Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

Skazani na Shawshank i Zielona Mila wywołały u mnie praktycznie te same emocje i wrażenia. Gdy je obejrzałem to jeszcze na drugi dzień przed snem czułem to niesamowite wrażenie. Dla mnie to arcydzieła. Pulp Fiction to wg mnie najlepsze dialogi świata. Wogóle filmy Tarantino mają kapitalne dialogi.
 
Ostatnio oglądałem Beasts of the Southern Wild i muszę przyznać że pozytywnie mnie zaskoszył polecam każdemu kto nie widział
 
Na Skazanych (ile razy bym nie widział tego filmu) zawsze oczy robią mi się mokrę gdy pojawia się Brooks na ekranie. Kto oglądał ten wie o czym mówię.Ale w tym przypadku przyznałem "tylko" 9/10 w skali filmwebu ;)



Poza tym do moich ulubionych filmów należą(jest ich parę więc wymienię tylko te naj): Pianista, Lista Schindlera, Łowc Jeleni.
 
Haha, jak można oczekiwać, że film pokroju Dredda będzie miał jakikolwiek sensowny scenariusz? :D Wg mnie jak na siekankę całkiem zacna produkcja. Efekty wcale nie kijowe jak dla mnie i co ważne nie przesadzili z ilością. Tragiczny aktor? Patrzcie - uwagi o scenariuszu. Sceneria nie wiem do czego miała być dopasowana, jeśli do komiksu to go nie czytałem, więc nie miałem żadnego odniesienia. Najbardziej mi się podobało, że się nie pierdzielili tylko pojechali po bandzie, film dostał jedną z wyższych kategorii wiekowych i przynajmniej można się odstresować przy rozrywanych łbach i bebechach. :D
 
@drób41 <- tylko do kwietnia :-)



@lugasek <- w każdej kategorii można dać 10/10, wiadomo, że np. Shrek nie jest lepszy niż Skazani na Shawshank ale w kategorii film animowany 10/10 można dać, natomiast kwestia nazewnictwa miszcz-arcymiszcz to już prywatna kwestia...dla Mnie Zielona Mila, Skazani czy Requiem dla Snu to filmy które Mnie skłoniły do refleksji, może Zielona Mila nie aż tak jak Requiem ale każdy wzbudził we Mnie wielkie emocje. W swojej kategorii Uprowadzona jest kozakiem, tak samo 300 i to są takie Moje ulubione filmy lecz nie wszystkie bym oglądał kilka razy...ten 1szy raz zawsze był najlepszy. Jest sporo takich które mega lubię jak F&F 5, Odwet, Kiler, Zabójcza broń, Bad Boys, Kevin sam tu i tu, Shrek 1 i 2, Bez twarzy, Testosteron, Nietykalni, Młodzi gniewni, Kickboxer czy Step Up, Kac Vegas albo Clerks 2...
 
Zielona Mila kolejny raz mnie zmiażdżył. Ten film jako jeden z niewielu wzbudza we mnie wyższe uczucia. Coś nie do opisania. To po prostu trzeba poczuć.
 
To przeczytajcie książkę. Tylko raz w życiu tak mocno się wkręciłem w książke i była to właśnie Zielona Mila.
 
Zieloną milę też mam wysoko w swoim • rankingu • . Może nie aż tak wysoko jak Skazanych na Shawshank, jednak zawsze kiedy idzie w TV oglądam - choćby jednym okiem. Po prostu to rodzaj filmów, który pochłania od początku do końca, absorbuje uwagę. Pamiętam kiedy lata temu za gówniarza oglądałem Skazanych po raz pierwszy, to tak mniej więcej w połowie filmu naszła mnie refleksja: • jak ten film do licha jest nakręcony, że tu właściwie nic się nie dzieje a ogląda się go tak zajebiście • . Jeśli coś przyciągnęło mnie do ekranu za nastolatka, coś poważnego a nie bzdety pokroju Nico z Segalem, to należy się temu szacunek. Amen;)
 
Na mnie te filmy nie zrobiły wrażenia, ale napewno jest to solidne rzemiosło.







