Fantasy matchmaking

Jedno zestawienie już trafiłem :)
Kursor, może już lepiej nie szukaj rywali dla Gamera ;)
Buchinger walczy w Piórkowej a Makhachev już jest zakontraktowany przez UFC
 
Ufc Fight Night 64 Polska

Main Event:
-265 lbs. Mirko "Cro-Cop" Filipovic (30-11-2) vs Gabriel Gonzaga (16-9)
Main Card:
-205 lbs. Jan Błachowicz (18-3) vs Jimi Manuwa (14-1)
-170 lbs. Gunnar Nelson (13-1-1) vs Mike Pyle (26-10-1)
-145 lbs. Mirsad Bektic (9-0) vs Zubaira Tukhugov (17-3)
-185 lbs. Krzysztof Jotko (15-1) vs Nick Catone (10-4)
-115 lbs. Joanne Calderwood (9-0) vs Tecia Torres (5-0)
Prelims:
-170 lbs. Peter Sobotta (14-4-1) vs Omari Akhmedov (14-2)
-145 lbs. Rob Whiteford (11-2) vs Maximo Blanco (11-6-1)
-265 lbs. Daniel Omielanczuk (16-4-1) vs Anthony Hamilton (13-4)
-205 lbs. Ilir Latifi (9-4) vs Igor Pokrajac (25-12)
-170 lbs. Paweł Pawlak (10-1) vs Andreas Stahl (9-1)
-155 lbs. Marcin Bandel (13-3) vs Christos Giagos (10-3)
 
Mańkowski vs Daley
Koike vs Sowiński
Gamrot vs Njoukani
Barnett vs Arlovski (jeżeli przegra ,a raczej tak)
Mir vs Struve
Nogueira vs Cro Cop/Gonzaga (wygrany)
THiago Alves vs Carlos Condit
Tybura vs Kharitonov
Błachowicz vs Teixeira(po tym jak wygra z Manuwą)
 
KSW London
  1. Mariusz Pudzianowski vs Peter Graham
  2. James Thompson vs Marcin Różalski
  3. Borys Mańkowski vs Nicolas Dalby
  4. Goran Relijc vs James McSweeney
  5. Abu Azaitar vs Maiquel Falcao
  6. Mohsen Bahari vs Aslambek Saidov
 
Jeszcze taki oto mi się ułożył fight card z dostępnych zawodników dla FEN:) (Kułaka nie jestem pewny co do sytuacji kontraktowej)
FEN - Katowice/Częstochowa
  1. Krzysztof Kułak vs Maciej Różański (o pas FEN)
  2. Dawid Mora vs Stav Economou
  3. Paweł Kiełek vs Artem Lobov II
  4. Lena Thorevska vs Iman Darabi II
  5. Adam Niedźwiedź vs Michał Michalski II
  6. MMA - finaliści pucharu FEN
  7. K1
  8. K1
  9. K1
  10. K1
  11. K1
 
Chciałbym podzielić się z Wami zestawieniami, które ostatnio przyszły mi do głowy. Inspirowane niedawnymi wydarzeniami, a rozgłos im towarzyszący determinuje kolejność ich przedstawienia.

Tymoteusz Świątek vs. Damian Szmigielski
Tymek-gate, zdecydowanie najgłośniejsza sprawa mijającego właśnie tygodnia. Wiele o Świątku zdążono przez ostatnie godziny napisać. Osobiście należę do grupy osób sceptycznie nastawionych do tego, jak ten młody zawodnik rokuje. Nie wierzę by Tymek rychło zmienił otoczenie i/lub nastawienie.
Chcę wierzyć w to, iż nawet jeżeli w zamyśle duetu Jóźwiak/Sawicki było budowanie narodowego bohatera w oparciu o to, co uda się zerwać w zagranicznych szklarniach, to po sobotniej gali podejście to się zmieni. Dzięki rozgłosowi FEN staje przed szansą zagospodarowania niszy i przedstawienia polskiej publiczności zdolnych kogucich, nie tylko tych z kraju, ale także z całej Europy. Wierzę, że ci swoimi umiejętnościami są w stanie kupić wywodzącej się z Wrocławia organizacji wiernych fanów.
Dlatego też odradzałbym FEN zestawiania bezpośredniego rewanżu z Marinho, czy też rzucania Polakowi kogoś, z kim David Skrisovsky dzieli szkolną ławę.
Damian Szmigielski, choć także po trudnym pojedynku (a może także dlatego), wydaje się być idealnym kandydatem. Zdecydowanie wyróżnia się na krajowym rynku, trenuje w teamie o wyrobionej renomie, rokuje na przyszłość.
Niech lepszy z tej dwójki zweryfikuje Kiko w jego pierwszej obronie pasa mistrzowskiego. Jestem przekonany, że ta historia da się sprzedać.

