Euro 2012

Wcale nie



Btw...Mucha fajna laska



joanna_mucha_470.jpeg




karate_mucha.jpeg
 
A ja tam na stanowisku selekcjonera widziałbym Oresta. Niedługo eliminacje, mało czasu by trener z zagranicy nie będzie mieć czasu by odpowiednio poznać polskich grajków.
 
Fornalik to ta sama szkoła co Lenczyk, przeważa ten pierwszy bo jest młodszy i można go zrozumieć.
 
Lenczyk ma jedną przewagę: szybko przekazuje graczom swoją wizję. Jego drużyny praktycznie z marszu zaczynają grać na dobrym, zorganizowanym poziomie. Inna sprawa, że na dłuższą metę jest trudny do wytrzymania, ale w reprezentacji to nie powinien być problem.

PS
No i ma znacznie większe doświadczenie niż jego uczeń.

EDIT:
Nie wiem czy już to ktoś zapodawał:

599639_319200078167165_554015752_n.jpg


EDIT 2:
Hubi, coś dla Ciebie ;)

224965_320077078080159_1287153058_n.jpg
 
Oresta nie da się nie szanować, ale Fornalik jako jego uczeń, nadawał by się w sam raz. Młody, z bagażem doświadczeń jako piłkarz i podtrzymujący wizję trenerską Oresta Lenczyka.
Ewentualnie Orest jak pierwszy trener i drugi trener Fornalik;-)
 
Właśnie tak sobie pomyślałem, że Lenczyk jako selekcjoner z asystentami Wleciałowskim i Fornalikiem, przy czym ten drugi mógłby kontynuować pracę w Ruchu z przygotowaniem do objęcia kadry w przyszłości. Ciekawe czy dałoby się zrobić z tego dobrze funkcjonujący sztab.
 
@noodles



na jakiej podstawie twierdzisz, że jest najlepszym bramkarzem ligi holenderskiej? choć muszę się przyznać, że nie mam Cyfrowego Polsatu i tejże ligi nie oglądam, ale google twierdzi, że zagrał w lidze tylko 14 razy, ja wiem, ze kontuzja, ale jakoś do jedenastki ligi wybierany jest niejaki Esteban z Alkmar. Faktem jest, że posadził w ostatnim miesiącu na ławce Isakssona, jednak w moim odczuciu miałby problemy w średnim klubie z Hiszpanii, Anglii czy Włoch. W dobie kryzysu lubimy sobie wmawiać o polskiej szkole bramakrzy, ale tak naprawdę w osatnim dziesięcioleciu ilu mieliśmy bramkarzy światowej klasy? Trzech - Dudek, Boruc i .... Matysek pod koniec kariery gdy miał rok konia ... jak Dolha w Wiśle :]



Więc, wg mnie gdyby powstał jakiś rzetelny ranking 50 najlepszych obecnie bramkarzy, Przemek miałby problemy, zeby się wnim znaleźć, miejsce dla Wojtka jest ale chyba tylko przez perspektywy ... A jeśli Boruc chce do reprezentacji to wyjazd do Anglii przybijać piątki w tunelu ze Szczęsnym :]
 
tyton jak gral w kerkrade byl uznany za najlepszego bramkarza ligi, pewnie o to noodlesowi chodzilo
 
ja dziś zaryzykuję poważnie: liczę na powtórkę sprzed 16 lat...:-)



najlepiej po takim golu, jak wtedy...



dla przypomnienia... karel poborsky...
 
