Euro 2012

Jak już jesteśmy w temacie komentatorów:



579390_402175519824538_1604973820_n.jpg
 
francja-anglia remis obojetnie jaki



ukraina-szwecja obojetnie jaka wygrana szwedow, tak zeby mi kupon siadl:P
 
Siema, ma ktos moze link z rospiska kto kiedy gra. Jakie druzyny sa w grupach.
Jeszcz jedno jakie zmiany wczoraj byly w druzynie Hiszpani.
Dzieki z gory :)
 
Google w 13 sek...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Euro_2012#Grupa_A
http://pl.wikipedia.org/wiki/Euro_2012#Grupa_B
http://pl.wikipedia.org/wiki/Euro_2012#Grupa_C
http://pl.wikipedia.org/wiki/Euro_2012#Grupa_D

ESPvsITA: http://www.uefa.com/uefaeuro/season=2012/matches/round=15172/match=2003323/index.html
 
O ile zgadzam się w pelni, co do tego że Canal+ ma najlepszych komentatorów, bo przecież trudno się z tą opinią nie zgodzić, to sorry ale nie można napisać że nSport to dno bo o ile gospodarze studia jak Salak czy Zawiała wypadają rzeczywiście fatalnie to już niektórzy komentatorzy są w pożądku; Kalinowski, Ryczel i Marchliński to ludzie do których pracy nie mam większych zastrzeżeń.

A jeśli chodzi o dziennikarzy TVP to uważam, że Rafał Patyra i Maciek Iwański są w pożądku, bardzo lubianym przeze mnie gospodarzem studia jest Jacek Kurowski, co do komentarza w TVP to tylko Jacek Laskowski robi pozytywne wrażenie reszta jest albo znośna (Jońca czy Zawadzki) albo okropna (Szpakowski i Szaranowicz, choć ten drugi już raczej nie komentuje).

Co do Polsatu to poza Borkiem, ktorego praca przestała robić już na mnie takie wrażenie jak wcześniej nie widzę tam nikogo rewelacyjnego...



ENG - FRA 1-3

Tak w ogóle to widzę we Francji poważnego kandydata do mistrzostwa, a Olivier Giroud to będzie objawienie EURO 2012 i kto wie, może krol strzelców tej imprezy...

UKR - SWE 0-1



PS. Bardzo dobry skarb kibica był w Przeglądzie Sportowym, nie wiem czy można go jeszcze kupić, jeśli tak to serdecznie polecam.
Z Faktu to Vademecum też sobie kupiłem ale jestem nieco zawiedziony bo zostąło wydanie za wcześnie i redakcja 'typowała' którzy piłkarze z poszczególnych szerokich kadr zostaną powołani do 23-osobowej kadry.
 
Zgadzam sięz Escobarem. Zarówno w kwestii komentowania, jak i Torresa. Szpakowski to jakaś porażka. Trzeciak trochę nadrabia, ale ciężko cokolwiek uratować. No a Torres zagrał fatalnie, był najgorszy na boisku, a Buffon go wręcz ośmieszył. (zresztą pokazał jak powinien zachować się Wojtek w meczu z Grekami).







A moje typy na dziś.



Anglia vs Francja 2:2



Ukraina vs Szwecja 0:1
 
Po ile drużyn awansuje z grup eliminacyjnych strefy europejskiej do Mistrzostw Świata 2014 w Brazylii?
 
Wy tak na serio z Canal+?



Ja nie mogę słuchać tego Orłowskiego. Może i przygotowany jest dobrze, ale ta jego wada wymowy i stronniczy komentarz to tragedia. Nie do przyjęcia dla mnie.



Najlepszy Polsat.







typy:



Francja - Anglia 2:0



Ukraina - Szwecja 1:3
 
A dla mnie armia nSportu jest nieznośna. Tuzimek nie ma nic ciekawego do powiedzenia i generalnie to dupa, a nie ekspert. Nie wiem jakim cudem został naczelnym. W trakcie meczu znacznie więcej krzyku niż komentarza. Przoduje w tym Ryczel, który też ma świetne warunki do komentowania, ale ma złe wyczucie chwili i generalnie na ogół ryczy niepotrzebnie. Źle dobrani eksperci (Terlecki to absolutna porażka). Nie kojarze żadnego meczu komentowanego przez Marchlińskiego. Jakiś czas temu podobał mi się komentarz Bartosza Glenia, ale jednak staram się unikać oglądania nSport, więc nie wiem jak mu idzie obecnie.



Mam nSport w Vectrze, więc czasem muszę coś obejrzeć, ale generalnie studio jest przeraźliwie nudne, przegadane i nic nie wnoszące. Mi się bardzo źle ogląda mecze na n-ce, ale to kwestia gustu. W sumie to ostatnio poznałem wielkiego fana TVP, który uważa, że najlepszym ekspertem w Polsce jest Szczepłek.



