Co należy usprawnić na MMARocks wg użytkowników

Jeszcze tylko wrócę do tematu braku chętnych do aktywnego udzielania się. Swego czasu mieliście tu grupę konkretnych użytkowników, z pewną charyzmą, którzy byli w stanie zrobić nieraz za Was robotę i wnieść coś wartościowego. Szkoda, że nie potrafiliście ich przygarnąć pod swoje skrzydła, ale raczej mniej lub bardziej bezpośrednio zostali wypchnięci... Jestem już trochę na tym forum, nieco dłużej niż wynika z rejestracji i swoje już widziałem.
 
Za dużo kawioru i whiskey. TJ przestał kupować koszule w second handach - głównie w tym upartuje kryzysu na stronie. Ogólnie musicie zbiednieć, bo wam sukces nie służy. :-)
 
Pamiętajcie, że to strona tworzona przez pasjonatów, którzy jednak nie są w stanie poświęcić 100% swojego czasu zawodowego na jej redagowanie, śledzenie każdego najdrobniejszego newsa, robienie SSS trzy razy w tygodniu po 3 godziny, pisanie codziennie nowych analiz, robienie wywiadów... W MMA ciągle nie ma jeszcze takich pieniędzy (a przynajmniej nie ma tak dużej otoczki), żeby można się z tego spokojnie utrzymywać.



Ja chłopaków z redakcji rozumiem i doceniam, nie mam większych oczekiwań niż to co w tej chwili dostaję, a jeśli ktoś chce wiedzieć więcej, przecież wystarczy dobra wyszukiwarka, portale zagraniczne itp.
 
Wszyscy mówią o ilości wywiadów, a ja powiem o ich jakości. Gdy były one robione przez Pawła to zawsze można było wyciągnąć z nich jakąś nową wiadomość, a z kolei do tych robionych przez np. Krzyśka (mimo mojej całej sympatii do niego) nawet nie zaglądam ostatnio bo są bardzo przewidywalne i padają tam pytania które zadają wszyscy.
 
Ja Pawła już nie liczę. Traktuję go jako gościa szklanej szczęki, bo właściwie jego widoczna-redakcyjna działalność niemal nie istnieje, niestety.
 
Więcej materiałów, poprawić wyszukiwarkę i usunąć te pieprzone gify z podpisów.
 
Nie czepiałbym się wywiadów, nie czepiałbym się redaktorów, uczepię się tego co zawsze, co moim zdaniem odstrasza użytkowników (sam rzadko już zaglądam)



- Silnik forum:

[list type=decimal]
[*]
jakiś przewrażliwiony cenzor, lub błąd skryptu, czyli niemożliwość dodawania postów z linkami (często), nawet jeśli to linki wewnętrzne do cohones,
[*]
brak "Prywatnych Wiadomości", czasem chce się coś zgłosić do administracji (typu błąd na stronie), albo pokłócić się z kimś z użytkowników / zapytać o coś,
[*]
problemy z niektórymi filmami i stronami na cohones (nie zawsze przenosi do pierwszego nieczytanego posta, lub do wątku w który klikamy), ten problem chyba od zawsze istnieje,
[*]
gify w podpisach, jeśli już muszą koniecznie być, to powinna być opcja w ustawieniu profilu aby ich nie wyświetlało, mobilny dostęp na tym bardzo cierpi,



- Trolle i spamerzy:



banować bez skrupułów,

likwidować zdublowane konta,

usuwać linki do nielegalnych streamow, podczas ksw pojawiają się jak grzyby po deszczu, pewnie to nawet nie linki do streamów tylko jakieś strony wyłudzające kasę. Tu muszę pochwalić Jakuba, ostatnio działał bardzo szybko,

wszelkie kłótnie między użytkownikami stopować od razu,
[/list type=decimal]
 
Droga redakcjo MMARocks:

Zacznę od krótkiego wstępu - kto regularnie zagląda na MMARocks, niech pierwszy rzuci kamień. . Strona główna zanikła w cieniu cohones. Mam więc parę zarzutów - niektóre możecie uznać za niesłuszne, ale to już jak tam chcecie. Jako fan przede wszystkim światowego MMA skupie się głownie na aspektach związanych z organizacjami poza Polską