Patryk Grudniewski vs. Marcin Pionke
Zatrudnienie przez KSW Patryka Grudniewskiego także wywołało niemałą burzę. Taki krok trudno jest obronić, przynajmniej do czasu, aż Ankosiak będzie miał się okazję zaprezentować w klatce. Bo umówmy się, niewielu komentujących widziało go w akcji, większość ograniczyła się do odwiedzin jego profilu w bazie sherdoga.
Mnie osobiście wizja Kury w KSW nie rozpala z uwagi na fakt, iż jego klubowy kolega jest głównym kandydatem do zdobycia pasa dywizji, którą Patryk ma zasilić. Wstrzymuję się jednak z załamywaniem rąk do momentu ogłoszenia jego przeciwnika. Liczę bowiem, iż Konfrontacja wyciągnie z rękawa kogoś świeżego.
I tu moim faworytem jest Marcin Pionke. Przede wszystkim dlatego, że to dobry zawodnik potrafiący efektownie kończyć przeciwników (młodszych kolegów, którzy mogą go nie kojarzyć zachęcam do obejrzenia pojedynku z Grzegorzem Waligórą). Ma też coś, co lubią intelektualnie leniwi, a czego brakuje Grudniewskiemu - dobrze wyglądający rekord 7-1-1.
Ale jest jeszcze jedna sprawa, która wcale nie jest błaha. Trójmiasto, które na stałe wpisało się do kalendarza KSW, zasługuje na swojego przedstawiciela w rosterze Konfrontacji. Skoro Hallmann, Sajewski i Piechota wydają się być poza zasięgiem to moim skromnym zdaniem Marcin Pionke jest najlepszym wyborem.

Michał Michalski vs. Kamil Szymuszowski
Wracamy do FEN 6. Skandaliczne wydarzenia z walki wieczoru skutecznie przyćmiły udaną imprezę, podczas której najbardziej zaimponował mi M. Michalski. Nieistotne czy ma do czynienia z młodym Niedźwiedziem (pomimo kontrowersji towarzyszących zakończeniu tamtej walki), czy z doświadczonym "Radzikiem", Michał wchodzi do pojedynku z impetem, narzucając swoją grę. Dobrze się to ogląda i jak najszybciej chcę więcej.
"Szymek", pomimo młodego wieku, w grze jest już pół dekady i ma na koncie 15 pojedynków. Po znalezieniu odpowiedniej kategorii wagowej i skolekcjonowaniu czterech kolejnych zwycięstw z rzędu, czas by dostał szansę zaprezentowania się na bardziej eksponowanej scenie.

Maciej Browarski vs. Tassilo Lahr
Pozostając przy FEN, o dziwo po walce półciężkich podświadomość wytypowała mi przeciwnika dla przegranego, a nie zwycięzcy.
Mój wybór zapewne dziwi, w końcu Niemiec praktycznie nie miał nic do powiedzenia przeciwko "Sztandze". Przypominam jednak, że młody zawodnik nie kalkulował i na ostatnią chwilę wziął walkę z mocnym przeciwnikiem nie dając się skończyć przez cztery rundy. Chętnie sprawdzę, co ma do zaproponowania po przemyślanych przygotowaniach.

Adam Golonkiewicz vs. Mateusz Zawadzki lub Kamil Gniadek
Cała trójka lata ostatnio gdzieś między 70, a 77 kilogramami, ale to nie jedyny powód, przez który nasunęły mi się takie zestawienia. Gniadek z Zawadzkim raczej rozczarowali, z kolei Golonkiewicz pozytywnie mnie zaskoczył wygrywając z Kurczewskim.
Tak, Kura jest chimeryczny i walczył raptem trzy tygodnie po przegranej z Marianem Ziółkowskim, ale to wciąż interesujące nazwisko w rekordzie. Podopiecznemu Damiana Grabowskiego trochę przegranych się uzbierało, ale bycie wypunktowanym przez Zielińskiego, Pawlaka czy Błachutę szczególnej ujmy nie przynosi. Może roczna przerwa i treningi w Tajlandii sprawiły, iż Adam nabrał nowych sił i wszedł na kolejny poziom? Chętnie się o tym przekonam na tle "Barniego", który wciąż ma wiele do udowodnienia. Lub też na tle Gniadka, który wciąż jest gorącym prospektem na przyszłość. Takie zestawienie na pograniczu karty wstępnej KSW, a jedną z głównych atrakcji 3F lub AB.

Pzdr
 
Last edited:
W niedzielę temat skończy 4 latka. W poniedziałek będzie kac :D

Propozycje zawodowego matchmakera po FEN:
 
Świątek vs Szmigielski
To na pewno byłoby świetne starcie na szczycie dywizji koguciej. Niestety chyba nie ma na nie szans. Tymek wyrósł na twarz organizacji i będzie maksymalnie promowany. Myślę, że możemy spodziewać się rewanżu z Marinho. Dopiero druga zdecydowana porażka spowoduje poszukiwanie kogoś kto mógłby pas odebrać.

Grudniewski vs Pionke
Bardzo fajne zestawienie, idealne na dolną kartę KSW 31. Podoba mi się to bardziej niż Grudniewski vs Parcheta. Oprócz walorów sportowych słusznie zwróciłeś uwagę na trójmiejskie pochodzenie, co na pewno jest plusem w kontekście regularnych wizyt w Ergo Arenie.

