Euro 2012

to ze mu turniej nie wyszedł, albo inaczej, ze nie sprawdzil się jako selekcjoner nie znaczy, ze jest slabym trenerem.

Czyli Lenczyk zrobił Ligę fartem, a Smudzie nie wyszedł turniej. Oto fakty: Smuda miał 2,5 roku na zbudowanie zespołu. 2,5 roku bez spotkań o punkty, czyli bez presji wyniku. Tym czasem na Euro zobaczyliśmy drużynę bez pomysłu. Drużynę, w której nie potrafię dostrzec jakiejś myśli taktycznej, wypracowanych zachowań, zalążka budowania akcji ofensywnych. Widziałem za to gigantyczną przerwę między defensywą, a Lewandowskim. Widziałem, że selekcjoner trzyma się ulubieńców, mimo iż ci grają fatalnie. Widziałem, że Smuda nie potrafi reagować na bieg wydarzeń boiskowych.
Smuda nie potrafił wygrać ani jednego meczu z drużyną, która wystąpiła na tym Euro... No, ale nazywaj to sobie jak chcesz.
Lenczyk wg mnie nie ma warsztatu lepszego niż Smuda wiec nie wiem czemu miałbym go wychwalać ? bo zdobył mistrzostwo Polski ? widziałem większość meczów w naszej lidze w minionym sezonie i slask mnie jakos stylem nie porywał. duzo bardziej mi się podobała gra Lecha za czasów Smudy.

Używasz terminu "warsztat", ale z całym szacunkiem, co Ty możesz o tym wiedzieć? Ja oceniam efekty. Smuda zatrzymał się końcówce lat '90, a cały świat piłkarski poszedł do przodu.
Jeszcze niedawno pisałeś, że liczy się to co, kto osiągnął, a nie kiedy to zrobił (sic!). Otóż Lenczyk ma na koncie tylko jedno mistrzostwo mniej, a ostatnie zrobił z drużyną, którą trudno było uznać za faworyta. Smuda robił majstra z Widzewem i Wisłą w czasach, gdy te drużyny były potentatami na naszym podwórku.
Smuda lubi utrzymywać, że to on przyczynił się do mistrzostw Legii, Zagłębia i Lecha, które to owe drużyny zrobiły po jego odejściu. Ja tam myślę, że on miał dobry kapitał, ale go marnotrawił.
Liczy się efektywność, a nie efektowność.

eneralnie bawi mnie i irytuje jednocześnie, że teraz wszyscy jadą po Smudzie jak leci, ze trener słaby, ze bez wyników i tak dalej a 3 lata temu wszyscy jak jeden mąż - " Smuda na selekcjonera". Tak samo jak w kontekscie Nowaka, argument, ze człowiek spoza PZPN. Przypominam, ze o smudzie tez tak mówiono ...
A mnie bawi stosowanie zwrotu "wszyscy". Czuję się wyalienowany.

Czyż nie te same "metody niemieckie" spowodowały, że nasza polska drużyna została źle przygotowana do turnieju?
Nie wiem jak wyglądają drużyny Nowaka, nigdy nie śledziłem MLS. Zawsze jest nadzieja, że potrafi zrobić to, co zrobił Klinsmann z Lówem: połączyć niemiecką dyscyplinę taktyczną z czymś, co pozwolę sobie nazwać "amerykańską myślą atletyczną" ;p

Nie wiem, może Nowak nie byłby taką złą opcją? W MLS stworzył zespół od podstaw, nie tylko jeżeli idzie o aspekt trenerski. Może okazałby się kimś, u kogo wszystko ma ręce i nogi.
 
To było pewne że Czechy nie przejdą, brawa Ronaldo. Ale druga strona medalu jest taka, że Portugalczykom nie brakuje aktorów.
 
w dzisiejszej w piłce w każdej''topowej'' drużynie są aktorzy, najwięcej oczywiście w barcelonie i rep. hiszpanii : )
 
Która to już piłka, która przeszła Czechowi po palcach w tym turnieju?