Pierwsze co razi mnie w oczy, to robienie typowania przed galami ze świata nieco ,,po łebkach". Do każdego pojedynku jest napisane dwa - trzy zdania z których najczęściej nie można wyciągnąć nic interesującego poza samym typem danego redaktora. Dam głowę , ze wielu z nas, jeżeli chce przeczytać dobry tekst z przewidywaniem walki, wchodzi jedynie do ,,Analizy Kursów betsafe" , zrobionej naprawdę świetnie. Proponuję żeby jedna walka była opisywana tylko przez jednego redaktora , żeby miał on czas przypomnieć sobie chociaż ze dwie walki fightera i opisac go bardziej szczegółowo ( niekoniecznie na parę akapitów, jak w analizie betsafe, ale po prostu poruszyc kilka aspektów umiejętności zawodnika i wyciągnąć dobry wniosek)

Dwa, mało interesujących tekstów. OK, Kuba Bijan dorzuci coś raz na jakiś czas. Ale to za mało panowie, za mało. Po gali UFC 172 napisałem ,,W skórze Joe Silvy", temat spotkał się z dobrym odzewem i zamierzam go kontynuować jeżeli starczy mi czasu, ale nie o tym chce mówić - topic został wzięty z mmajunkie - i na tym portalu, jak i innych, jest wiele interesujących pomysłów na teksty które można podłapać. ,,Statystyki po gali" to świetna sprawa i ciesze sie że takie coś jest na naszym portalu. Na sherdogu zawsze podobało mi się ,,5 reasons to watch UFC Prelims" bądź ,,5 reasons to watch Bellator" - taki średnio wymagający zaangażowania artykuł naprawde fajnie sie czyta , i wzmaga on zainteresowanie mniej wypromowanymi walkami.

Ostatnio chodziło mi o głowie ,MMARocks punktuje", gdzie redakcja będzie zamieszczać swoje karty punktowe z analizą bardziej kontrowersyjnych pojedynków z UFC czy KSW. Również ciekawa sprawa i dużo osób by wchodziło. Chodzi mi po głowie jeszcze masa takich propozycji, ale za mało miejsca zebym o wszystkim pisał.

Trzy, jak ktoś zarzucił, szybkość dostarczania informacji. Ludzie wchodzą w wasze newsy ze świata tylko by coś napisać, a większość i tak rzekła już swoje trzy słowa w Newsach MMA Userów. Dać propozycję Vorankowi, żeby to ogarniał, ten chłop to cyborg i spokojnie sobie poradzi. Oczywiście nie chodzi mi o to żeby każdy news pokroju ,,Anying Wang vs Albert Cheng na UFC w Chinach" lądował na głównej, może coś w rodzaju ,,morning report" , jak baju wspomniał.

Cztery, to słaba jakość SSS. Słucham zawsze i niekiedy cos ciekawego rzeczywiście się dzieje, ale najczęściej wygląda to tak, że tylko jeden redaktor, bądź żaden, obejrzał w całości galę UFC i może powiedzieć ze dwa zdania na temat każdej walki. Podobnie Bellator - bądź co bądź to druga organizacja świata i jest w niej masa ciekawych pojedynków, a w jego kontekście zazwyczaj słychać szyderstwa - ,, Czyli dzisiaj musimy rozmawiać o Bellatorze", ,,Nie , nie musimy" , ,,ha ha ha ".

Jeżeli nie macie chętnych do Szklanej Szczęki, to pomyślcie o tym by użytkownicy będący na bieżąco z galami ze świata mogli brać w niej udział.

Jeżeli przy takim składzie nie możecie tego poprawić, to znaczy że trzeba wam świeżej krwi. A jeżeli nie chcecie werbować, to myślę że znalazłoby sie kilku użytkowników chętnych do pisania ciekawych artykułów z których lepsze jakościowo zamieścicie na głównej.

Rzekł 2-letni użytkownik strony i forum,
Calo
 
Mi najbardziej brakuje dawnego zaangazowania readaktorow portalu w dostarczanie tresci na strone, czy to w formie tekstow/wywiadow/video, czy tez w uczestnictwie w dyskusjach w komentarzach.