Michalski vs Szymuszowski
Ciekawe zestawienie, ale wcześniej widziałbym tutaj pojedynki z Odzimkowskim lub Żelazowskim. Szczególnie Albert ma duży potencjał sportowy i marketingowy i byłby to świetny pojedynek.

Browarski vs Lahr
Bardzo chętnie bym to zobaczył! Obaj po porażce, która wstydu nie przynosi, Niemiec ma opinię sporego talentu, Browarski lubi się bić, spokojnie można z tego zrobić Main Event kolejnej gali FEN-u w Lubinie (jestem pewny, że szybko tam wrócą).

Golonkiewicz vs Zawadzki lub Gniadek
To mnie nie przekonuje. Golonkiewicz pokazał się z bardzo dobrej strony w walce z Kurczewskim, ale dałbym mu jeszcze trochę czasu na dojście do pełnej formie po długiej kontuzji. Chętnie zobaczyłbym go weryfikującego Leszka Krakowskiego (8-0).
Gniadek i Zawadzki mają niedokończone interesy między sobą i powinni stoczyć rewanż, chociaż wolałbym to zobaczyć na AB niż KSW.

Odnośnie propozycji Pawła:
Marinho vs Philpott - super zestawienie, ale bez żadnej wartości dla FEN-u
Zontek vs Christensen - idealne na walkę o pas w wadze półciężkiej
Kiełek vs Szymański - chętnie bym to zobaczył, ale wątpię by obóz Romana na to przystał, jeszcze nie ten etap.
Mora vs Kowalkowski - dobre dla menagera Kowalkowskiego ;). Bardziej prawdopodobne Mora vs Maruszak. Chociaż wydaje mi się, że Mora będzie budowany na zagranicznych przeciwnikach.


 
@Wejert, jeżeli FEN jest wypłacalny to nie mam nic przeciwko temu by sięgnęli zarówno po "Szymka", jak i Pawła i "Złotego". W takim scenariuszu dwóch ostatnich widziałbym przeciwko sobie.

Co do Adama to wychodzę z założenia, że właśnie przez długą przerwę nie ma co tracić czasu. Jeżeli idzie o bezpośrednie rewanże to nie przepadam za nimi.
 
Patrząc na strukturę rozpisek to raczej nie ma co się spodziewać dużych zaciągów z każdej kategorii. Myślę, że większość kategorii będzie wyglądała jak półciężka za Błachowicza w KSW. Chociaż akurat w półśredniej mają sporą grupę początkujących - Paduch, Golasiński, Kośnik, Kordylewicz, Komisarski - myślę, że coś z tego wyrzeźbią na przyszłość.
Ja też nie przepadam za bezpośrednimi rewanżami ale tutaj ewidentnie jest coś do wyjaśnienia - był remis, przegrany miał zostać odstawiony od KSW, powinno się tą sprawę rozwiązać.
 
Marcin Zontek vs. Michał Fijałka
Oczywiste zestawienie, mało oryginalne, ale być może również mało prawdopodobne. Otóż ścieżki, którymi zdecydują się podążyć jedni z największych wyjadaczy wśród polskich półciężkich mogą nie chcieć szybko się przeciąć.
O ile sytuacja "Zontiego" wydaje się być oczywistą (wyłączność w Polsce dla FEN plus przy sprzyjającym rublu dalsze występy na M-1), o tyle przy "Sztandze" wciąż kwitnie znak zapytania. Czy decyzja o odrzuceniu oferty ACB była podyktowana finansami? Może zrodzona w Groznym organizacja żądała wyłączności, a Michał chciał także walczyć na Arenie bądź celował w KSW? Jest też opcja przedłużenia pasma zwycięstw na wszelkiej maści warzywach/owocach celem dostania się do UFC.
Tak czy owak liczę, że FEN podejmie próbę zakontraktowania Fijałki. Ewentualne pojedynki z Zontkiem i Browarskim pozostają w moim prywatnym topie wśród pojedynków do zestawienia na polskiej scenie.

Adrian Zieliński vs. Artem Lobov
Przecieki przed XCage 7 narobiły smaku. Rozumiem odmowę sztabu Adriana na tak niewygodne zastępstwo. Trudno mi jednak wyobrazić sobie nie podjęcie rękawicy przy próbie zestawienia tej walki w "normalnym trybie". Zawodnik Arrachionu chcąc zaistnieć w UFC (a nie jedynie raz wyjść do oktagonu) europejskich odźwiernych, do których zaliczam Lobova, musi odsyłać z kwitkiem.

