Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

Panowie dajcie spokój. Igrzyska śmierci w mojej opinii to beznadziejny film. Można było z tego wyciągnąc coś więcej, ale niestety film jest nudny jak flaki z olejem. Ten naciągany wątek miłosny i zakończenie, które wygląda jakby juz scenarzysta sam był znudzony swoim dziełem i chciał to jak najszybciej skończyc. Ja to oceniam na 4/10, bo mogło byc gorzej.






Popieram. Nie mówiąc już, że fabuła jest tak okropnie wtórna, że aż kłuje w oczy. Przecież tego typu historii było dziesiątki. Poza tym proszę o wybaczenie, ale głupota była w pewnych momentach nie do zniesienia. Jest to jeden z moich najgorszych filmów jakie miałem nieprzyjemność obejrzeć.
 
Potwierdzam, byłem w kinie i nie mogłem usiedzieć. Było blisko bym pierwszy raz wyszedł z kina. Poszedłem bo zawsze słyszałem same pozytywne opinie o serii książek i miałem nadzieję (oj głupi ja), że tego nie spieprzą.
 
Popieram. Nie mówiąc już, że fabuła jest tak okropnie wtórna, że aż kłuje w oczy. Przecież tego typu historii było dziesiątki. Poza tym proszę o wybaczenie, ale głupota była w pewnych momentach nie do zniesienia. Jest to jeden z moich najgorszych filmów jakie miałem nieprzyjemność obejrzeć.





Potwierdzam, byłem w kinie i nie mogłem usiedzieć. Było blisko bym pierwszy raz wyszedł z kina. Poszedłem bo zawsze słyszałem same pozytywne opinie o serii książek i miałem nadzieję (oj głupi ja), że tego nie spieprzą.


Ale przesadzacie panowie-Nie wiem czego mozna sie bylo spodziewac po filmie z PG 13 -Wielko-budzetowego ,,Battle Royale'' ?



Biorac pod uwage ze ekranizacja skierowana byla do nastolatek jarajacych sie ,,Zmierzchem'' i ,,Pamietnikami Wampirow '' ?



Po przeczytaniu ksiazek (szybciej sie to czyta niz Pottera) uwazam ze film jest naprawde dobry i nie moge doczekac sie nastepnej czesci.



Szczegolnie ze nowym rezyserem bedzie Francis Lawrence
 
Nie oglądałem Battle Royale. Skoro ekranizacja skierowana była dla nastolatków, to może rzeczywiście nie powinienem tego filmu oglądać, bo teraz tylko na niego narzekam :). Sorry, ale w moim rankingu - jeden z gorszych.
 

Panowie zaproponujecie jakieś horrory z duchami?

Te najpopularniejsze raczej widziałem więc chodzi mi bardziej o coś niszowego.

Ciężko mi wstrzelić się w ten temat, bo wy tu oglądacie tylko nowe shity, a ja oglądam tylko starocie :). Nie wiem co dla Ciebie jest popularne, a co niszowe. Więc podam Ci, najlepsze według mnie
filmy o duszkach :)



Don't Look Now (1973)

The Haunting (1963)

The Changeling (1980)

House on Haunted Hill (1959)

Poltergeist (1982)

Kaidan (1964)

The Amityville Horror (1979)




Kolejność przypadkowa. Na razie nic więcej nie przychodzi mi do głowy. Sorry, że tak tylko wymieniłem, bez żadnego opisu, ale nie mam teraz za bardzo czasu, żeby się rozpisywać. Pozdrawiam.
 
Labirynt (2013) - początek sztampowy, potem było duużo lepiej. Świetny klimat. I to zakończenie... po wyjściu z kina i obejrzeniu tej produkcji, czuje się jak gówno. Polecam.
 
Popieram. Nie mówiąc już, że fabuła jest tak okropnie wtórna, że aż kłuje w oczy. Przecież tego typu historii było dziesiątki. Poza tym proszę o wybaczenie, ale głupota była w pewnych momentach nie do zniesienia. Jest to jeden z moich najgorszych filmów jakie miałem nieprzyjemność obejrzeć.