Lenczyk ? bez jaj, to, że śląsk przypadkiem zdobył mistrza nie robi z niego nie wiadomo jak dobrego stratego. Wydaje mi się, że on na tym stanowisku to strzał w stopę by był. Wolałbym Skorżę, pracował już przy kadrze za czasów Janasa, był na mundialu ma doświadczenie. Ew Kasperczak, który wg mnie bardziej nadaje się do piłki reprezentacyjnej niż klubowej.



ps.



karate_mucha.jpeg








łokieć w lewej ręce na wysokość szczęki i prawa ręka na wysokości cyca a nie pasa... ale to tylko niebieski pas więc szkolne błędy może jeszcze robić ...



ps2 jeszcze ma pas krzywo zawiązany ;]
 
Lenczyk ? bez jaj, to, że śląsk przypadkiem zdobył mistrza nie robi z niego nie wiadomo jak dobrego stratego. Wydaje mi się, że on na tym stanowisku to strzał w stopę by był. Wolałbym Skorżę, pracował już przy kadrze za czasów Janasa, był na mundialu ma doświadczenie. Ew Kasperczak, który wg mnie bardziej nadaje się do piłki reprezentacyjnej niż klubowej.


Jak można przypadkiem zdobyć mistrza? Przypadkiem jest, że przejmując od Tarasiewicza beznadziejnie grający zespół z marszu buduje się najlepiej punktującą drużynę na przestrzeni trzech ostatnich rund Ekstraklasy?



Poza tym Lenczyk w ostatnich latach to nie tylko Śląsk, ale także wcześniej dobre wyniki w Bełchatowie i Cracovi.



Co do Skorży... Czy on właśnie nie rozstał się z Legią zdobywając zaszczytne miano jej najgorszego trenera w ostatnich latach?
 
Jak można przypadkiem zdobyć mistrza?


tak jak śląsk. przecież cała czołowka robiła wszystko, zeby tego tytułu nie zdobyć, ilu punktową przewagę rozwaliła legia ? najgorszy mistrz polski od czasów zagłebia lubin z trenerem z nadmuchanym ego. Stwierdzenie, że Skorża był gorszym trenerem niż np Urban nie wiem czego jest przejawem ale obawiam się, że nie wiele ma wspólnego z jakimś obiektywnym spojrzeniem na jego pracę w legii
 
Ligi nie można wygrać przypadkiem. To jakiś absurd. Jeden mecz można wygrać przypadkiem. To, że liga jest słaba nie oznacza, że mistrz jest z przypadku. Wśród ślepców jednooki jest królem, ale nie można powiedzieć, że jedno oko ma przez przypadek.



Skorża w Legii wypadł gorzej niż Urban, bo mając znacznie lepsze warunki nie osiągnął lepszych wyników. W kontekście kadry nie przekonują mnie ani Skorża, ani Urban, ani Lenczyk. W ogóle widać jaką straszną padakę mamy obecnie na polskim podwórku trenerskim.
 
Stwierdzenie, że Skorża był gorszym trenerem niż np Urban nie wiem czego jest przejawem ale obawiam się, że nie wiele ma wspólnego z jakimś obiektywnym spojrzeniem na jego pracę w legii




I to pisze osoba, wg której Smuda to dobry trener, a Lenczyk jest be...



Jakiś czas temu powstało pewne zestawienie, nie do końca wymierne, ale dające pewien obraz. Możesz się z nim zapoznać TUTAJ.




W ogóle widać jaką straszną padakę mamy obecnie na polskim podwórku trenerskim.


No niestety mamy. Tak przy okazji nowego selekcjonera: http://www.weszlo.com/news/10888-Piotr_Nowak_ma_ochote_na_fotel_selekcjonera_Trenuje_tak_jak_gral
 
I to pisze osoba, wg której Smuda to dobry trener, a Lenczyk jest be...






to ze mu turniej nie wyszedł, albo inaczej, ze nie sprawdzil się jako selekcjoner nie znaczy, ze jest slabym trenerem.Lenczyk wg mnie nie ma warsztatu lepszego niż Smuda wiec nie wiem czemu miałbym go wychwalać ? bo zdobył mistrzostwo Polski ? widziałem większość meczów w naszej lidze w minionym sezonie i slask mnie jakos stylem nie porywał. duzo bardziej mi się podobała gra Lecha za czasów Smudy. Generalnie bawi mnie i irytuje jednocześnie, że teraz wszyscy jadą po Smudzie jak leci, ze trener słaby, ze bez wyników i tak dalej a 3 lata temu wszyscy jak jeden mąż - " Smuda na selekcjonera". Tak samo jak w kontekscie Nowaka, argument, ze człowiek spoza PZPN. Przypominam, ze o smudzie tez tak mówiono ...
 
a 3 lata temu wszyscy jak jeden mąż - " Smuda na selekcjonera".