Maciej Różański vs. Hracho Darpinyan
Zdaję sobie sprawę, że Darpinyan od pojedynku z Michałem Sz. - a to już prawie dwa lata - nie walczył w limicie wagi średniej (a i wtedy limit ustalono na mamedweight). Mimo wszystko zaryzykuję propozycją takiego zestawienia. Przede wszystkim dlatego, że to byłoby największe wyzwanie w karierze "Maciao". Ciekaw jestem jakby zabrał się za walczącego agresywnie przeciwnika mającego nad nim znaczącą (jak mi się wydaje) przewagę fizyczną.
Podobnie jak redaktor Artur Mazur lubię historie, a trenujący w Holandii Ormianin ma w karierze kilka "szczecińskich" akcentów. Hracho walczył już w zachodniopomorskiej stolicy przegrywając z M. Fijałką. Ma także na koncie zwycięstwo nad urzędującym w Szczecinie M. Gutowskim. Dodatkowo - szukając już na siłę - M. Ostrowski, ostatnia ofiara Darpinyana, dotychczas swoje najlepsze w karierze pojedynki stoczył właśnie na pomorzu zachodnim (przegrana ze "Sztangą" w Szczecinie, wygrana nad "Gutkiem" w Pyrzycach). Sprawna organizacja jest w stanie dobrze sprzedać ten pojedynek.

Salim Touahri vs. Julien Piednoir
Jako przeciwnika Salima początkowo chciałem zaproponować Kamila Szymuszowskiego, gdyż obaj w ostatnich swoich pojedynkach pokonali Tomasza Romanowskiego. Po "Szymka" sięgnąłem jednak przy wcześniejszym wpisie.
Postanowiłem więc podążyć za panującymi ostatnio w Polsce trendami i zaproponować zawodnika z Francji. Piednoira zapamiętałem z fińskiego Cage, gdzie niedawno wygrał swoją pierwszą od ponad trzech lat walkę. Jak dotąd jedynej porażki zaznał po decyzji na dwurundowym dystansie wracając po dłuższej przerwie. Pod koniec marca stanie przed szansą zanotowania szóstej wygranej w karierze. Jeżeli mu się powiedzie to chętnie obejrzę go w Polsce przeciwko któremuś z naszych wyróżniających się półśrednich.

Maciej Gorski vs. Mariusz Abramiuk
"Highlander" nie sprostał oczekiwaniom tych, którzy dali się zwieść doniesieniom z sal treningowych warszawskiego Ankosu. Myślę jednak, że można pozwolić sobie na jeszcze trochę cierpliwości. Kto wie, może mistrz turniejowy KSW potrzebował spaść z wysokiego konia - jakim bez wątpienia był dla niego mniejszy z braci Romanowskich - by strzepać z siebie rdzę?
A propos rdzy, to już ponad rok kiedy mogliśmy oglądać Mariusza Abramiuka. Wtedy to, dla mnie dość zaskakująco, "Mario" został wypunktowany przez Krzysztofa Klaczka. Od tamtej pory, jedyne informacje związane ze szczecińskim grapplerem, które do mnie docierały dotyczyły klubowych zawirowań. Jak rozumiem Mariusz ostatecznie przeniósł się z Gold Teamu do Berserkerów?
 
Ciekawe zestawienia, szczególnie Zontek vs Fijałka mi się podoba.
Czytając o Zielińskim zdałem sobie sprawę, że naprawdę wielu Polaków cierpi na chorobę UFC leczoną metodą Leideckera:
Adam Maciejewski - 7 zwycięstw z rzędu, w tym nad takimi tuzami jak Niedziałkowski (2-7), Boldyrev (8-7), White (16-17), Sykes (1-1)
Adrian Zieliński - 7 zwycięstw z rzędu, w tym Siaudinis (2-7), Strbak (10-5), Tomasević (8-11)
Kamil Łebkowski - 7 zwycięstw z rzędu, w tym Semizhon (6-3), Tyrlya (9-9), Cacko (1-2), Madej (2-4)
Marcin Wrzosek - 3 zwycięstwa z rzędu, w tym Sakaszwili (1-2)
Maciej Różański - 6 zwycięstw z rzędu.
Pewnie coraz więcej fighterów będzie chuchał i dmuchało na streak unikając poważniejszych wyzwań. Zobaczymy czy to da efekt w postaci wymarzonych kontraków.
 
@Wejert, nie można na to patrzeć tak płytko. Wydaje mi się, że praktyka "na Leideckera" to wciąż rzadkość, a przeważnie sprawa rozbija się o inne kwestie (kiepscy menadżerowie, słabe organizacje, wycofywanie się przeciwników w ostatniej chwili).

Chyba każdemu z naszych chłopaków walczących w UFC można coś w tej kwestii zarzucić. No może z wyjątkiem Janka Błachowicza bo miał "szczęście" trafić do KSW, ale Daniel Omielańczuk, Marcin Bandel czy Paweł Pawlak mają w rekordach spore ilości bakłażanów.

Szczęście ująłem w cudzysłów bo to taki skrót myślowy. Oczywiście głównie chodzi o ciężką pracę Janka, ale coś kiedyś sprawiło (lub ktoś), iż Martin i Maciek sięgnęli po niego. Zawodnik trafił pod skrzydła stabilnego pracodawcy, który stawiał przed nim coraz to większe wyzwania. "Dżon" potrafił to wykorzystać, a kilku innych po drodze odpadło.