Trzeba też brać poprawkę na to, ze film jest na podstawie książki i wiele zmieniać nie można. Osobiście jej nie czytałem, więc o niej się nie wypowiadam. Na ten film zaciągnęły mnie dwie kumpele, jakoś wytrzymałem do końca, tragiczny nie był, ale ekscytujący też nie. Ale główna bohaterka fajna laska ;)
 
Labirynt(1986), dla dzieciaka ok rozrywka, reżyseria Jim Henson od Mapetów więc może zaciekawić i trzydziestolatków, niektóre postacie z jak z fraglesów:-) David Bowie w obsadzie jako negatyw. Oceny nie daję, ale warto obejrzeć.
 
"She Monkeys" ("Apflickorna") - Mam niewątpliwie z tym filmem problem. Reżyserka postanowiła zrobić ambitny film o "czymś", z kontrowersyjnymi scenami jednakże efekt końcowy jest średni. Ocena: 5/10
 
"Norwegian Wood" ("Noruwei no mori") - Książka była niesamowita i magiczna. Film jednak nie oddaje tej magii do końca, ale ogląda się go dobrze jak na kino Japońskie. Mimo wszystko, dobry dramat. Ocena: 7/10
 
Pacific Rim - Wizualnie piekne, fabularnie denne. Polecam pochłaniac z popcornem i bez wykorzystania mózgu - 6/10
 
Też chciałem wrzucić reckę Pacific Rim- niestety ale dla mnie to zawód roku, nagrzałem się bo lubię zarówno filmy z Godzillą jak i filmy Del Toro. Myślałem że będzie mroczny film z klimatem wielkich potworów, niszczeniem miast, tragedią ludzką itd., z dobrymi efektami ale też wciągający. Niestety Del Toro to tam chyba tylko dał nazwisko i siedział zamknięty w przyczepce, a film przejęli hollywoodcy producenci którzy przemielili wszystko na głupią papkę, z ratingiem pg-13 i fabułą dla dzieci żeby im się zabawki z filmu sprzedawały. Epic fail.
 
Pacific Rim (2013) - od początku nie spodziewałem się ambitnej fabuły, zaś obawiałem się tego, jak przyjmę film z taką ilością robotów. Świetne widowisko audiowizualne, w którym - prócz bitew - dostajemy humorystyczną wstawkę z Haniibalem ;), a sami bohaterowie również mają jakieś przeżycia i cele. Pomijając fakt, że to bajka (=przewidywalność), jestem w stanie ocenić go na 8/10 , lecz gdybym brał pod uwagę kilka innych czynników jak fabuła czy napięcie (a raczej jego brak), ocena spadłaby w dół przynajmniej do 6.
 
Gangsgter Squad (2013) - duże rozczarowanie i niewykorzystany potencjał ze średnią grą aktorską (prócz paru wyjątków). Niestety, bardzo nudzi, chociaż na początku nie zapowiada się na to. Mam wątpliwości, czy 5/10, które dałem na filmweb, nie jest zbyt wysoką oceną.


PS: Reżyser del Toro kończy dziś 49 lat.
 
Obejrzałem ten The Way, Way Back. Zajebisty jak dla mnie. Nic odkrywczego oczywiście, nie jest to żadna super nowa jakość w tego typu produkcjach, ale wszystko tak dobrze do siebie pasuje, że po prostu fajnie się ogląda. A Rockwell niszczy system jak zawsze.
 
Albo są dostępne bbcode, których nie ma wylistowanych w oknie szybkiej odpowiedzi.



E nie :)



this text is in the courier font
 
Obecność (2013), dobry ale zjebany troszkę : D klimat budowany mistrzowsko prawie, ale śmiechem zabiła mnie animacja i potworki:-) sam pomysł fajny. Miałem nadzieję, że to jednak coś lepszego. Dam 5/10.
 
Właśnie wszyscy mówią, że żenada i dno, ale jestem ciekaw opinii społeczności Cohones :).
 
To jak obejrzę to Ci powiem. Ja po opiniach zastanawiałem się czy w ogóle się za to zabierać. Czasu mało ostatnio ;)
 
theconj2013_8733.jpg


Moja ocena 8/10, bardzo dobry film.
Oglądałem ze zgaszonym światłem i słuchawkami na uszach.

Jeżeli lubiłeś The Amityville Horror i The Exorcist to ten film jest dla Ciebie.
 
Opinie z cohones mnie zraziły więc nie dotykam



Ze sci-fi obczaiiłem Europa Report - coś jak Apollo 18,ale lepsze.
 
Back
Top