Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

Potrzebuję filmu który ostro zryje banie. Może być jakiś dramat psychologiczny, ale taki żeby rwał suty i żebym nie wiedział co ze sobą zrobic po obejrzeniu.


Polecam, Modern Times Forever. Jest to dokument na temat historii budynku Stora Enso znajdującego się w stolicy Finlandii. Pokazuje, jak budowla zmienia się na przestrzeni lat za pomocą fikcyjnych wizualnych tricków. Całość trwa jedyne 14 400 min. Nic bardziej ryjącego banie, raczej nie znajdziesz.
 
The Bling Ring (2013) i After Earth (2013) - nie ma się co rozpisywać, nie polecam oglądać żadnego z nich.
 
Najbardziej zrył mi mózg "Ładunek 200" (tytuł ang: Cargo 200, ros: Gruz 200). Jest do obejrzenia w calości na YT. Ten film sie pamięta do końca życia, zwłaszcza, że historia wydarzyła się na prawdę:







Jako dramat psychologiczny i socjologiczny się to kwalifikuje, bo pokazuje nie tylko zwyrodniałych socjopatów, ale przede wszystkim ich ojca - radziecki socjalizm.
 
W propozycjach wyświetlił mi się drugi, niesamowity film psychologiczny. Też pamięta się go zawsze i choć zaczyna się lekko, to kończy się niczym filmy Lyncha:











Gdybym miał swoje top 25, to ten film na bank by się tam znalazł.
 
No własnie, Lynch. Eraserhead, to następny niezapomniany film. Surrealistyczny obraz o słabym czlowieku, ktory boi się świata i boi się odpowiedzialności - odrzuca przerastającą go rzeczywistośc poprzez nieustające marzenia o lepszym bycie, kobietach, doprowadzając tym samym do... Trzeba mieć świadomośc, że wiele w tym filmie mówi się poprzez symbole.. a film będzie zbyt ciezki lub niezrozumiały dla wielu. Widze to szczególnie poprzez interpretacje jakie ludzie mu nadaja, a ktore mają się zupełnie nijak do przekazu.



 
Szczerze to ja nie wiem co Wy tak szalejecie na punkcie Gruz 200? Dobry film, ale bez przesady.



Od siebie mogę dodać:



Tetsuo - Iron Man http://www.filmweb.pl/film/Tetsuo+-+Człowiek+z+żelaza-1989-90812



Begotten http://www.filmweb.pl/film/Begotten-1990-111423



Vargtimmen http://www.filmweb.pl/film/Godzina+wilka-1968-32582



Odmienne stany świadomości http://www.filmweb.pl/film/Odmienne+stany+świadomości-1980-8280



Gummo http://www.filmweb.pl/film/Skrawki-1997-32704



No i jak macie możliwośc grania w nowe GTA to wpadajcie do kina ... tam to dopiero puszczają mindfucka xD
 
ja gdzieś czytałem, że owszem, film jest oparty na faktach, ale większość "anomalii" była wymysłem reżysera. gdzieś na filmwebie to czytałem, ale nie mogę teraz znaleźć.
 
Oglądałem tą "nową" komedię Millerowie, jak dla mnie słaba. Ani razu sytuacja prezentowana w filmie mnie nie rozśmieszyła.
 
Szczerze to ja nie wiem co Wy tak szalejecie na punkcie Gruz 200? Dobry film, ale bez przesady.


No tez tak uwazam, taki dramat obyczajowy z jedną mocniejszą sceną i to by było na tyle.



JA co do tego rodzaju kina polecam ten, dobry film. (ogolnie filmy tego pana są niezłe)



 
The Hangover Part III (2013) - oryginalny nie będę. Już nie taki śmieszny, a jedynie kilka smaczków ratuje ten film. Chciałbym, aby ta trylogia została zakończona, chociaż patrząc na wyniki finansowe (według imdb.com, w samym USA zyski pozwoliły się "zwrócić" filmowi) może nas czekać jeszcze kolejna przygoda z "Kac Vegas". Polecam tylko tym, którzy oglądali poprzednie części.
 
