FEEL THE POWER-czyli luźne rozmowy o jedzeniu

Jak się człowiek rozkręci to jest w chuj moc. Masz w planach w ogóle masowke jakaś? Ile kcal wtedy? :lol:
Robie "masowke", caly czas nabieram nieco wagi, ale staram sie to robic stopniowo by nie nalac sie jak swinia. Obecnie 3500 kcal jest i waga w tym momencie mi sie zatrzymala, 78-78.5 zalezy od dnia, jesli stan sie utrzyma przez nastepne 2-3 tyg to doloze ze 100 kcal i tak, az do konca roku.
 
Robie "masowke", caly czas nabieram nieco wagi, ale staram sie to robic stopniowo by nie nalac sie jak swinia. Obecnie 3500 kcal jest i waga w tym momencie mi sie zatrzymala, 78-78.5 zalezy od dnia, jesli stan sie utrzyma przez nastepne 2-3 tyg to doloze ze 100 kcal i tak, az do konca roku.
Sporo jak na taką wagę, tyle to ja na 85 trzymam teraz. :lol: Saen #ektofreak!
 
Sporo jak na taką wagę, tyle to ja na 85 trzymam teraz. :lol: Saen #ektofreak!
Musisz brac pod uwagę, że ja wykonuje dużo przysiadów i martwych ciągów, wiec nawet jeżeli każdy twoj inny lift jest lepszy od mojego to i tak prawodobnie wykonuje wiecej objetosci.
E: robi sie maly offtop wiec napisze tylko, ze na jutro planuje rozpierdolic temat konkursowy swoja pizza :P polaczeni smakow szykuje sie obledne.
 
Musisz brac pod uwagę, że ja wykonuje dużo przysiadów i martwych ciągów, wiec nawet jeżeli każdy twoj inny lift jest lepszy od mojego to i tak prawodobnie wykonuje wiecej objetosci.
E: robi sie maly offtop wiec napisze tylko, ze na jutro planuje rozpierdolic temat konkursowy swoja pizza :P polaczeni smakow szykuje sie obledne.
Co pykasz??? Słone i słodkie u mnie zawsze miażdży, te połączenia milki zrobione są specjalnie żeby mnie stestowac. :-)
 
W planach od dawna mam challange 15 tys kcal w jeden dzien, powoli klaruje sie termin, zrobie wam relacje, ale mysle ze to bedzie zadne wyzwanie, chyba bede musial utrudnic sobie czyms w stylu ze 5 tys to musza byc kanapki z subwaya, a nie jakies nabite kaloriami czekolady, mcdolandy czy kfc
 
Panowie grilujący w domu, mam pytanie na czym grilujecie : patelnia czy grill elektryczny. Posiada ktoś grilla nadającego się do mycia w zmywarce ?

Sam posiadam grilla kontaktowego z powłoką teflonową jak na obrazkach ale wbrew reklamom ciężko się go czyści. Zastanawiam się na d kupieniem takiego z wyjmowanymi elementami grilującymi aby móc myć je w zmywarce. Ewentualnie zastanawiam się nad patelnią do grilowania ale mam wrażenie po chwili będzie w niej pływała masa tłuszczu.

Poniżej foty grilla jaki posiadam:
IMG_5725.JPG
IMG_5702.JPG
 
Moja patelnia grilowa choć podobno droga itd. Jest do dupy. Nie polecam. Może są jakieś z wyższymi żłobieniami ale pewnie gorzej się podgrzewają i czyszczą.
 
Nie mam zmywarki, a grilla elektrycznego myję w umywalce (nie, nie podłączonego pod prąd)
Także więcej zachodu niż to warte, raczej patelnia.
 
Nie mam zmywarki, a grilla elektrycznego myję w umywalce (nie, nie podłączonego pod prąd)
Także więcej zachodu niż to warte, raczej patelnia.
mój grill jest duży, nie mieści się do zlewu, plus zmywanie to jedna z czynności których nienawidzę. Jak mieszkałem sam, bez zmywarki, to kupowałem jednorazowe naczynia, sztućce, lub szukałem koleżanki która zanocuje i pozmywa:)

zdecydowanie wolę włożyć elementy grilla do zmywarki niż ręczne zmywanie, a na przygodne znajomości już szlaban
https://www.mall.pl/grille-domowe/tefal-gc-305012-uc-600?v=466375&ceneo_spo=true

grill.png
 
Ile kalorii ma pierś z kurczaka 100g ? Na paru stronach patrzyłem i na każdej pisze inaczej.
Zaczynając od 99kcal, kończąc na 197kcal
 
Ile kalorii ma pierś z kurczaka 100g ? Na paru stronach patrzyłem i na każdej pisze inaczej.
Zaczynając od 99kcal, kończąc na 197kcal

Przyjęta wartość dla piersi z kurczaka w 100g to ok. 20-22g białka i 1-3g tłuszczu, gdzie 1g białka = 4kcal oraz 1g tłusczu = 8kcal.
 
