Ciekawe rzeczy.


A jak coś to nie pasuje do głównego nurtu to odrazu pojawiają się zarzuty o błędną metodologię. O ile w powyższym przypadku nie jest ona zbyt fortunna, to jednak w momencie gdy wnioski, są bardziej politycznie poprawne to już nikogo nie obchodzi na jakiej podstawie zostaly wysunięte.
 
@Risky coś tam coś tam o akwariach... :śmiech:
Ale ze co? Akwarium mam sobie postawić w kształcie cycków?
Poważnie to wszelkie kuliste kształty szkodzą rybom. Wsadź łeb do dużego słoja z wodą i zobacz jakie widoki. Po za tym dla oglądającego też obraz tego co w środku jest zniekształcony. Ot ciekawostka jak większość bezużyteczna. Przy budowie akwarium używa się specjalnych przynajmniej frontowych szyb które mimo grubości nie zniekształcają obrazu.
 
 

Komanda POKE w Basicu - użyta by uratować sprzęt wysłany przed prawie 50ciu laty w kosmos. (a używało jej się by zmusić software do zmiany zawartości komórki na inną, prosty trik na nieśmiertelność czy inne gratisy).

Piękna sprawa, pewnie prawie nikt nie pamięta ocb. A jak z artykułu wynika, coraz mniej ludzi ogarnia jak ten sprzęt i te języki działały :corn:
 
Schody w Liege, liczące 374 stopnie. Ja dałem radę po 15 belgijskich browarach. Co ciekawe, po wdarciu się na szczyt jest park miejski.

Zdjęcie własne, lipiec 2023.

20230716-093327.jpg
 
Będzie trochę długo :)

Czy wiecie, że Polska znajduje się na 2-3 (w zależności od zestawienia) miejscu jeżeli chodzi o produkcję piwa w UE?
W takim razie zapewne łatwo będzie Wam wskazać popularne, polskie piwo? A co jeśli Wam powiem, że na 90% nie jest to piwo polskie?
Taki jest mniej więcej udział w rynku trzech największych firm piwowarskich, i tu zaskoczenie - żadna z nich nie jest firmą polską.

Kompania Piwowarska S.A. posiadająca ponad 30% udziałów w polskim rynku, właściciel marek takich jak Książęce, Tyskie czy Lech jest własnością Asahi Breweries, firmy japońskiej.
Grupa Żywiec S.A., właściciel marek takich jak Żywiec, Tatra czy Namysłów jest własnością Heinekena, czyli firmy Holenderskiej.
Carslberg Polska, właściciel marek takich jak Kasztelan, Okocim czy Harnaś, jest własnością Carslberga z siedzibą w Danii.

W zestawieniu nie ma uwielbianej przez wielu Perły. Czy to oznacza w takim razie, że jest to polskie piwo? Nic bardziej mylnego :)
Browary Lubelskie, produkujące Perłę są własnością Royal Unibrew, drugiej co do wielkości duńskiej firmy piwowarskiej, oraz cypryjskiego funduszu inwestycyjnego Marconia Enterprises.

Jeżeli idziesz do Żabki i chcesz się napić zwykłego piwa koncernowego i wspomóc przy tym nieco polski kapitał to najbliżej tego będziesz kupując Łomżę, ale również nie w 100% :)
Dużymi, częściowymi udziałowcami w spółce są bowiem wspomniany wyżej Royal Unibrew oraz niemiecka firma Pura Birra GmbH.
 
Będzie trochę długo :)

Czy wiecie, że Polska znajduje się na 2-3 (w zależności od zestawienia) miejscu jeżeli chodzi o produkcję piwa w UE?
W takim razie zapewne łatwo będzie Wam wskazać popularne, polskie piwo? A co jeśli Wam powiem, że na 90% nie jest to piwo polskie?
Taki jest mniej więcej udział w rynku trzech największych firm piwowarskich, i tu zaskoczenie - żadna z nich nie jest firmą polską.

Kompania Piwowarska S.A. posiadająca ponad 30% udziałów w polskim rynku, właściciel marek takich jak Książęce, Tyskie czy Lech jest własnością Asahi Breweries, firmy japońskiej.
Grupa Żywiec S.A., właściciel marek takich jak Żywiec, Tatra czy Namysłów jest własnością Heinekena, czyli firmy Holenderskiej.
Carslberg Polska, właściciel marek takich jak Kasztelan, Okocim czy Harnaś, jest własnością Carslberga z siedzibą w Danii.

W zestawieniu nie ma uwielbianej przez wielu Perły. Czy to oznacza w takim razie, że jest to polskie piwo? Nic bardziej mylnego :)
Browary Lubelskie, produkujące Perłę są własnością Royal Unibrew, drugiej co do wielkości duńskiej firmy piwowarskiej, oraz cypryjskiego funduszu inwestycyjnego Marconia Enterprises.

Jeżeli idziesz do Żabki i chcesz się napić zwykłego piwa koncernowego i wspomóc przy tym nieco polski kapitał to najbliżej tego będziesz kupując Łomżę, ale również nie w 100% :)
Dużymi, częściowymi udziałowcami w spółce są bowiem wspomniany wyżej Royal Unibrew oraz niemiecka firma Pura Birra GmbH.
"...cypryjskiego funduszu inwestycyjnego Marconia Enterprises."
Młody chłopak z tego Marconia a tu takie rzeczy...:juanlaugh:
 


Myślałem, że wrzuciłem ten komentarz pod grafikami, ale jak się okazało - zapomniałem.

Do danych należy się pewien suplement. Duża różnica między ilością przepracowanych godzin bierze się również z tego, że w PL praca na część etatu w zasadzie nie istnieje.
W naszym kraju, jedynie 21% wszystkich zatrudnionych pracuje w wymiarze mniejszym niż pełny. W Niemczech ten współczynnik wynosi już 43%. W Holandii jest to zawrotne 61%.
Co z kolei pokazuje jak duży dystans mamy do nadrobienia, względem krajów gdzie niepełny etat jest wystarczający do utrzymania się.
 
W Holandii jest to zawrotne 61%.
Co z kolei pokazuje jak duży dystans mamy do nadrobienia, względem krajów gdzie niepełny etat jest wystarczający do utrzymania się.
U mnie w firmie jakieś 30% ludzi to ludzie którzy się jeszcze uczą i nie mają pełnego etatu, mieszkają z rodzicami i nie muszą zarabiać dużo.
Jeden chłopak który mieszka sam rzuca właśnie szkołę po to żeby mógł iść na normalny kontrakt, bo na życie mu starcza, ale to tyle, na nic więcej nie może sobie pozwolić. Na pewno są takie branże w których by zarabiał wystarczająco na takim kontrakcie, ale nie tutaj gdzie teraz pracuje.

W supermarketach "Jumbo" jest nieraz tyle gówniarzy że ja pierdole, możesz tu pracować mając chyba 13 lat... idziesz do sklepu a tam nieraz na 15 osób pracujących 10 to dzieci.
Popularne są również "biura pracy" gdzie też nie masz kontraktu na pełen etat, nawet jak pracujesz pełny wymiar godzin za normalne pieniądze, zazwyczaj dopiero po kilku latach możesz zdobyć dobry kontraktu ale nie polecam pracy w biurach.

Nie znam się, nie wiem jak to liczą, ale myślę że stąd biorą się te statystyki. :wink:


Edit. Tak między innymi w Jumbo możesz pracować mając 13 lat.
Screenshot_2024-03-21-00-51-17-339_com.opera.browser-edit.jpg
 
Last edited:
Back
Top