Można się zastanawiać, jak wyglądałby dziś rekord Zielińskiego, gdyby w 2012 trafił do KSW. Wylądował jednak w PLMMA, które nie zawsze potrafi zakontraktować przeciwników na odpowiednim poziomie. Teraz gdy, w oparciu o panujące trendy, pasmo zwycięstw daje wiarę w kontrakt z UFC trudno dziwić się zawodnikowi, iż nie chce podejmować ryzyka. Widowisko na tym ucierpiało, ale warto pamiętać, że to w końcu nie jego wina, iż przeciwnicy się wykruszali. Jestem pewien, że gdyby Lobov został przedstawiony w terminie, w którym ogłoszono oryginalnego przeciwnika to Arrachion podjąłby rękawicę. Nie doszukiwałbym się tutaj "menedżerowania na Tima".

Dalej, Maciej Różański walczy tak rzadko, że trudno mu zarzucać chęć budowania rekordu na cukiniach. Jego sprawa była dyskutowana już jakiś czas temu w komentarzach pod tym tematem. Ja dalej utrzymuję, że Maciej to jeden z najgorzej reprezentowanych zawodników w Polsce. Choć jego sprawami nie zajmuje się już jedynie trener Bagiński, a także Norbert Sawicki, to dalej prześladuje go "pech".
Przypominam, że "Maciao" był już dogadany z MMA Attack, a w oparciu o to, z kim przyszło tam walczyć Jotce, Strusowi i Fabińskiemu raczej nie liczył na łatwego przeciwnika. Jak wiemy czwarta gala MMAA ostatecznie się nie odbyła... Później Różański kręcił klipy z KSW, a Kawulski otwarcie mówił o chęci zestawienia go z Horwichem na KSW 26. Umowa nie została jednak podpisana, bo rzekomo zawodnik chciał respektować kontrakt z MMAA (w takim razie po co były całe podchody?). No i do dziś jest w dupie, a zamiast niszczyć niemieckich Marokańczyków czy wyszczekanego głupka ze Stanów staje przed okazją dopełnienia trylogii z Muradowem...
 
Oczywiście, że Omielańczuk, Bandel i Pawlak wytyczyli ścieżkę, która wydaje się najprostszą. Ja tego nie potępiam. Trudno się dziwić. Jedyne co mnie martwi to ilość chętnych na UFC. Chciałbym tutaj trochę racjonalności w ocenach. Inaczej coraz trudniej będzie o ciekawe zestawienia, przecież nie tylko Polacy marzą o UFC. Teraz każdy na świecie kto wygrał kilka walk pod rząd myśli, że się nadaje.
Trzeba też wspomnieć o zawodnikach, którzy zdecydowali się podążyć inną drogą: Mateusz Teodorczuk, który jest wydaje mi się teraz najbliżej UFC w ostatnich 3 walkach ma na rozkładzie Zielińskiego, dobrze znanego w UFC Pointona i niedawny nabytek Amerykanów Redmonda - to nie jest prosta ścieżka.
To samo Marcin Lasota - z jego streakiem i wąską kategorią wagową mógł spokojnie obić jeszcze kilku ogórków i czekać na kontrakt. Wybrał jednak trudne starcie w Cage Warriors i po porażce wraca na start.
Wydaje mi się, że ci którzy przeszli w drodze zawodniczej więcej (Błachowicz, Jędrzejczyk) radzą sobie później w octagonie lepiej.
Maciej Różański to temat rzeka. W jego przypadku cieszę się z jasnych deklaracji na temat UFC. Jemu konkretna motywacja jest naprawdę potrzebna bo do tej pory jakoś to wszystko było od niechcenia, ciągle pechowe.
 
KSW 32, Częstochowa, 19.09.2015:

77kg: Borys Mańkowski vs Mihail Tsarev
66kg: Artur Sowiński vs Kleber Koike Erbst
77kg: Maciej Jewtuszko vs Krzysztof Kułak
77kg: Aslambek Saidov vs Mohsen Bahari
84kg: Piotr Strus vs Abu Azaitar 2
93kg: Tomasz Kondraciuk vs Michał Fijałka
120kg: Michał Andryszak vs Szymon Bajor
52kg: Katarzyna Lubońska vs Kamila Porczyk
70kg: Kamil Gniadek vs Grzegorz Szulakowski

KSW 33: Road to Wembley, Londyn, 31.10.2015:

120kg: Mariusz Pudzianowski vs Neil Wain
120kg: Marcin Różalski vs Oli Thompson
52kg: Karolina Kowalkiewicz vs Viviane Pereira
70kg: Mateusz Gamrot vs Saul Rogers
120kg: Michał Włodarek vs Philip De Fries
77kg: Rafał Moks vs Rafał Błachuta
93kg: Karol Celiński vs Marcin Łazarz
66kg: Anzor Azhiev vs Vaso Bakocevic
70kg: Mateusz Zawadzki vs Patryk Grudniewski

KSW 34, Kraków, 5.12.2015:

84kg: Tomasz Drwal vs Mamed Chalidow
84kg: Michał Materla vs Maiquel Jose Falcao Gonclaves/Brett Cooper
120kg: Karol Bedorf vs Chris Barnett
93kg: Tomasz Narkun vs Goran Reljic 2
84kg: Jay Silva vs Abu Azaitar
70kg: Jakub Kowalewicz vs Łukasz Chlewicki
84kg: Piotr Strus vs Aziz Karaoglu 2
52kg: Katarzyna Lubońska vs Małgorzata Smaczniak
70kg: Łukasz Rajewski vs Marcin Parcheta
 
  1. Mariusz Pudzianowski vs James Thompson Trzecie starcie Mariusza Pudzianowskiego z Jamesem Thompsonem bez wątpienia było by najmocniejszym (pod względem promocyjnym) pojedynkiem możliwym do zakontraktowania przez KSW na pierwszą galę na wyspach. Stać temu na przeszkodzie może jednak sytuacja kontraktowa Brytyjczyka z federacją Bellator.
  2. Marcin Różalski vs Peter Graham Jeżeli Marcin Różalski ma sięgnąć spowrotem po zawieszone na kołku rękawice, to nie widzę lepszego rywala niż ten który pożegnał go z klatką (tak wiem że zakończenie kariery przez Różala nie trwało zbyt długo).
  3. Goran Reljic vs James McSweeney/ Atilla Vegh Jeżeli na gali KSW 31 Goranowi uda się zdobyć pas polskiej organizacji, to nie widzę lepszego momentu na jego obronę niż walka na KSW w Londynie. Jeśli żaden z zaproponowanych przeze mnie zawodników nie stanie naprzeciw Ghosta w maju to właśnie któregoś z nich chętnie zobaczył bym w październiku.
  4. Michał Wlodarek vs Oli Thompson Komar jest zawodnikiem niezwykle efektywnym czego może nie szczególnie udało mu się pokazać podczas walki z Bajorem, lecz nie było wątpliwościa w pozostałych jego pojedynkach. Natomiast Anglik który do niedawna przeżywał niezbyt udaną przygodę z wagą półciężką jest znany zarówno fanom w Polsce ( po walkach kolejno z Bedorfem, Walusiem, Pudzianowskim) jak i kibicom z jego ojczyzny. Pojedynek dwóch gigantów byłby prawdopodobnie kolejną ostrą wymianą w stójce.
  5. Rafał Moks vs Walter Gahadza Z jednego z ostatnich wywiadów szczecińskiego berserkera mogliśmy się dowiedzieć ze on również weźmie udział w Londyńskim wydarzeniu. Po przegranej Kultiego z Saidovem zastanawiałem się jakiego zawodnika na przeciw niego widział bym w najbliższej walce, stwierdziłem ze nie chciał bym aby był to ktoś "na przetarcie", ale też nie może to być ktoś kto będzie przewyższał Moksa doświadczeniem. Właśnie niepokonany Gahadza wpakował mi się w to puste okienko na rozpisce.
  6. Abu Azaitar vs Max Nouse
  7. Kleber Koike Erbst vs Alex Enlund
Dwie pozostałe walki bez większej filozofii wpadły mi do głowy :)
 
@Kursor, jeżeli Goran zdobędzie pas to na jakieś 90% będzie go bronić w rewanżu z lepszym z pary Cebula/Żyrafa. Jeżeli przegra to strzelam, iż stanie do rewanżu z gorszym z tej pary. 10% zostawiam na to, jak zawodnicy wypadną na 31.

Broń boże by McSweeney walczył o jakikolwiek pas. Na KSW przełknę go jedynie w walce z Różalem.
 
KSW 32, Częstochowa, Wrzesień 2015

Walka Wieczoru/Walka o Mistrzostwo KSW w wadze półśredniej:
77kg: Borys Mańkowski (17-5) vs Michail Tsarev (29-4)

Walka o Mistrzostwo KSW w wadze Piórkowej:
66kg: Artur Sowiński (15-7) vs Kleber Koike Erbst (16-3)

Extrafight:
77kg: Aslambek Saidov (16-4) vs Mohsen Bahari (8-3)
84kg: Piotr Strus (9-3) vs Abu Azaitar (9-2) II
84kg: Krzysztof Kułak (26-14) vs Maciej Różański (6-0)
70kg: Jakub Kowalewicz (6-1) vs Sergej Grecicho (20-6) II
52kg: Katarzyna Lubońska (2-0) vs Kamila Porczyk (2-0)

Undercard:
93kg: Tomasz Kondraciuk (11-5) vs Michał Fijałka (13-4)
70kg: Kamil Gniadek (8-3) vs Patryk Grudniewski/Grzegorz Szulakowski*

*Zwycięzca pojedynku na KSW 31



KSW 33, Londyn, Październik 2015

Walka Wieczoru:
120kg: Mariusz Pudzianowski (8-3) vs Rolles Gracie (8-3)

Walka o Mistrzostwo KSW w wadze lekkiej:
70kg: Mateusz Gamrot (9-0) vs Curt Warburton (13-6)

Extrafight:
120kg: Marcin Różalski (5-3) vs Oli Thompson (12-8)
77kg: Rafał Moks (10-7) vs Rafał Błachuta (9-4)
120kg: Michał Włodarek (7-0) vs Philip De Fries (11-5)
66kg: Anzor Azhiev (5-2) vs Vaso Bakocevic (17-8)
70kg: Łukasz Chlewicki (12-4) vs Andre Winner (19-8)

