rekord). Film bije na łeb wszelkie analityczne założenia gdzie w USA miał optymistycznie zarobić 70 mln $. Jak tak dalej pójdzie będzie to najbardziej dochodowy film ze świata X-Men, ogólnie i z najlepszym otwarciem, a mowa tu o filmie z Rka, którego nawet nie puszczą w Chinach xD Co jeszcze?
- największe otwarcie weekendu w lutym
- największe otwarcie z karierze Ryana Reynoldsa
- największe otwarcie filmu z Rką - do tej pory The Matrix Reloaded z 90 bańkami z całego weekendu
 
Bone Tomahawk swietny westerno horror, kilka drastycznych scen
aktorzy z Fargo
polecam mocno 8/10
scena ktora mnie rozjebala to widok SPOILER kobiet w ciazy, kto cos takiego mogl wymyslec? :crazy:
 
Boxofficemojo podało $47,5 mln z piątku w USA i $12,5 mln Foreign, co daje 60 mln $ (Rekord). Film bije na łeb wszelkie analityczne założenia gdzie w USA miał optymistycznie zarobić 70 mln $. Jak tak dalej pójdzie będzie to najbardziej dochodowy film ze świata X-Men, ogólnie i z najlepszym otwarciem, a mowa tu o filmie z Rka, którego nawet nie puszczą w Chinach xD Co jeszcze?
- największe otwarcie weekendu w lutym
- największe otwarcie z karierze Ryana Reynoldsa
- największe otwarcie filmu z Rką - do tej pory The Matrix Reloaded z 90 bańkami z całego weekendu
Dlaczego nie będzie puszczany w Chinach?
 
Dlaczego nie będzie puszczany w Chinach?

Bo Chiny wspierają głównie swoją produkje i bardzo rzadko robią wyjątki dla filmów z USA. Muszą być wtedy spełnione różne warunki: Chiny muszą być współproducentem, część bohaterów musi być chińskiego pochodzenia plus najlepiej jak czesc akci dzieje sie w Chinach. Tak było chyba np z Pacific Rim.
 
Dlaczego nie będzie puszczany w Chinach?
Cytuję
"Zachodnie media wyjawiają, że Deadpool został zakazany w Chinach przez dużą dawkę przemocy, nagość i wulgaryzmy. Jest to ogromny cios dla producentów komiksowego filmu, ponieważ nie będą mieć wpływów z drugiego największego rynku na świecie."
Tak samo było z Mad Maxem rok temu.
 
Cytuję
"Zachodnie media wyjawiają, że Deadpool został zakazany w Chinach przez dużą dawkę przemocy, nagość i wulgaryzmy. Jest to ogromny cios dla producentów komiksowego filmu, ponieważ nie będą mieć wpływów z drugiego największego rynku na świecie."
Tak samo było z Mad Max rok temu.


To tylko takie gadanie , by urzędnik jakiś powód w papierku wpisał.
Chiny mają swoje limity emisji zagranicznych(nie tylko USA) produkcji u siebie. Co roku jest inny: raz to jest 20 filmów, raz 30, innym razem 10. Więc "zakazane" filmy w Chinach są praktycznie wszystkie. Bo jak w USA powstanie 400 produkcji a tylko 10 ma dystrybucje w Chinach - to 390 jest "zakazana". Powody są wymyślane, chodzi tylko o kase i zmuszanie Chińczyków do płacenia tylko za chińskie filmy.
 
I w lutym już ten limit przekroczyły?


To nie jest tak, że pierwsze 20 zagranicznych filmów sie zglosi i wg kolejnosci kazdy dostaje miejsce. Wtedy 0 godzine 00:01 1 stycznia mieliby zawalona skrzynke tysiacami ofert z calego swiata.

Po prostu jak mają takie limity to wybieraja takie filmy z jakich mają korzyść największą sami. Przecież nie będą brać Deadpool jak mają obok inną produkcje w której Chiny są producentami, mają zyski ze sprzedaży, lub taką w której akcja dzieje się w Chinach i jakiś bohater chiński ratuje świat.
Ba , pamięam , że jakaś superprodukcja została wystawiona pomimo obietnicy i umów z Chinami, chyba któryś X-men.
 