Brakuje mi takze wielu uzytkownikow wartosciowych ktorych odplyw wplynal wydatnie na obnizenie poziomu dyskusji w komentarzach, co jest jedna z przyczyn mej mniejszej aktywnosci i nie tylko mej z pewnoscia.



Istniej koleracja pomiedzy mniejsza aktywnoscia redaktorow w komentarzach, a odplywem/ucichnieciem wartosciowych uzytkownikow.



Dodam jeszcze lekkie zastrzezenia co do moderacji ktora nie zawsze reaguje odpowiednio szybko, a najlepiej gdyby ta reakcja to nie bylo tylko mechaniczne usuniecie wpisu lamiacego regulamin lub konwenans lecz rowniez komentarz.



Rozumiem techniczne uwarunkowania procesu moderacji moze zatem warto stowrzyc jakas mozliwosc szybkiego zgloszenia watpliwej tresci lub zachowania gdzie i reakcja moderatora byla by szybsza, by jakis wesolek nazywajacy zawodnika polhitlerowcem mogl uzyskac szybszy feedback. :)
 
Tak jak napisal Calo tak i dla mnie MMA Rocks to cohones, na glowna wchodze czasem by spojrzec w rankingi czy rozpiski . Niestety czesto bardzo nieaktualne. Czego mi brakuje najbardziej ? Wywiadow, wywiadow i jeszcze raz wywiadow, proponuje wrocic czasem do formy audio, kiedy okolicznosci nie pozwalaja na spotkania face to face z goscmi oraz starej, dobrej Szczeki, bo ta naprawde ostatnimi czasy ma tendencje spadkowa, zarowno jeski chodzi o regularnosc jak i o zawartosc. Oczywiscie mam swiadomosc, ze wynika to w duzej mierze z ograniczen czasowych, ale fakt pozostaje faktem. Na strone nadal zagladam regularnie, Szczeki slucham zaraz po jej zamieszczeniu ( niestety z reguly korzystajac z alternatywnego uploadu :), ale jakby z coraz mniejszym entuzjazmem bo i w Was drodzy tworcy entuzjazmu coraz mniej. Moze to po prostu naturalna kolej rzeczy.
 
Jestem głownie czytelnikiem na forum.Na głownej prawie nie bywam.Jak mamy koncert życzeń to ja bym chciał...



mniej postów do przeczytania,żeby trafić na coś merytorycznego.Teraz jest 10 do 15 wpisów na jeden wartościowy.
 
Ten temat to nie moja inicjatywa, ale czytam go z dużym zainteresowaniem. Dziękuję za wymienianie w pozytywnym kontekście i zaangażowanie w rozwój portalu. Biorę na siebie część zarzutów, np. z typowaniami UFC, które traktuję dość po macoszemu i wycofaniem się z newsów i technik - 9h roboty i codzienne treningi robią swoje. Od siebie przyłożę się do zwiększenia ilości wywiadów po galach i postaram się, aby były jak najbardziej interesujące i zaskakujące. Cały czas w zanadrzu mam parę projektów, ale na ich start potrzeba czasu i/lub pieniędzy.


Myślę, że Kuba ze swoim wolnorynkowym duchem szybko przypomni konkurencji kto jest niekwestionowanym numerem jeden w tym kraju pod każdym możliwym aspektem.
 
@F. Georgiew



Ja nie wiem jak to jest istotne ale może więcej konkursów ( nawet o koszulkę ) bardziej by zaintersowało Januszy do odwiedzania tej strony. I jakieś powiązanie tego z Facebookiem.
 
Moje przemyślenia na temat portalu.



Kiedyś śledziłem tylko Rocksów, wszystko co tam było spokojnie mi wystarczało. Było dużo informacji + dużo innych ciekawych rzeczy jak wspomniane wyżejej wywiady, konferencje cotygodniowe przeglądy walk. Było dużo tego więc nawet nie kusiło mnie żeby wchodzić na forum. Jednak ok rok temu (nie chce pisać dokładnie bo sam nie wiem kiedy to nastąpiło) przerzuciłem się na forum i dzięki tematom takim jak newsy mma userów można śledzić dużo więcej informacji oraz szybciej.