Undercard:
70kg: Mateusz Zawadzki (10-2) vs Patryk Grudniewski/Grzegorz Szulakowski*
93kg: Marcin Łazarz (7-1) vs Aleksei Butorin (9-0)

*Słabszy z pary Grudniewski/Szulakowski


KSW 34, Grudzień 2015

Walka Wieczoru/Walka o Mistrzostwo KSW w wadze średniej:
84kg: Michał Materla/Tomasz Drwal^^^ vs Mamed Khalidov (30-4)

Walka o Mistrzostwo KSW w wadze ciężkiej:
120kg: Karol Bedorf (11-2) vs Derrick Mehmen (18-6)

Extrafight:
84kg: Michał Materla/Tomasz Drwal^^ vs Brett Cooper (20-11)
77kg: Maciej Jewtuszko/Robert Radomski^ vs
84kg: Piotr Strus/Abu Azaitar vs Jay Silva/Aziz Karaoglu**
93kg: Tomasz Narkun/Karol Celiński vs Goran Reljic/TBA*
70kg: Marcin Parcheta (1-0) vs Cengiz Dana (17-20)

Undercard:
66kg: Arbi Shamaev (7-2) vs Janusz Staszewski (6-1)
120kg: Michał Andryszak (13-5) vs Szymon Bajor (14-6)

^^^Posiadacz pasa
^^Gorszy z pary Materla/Drwal
^Lepszy z pary Jewtuszko/Radomski
**Wygrani z tych zestawień
*Przegrani z tych zestawień
 
@Spike, tam przy Iro i Radomskim z ptaszkiem zgubiłeś przeciwnika. Kogo tam widzisz?

Pewien wpis Venoma może sugerować, iż do KSW dołączy Roman Szymański. Spike, @B00YAK, gdybyście mieli go uwzględnić w swoich rozpiskach to kiedy i z kim? Ja ponawiam Marcina Pionke, teraz w Gdańsku.
 
@mnih Ano faktycznie, pominąłem jedno miejsce. Więc dla wygranego z pary Jewtuszko/Radomski przymierzałem Glenna Sparva (11-3) - Fina kojarzę głównie z wypunktowania Vanttinena, laureata nordyckiej nagrody MMA za walkę roku w 2014. Ponadto zajmuje 172 lokatę w lubianym przez wszystkich rankingu FightMatrix, dla porównania Radomski jest 447, a Irokez w rankingu LW zajmuje 191 miejsce.

Co do Szymańskiego, jeśli miałbym go wciskać w swoje rozpiski, to rozbiłbym wtedy zestawienie Zawadzkiego z przegranym z pary Szulakowski/Grudniewski i Poznaniaka skonfrontowałbym z którymś z nich - z którym, to już mi szczerze obojętne, musiałbym zobaczyć jak potoczy się ów walka na KSW 31.
 
Last edited:
Jakoś tak wyszło, że dopiero dziś odkryłem ten wątek. Z tego co zrozumiałem panuje pełna dowolność i można puścić wodze fantazji. Załóżmy, że po KSW 31 nie ma zaplanowanych żadnych gal. Nie ma w planach Częstochowy, Londynu, ani gali grudniowej. Prawdopodobny jest koniec świata. Jedynym celem właścicieli KSW jest zrobienie największego show w historii. Nie przejmujmy się, co będzie później. Koncentrujemy się tylko na tym, aby pobić wszystkie rekordy i zrobić coś wyjątkowego.

KSW: GET READY,
3 października 2015, Hala Torwar, Warszawa
Polsat


Karta główna:
77kg: Maciej Jewtuszko / Robert Radomski* vs Rafał Moks
93kg: Attila Vegh / Goran Reljic** vs Tomasz Narkun / Karol Celiński**
84kg: Jay Silva / Aziz Karaoglu* vs Maiquel Falcao
84kg: Piotr Strus vs Abu Azaitar
57kg: Kamila Porczyk vs Katarzyna Lubońska
70kg: Łukasz Chlewicki vs Jefferson George
120kg: Michał Andryszak vs Szymon Bajor

Karta wstępna:
66kg: Arbi Shamaev vs Vaso Bakocevic
70kg: Marcin Parcheta vs Łukasz Rajewski
77kg: Rafał Błachuta vs Robert Radomski / Maciej Jewtuszko**
70kg: Patryk Grudniewski / Grzegorz Szulakowski* vs Helson Henriques

* zwycięzca walki na KSW 31
** przegrany w walce na KSW 31
pogrubienie - zawodnik z pary KSW 31, którego chętniej oglądałbym w tym pojedynku