KTO?KUR@$ KTO? nazwiska podaj ja juz sie nimi zajme !!!:D



Smuda to debiutant jesli chodzi o reprezntacje i po euro zdziwiony stwierdził że inaczej sie klub prowadzi... nosz kurw@$!
 
Orest Lenczyk jest w tym momencie najlepszym możliwym wyborem. Facet potrafi bardzo szybko zaszczepić swoim podopiecznym myśl szkoleniową i sprawić, aby przeciętni gracze wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności. Ma trudny, acz silny charakter, co w przypadku naszych kadrowiczów, którzy skupieni są przede wszystkim na $, będzie miało kluczowe znaczenie.
Gdziekolwiek by Lenczyk nie przyszedł tam w sposób niezwykle naturalny widać ewidentny progres. Skorża jest moim zdaniem facetem kompletnie pozbawionym charyzmy, jest chimeryczny i zwyczajnie za nim nie przepadam. A ostatni sezon, gdzie okazał się najgorszym trenerem Legii od kilku lat kompletnie przekreśla jego kandydaturę, biorąc pod uwagę fakt jakimi zawodnikami dysponował. Poza tym, nie mamy czasu na tzw. opcję zagraniczną, więc selekcjonerem powinien zostać Polak, który zna środowisko. A tego na pewno nie można odebrać Orestowi, który z niejednego pieca chleb jadł. Ciekawa, lecz raczej ryzykowna wydaje się być także kandydatura Nowaka, który podejrzewam umiejętnie potrafiłby wdrożyć do zespołu odpowiedni system przygotowania fizycznego z czego słyną amerykanie, a co niewątpliwie jest potrzebne naszym zawodnikom. Nie jestem w stanie więcej powiedzieć, ponieważ zwyczajnie nie znam jego CV.

Painkiller - stylem ani Holandia ani Ukraina ani Chorwacja z grupy nie wyszły. A w ćwierćfinale grają Anglicy, Włosi i Grecy, którzy raczej radosnego futbolu nie reprezentowali. Zespół przede wszystkim musi być świetnie zorganizowany w defensywie. Potem dopiero kładzie się nacisk na inne formacje, w zależności od tego jakim materiałem się dysponuje. Lenczyk potrafi ulepić coś z niczego.
 
KTO?KUR@$ KTO? nazwiska podaj ja juz sie nimi zajme !!!:D



Smuda to debiutant jesli chodzi o reprezntacje i po euro zdziwiony stwierdził że inaczej sie klub prowadzi... nosz kurw@$!








poszukaj tematów na jakimkolwiek forum czy na stronach piłkarskich jak ludzie wołali o smude jak nie pamietasz.



Kasperczak móil odrazu, ze reprezentacja i klub to 2 swiaty. Franek powiedział, ze sie nauczy ...




Painkiller - stylem ani Holandia ani Ukraina ani Chorwacja z grupy nie wyszły. A w ćwierćfinale grają Anglicy, Włosi i Grecy, którzy raczej radosnego futbolu nie reprezentowali. Zespół przede wszystkim musi być świetnie zorganizowany w defensywie. Potem dopiero kładzie się nacisk na inne formacje, w zależności od tego jakim materiałem się dysponuje. Lenczyk potrafi ulepić coś z niczego.


ok, tylko zobacz jakimi piłkarzami dysponuje Holandia czy Chorwacja a co my mamy. czy to lech smudy, czy slask lenczyka w pierwszym skladzie sa polacy i obcokrajowcy, ktorzy sa inaczej szkoleni, inni mentalnie. niby mamy 4 takich w reprezentacji ale dalej jest to inny poziom niż reszta. tak samo nie rozumiem trochę wierzenia, ze trener pracujacy tylko i wylacznie w polsce moze sobie bez obycia za granica poradzic na arenie miedzynarodowej. dlatego jestem zwolennikiem kasperczaka. Nie wiem skąd wy tego lenczyka wytrzasneliscie ale generalnie patrzac na strone tygodnika pilka nozna wydaje się niemalże pewne, ze po smudzie stery przejmie fornalik.
 
