Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

Polecam film "Ichi the Killer". Film kultowy, jeden z lepszych jakie widziałem. Duża dawka brutalności połaczona z czarnym humorem i bardzo dobrym gangsterskim scenariuszem.



kakihara28ps.jpg




tumblr_lm4p5kFSZ61qk9z8io1_500.gif




B001OBBR42-26-2.jpg




ichi-the-killer-movie.jpg




a tu trailer do tego dzieła
 
Yagiel - nie sposób się z Tobą nie zgodzić co do Nosferatu, niekwestionowany mistrz w swoim ( pod- ) gatunku ( horrory z wampirami, żeby nie było :-) ). Daleko za nim, ale nadal bardzo dobre są wg. mnie Dracula ( 1992 ) Coppoli i ( tak,tak ) Interview with the wampire ( 1994 ) Neila Jordana.



Również polecam twórczość Miike, może od razu z grubej rury - Visitor Q ( 2001 ). Od razu uprzedzam, tak, ten film na sens i przesłanie :-)
 
tak z ciekawosci zapytam, wyszedl juz ten film o walkach w klatce, co mial walczyc zombi, wampir, frakenstain i inne dziwadla xD ?
 
No to ja świeżo obejrzałem również Warrior'a...


Tak jak ktoś napisał - nieco balka, oldschoolowe kluby treningowe, ale fajna fabuła i ogólnie spoko - pół filmu bzdur, pól filmu walk, co mi się podoba...
 
kaczka41 - no całkiem spoko, choć drugi raz tego oglądać nie bede :) daje podobna ocene.
 
Elitarni. Nie ma tam setek efektów specjalnych, wyniosłych dialogów o niczym ani szczęśliwego zakończenia. Jest za to: niepewność, bezwględność, przemoc, śmierć i narkotyki, czyli mroczny klimat faveli w Rio, gdzie policja żyje w symbiozie z handlarzami, a funkcjonarjusze BOPE nie muszą przejmować się wyrokami sądowymi; mają tylko zabijać i nie dać się zabić handlarzą.
 
Tens druga część Elitarnych też bardzo dobra, polecam.



Warrior wg mnie słabizna , nudny i przewidywalny. dobra rola Nolte trochę podciąga ocenę ale max 4/10.



całkiem nieźle ogląda się nową Planetę małp, trochę cukierkowa historia + dobre efekty. 7/10
 
Ostatnio oglądałem z dziewczyną "Crazy, Stupid, Love", myślałem że kolejna denna komedia romantyczna, ale okazalo się że całkiem fajny/śmieszny film.



http://www.filmweb.pl/film/Kocha%2C+lubi%2C+szanuje-2011-564225
 
pare stron wcześniej pisałem o komedii E.Kusturycy " Czarny kot, biały kot" którey oceniłem bardzo wysoko i chyba to jest moja ulubiona komedia zagraniczna jaką widziałem.



Pisałem również, że obejrzę kilka innych filmów Kusturicy. Obejrzałem, a więc :)



1 Underground 5/6 (podziemie)- film z bardzo ciekawą fabułą, ze świetną muzyką. Pokazuje skomplikowaną historię bałkan a także zawiera pełno symboliki cechujące tamte narody. Dużo abstrakcji, humoru i to co lubię - film wymaga myślenia. Mimo, że długi mi się bardzo podobał.







2 Arizona Dream 3+/6- jest to chyba pierwszy film anglojęzyczny Kusturicy. Szczerze to mnie nie wciągnął, uważam że jest lekko przekombinowany. Gra aktorska może się podobać (Johnny Deep), jednak wg mnie za dużo psychologii a ja tego w filmach nie lubie. Mi średnio podchodzi.







3 Życie jest cudem 5/6- bdb komedia troche romantyczna/dramat. Oglądało się bardzo fajnie no i jeżeli jest ktoś bardziej wrażliwy niż ja to myślę że sie wzruszy ;)



niestety trailer po niemiecku :D











Lubię czytać recenzje po filmie który obejrze. W przypadku tego reżysera opinie są bardzo skrajnie- albo ktoś kocha jego filmy albo uważa za totalne dno- także jeżeli wam się nie spodoba to nie miejcie do mnie pretensji ;) To co łączy filmy Kusturicy to abstrakcyjne poczucie humoru, dużo symboliki. Jednak to co mnie najbardziej urzeka w jego filmach i myślę ze tacy są też ludzie z bałkan - to lekkość życia tych ludzi połączona ze słowiańską duszą. Innymi słowy można powiedzieć ze to są Polacy tylko mają trochę więcej słońca i w związku ztym więcej pogody ducha :) Miałem okazje poznać paru ludzi z tego regionu i to rzeczywiście jest prawda. To jest ten przedziwny paradoks, że w rejonie tak zalanym krwią przez nienawisć ludzie jednak potrafią czerpać radość- no cóż taki jest ten kocioł bałkański :)



To są na pewno ambitne filmy, więc jeżeli oczekujecie lekkich komedyjek jak to unas kręcą to sobie odpuśćcie. I oczywiscie polecam oglądać bez lektora, z napisami.
 
Trzeba jeszcze założyć temat o samochodach i na cohones będzie wszystko co człowiekowi do szczęscia potrzebne, filmy, kobiety, sport, i inne rozrywki :P
 
Don't be afraid of the dark ( 2011 ) - horror, którego producentem i scenarzystą jest Guillermo Del Toro znany przede wszystkim z "Labiryntu Fauna". Film ma swoje ( ~ straszne ) momenty, ale dziury w scenariuszu, są na tyle rażące, że ledwo co dotrwałem do końca. Nie polecam, chyba że komuś się naprawdę nudzi. 3,5/10



mFE4lGvRt8E[/media]/a/p
p
Contagion ( 2011 ) - kolejna udana kooperacja Stevena Soderbergha ( reż. ) i Cliffa Martineza ( muzyka ). W skrócie, ludzkość zagrożona śmiercionośnym wirusem, rozprzestrzeniającym się w zastraszającym tempie. Niby nic nowego, ale jest całkiem nieźle. 6/10/p
p
a href=]




Kochegar ( 2010 ) - nowy film Aleksieja Bałabanowa odpowiedzialnego za taką perełkę jak "Gruz 200". Fanom jego poprzednich dokonań nie trzeba tego filmu polecać, inni natomiast powinni się z tym obrazem zmierzyć, chociażby dla poszerzenia horyzontów. Tytułowym palaczem jest zapomniany przez Swój kraj, rosyjski bohater wojenny, użyczający "Swoich" pieców miejscowym gangsterom, którzy utylizują w nich swoje "problemy". 7/10
 
Crazy, Stupid, Love (Kocha, Lubi, Szanuje) polecam! jak dla mnie 8/10 jeśli chodzi o tego typu filmy.
 
Ja polecam Wariora... Naprawdę pierwszy dobry film o MMA i mi osobiście podobał sie bardziej od fightera.
 
The Thing - ok! Mam sentyment do 'Coś' od małolata, kiedy miałem kilka lat oglądałem go z namaszczeniem, wolę nie wracać do tego filmu, bo wspomnienia mogą okazać się za bardzo kolorowe, a ten prequel nie jest najgorszy moim zdaniem. 8/10



The Inbetweeners Movie - śmiechowa, głupawa komedia - 7/10.



Contagion - cokolwiek jest podobne do Bastionu Stephena Kinga (tematycznie) u mnie wygrywa. 7/10.



The Guard - dobry film kryminalny z dużą dawką humoru. 8/10



Ależ mam humor dobry, że takie oceny daję. : )
 
Back
Top