Jeśli chodzi o filmy ryjące banię, to polecam nowy Pain&Gain (pol. Sztanga & Cash). Zaczyna się niewinnie, ale z czasem poziom absurdu powala, i tak jest do samego końca. Motyw z grillowaniem w końcówce sprawił, że prawie spadłem z krzesła rechocząc ze śmiechu.



10/10 - dla mnie wielkie zaskoczenie i jeden z najlepszych filmów tego roku :D
 
Małe SPOILERY.



Obejrzałem dzisiaj Straszny FIlm 5 i Szybkich i Wściekłych 6.



Scary Movie dla mnie to lekka żenada. Moze inaczej byłoby, gdybym oglądał to w towarzystwie czy coś. Jakoś mi sie nie podobał ten humor i parodia. Moze sie ktoś odnieść do tego filmu? ;D



Szybcy i Wściekli 6 to dobry film, na rozluźnienie, trochę akcji. Ale nie do przyjecia na serio. Czołg aż tak niszczący auta? Lekka przesada. Najbardziej naciągany wydaje mi się ten skok Tarantino na moście, ratując żonę. Aa, no i szkoda mi Gisele... Widzę dużą różnicę między np. 2 pierwszymi filmami F&F, a dwoma ostatnimi. Jednak wolę ten początek, gdzie było więcej bryk, wyścigów, jakieś tam drobne akcje w Stanach, a nie międzynarodowe konflikty i skakanie po krajach i kontynentach.
 
riddickteaserposter11292012.jpg








Diesel w swoim stylu : 7/10
 
Oglądał ktoś "W imię..."? Jakie macie odczucia? Byłem kilka dni temu w kinie i nie wiem co mam myśleć. Dziwny film, zapadający w pamięć, trochę niesmaczny, lekko kiczowaty. Tematyka samotności i wykluczenia społecznego. Nie mam poczucia wyrzuconych pieniędzy, ale spodziewałem się chyba czegoś bardziej emocjonującego. Dużym plusem jest gra Chyry i Kościukiewicza. Rewelacyjny kawałek towarzyszący
 
Oglądałem poprzednie 2 części tej produkcji, ale jak to zwykle bywa - ciąg dalszy ciągu dalszego już nie jest tak dobry, tylko odcinanie kuponów od 1 części. Rozumiem Grzechu, że po tym co napisałeś raczej nie mam się co spodziewać czegoś na wzór części 1 która bardzo mi się podobała.



mmammag OK już patrze.



Edit. Masz racje im więcej będa jeszcze robić części, tym gorzej będzie to zapamiętane. Na tym powinni to zakończyć
 
Dla mnie Bronson był filmem zbyt pokręconym, zbyt ciężki dla mnie w odbiorze ale w sumie klimatycznie bardzo podobny do"Tylko Bóg wybacza". W sumie oba filmy reżyserowała ta sama osoba ale "Drive" pokazał, że Refn potrafi kręcić też bardzo klimatyczne jednak, lżejsze produkcje.
 
Mnie właśnie "Drive" nie podeszło, natomiast "Bronson" idealnie wszedł.







Tak w ogóle to :



Lee Murray vs Michael "Charles Bronson" Peterson jako ME na jakimś UFC w Anglii, Dana, make it happen!
 
Potrzebuję filmu który ostro zryje banie...


Gambit zapodał Odmienne stany świadomości i również to polecam. Poza tym w temacie rycia łba grecki film o dzieciakach trzymanych w domu i wychowywanych z dala od świata, nie pamiętam tytułu ale dobry, ktoś mógłby przypomnieć ?



Dziś oglądane:
 
Potrzebuję filmu który ostro zryje banie...


"Martyrs. Skazani na strach". Masz tu film z gatunku horror, potrafi wejść na psychę. Polecam, jak wyda Ci się nudy, to i tak ogladaj do konca, wszystko sie wyjasni ;d Najlepiej nie patrz na trailery, nie czytaj opisów, po prostu obejrzyj.



 
Back
Top