Polsatu już od jakiegoś czasu nie mam, więc właściwie się nie odniosę. Borek jest profesjonalistą i osobą żyjącą piłką i to jednak słychać w trakcie meczu. Można się z nim nie zgadzać, ale konstruktywnie, a nie na zasadzie "skończ pierdolić".
 
No co do studia nSportu się zgadzam - jest bardzo nudne i od jakiegoś czasu mecz zaczynam o 20.45 gdy juz wychodzą na boisko, co do komentatorów to jeszce raz podkreślę, że mają naprawdę w pożądku.
 
Nie wiem kto komentował tamten mecz na Nce , ale przy golu Marcelo było coś pokroju "ooo, gol", podczas gdy przy bramce Pedro "GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!". Chyba , że mecze mi się pomyliło , ale to było przy Gran Derbi 1-1 na Camp Nou. Dodatkowo "Zawodnicy Realu nie protestują , czyli chyba się zgadzają z arbitrem" podczas gdy w oczach graczy Realu łzy i rozpacz , widać uczucie bezradności , bo widzieli , że nie wazne co zrobią i tak nie wygrają z Barcą.







Borek jest zdecydowanie najlepszy. Typy na dziś:







Francja 2-1 Anglia



Ukraina 0-2 Szwecja.
 
Borek to na pradę odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. CO do komentarza na TVP to dla mnie nie jest taki nieznośny, Szpakowski walnie jakimś Epitetem, to się pośmieję, Trzeciaka się całkiem przyjemnie słucha.



Lenkias



Bufon ma grubo ponad trzydziestkę, a gra od kąd tylko pamiętam, a nastolatkiem nie jestem, Wojtek tak naprawdę dopiero zaczyna drogę. Niektórych sytuacji nie da się wyuczyć na treningu, dodatkowo to była chwila zła decyzja i koniec, próbował ratować sytuację, którą zrypali obrońcy.
 
Canal + jest bezkonkurencyjny jeśli chodzi o poziom komentowania oraz organizacyjny. W studiu w zależności od spotkania zasiadają adekwatni eksperci, mają dziennikarzy wyspecjalizowanych w danych ligach, co wiąże się z pełnym profesjonalizmem i rzadko zdarzają się lapsusy. Ponadto komentarz jest niezwykle swobody oraz dyktowany sytuacją na boisku, a w momentach kiedy gra nie jest zadowalająca Panowie zawsze podzielą się ciekawą andegdotą. Ligę hiszpańską oglądam rzadko, w związku z czym nie muszę katować swoich uszu wadą wymowy Orłowskiego. nSport oglądam jedynie na streamach, głównie Ligę Mistrzów.
Nie znam komentatorów z Nki, jednakże żaden nie zrobił na mnie większego wrażenia, natomiast intonacja Ryczela przyprawia mnie o ból głowy. Facet nie jest w stanie dostosować swojego głosu do zdarzeń na boisku, a jego ryk powoduje, że często przełączam na zagraniczne streamy. W TVP właściwie jedynie Laskowski zasługuje na uznanie, a Polsat ma w swoich szeregach niezawodnego Borka. Kołtoń nie nadaje się do komentowania meczów, ponieważ ma skłonność do zanudzania swoimi monologami. Szaranowicza i Szpakowskiego celowo pominąłem, ponieważ Panowie zatrzymali się w dawno nieaktualnej epoce futbolu i już nie są w stanie się z niej wygramolić.
 
Francja - Anglia 0:1



Ukraina - Szwecja 1:0



Nsport ma taki poniedziałkowy program piłkarski, gdzie się zbierają wszyscy eksperci stacji i urządzają pogawędki na 2 godziny. To jest dopiero męka :D nie ma tam chyba dziennikarza, który by mnie tam nie wkurwiał swoimi głupimi komentarzami, a najgorszy jest ten łysy w okularach Jagoda chyba.



Dla mnie najlepszych komentatorów ma Polsat.



Iwanow, Kołtoń, Borek i Feddek chyba też czasami komentuje a jeśli nie to fajne materiały puszcza z analizą. Można się czasami z nimi nie zgadzać ale te ich racje poparte są jakimiś argumentami. Słuchając ich można się wiele nauczyć o piłce jak i samemu sobie wyrabiać opinie.
 
Francja - Anglia 1-1



Ukraina - Szwecja 1-1



A co do komentarzy to ja osobiście raczej skupiam się na tym co dzieje się na boisku.
 
Tzeciak aha... Juskowiak bardzo dobrze uzueplnia i gdyby nie on, to Szpakowski wypadał by tragicznie...
 
Back
Top