Dużo mniejszy udział głównych postaci które "wciągneły" mnie do tego portalu. Chodzi mi tu głównie o Wojka, TJ oraz Pawła. Kiedyś byliście pasjonatami takimi jak wiele osób na tym portalu i zdaje mi się że chcieliście się wybić i udało wam się. Każdy z Was chociaż w pewnym stopniu powiązał się z organizacjami i zarabia na tym co lubi/kocha. Cieszę się że tak się stało, że osobą które są pasjonatami mma i miały bardzo duży udział w prowadzeniu tego portalu i rozpowszechnianiu mma w Polsce udało się osiągnąć coś więcej niż tylko szacunek ludzi z Rocksów oraz Cohones. Poszliście poziom wyżej i pewnie dużo osób wam zazdrości przez co od dłuższego czasu myśle że wiele osób jesteście surowiej oceniani. Niestety to naturalna kolej losu że im jesteśmy starsi tym mniej czasu zostaje nam na to co robiliśmy wcześniej. Niestety rozwój głównych redaktorów wyszedł ze szkodą dla portalu.



Co do szklanej szczęki. Sam wsumie nie myślałem o tym, ale po przeczytaniu wcześniejszych postów doszedłem do tego że coś w tym jest. Kiedyś czekałem na sss i nie mogłem się doczekaż aż wyjdzie, teraz słucham jej bardziej z przezwyczajenia. Część redaktorów nie ma czasu oglądać walk, albo tylko te najważniejsze i jest więcej rozmowy o ogółach niż o walkach. Ktoś wyżej pisał o braku wspomniania o walce Kocha z Cruickshankiem o tym samym myślałem podczas sluchania że jak można było o niej nie wspomnieć nawet. Brakuje w ostatnich szczenach Piotra Pędziszewskiego, fajnie mówi i po tym jak mówi aż czuć emocje związane z walką. W sss przed ksw kiedy juz wsumie chcieliście kończyc Mateusz? poruszył na plus jakieś 2 tematy. Fajnie sie zaprezentował i licze że będzie częściej.



Terac co do cohones. Może mało się udzielam ale dużo czytam i staram się być na bieżąco. Jednak czesto forum zamiast o mma bardziej przypomina hyde park, gadanie o głupotach. Wiele osoób narzeka na Kaczkę zamiast go olać, bo na 1 jego post przypada z 5-10 innych piszących żeby go zbanować. Jest to bardziej męczące niż on sam. Podobnie jest z Mahonkiem gdzie więcej osób o nim gada niż on sam a do tego cały czas jest podpuszczany a później pretensje ze Mahonek taki. Czasami odnosze wrażenie że dla wielu osób najważniejsze jest żeby dobrze wyglądać i mieć fajny podpis z na bieżąco zmienianymi gifami.



I jeszcze coś na temat społeczności.



Mega mnie dziwi jak osoby widzące wszędzie spiski i wałki. Jest na przykład wyrównana walka, werdykt może iść w 2 strony. A później i tak połowa napiszę że wałek. Nie potrafią pojąć że sędziowie nie widzą walki z kilku kamer na bieżąco tylko z jednego miejsca a do tego czasem są zasłonięci np przez drugiego zawodnika i nie widzą wszystkiego, nie mają powtórek. Często to zjawisko łączy się z tym że wielu ludzi woli żeby w wyrównanych walkach wygrywali zagraniczni zawodnicy. A jak przegrają w wyrównanej walce to i tak znowu wyżej wspomniane połowa komentarzy że wałek. Czasami po danej walce aż się odechciewa wchodzić w temat o niej bo bardzo łatwo można wyobrazić sobie komentarze ( miły wyjątek ostatnio temat po walce Strusa).
 
Mi brakuje dłuższych wywiadów w czasie okresów przygotowawczych. Rozmówki po gali wiele nie wnoszą.
 
amator - Nie zamierzam nikogo konkretnie wymieniać, zainteresowani pewnie wiedzą jakie to może być grono.