Rozstrzygnięcie meczu bez niespodzianki. Jutro czas na odpadnięcie Greków.
 
Ridż o to chodzi, że wszyscy jeżdzą tylko po Hiszpanach, a to w Portugalii jest więcej symulacji w przeciągu meczu bądź obiektywny.
 
no ale przecież nie napisałem, że nie ma. wręcz przeciwnie- napisałem, że obecnie w piłce żeby się liczyć w każdej drużynie są potrzebni aktorzy. przykład hiszpanii podany oczywście całkiem z dupy, tak mi się jakoś ta drużyna kojarzy z nieczystymi zagraniami, podobnie jak barcelona.
 
No już bez przesady... Aktorstwem meczu nie wygrasz, ale te przerwy są wkoorwiające i tyle.
 
~Szalony łakomczywy reporter Roman Kołtoń (21.06.2012 22:30:01)
Skład Portugalii na półfinał W bramce Chuj Patrisio. Dalej Ją Pereira. W srodku Bebe i Bruno Alwesz. Na 2-gim boku Fabio Kyen... Koen... Fabio K. W srodku pola Raul Meireles, Ją Moutinho, oraz Miguel Weloso. Ofensywnie nastawieni to Nania Frania, K. Ronaldu i na szpicy Helder Posztiga ; ) W drugiej połowie planowana zmiana w 55 min i 45 sekundzie wejdzie Kustodiu, w 103 minucie jakiś drugi Ronaldu, a zmiane taktyczną na karne wejdzie HWDPA, czyli Hugo w dolinie Pomaranczy Almeida. Ze stadionu w Doniecku żegna państwa Roman Kołtoń. ; )



~Mirek Cieciak (21.06.2012 22:19:49)
Nie komentowałem meczu i od razu cała Polska się śmieje z pseudo Szpakowskiego i tego no jak mu tam było... Hmmm no tego co kilka razy mi podał. Gadocha? Szarmach? No jakos tak. Placza juz Polacy, Smieje Ukraina, ze nam wioche robi Redaktor Szpakina ; )...



~Dariusz Ciszewski (21.06.2012 21:55:30)
Nowy Petr Nedved!




~Darius Ciszewski (21.06.2012 21:29:58)
Z PEŁNYM ZAUFANIEM BRUNO ALWESZ



Leze z tych komentarzy weszlo, łakomczywy Kolton. ;d...
 
na necie krązy informacja, że na selekcjonera jest dwóch głównych kandydatów



Fornalik vs Vogts



Ja jednak stawiałbym na Fornalika. Vogts co prawda trener z zagranicy ale bez sukcesów w ostatnich latach a nawet można powiedzieć z porażkami.
 
Jak to prawda to niech Lato zrobi jedną dobrą decyzję na koniec, niech się uprze na Waldka. Żadnego starego niemca który 16lat temu ostatnio miał osiągnięcia. Scolari, Guardiola, Arragones, ew. Advocat ale nie Vogts(?).



Ja nadal się upieram na Skorże, i tak teraz wybrany trener może być wywalony po meczu z Anglią więc dałbym mu szansę. Jak ugra 6-9pkt musi zostać, jak 0-4 to zmiana.
 
Fajny tekst o Podolskim



http://euro2012.przegladsportowy.pl/Pilka-nozna-EURO-2012-Lukas-Podolski-sylwetka,artykul,140633,1,482.html
 
Prawie cały tekst jest o tym jak to Podolski jest bardziej polski niż niemiecki.



Ale jednak gra dla tych Niemiec.
 
Gra dla Niemiec, bo nigdy nie dostał powołania do kadry Polski. O jego istnieniu doskonale wiedzieli działacze i kolejni selekcjonerzy, bo lobbowali za nim Polacy grający w Bundeslidze. Zainteresowania nie było, więc skorzystał z zaproszenia reprezentacji Niemiec.
 
