Ciekawe filmy dokumentalne na YT

Znalazłem jeszcze krótki artykuł co do nadinterpretacji w Room 237 z wypowiedziami bliskiego współpracownika Kubricka.



http://www.nytimes.com/2013/03/31/movies/aide-to-kubrick-on-shining-scoffs-at-room-237-theories.html?pagewanted=1&_r=1&smid=tw-nytimes&partner=rss&emc=rss
 
@old snake



Źle opisałem ten film. To nie jest film o samym Lśnieniu a o ludziach, którzy poświęcają temu filmowi mnóstwo czasu oglądając go w kółko i odnajdując w nim znaczenia i szczegóły, o których Kubrickowi się nie śniło ;) Nawet jeżeli większość tych rzeczy jest wyssana z palca lub jest efektem totalnej nadinterpretacji to jest to fascynujące jak jeden film może wpływać na ludzi.
 
"Nawet jeżeli większość tych rzeczy jest wyssana z palca lub jest efektem totalnej nadinterpretacji to jest to fascynujące jak jeden film może wpływać na ludzi."



Dokładnie. W takim kontekście należy ten dokument odbierać i wtedy sprawdza się całkiem nieżle. Nie można traktować tego filmu jak jakiegoś klucza do rozszyfrowania horroru Kubricka.
 
Dzięki heileris, słyszałem o tym filmie, ale zapomniałem zanotować sobie tytuł i obejrzeć, oczywiśćie o "Room 237", a nie "Lśnienie" mi chodzi.
 
Program z amerykańskiej telewizji CBS czy innej. Typowa amerykańska produkcja. Sprawa włamań, gwałtów i zabójstw popełnionych przez wysoko postawionego pułkownika kanadyjskiego lotnictwa. To co jest tu bardzo ciekawe to pokazane urywki z 9 godzinnego przesłuchania, w którym podejrzany przyznaje się do winy. Niesamowity widok jak można człowieka złamać spokojem, opanowaniem i znajomością psychologii. Niesamowite też jak zwykły na pierwszy rzut oka człowiek, mający normalne życie i pełną sukcesów karierę może okazać się takim zimnokrwistym zabójcą...
 
To raczej też należy do filmów dokumentalnych. Przybliżona jest postać niemieckiej dziewczyny, Anneliese Michel, któr dobrowolnie po objawieniu Maryi, przyjęła cierpienie w postaci opętania na rzecz wielu ludzi, których dusze nie poszły do piekła. Dziewczynę opętało 7 demonów, między innymi Kain, Hitler (nie, nie Adolf) i Lucyfer.



Serdecznie polecam. Na początku jest opowiadania historia kobiety, relacje matki i księdza, a gdzieś w 35-40 minucie odtworzone są nagrania z egzorcyzmu, gdzie słychać demony przemawiające przez dziewczynę. Wszystko oczywiscie na faktach, polecam, może to pozwoli uzmysłowić niektórym, że zło i demony istnieją...







 




http://www.filmweb.pl/film/Zagubione+dzieci+Buddy-2006-352810







"Bohaterem dokumentu Marka Verkerka jest mnich Abbot Phra. Na pierwszy rzut oka nie przypomina on typowego mnicha - potężnie zbudowany, z ciałem pokrytym tatuażami, bywa szorstki, działa impulsywnie. Ale widz wie, że wszystkie działania byłego żołnierza i mistrza tajskiego boksu są robione dla dobra dzieci, którymi się opiekuje. Phra bowiem doznał duchowego oświecenia i postanowił poświęcić całe swoje życie dla dzieci z pogranicznych wiosek. Przekazuje im swoją miłość do boksu, jazdy konnej, uczy medytacji, ale co najważniejsze tworzy wielu z nim jedyne miejsce, które mogą nazwać domem."
 
Nie wiem czy ktoś wrzucał. Jeśli nie to jest obowiązkowy film, który powinien obejrzeć każdy miłosnik sportów walki.



 
Prosta "bajka" tłumacząca sposób działania FED-u. Przypomnijmy, że wielu ekonomistów (np. Murray Rothbard) oskarża FED o powodowanie kryzysów, tworzenie inflacji i wypłukiwanie pieniędzy z kieszeni podatników.



 
Nie wiem, czy na YT są jakieś odcinki ale jak ktoś ma BBC Knowledge, to polecę "Richard Hammond i cuda natury" - kilka odcinków oglądałem i naprawdę intereujący program. Nie żadne tam "pogromcy mitów" czy inne bzdury.


D: dokadnie.
 



Bardzo interesujący film o jednym z najwybitniejszych ekonomistów dwudziestego wieku. Warto obejrzeć.
 
Nie wiem, czy ktoś tu zagląda ale wrzucę, bo warto obejrzeć - przynajmniej mnie zainteresowało. Bardzo ciekawy dokument - no właśnie, dokument? (zawsze mam problem z określeniem takich pozycji, bo informacji w nich zawartych nie sposób sprawdzić w żaden sposób).

Pierwsza połowa filmu lepsza, końcówka naciągana - jedno jest natomiast pewne: twierdzenie, że Egipcjanie młotkami z kamienia zbudowali piramidę Cheopsa w dwadzieścia lat, jest tak samo zasadne jak stwierdzenie, że świat powstał w siedem dni;)) Kilka porównań wręcz szokujących. Polecam, na wieczorny seans jak znalazł.




 
Back
Top