Ile kalorii ma pierś z kurczaka 100g ? Na paru stronach patrzyłem i na każdej pisze inaczej.
Zaczynając od 99kcal, kończąc na 197kcal
zależy jak przyrządzisz zapewne? surowej raczej nie zjesz, ciężko policzyć kcal, wliczaj jako 121kcal, tak mi tabele-kalorii podają bez skóry, ale wiadomo, że jak na oleju to trochę kcal przybywa.
 
zależy jak przyrządzisz zapewne? surowej raczej nie zjesz, ciężko policzyć kcal, wliczaj jako 121kcal, tak mi tabele-kalorii podają bez skóry, ale wiadomo, że jak na oleju to trochę kcal przybywa.
Smażę na łyżce oleju z ryżu, który ma 88kcal. Wliczam to w bilans.
Będę liczył 121kcal, bo ze wszystkich stron co patrzyłem, ta wartość jest po środku.
 
Smażę na łyżce oleju z ryżu, który ma 88kcal. Wliczam to w bilans.
Będę liczył 121kcal, bo ze wszystkich stron co patrzyłem, ta wartość jest po środku.
nie popadajmy w skrajności, wiadomo, że wliczyć trzeba, ale tak jak Kuba mówił w jednym z podcastów, nie należy również przesadzać w drugą stronę. zrób sobie te piersi i już! :smile:
 
nie popadajmy w skrajności, wiadomo, że wliczyć trzeba, ale tak jak Kuba mówił w jednym z podcastów, nie należy również przesadzać w drugą stronę. zrób sobie te piersi i już! :smile:
Mówisz, żeby nie wliczać tłuszczy ze smażenia? Ja wliczam i wychodzi mi z tego 200kcal, bo robię jeszcze warzywa na patelni.
Chcę być jak najbardziej dokładny, ale czasami może się to obrócić w złą stronę.
 
Mówisz, żeby nie wliczać tłuszczy ze smażenia? Ja wliczam i wychodzi mi z tego 200kcal, bo robię jeszcze warzywa na patelni.
Chcę być jak najbardziej dokładny, ale czasami może się to obrócić w złą stronę.
wliczaj wliczaj, oczywiście, bardziej chodziło mi o całą rozkminkę ile ma pierś. :) Faja bardzo fajnie podał, to się sprawdza często - gramy b/w/t mają określoną liczbę kalorii i tak też fajnie jest to ogarniać. bodajże 1g b = 4kcal 1g w = 4kcal 1g t = ~9kcal.
 
wliczaj wliczaj, oczywiście, bardziej chodziło mi o całą rozkminkę ile ma pierś. :) Faja bardzo fajnie podał, to się sprawdza często - gramy b/w/t mają określoną liczbę kalorii i tak też fajnie jest to ogarniać. bodajże 1g b = 4kcal 1g w = 4kcal 1g t = ~9kcal.
No to licząc z makro, wychodzi na to, ze pierś 100g ma 92kcal średnio.
Jak obcinam tłuszcz, który jest na piersi to raczej tłuszcz spada do 1g?
 
No to licząc z makro, wychodzi na to, ze pierś 100g ma 92kcal średnio.
Jak obcinam tłuszcz, który jest na piersi to raczej tłuszcz spada do 1g?
Ja bym na twoim miejscu się tym nie przejmował . Nie ma wielkiego znaczenia czy pierś ma 1,2 czy nawet 3 gramy tłuszczu .
 
No to licząc z makro, wychodzi na to, ze pierś 100g ma 92kcal średnio.
Jak obcinam tłuszcz, który jest na piersi to raczej tłuszcz spada do 1g?
o to mi chodziło - nie przejmuj się takimi detalami, come on!!! to zajoba idzie dostać przy czymś takim. :)
 
Może macie rację :) Liczę te kalorie od paru dni i trochę mi odjebało na tym punkcie.
Każdy posiłek zapisany w kajecie, ale chcę mieć wszystko dopięte na ostatni guzik
 
Back
Top