KSW: APOCALYPSE,
10 października 2015, Stadion Narodowy, Warszawa
PPV


Karta główna:
84kg: Mamed Chalidow vs Tomasz Drwal / Michał Materla* (o pas wagi średniej)
120kg: Karol Bedorf / Peter Graham* vs Mariusz Pudzianowski / Rolles Gracie* (o pas wagi ciężkiej)
77kg: Borys Mańkowski vs Michaił Tsarev (o pas wagi półśredniej)
93kg: Goran Reljic / Attila Vegh* vs Karol Celiński / Tomasz Narkun* (o pas wagi półciężkiej)
70kg: Mateusz Gamrot vs Jakub Kowalewicz (o pas wagi lekkiej)
52kg: Karolina Kowalkiewicz vs Kalindra Faria (o pas wagi słomkowej)
66kg: Artur Sowiński vs Kleber Koike Erbst (o pas wagi piórkowej)

Karta wstępna:
84kg: Michał Materla / Tomasz Drwal** vs Brett Cooper
120kg: Marcin Różalski vs Michał Włodarek
77kg: Aslambek Saidov vs Mohsen Bahari
66kg: Anzor Azhiev vs Sergiej Grecicho

* zwycięzca walki na KSW 31
** przegrany w walce na KSW 31
pogrubienie - zawodnik z pary KSW 31, którego chętniej oglądałbym w tym pojedynku


Przy układaniu kart używałem tylko nazwisk związanych kontraktem z KSW. Wyjątek stanowią zawodnicy, którzy być może nie mają kontraktu, ale pojawiali się w ostatnim czasie na galach KSW (np. Grecicho, Bahari, Faria).
Nie brałem pod uwagę zawodników, którzy być może i mają kontrakt z KSW, ale dawno ich w KSW nie widzieliśmy (np. Kendall Grove, Melvin Manhoef).

Rozpiski starałem się zbilansować pod kątem jakość sportowa/medialność.
Gala GET READY stanowi swojego rodzaju before party. Bilety w zniżkowych cenach dla posiadaczy biletu na APOCALYPSE. Gala w otwartym Polsacie, której głównym zadaniem jest promocja gali APOCALYPSE.

APOCALYPSE to wyjątkowa gala na Stadionie Narodowym. Siedem walk mistrzowskich i undercard z gwiazdami organizacji.

Myślę, że udało się ustawić kilka ciekawych pojedynków z zawodników, którzy już są w KSW. A co Wy myślicie?

edit: Starałem się nikogo nie pominąć. Ale pominąłem Tomka Kondraciuka. Trudno już za późno na zmiany. Tomek niech się szykuje i będzie w gazie to może ktoś wypadnie i on wskoczy w jego miejsce ;) Dajcie znać jeśli zapomniałem jeszcze o kimś istotnym.
 
Last edited:
UFC POLAND #2
52kg | ME: Joanna Jędrzejczyk vs TBA

120kg | Marcin Tybura vs TBA
93kg | Jan Błachowicz vs TBA
70kg | Marcin Held vs TBA
84kg | Krzysztof Jotko vs TBA

77kg | Paweł Pawlak vs TBA
66kg | Paweł Kiełek vs TBA
61kg | Marcin Bilman vs TBA
+ kilka zagranicznych walk

z takich nazwisk to spokojnie 3/4 wygra swoje walki, a i karta będzie o kilka poziomów wyższa niż ta wczorajsza. Ale to tylko marzenia niestety
 
UFC FN GLASGOW:

Main Event:

120.Andrei Arlovski (23-10) - Travis Browne (17-2)

Co-main event:

70.Ross Pearson (17-8) - Rashid Magomedov (18-1)

Main Card:

70.Steven Ray (17-5) - Mairbek Taisumov (23-5) / Zubaira Tukhugov (17-3)

61.Brad Pickett (25-10) - Marcus Brimage (7-4)

61.Joanne Calderwood (9-1) - Tina Lahdemaki (5-1)

Under Card:

84.Magnus Cedenblad (13-4) - Josh Samman (11-3)

120.Alexei Oleinik (50-9) - Victor Pesta (10-1)

77.Leon Edwards (9-2) - Paweł Pawlak (11-1)

93.Hans Stringer (22-6) - Keith Berish (5-0)

84/77.Bartosz Fabiński (12-2) - Jack Marshman (16-5) / Walter Gahadza (14-0)

66.Jim Alers (13-2) - Paul Redmond (10-5)

57.Alptekin Ozkilic (9-3) - Brett Johns (11-0)
 
KSW 32: (Częstochowa) - październik 2015:

Walka wieczoru:

M.Karol Bedorf (12-2) - Denis Goltsov (14-4)

Co-main Event:

M.Borys Mańkowski (17-5) - Michail Tsarev (29-4)

Main Card:

77.Krzysztof Kułak (25-14) - Maciej Jewtuszko (11-3)

84. Piotr Strus (9-3) - Abu Azaitar (9-2)

66.Artur Sowiński (15-7) - Kleber Koike Erbst (16-3)

57.Katarzyna Lubońska (2-0) - Kamila Porczyk (2-0)

120.Szymon Bajor (14-6) - Jacek Czajczyński (7-7)

Under Card:

66.Arbi Shamaev (7-1) - Sebastian Romanowski (10-4)

70.Grzegorz Szulakowski (6-1) - Kamil Gniadek (7-3)
 
Back
Top