Co mnie wku*wia

@Comber

TSH mam 3,5 chyba (kartke u dietetyczki zostawiłem). Wskazuje na niedoczynność tarczycy ?
Ferrytyna 15 a widełki od 50 chyba w górę szły. Co to może oznaczać ?
Żelazo w normie: 111
 
@Comber

TSH mam 3,5 chyba (kartke u dietetyczki zostawiłem). Wskazuje na niedoczynność tarczycy ?
Ferrytyna 15 a widełki od 50 chyba w górę szły. Co to może oznaczać ?
Żelazo w normie: 111
Teretycznie, w zależności od laboratorium norma jest do 5-5,5, jednakże endokrynolodzy coraz częściej zwracają uwagę, że jeśli wartość przekracza 2,5-3 to trzeba się pilnować i najlepiej zrobić sobie od razu fT4 i anty-TPO (obowiązkowo na czczo). Sam wynik TSH nie wskazuje na niedoczynność. Dopiero wyniki tych badań pozwolą na dokładną diagnozę.
Co do Ferrytyny - masz mało zmagazynowanego żelaza i pomimo, że masz je w normie we krwi to możesz wzbogacić dietę w produkty zawierające dużą ilość żelaza. W przypadku choroby czy zwiększonego zapotrzebowania na żelazo może się okazać, że zużyjesz zapasy, a wtedy będziesz miał niedobór. Pij sok z buraka, pokrzywy, jedz szpinak.
 
Teretycznie, w zależności od laboratorium norma jest do 5-5,5, jednakże endokrynolodzy coraz częściej zwracają uwagę, że jeśli wartość przekracza 2,5-3 to trzeba się pilnować i najlepiej zrobić sobie od razu fT4 i anty-TPO (obowiązkowo na czczo). Sam wynik TSH nie wskazuje na niedoczynność. Dopiero wyniki tych badań pozwolą na dokładną diagnozę.
Co do Ferrytyny - masz mało zmagazynowanego żelaza i pomimo, że masz je w normie we krwi to możesz wzbogacić dietę w produkty zawierające dużą ilość żelaza. W przypadku choroby czy zwiększonego zapotrzebowania na żelazo może się okazać, że zużyjesz zapasy, a wtedy będziesz miał niedobór. Pij sok z buraka, pokrzywy, jedz szpinak.
A ja mam TSH 0,1 i chuj :cool:
 
To spytaj ją, czy jak mam cholesterol w maksie (190 lub 4,9, zależnie od typu wskaźnika )to badać ten zły, czy olać
Cytuję: Zrobić całość hdl i ldl. Moze miec duzo dobrego chokesterolu, a jak ma tylko calkowity oznaczony i jest wysoko, to niepotrzebnie brac leki albo po prosti niepotrzebnie sie martwić.
 
Cytuję: Zrobić całość hdl i ldl. Moze miec duzo dobrego chokesterolu, a jak ma tylko calkowity oznaczony i jest wysoko, to niepotrzebnie brac leki albo po prosti niepotrzebnie sie martwić.
Czy twoja zona przychyla sie do teorii, ze nie wazne jak wysoki cholesterol liczy sie proporcja hdl do ldl?
 
W sumie nie spotkałem się z innym podejściem. Proporcja dobry:zły poniżej 4 to już lekki powód do niepokoju
W publicznej służbie zdrowia gdzie przyjmuje czasem towarzystwo 60+ wystarczy, że masz wysoki całkowity poziom i nawet nie zlecaja dodatkowych, tylko lądują leki.
 
Mam kurwa sesyjny wrześniowy maraton. Poszedłem spać wczoraj 5:30 rano. 7:00 zaczęli napierdalać pod blokiem młotami pneumatycznymi. Mało brakło żebym pękł.


Ja zamiast się uczyć słucham dyskografii Rammsteina i Collinsa.
 
Back
Top