@Escobar



Nie dostał powołania do kadry Polski bo jeszcze nie był znanym piłkarzem. Chyba nie chcesz mi powiedzieć, że nasi trenerzy stwierdzili, że się nie nadaje a Niemcy mu wysłali powołanie ?



Podolski musiał sobie też zasłużyć aby grać dla Niemiec i kiedy zobaczył, że to jest realne to nie chciał grać dla Polski.



Ja nie mam o to do niego pretensji tylko troche mnie śmieszy takie odcinanie się od Niemiec a pokazywanie przywiązania do Polski. Jakby czuł się takim Polakiem to by czekał na powołanie od Nas. (które w końcu dostał, tylko w tym samym czasie do Niemiec też)



Swoją drogą wyobrażacie sobie nasz atak Klose-Lewandowski-Podolski :D ?
 
Ale oni wiedzieli o utalentowanym piłkarzu z grup młodzieżowych FC Koeln. Wiedzieli o nim zanim został znanym piłkarzem. Jak Tomasz Kłos grał w FC Koeln, to Podolski miał 18 lat i chciał grać dla Polski. Kłos lobbował, żeby go spróbować, ale nie było chęci. Wręcz przeciwnie. Słyszałem, że reakcja była dość alergiczna, coś w stylu "jak ma niemiecki paszport, to niech dla nich gra". Wtedy Podolski chciał grać dla Polski, ale to Polska go nie chciała. Był dobry na niemiecką młodzieżówkę, ale widocznie za słaby na polską. Gra w kadrze Niemiec była naturalnym przedłużeniem tego, że przez cztery lata grał w niemieckich młodzieżówkach, a Polska miała na niego wyjebane i zgłosiła się, kiedy był już znanym piłkarzem. Wydaje mi się, że decyzja była w dużej mierze podyktowana niechęcią do naszego środowiska piłkarskiego, które swojego czasu zachowało się absolutnie bez klasy.
 
"Sven-Goran Eriksson ma dziś złożyć aplikacje o trenera naszej kadry."



Chyba ktoś poinformował Erikssona, że Polki to fajne dziewczyny :P
 
na necie krązy informacja, że na selekcjonera jest dwóch głównych kandydatów

Fornalik vs Vogts
Nie wierzę w takie doniesienia. Wątpię by w tym momencie ktokolwiek w PZPN zaprzątałby sobie głowę sprawą nowego selekcjonera na tyle, by z grona aplikacji wytypować dwóch kandydatów.

EDIT:
Co do Podolskiego to wygląda na to, że teraz podobnie ma się sytuacja z młodym Kobylańskim.
 
@ Escobar



Zauważ, że było wielu młodych piłkarzy o korzeniach polskich, którzy mieli talent ale później nic z tego nie wyszło. Powoływanie kogoś, żeby zaklepać nie wydaje mi się rozsądne. Poza tym dopiero teraz powołuje się do naszej kadry naprawde młodych piłkarzy, wcześniej to albo były jednostki albo w ogóle ich nie powoływano.



Błąd PZPNu, że w ogóle z nim nie porozmawiał i nie utrzymał kontaktu. Troche mnie jednak dziwi tłumaczenie Podolskiego, że nie gra dla nas bo "Polska go nie chciała". Nie gra dla nas bo wybrał sobie lepszą drogę kariery i tyle.



EDIT: młody Kobylański chyba kombinuje bo chce grać dla Niemiec w seniorskiej kadrze. Stąd raz te wystepy w młodzieżówkach niemieckich a raz polskich. Dla mnie może spierdalać, to jest inna sytuacja niż z Podolskim. Tym bardziej, że ojciec to były reprezentant.



Jak kiedyś przedstawiciele oranje przyszli do Smolarków by wziąć Ebiego to Włodek wiedział co robić.
 
Back
Top