W artykule weszło, której wrzucił GLF, pisze się o Nowaku następująco:

Dynamiczne ataki, perfekcyjne przygotowanie fizyczne, budowa zespołu od tyłu, gra wysokim pressingiem, metody niemieckie


Czyż nie te same "metody niemieckie" spowodowały, że nasza polska drużyna została źle przygotowana do turnieju?
 
Podpytałem kolesia - kibica Legii i osobę , która zna się na piłce i interesuje się trochę, wymieniłem mu kilka nazwisk i wg. niego najlepiej wypada Skorża



E. @ down: może i tak, nie wiem ;- ) Dodał ,że ma bardziej nowoczesne metody niż inni co mu wymieniłem. Ale ja sie nie znam. Wiem tylko ,że piłka jest okrągła , a bramki sa dwie .
 
Painkiller - No właśnie dlatego Fornalik/Lenczyk wydają się być odpowiednimi kandydatami, ponieważ pomimo teoretycznie słabszych składów w porównaniu do innych drużyn potrafili ze swoimi zespołami osiągnąć sukces. Skoro nie mamy w zawodnikach materiału na dobrą drużynę, potrzebny jest trener, który jest w stanie wykrzesać z danego piłkarza maksimum możliwości. Ciężko znaleźć obecnie trenera, który aktualnie pracuje i w dodatku ma zagraniczne szlify. Kasperczak od momentu kiedy pożegnał się z Wisłą bodajże w 2004 roku, może pochwalić się tym, że niemal szykowano na niego wyrok w Senegalu, a późniejsze, bardzo wątpliwe "osiągnięcia" na pewno nie przyniosą mu chwały ;)



kaczka - po prostu chce, żeby Skorża odszedł z Legii tylko nie chce tego mówić głośno ;) Edit : Faktycznie, umknęło mi, że Skorża wyleciał kilka tygodni temu :)
 
Comber wydaje Ci się, że tzw harakterni zawodnicy typu szczęsny będą poważnie traktowali trenera takiego jakim jest Fornalik, który na dobrą sprawę nie ma żadnego tytułu na swoim koncie ?



ps. Skorży nie ma już w Legii teraz Legia ma zajebistego trenera - Urbana Janka
 
Już Smuda miał być poważany i gówno z tego wyszło. Wątpię, żeby Lenczyk ustawił wszystkich na baczność. Skorża nie zrobi tego na pewno, ale kadra nie potrzebuje szeryfa, tylko selekcjonera i taktyka. O ile mam pewne obawy, czy Fornalik wyselekcjonuje odpowiednią grupę, to jako taktyk jest poza zasięgiem reszty. Stałe fragmenty gry to jego konik (w przeciwieństwie do Smudy), a takie drużyny jak Polska muszą korzystać ze stałych fragmentów. Jego drużyny grają według widocznych schematów. Drużyny Skorży nie mają żadnego stylu. Lenczyk na taktyce się nie zna. Oddaje to asystentom.



Smuda braki merytoryczne miał nadrabiać charakterem. Efekt był taki, że zrobił miałką drużynę bez charakteru, która się z niego podśmiewała po kątach. Szacunkiem bym tego nie nazwał. W kwestiach taktyki Smuda jest ignorantem i to wyszło na EURO 2012. Nie wyobrażam sobie, żeby któryś z kadrowiczów miał nie szanować Fornalika już na starcie, z zasady. To tak nie działa. Szczęsny może i ma odchyły, ale jest profesjonalistą i nie jest debilem. W 5 minut zauważy, że Fornalikowi bliżej do Wengera niż Smudzie.



Jak nie bierzemy obcokrajowca, to weźmy Fornalika. Jak nie narzucą mu sztabu, to w miesiąc skompletuje dużo lepszy sztab niż miał Smuda.
 
Back
Top