Wracając jeszcze do ewentualnego usprawnienia serwisu, to uważam, że jeśli forum "cohones", góruje nad stroną główną, to po prostu należy się zabrać za jego ulepszenie, tak żeby jeszcze bardziej cieszyło i jak najmniej denerwowało. Nie ma raczej nawet co próbować odwracać tej proporcji. Popieram również ostrzejsze traktowanie uży(t/sz)kodników, przynajmniej tak długo jak nie będzie w panelu opcji ignorowania poszczególnych osób.
 
temat się rozwinął, warto by podsumować jakoś w punktach dotychczasowe wonty



żeby nie było, że tylko mam pretensję to jak wszyscy się wypłaczą to podsumuję wszelakie żale : )
 
@cRe, patrząc na stronę główną dzisiaj to też mam takie wrażenie : ) jak się ruszył escobar to znaczy nie przelewki, nie zasypują gruszek w popiele narazie : D
 
1) Uaktywnić Defa, by coś zaczął działać na Wyspach.



2) Nawiązać współpracę z kimś zza Wielkiej Wody, może jakoś sie wkręcić w pierszą lige mma - UFC, tzn, jakię wywiady z zawodnikami, itp.



3) Perfumiarz niech ogarnie Holandie, może i on by cos pożytecznego zrobił.



4) Wyłapać na rynku kolejnego dobrego redaktora do składu, by cos ruszył w jakiś inny sposób. (nie miejsce tu na krytykę obecnych, więc się powstrzymam).



5) Brac przykład z portali , tak zagranicznych , jak i RODZIMYCH, ciekawe żeczy tam sie dzieją (zresztą pewnie redakcja ma świadomość).







My (mały procent społeczności portalu!) wspominamy, że nie włazimy na stronę główną, jednak co krok, redakcja powtarza, że kolejny rekort wejść padł i nie chodzi im o Jajcarnie.



O usprawnieniu forum, jest już odpowiedni temat. Tam swoje 3 grosze wrzuciłem i nie bedę dublował.



A i VoRaNek na moda Cohones! Skoro osobny temat niekoniecznie sie przyjął , to tu swe 3 grosze wtrącę.
 
Szybciej dawajcie te wywiady, bo czasem aż głupio to wygląda jak ostatnio Jotko chyba ze 2 tygodnie po nakręceniu.
 
Czytam co wypisujecie apopos mojej osoby i niezmiernię się cieszę widząc tyle pochlebnych opini na swój temat



"Małe" newsy na głównej MMARocks, coś w tym stylu jak piszecie wyżej "morning report" byłby niezłym pomysłem. "Newsy MMA Userów" nie docierają do wszystkich a tak mielibyśmy to wszystko na głównej stronie.

A i VoRaNek na moda Cohones!


Jakby co to jestem do dyspozycji







Wiekszość rzeczy, które można by było poprawić zostało już wymienienione więc nie będę dublował



Jeśli chcecie videokonferencje to zgłoście najpierw swoją chęć wzięcia udziału aby redakcja wiedziała na czym stoi i czy jest w ogóle sens pytać przyszłego gościa czy wziąłby udział w takim przedsięwznięciu. Lepiej dmuchać na zimne niż później odwoływać z powodu braku chętnych
 
Tak na szybko, co rzuca się w oczy...



- zmienić wygląd strony na bardziej pro, bo od kiedy pamiętam wygląda ona dla mnie jak blog.



- przyspieszyć pojawianie się informacji na stronie głównej.



- w zależności od tego kto przeprowadza wywiady, przygotowujcie je trochę wcześniej, wspólnie. Co głowa trzech, czterech osób, to nie jednej.



- jeśli chodzi o polską scenę, to więcej informacji u źródeł, komentarzy w danej sprawie itp. Numery telefonów macie zapewne do większości ludzi wokół których co raz się coś dzieje. To duużo daje takiej stronie.



- szybsze ogarnianie działu rozpiski (dodawanie, usuwanie gal).
 
@maryjan napisał:



Weźcie wujka górnika odkopcie


Wzywałeś to jestem :)


A tak całkiem serio, popieram głosy o wznowieniu videokonferencji ale wspieram też głosy redakcji że nikt się nie zgłasza, sam miałem 2 razy przypał że po robocie byłem uczestnikiem bo wszyscy co mówili że będą obecni to się wymigali. Problem w tym że każdy potem "nie ma kamerki ", "ma słabe łącze" abo inne pierdoły.



Zamiast płakać że nie ma videokonf to zgłaszajcie swoje prośby i chęć udziału czynnego, redakcja napenwo mile to odbierze.
 
Back
Top