Oglądał już ktoś "The Last Stand" ?.











Ajm De Szjerifffffff :-)
 
@Lugasek - no pod względem swoich ulubionych. Bez podziału na gatunek.



@DaG - Dzięki. Zawdzięczam to ciężkiej pracy ;)
 
"Śmierć w miękkim futerku" (1988)







Nie no nie chce mi się teraz wypisywać wszystkich filmów które lubie, każdy film cenie za coś innego. Chcesz to wypisz tytuły, a ja Ci powiem co o nich sądze:-)Ale to jutra. Dobranoc wszystkim.
 
No Zielona Mila i Skazani to dla mnie klasyki, do kótrych wracam tak często jak tylko są do obejrzenia w tv. Zieloną milę oglądałem jeszcze za dzieciaka jakoś u kumpla i pamiętam jak chlipałem i się spinałem, żeby kumpel się nie zczaił ;d Bardzo solidne filmy jednak Skazani w moim prywatnym rangingu sa wyżej. Zielona mila 8/10 Skazani 9/10, do tej pory nie ma chyba filmu któremu wlepił bym 10/10 :)
 
Panowie, znacie jakiś warez podbny do warez-bb? Tam chwilowo padła szukajka a ja jestem w potrzebie. Polskie strony mnie jakoś nie ratują, bo tam weszła w życie jakaś niepisana zasada wrzucania filmów z wklejonymi napisami PL.
 
Nie wiem czy już żeście o tym pisali, ale jeśli jeszcze ktoś nie wybrał się na Django, to zdecydowanie polecam.
 
A ja z kolei obejrzałem Django i ni huja mi się nie podobał. Waltz zajebiście grał i scena z workami mnie rozłożyła na łopatki, a tak to już się spinałem oby do końca wytrzymać. Dla mnie osobiście, gówniane!
 
Dla mnie nie. To był typowy film Tarantino czyli zajebisty film. Rozumiem, że ktoś może nie lubić takiego humoru, ale mojemu gustowi odpowiada to w 100%.
 
Co do Dredda to dla mnie rola życia Urbana, wciąga Stallone'a nosem, jego mina podkowy rządzi. W ogóle film to taki ukłon dla produkcji lat 80, np. jednej Verhoevena :]

Z realiami Sędziego Dredda ten film łączą chyba tylko charakterystyczne kaski sędziów.


hm... po czym takie przeświadczenie? czytałeś komiks? bo jest to właśnie ekranizacja jednego z tomów gdzie robili rozpierdol w budynku....
 
Highlander -- ale to wychodzi na to, że to ja jakiś zjebany jestem, bo inne filmy Kłentina maksymalnie mi podchodziły, a ten jakoś kompletnie nie :) A polecam film Flight z Denzelem Łoszingtonem. Zajebisty.
 
Da się usunąć wbudowane napisy z filmu?

Ze zwykłego avi, się nie da, ale np. z mkv już można.







Highlander -- ale to wychodzi na to, że to ja jakiś zjebany jestem, bo inne filmy Kłentina maksymalnie mi podchodziły, a ten jakoś kompletnie nie :)
No właśnie tego nie rozumiem, jak komuś mogą podobać się wszystkie filmy Quentina, a nie podoba mu się Django. Przecież każdy jego film jest identyczny, zmieniają się tylko gatunki. W Django może trochę mniej bawił się konwencją i bardziej skupił się na hołdzie dla swojego ulubionego gatunku. Ale jego styl wciąż jest bardzo dobrze wyczuwalny.
 
Chciałem się wreszcie zabrać za Spidermana z Tobym ale korwa jakoś nie mogłem znaleźć dwójki w jakości znośnej a jak znalazłem to ze swe subami wklejonymi.
 
@lugasek
Ja film dopiero dziś zobacze, więc się jeszcze nie wypowiadam. Ale mój ojciec to mega fan Tarantino i też mu django nie leżał, za to mojej matce która mało co lubi się podobał ;)
 
Back
Top