Poza tym nawet w Polsce mamy tygodniowo z 10 zagranicznych premier czasem, do połowy lutego to już z 30, 40 możę być :)
 
Oglądam sobie listę zbanowanych filmów i są tam ciekawe kurioza. Powrót do przyszłości został zbanowany w Chinach za pokazywanie podróży w czasie LOL. Child 44 zostało zbanowane, za to, że w Rosji też zostało zbanowane. Dr Strangelove został zbanowany w Finlandii za "
Banned due to its political satire, which could offend their ally and neighbouring country, the Soviet Union"
 
Oglądam sobie listę zbanowanych filmów i są tam ciekawe kurioza. Powrót do przyszłości został zbanowany w Chinach za pokazywanie podróży w czasie LOL. Child 44 zostało zbanowane, za to, że w Rosji też zostało zbanowane. Dr Strangelove został zbanowany w Finlandii za "
Banned due to its political satire, which could offend their ally and neighbouring country, the Soviet Union"


W Europie też masz niezłe kwiatki.
"Dyktator" , komedia Chaplina , został zakazany we Włoszech chyba do roku 2001. Dlaczego? Z szacunku do wdowy po Mussolinim. Albo jego córki, musze sprawdzic. W tym filmie Chaplin w kilku scenach nabija się z , w domyśle, przywódcy Włoch i jego żony.
W Niemczech chyba do dziś nie można pokazywać "Allo, Allo" , lecz możliwe ze nie dawno zniesli ten zakaz i była premiera.
W PRL zakazany był "Żywot Briana" za wyśmiewanie chrześcijaństwa, a w jakimś innym kraju z wyśmiewanie Żydów.
 
Obejrzałem właśnie The Maze Runner: The Scorch Trials no i powiem, że zaskoczyły mnie pewne motywy, film podobał mi się jeszcze bardziej niż poprzednia część i już się nie mogę doczekać następnej części.
 
Właśnie wróciłem z Deadpoola i fajny, ale spodziewałem się o wiele więcej patrząc na liczne spusty nad tym filmem. Zaśmiałem się dobrych kilka razy, ale jeśli mam patrzeć na to jak na komedie, to znam lepsze, jeśli jako film akcji to też znam lepsze, a jako adaptacja komiksu to przykładowo Sin City bije to na głowę. Ale przyznaję, spoko. Może nie jaram się tak ze względu na to, że zupełnie nie moje klimaty. Takie 7/10.
 
to nie ide, bo tez nie jaram sie komiksami, tylko te oceny mnie kusily
ale Star Wars tez mialo z 8 iles, a ja dalbym max 5 i te oceny to chyba jakis wałek jest

Lęk Pierwotny swietny film 10/10 ale kazdypewnie ogladal
 
Dzisiaj wstępnie szacuje się, ze Daedpool zarobił w USA (sobota) 41,88 mln$, co daję mu prawie 90 mln$ w dwa dni. To więcej niż dotychczasowy rekordzista lutego - ubiegłoroczne Pięćdziesiąt twarzy Greya, które zarobiło $85,17 mln w 3 dni w WALENTYNKI !!!
Szykuje się drugie największe otwarcie w historii adaptacji komiksu (pierwszej części)- w 3 dni Deadpool ma zarobić +130 mln$, czyli więcej niż np. Man of Steal, Iron Man czy Guardians of The Galaxy. Weekend w USA trwa 4 dni (mają jakieś święto) więc wpływy mogą przekroczyć nawet 150 mln$ (wynik o którym Batman v Superman: Dawn of Justice może tylko pomarzyć) do tego film ma świetne recenzje i oceny widzów, wiec i nogi będzie miał długie, kto wie, być może Deadpool będzie najbardziej zaskakującym hitem kasowym tego roku, już pojawiają się głosy, że przy budżecie 58 mln$ film może zarobić na całym świecie ... 600 mln$. Powinni zacząć przyznawać nagrody za marketing, bo to co zrobili z Deadpoolem jest ciężkie do ogarnięcia. :applause:
 
Dzisiaj wstępnie szacuje się, ze Daedpool zarobił w USA (sobota) 41,88 mln$, co daję mu prawie 90 mln$ w dwa dni. To więcej niż dotychczasowy rekordzista lutego - ubiegłoroczne Pięćdziesiąt twarzy Greya, które zarobiło $85,17 mln w 3 dni w WALENTYNKI !!!
Szykuje się drugie największe otwarcie w historii adaptacji komiksu (pierwszej części)- w 3 dni Deadpool ma zarobić +130 mln$, czyli więcej niż np. Man of Steal, Iron Man czy Guardians of The Galaxy. Weekend w USA trwa 4 dni (mają jakieś święto) więc wpływy mogą przekroczyć nawet 150 mln$ (wynik o którym Batman v Superman: Dawn of Justice może tylko pomarzyć) do tego film ma świetne recenzje i oceny widzów, wiec i nogi będzie miał długie, kto wie, być może Deadpool będzie najbardziej zaskakującym hitem kasowym tego roku, już pojawiają się głosy, że przy budżecie 58 mln$ film może zarobić na całym świecie ... 600 mln$. Powinni zacząć przyznawać nagrody za marketing, bo to co zrobili z Deadpoolem jest ciężkie do ogarnięcia. :applause:
Fallout 4 tez mial niezly hype, a kazdy wie jak bylo. Czytalem rownie krytyczne opinie o Deadpoolu tj., ze taka wydmuszka tworcom wyszla.
 
Back
Top